Bit of Fry and Laurie, A (TV seriál)

Komedie

Velká Británie, 1987, 26x30 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (61)

Už jsem to dlouho neudělal, takže - "ARE YOU ARSING WELL HAPPY, YOU DISMAL MOANING FRENCH TWAT?!?!?!":))))) No dobře, tak jo, ještě nějaký ten kec k tomu. Ehmhmhm, můžeme: Dostali mě svojí přirozenou interakcí, ochotou dělat si ze sebe legraci, lingvistickou ekvilibristikou a občas vpravdě ani ne tak nepředvídatelnou jako naprosto šílenou gradací svých skečů. Kombinujte to s jejich značnými hereckými schopnostmi a dostanete zatraceně třeskutou směs, směs s logem "Fry & Laurie - Good Ass Mother Likers". 80%, protože někdy (podobně jako Pythoni) přetáhli strunu anebo ji taky vůbec netrefili...a taky proto, že Laurieho songy opravdu moc nežeru...až na Where Is The Lid, a to ještě jen kvůli tomu, co po ní následuje;)(18.4.2011)

Pythonů bylo špět. Fry a Laurie s nimi drží krok ve dvou. Komu čest, tomu čest. 90%(24.1.2010)

Praštěnější a zároveň důstojnější nástupce si Pythoni ani nemohli přát. Viděl jsem sice jen první dvě série, ale v pětihvězdičkové odměně mi to nebrání. Nezbývá než doufat, že se těchhle minigenialitek jednou dočkáme i u nás. Na ochutnávku jeden z mých oblíbených skečů: http://www.videacesky.cz/skece/fry-a-laurie-duel(25.7.2010)

Jak krásně, skvostně britské. Úroveň lehce proměnlivá (dvojka byla slabší), ale stále velmi vysoká. Skvělé masky, kostýmy, náměty scének a i zajímavé anketní předěly. V čele toho všeho samozřejmě pánové Fry and Laurie, jejichž bity jsem si náležitě užíval. Soupy twist... 90% (1. série - 100%. 2. série - 80%, 3. série - 100%, 4. série - 90%)(4.3.2015)

For ME 91%(8.12.2012)

Jednoduše tuto dvojici miluju! Skvělé scénky (Tony of Plymouth), pointy, hudební čísla (Mystery je skvělá píseň :), krátké pouliční rozhovory,...Navíc když vidím Hugha v dalším dámském převleku, tak se směju, ještě než scénka začne. Zajímavé by taky bylo spočítat kolikrát dostal Hugh od Stephena ránu. Milé je taky, když do jejich scének zavítá Emma Thompson nebo Rowan Atkinson. :) Britský úžasně úžasný humor dvou dobrých celoživotních přátel, kteří se dle jejich slov navzájem zbožňují. :)(8.5.2012)

Top z první série: Sexuální výchova (E01), Návštěva kadeřníka (E01), Derek Nipple (E02) a Pád Marjorie (E06).(26.4.2013)

jeji ch songy se uz ted pro mne staly nesmrtelnymi prostest song......question is: na na na na oprava... kvuli hnidopichovi : all we gota do is nanana(20.10.2007)

Hodně zdařilý Flying circus revival. Hlavně Laurieho hlášky jsou k nezaplacení. Agentka MI5: "We should be friends since we work together." Agent MI5: "I work faster alone." Agentka MI5: "Maybe you should go to bed with me." Agent MI5: "I said I work faster alone!"(2.2.2008)

Jestli je nejaka dvojice extremne super, tak jsou to panove Fry & Laurie... vynikajici skece, super vstupy a genialni hudba.... Kam se hrabe Genzer se Suchankem(24.2.2008)

Už rozumím té scénce s Normandií, já Hugha asi taky miluju :)(15.6.2009)

Viděla jsem asi 3 epizodky, takže bych asi neměla hodnotit, ale to, co tam ty dva předvedli, byla prostě bomba. Vtipný, od začátku do konce, a plný nápadů. Snad jich někdy uvidím víc.(23.8.2010)

Tomuhle říkám inteligentní humor. Je to prostě podáváno tak, že od vás nikdo nečeká, aby jste se zasmáli...Laurie s Fryem se skvěle doplňují. K mým nejoblíbenějším patří Piano masterclass, English strawberries, Mystery, Steffi Graf, Open University blooper...a mohl bych pokračovat. Žádný díl mě nezklamal a ani dodnes mě to neomrzelo. Absolutní špička.(20.8.2010)

Jediné, čeho u téhle praštěné dvojky lituji, je fakt, že jsem je objevila tak pozdě! Miluju zmatené rozhovory, jejich převleky za ženy, šílené účesy a hlavně slovní komiku. Jsou prostě skvělý!(12.8.2013)

Vynikající humor Montypythonovského stylu zaručeně pobaví všechny milovníky anglického humoru. Vyvážené skeče, geniální pointy, skvělé hudební čísla. Hugha je zkrátka pro House škoda. On se narodil pro tohle...(6.1.2009)

Škoda, že je na youtube tak málo otitulkovaných scének. Jinak skvělý pořad s hvězdami Černé zmije "Melchettem" Fryem a "Georgem" Lauriem navazující na tradici Monty Python, s neméně zábavnými momenty. Oproti Pythonům zde nemáme surrealistické koláže, nýbrž vtipné a krásné písně od Hugha Laurieho. Nevím, jestli je dobré hodnotit, když jsem toho moc neviděl (deset scének = circa jeden díl), ale přesto dávám pět hvězd, u každé scénky, kterou jsem viděl, jsem se fakt bavil. Mimochodem v budoucnu vše hodlám napravit a stáhnu si všech 26 dílů. :-)(28.12.2008)

Pro absurdní humor a verbální pyrotechniku líhnoucí se v britských mozkovnách mám velkou slabost a kousky Frye s Laurieho patří mezi to nejlepší z osmdesátých let, přinejmenším. Jejich skeče očividně čerpají z legendárních Pythonů, avšak nezůstávájí jen u bledé nápodoby, alébrž jsou navýsost osvěžující, kousavé, podvratné (i vůči sobě) a snad ještě drzejší. Dle mého soudu bohužel kvalita dílů více méně stabilně klesá sérii od série, přičemž ty poslední kousky už jsou téměř nerozlišitelné od šedého, bezzubého průměru komerční televizní zábavy. A nebo jsem si jenom příliš rychle zvykl? Ať tak, či tak, začít s Fryem a Lauriem je třeba u kořene – tam se myslím skrývá největší bohatství: skeče, jejichž ostří, bezohlednost a především odzbrojující jazyková svoboda se může směle měřit s tím nejlepším z Létajícího cirkusu (ano, Fry a Laurie dokázali, že to jde i ve dvou). P.S.: Těm, které tohle skvělé komediální duo chytilo stejně jako mě, mohu vřele, ba přímo vroucně, doporučit jejich fantastický seriál Jeeves & Wooster, adaptaci střelených povídek P. G. Woodhouse.(13.12.2009)

Neznám více nápaditý humor, než který předvádí duo Fry Laurie. A pro kritiky poslední série (kteří hovoří o velkém úpadku kvality) mám jediné slovo: Pretension.(6.5.2009)

V dnešní době trvá trochu délé ponořit se do tohohle "retra"(15.3.2010)

Báječné, vzrušující, skvělé, hebounké, vlhké, mazlivé a rozkošné. Nutno zastavit občas na vteřinu kvůli dalšímu přívalu skvělosti. Řekněme to skvostně, má to lehký, obláčkovitý nádech báječnosti a nemá to, jednoduše řečeno, moc daleko od něčeho fantastického… :))(20.1.2014)

<< předchozí 1 2 3 4