Svět zítřka

• USA Sky Captain and the World of Tomorrow (více)

Gotham City, 30. léta 20. století. Životem kypící metropoli nečekaně napadne armáda obřích robotů. Ve městě vypukne panika. Kdo stojí za vražedným útokem? A proč v poslední době záhadně zmizelo hned několik světově proslulých vědců? Prvotřídní stíhací pilot Sky Captain (Jude Law), ambiciózní reportérka deníku Chronicle, Polly Perkins (Gwyneth Paltrow) a krásná mariňačka Franky Cook (Angelina Jolie) spojí své síly, aby zjistili, kdo má zdrcující útoky na svědomí. Zdá se, že za vším stojí tajemný doktor Totenkopf. Útok jeho robotických monster je jen první bitvou války o nadvládu nad světem. Sky Captain a jeho odvážné společnice podniknou dobrodružnou výpravu řadou exotických míst až do Nepálu, kde má Totenkopf svou tajnou základnu. Dokáží šíleného vědce a jeho roboty zastavit? Film, jehož vědeckofantastická zápletka je originálně situována do vizuálně atraktivního retra 30. let, nabídne divákům dosud nevídanou podívanou. Díky průkopnické trikové technice a originalitě filmařského pojetí je snímek již od prvních zkušebních projekcí považován za přelomový v rámci žánru, podobně jako kdysi původní Hvězdné války George Lucase. (oficiální text distributora)

Braddy

Kdybych mohl dát 10*, tak je klidně dám. A můžou si všichni říkat co chtějí. Tenhle film mě prostě dostal! Jednak miluju staré sci-fi filmy a pak všechny možné i nemožné technické vychytávky, roboty a udělátka. Jasně, děj a scénář není rozhodně dokonalý, ale ruku na srdce, který film zaměřený hlavně na "koukání" mívá dokonalý scénář. A tomuto filmu to velmi rád odpustím. A co se týče technického zpracování, tak to taky nemělo chybu. Prostě mi nikdo nevymluví, že je to úžasný film. A BASTA!:-)) ()

sedm.1

Mylsím,že staré filmové sci-fi nemohli dostat lepší poctu,než právě Svět zítřka.Ten si ponechal prakticky všechny atributy patřící k těmto filmům,jen je oblekl do nového,moderní technologií ovlivněného,kabátu.Herci jsou taktéž výborní,celý tento nápad,natočit takovýto film,se mi velmi líbí.Je to sice takové hloupoučké,ale i uvolněné,milé,zábavné.Já to beru!!! ()

vincent

Nemôžem a ani si nechcem pomôcť ale ja som sa bavil. A bavil som sa výborne.. dobrí herci, ktorí to hrali naozaj uvoľnene a bolo vidieť, že sa sami bavia. To je asi prvý film, na ktorom mi nevadilo, že je greenscreenový. Dobré dobrodružné filmy sa dnes už len tak nevidia. Dostal som presne to, čo som chcel. Zábavu, pri ktorej sa dá oddýchnuť. Kvalitná jednorázovka. ()

solskjaer

Tak na tenhle film se jeho tvůrci museli hodně dobře vyspat. Efekty, triky, kostýmy jsou zcela bezchybné k tomu nutno přičíst dokonalou noir atmosféru a na české poměry hodně dobrý dabing. Ribisi zase roztomile žvýkal a zase dokázal, že je mistrem "vedlejšáků", který nemá obdoby a už vůbec ne konkurenci. Gwyneth konečně opět zazářila, Jolie jen štěkla a klidně si umím představit kohokoliv jiného a Law zahrál standartně vysoce nadprůměrně, je to hold herec na vrcholu a Hollywood mu leží u nohou. Hodně mě překvapil skvělý humor a super zakončení filmu, sice poněkud nezvyklé, ale nikoliv špatné! Neřeším občas nedotažené detaily ani občasný výpadek skvěle nastartovaného scénáře, neboť jde o opravdu pořádný kus práce, který si zaslouží obdiv. ()

NALBERTik

Váhal sem mezi 3 a 4, ale nakonec to byla celkem dobrá zábava, takové nostalgické, ovšem vizuálně uplně suprové, vzpomínání na Jamese Bondy ( ty staré, dobré :), střihnuté nějakým scifi a režírované Julesem Vernem :)) ()

Maynard.

Hmm, hmm velmi působivý kousek. Řekl bych, že je takovej jako nenápadnej... Rozhodně ale stojí za skouknutí, už jen kvůli tomu, že je to vlastně průkopník. Průkopník proto, že se jako první "celý" natočil před modrým plátnem. Po té ho následovaly další a další filmy (mnohdy i lepší - Sin City, 300), ale první je a dycky bude pouze tenhle! Celý film mi připomínal počítačovou adventůru - Siberia. Asi tím prostředím nebo čím to je způsobený. Každopádně sem nadšen, páč už dlouho se mi pod vočko nedostal takle originální a jedinečný snímek. Herci to zvládli skvěle (když se to vezme, tak je zde jedna hvězda vedle druhý). Tady mi ani nevadila Angelina, kterou jinak moc nemusím. Naivní novinářka to taky vládla skvěle a těsně před koncem provedla skvělej džouk s poslední fotografií :o). Scénáristicky též odvedena kvalitní práce, přecijenom, kdy se člověk nachomejtne k novodobé Noemově arše... Doporučuju všem co mají rádi netradiční pojeti a zpracování filmů. ()

tempus

Stupeň retra (alternativní 30. léta) je tady obrovský. Krásně přechází film z žánru noir, (na začátku) ke sci-fi (obzvlášť jsou vydařené vynálezy, celkem ve stylu verneovek. Pochválit musím i pointu) s příjemnou rychlostí příběhu až k závěrečným titulkům, kdy zážitek kazí pouze fotografický neúspěch redaktorky (raději si vypněte film před posledním výrokem ve filmu, který je od Lawa). ()

kenkaku

Vizuál, myšlenka a retro styl je jediné čeho si musíte všímat. Příjemné špičkování/jiskření hlavní dvojice (Jude Law - Gwyneth Paltrow) osvěží a celkově zanechá sakra dobrý dojem (bez ohledu na "zapeklitý" příběh ;)) z této virtuální verze současnosti. ()

Sdoom

Evidentně s láskou dělaný film (což mi potvrdily i bonusy na blu-ray disku), který když člověk nebere vážně, tak se u něj dá celkem dobře bavit. Je to prostě taková historicko-scifi-komiksová hříčka s tu lepšími, tu horšími efekty, sympatickými postavami, vtipem a nadsázkou. Jen ten děj mohl být přeci jenom o kousek propracovanější a sofistikovanější. (Blu-ray, orig.) ()

majka_11

Dle mého názoru velmi podhodnocený film, i když třeba napovídá přeplácaný filmový přebal něčemu jinému. Snímek oplývá vtipem, filmařským umem, dobrými herci i nápaditým a dosti záživným dějem. Zbožňovala jsem, jak se filmařům povedlo natočit záběry, jako kdyby rozpohybovali komiksová okénka. Velká většina postav mi byla sympatická, i záporák Totenkopf. K většině chvílemi nepatřila až moc žárlivá, namyšlená či arogantní Peggy, ani nevím, jak přesně její chování nazvat. Odkaz mrtvého vědce, který to vlastně myslel dobře, byl jak ze života, to si představit dokážu, ale moderní archa v podobě raketoplánu byla ohromující, možná na můj vkus až moc, tak jako další přehnané podivnosti, které tam byly tak trochu jenom na okrasu. Je to dobrý film na večery, kdy chcete námět na přemýšlení, ale zároveň jste unavení, takže vstřebáte každou kravinu. ()

Melios

Sky Captain alebo film o tom ako niekoho napadlo natočiť film na štýl Avatara v dobe, kedy na to technológia nebola úplne prispôsobená a hlboko pohorel. I tak si, ale myslím, že sa jedná o zaujímavý megalomanský projekt, ktorý svoju dobu predbehol o pekných pár rokov, a ktorý si stojí za to pozrieť už len z princípu... ()

PALINO

SKY CAPTAIN je film, na ktorom je vidno, že bol robený s láskou, so zaujatosťou, ale zároveň je na ňom aj vidno, že je prvotinou debutanta. KERRY CONRAN síce nerežíruje zle, ale nedokáže úplne využiť filmovú slobodu, ktorú mu dáva počítačová animácia, dôsledkom čoho je absencia dychberúcich, zimomriavkovitých scén. Herci sa rozhodne snažia, no hrať pred modrým (zeleným) pozadím nie je sranda a najviac asi sklame Joe Sullivan JUDEA LAWA, ktorému scenár nedovolil vytvoriť viac než len zabudnuteľnú postavu. Takisto jeho vzťah k Polly Perkins v podaní GWYNETH PALTROW je len odvarom toho, čo sme mohli vidieť medzi Hanom a Leiou v Impériu vracia úder, ktorý v rozhovoroch neraz sľubovali. A keď už som u mojich obľúbených STAR WARS, nedá mi pár poznámok. V mnohých recenziách na SKY CAPTAINA čítam, aký je KERRY CONRAN macher, aké krásne vizuálne efekty nám ponúka a ako dokonale ich spája s pútavým dejom a postavami. Osobne nesúhlasím. A akonáhle príde reč na nové epizódy STAR WARS, nič iné nečítam, len aký je GEORGE LUCAS trápny, že dokonalými vizuálnymi efektami neskryje svoju infantilnú réžiu a podobnú, častokrát urážajúcu kritiku. Jedno je ale isté; KERRY CONRAN so svojim SKY CAPTAINOM (réžia, príbeh, vizuálne efekty, postavy...) nesiaha GEORGEOVI LUCASOVI a jeho ságe ani po kolená. Aspoň zatiaľ nie. ()

Lučo

pri pozerani tohto filmu som sa absolutne vykaslal na to, ze film ma scenar, ktory sme uz mohli vidiet tolko krat, ale dal som sa uniest nadhernou vizualnou stranku a bavil som sa ()

Fish

Po vizuální stránce film neměl chybu, prakticky se celý točil před modrým (zeleným) pozadím a triky vypadaly úžasně věrohodně. Ale pastva pro oči nění všechno, zvlášť když vás děj filmu, v mém případě, uspí. To už pak nemáte nic ani z těch nádherných obrázků... Škoda. ()

Bobek15

Vizuálne brilantná filmárska robota a stvárnenie sveta 30.tych rokov, ktorej však chýbal nejaký poriadny dej. Komiks síce mohol byť dobrý, ale na film to nestačilo. Ľahko predvídateľné situácie a tým pádom aj málo napätia, avšak v sprievode krásneho hudobného "dielka" od Edwarda Shearmura. Ale prišla Angelina a hneď bolo veselšie:). A teda nepochbne najväčším lákadlom pre obe pohlavia je priamy stret dvoch najsexi ľudí sveta (Jolie-Law)(a nebojte, to som nepovedal ja...bola taká anketa:). ()

killjezor

K tomuhle prakticky nenám co vytknout. Jediné, čeho jsem litoval, že roly Angeliny Jolie dostala tak málo prostoru. Zasloužila by víc. ()

chef

Kto by si pri tomto filme nespomenu na Ligu Výnimočných? Podobne situovaný, podobne naivný a podobne vizuálne sexy. Herci su iba takými bábkami pred digitálnymi kulisami a moc sa na nich ani nesústredíte. Občas niečo povedia, občas niečo zakričia, ale to nie je to o čo ide. Vždy ide o peknú obrazovosť s pekným orchestrovým podmasom. No proste nádhera za 3* 65% ()

Rudinsky

Akási moderná snaha interpretovať - a vôbec možno prvá - akési hipsterské, retro fan prvky do modernej, elektickej audiovizuálnej maškarády s neuvedomením si pôvodných tvorcovských princípov a zámerov. Zbytočný pokus o autenticitu a film ako taký - ten scenár je totálne zlo. ()

Herráček

Mno... Krom toho barevného ladění a moralitky s foťákem nevím, co bych vytknul... Na to, že je to zasazený do třicátých let to působí vcelku věrně... A celej konec si taky těch pět hvězdiček zaslouží... Teda až na kýčovitost posledních záběrů... Edit1: ono to nadšení po dokoukání pěkně rychle vyprchá... sáfriš... ()

Wachowští jsou zelení

Wachowští jsou zelení