Hvězdná pěchota

• USA Starship Troopers (více)

Vzdálená budoucnost nevypadá pro lidstvo příliš růžově. Platí zcela jiné společenské normy, plnohodnotným občanem je pouze ten, kdo sloužil ve Federální službě. Navíc je samotná existence lidstva ohrožena útoky mimozemských brouků, kteří obsazují planety ve vesmíru a začínají ohrožovat i Zemi. Středoškolák Johnny Rico se přes nesouhlas bohatých rodičů přihlásí do služby a je přiřazen k pěchotě. Jeho láska, atraktivní Carmen, se chce stát pilotkou a kamarád Carl je přijat k vojenskému výzkumu. Společně s Ricem nastupuje k pěchotě sympatická Dizzy, která mladíka miluje. Přestože ho ostatní považují za mazánka z bohaté rodiny, Rico se pomalu zoceluje v nesmírně tvrdém výcviku. Spolu se svou jednotkou je vyslán na planetu Klendathu, kde se poprvé ocitne uprostřed bitevní vřavy. Bitva však skončí katastrofou, když brouci během jediné hodiny pobijí na sto tisíc lidí. Rico je těžce raněn. Po uzdravení je přiřazen k jednotce, které velí jeho bývalý učitel. Rica a jeho přátele ještě čeká téměř beznadějná bitva proti mnohonásobné převaze. (TV Nova)

Loki_Six

"This is for all you new people. I have only one rule. Everybody fights, no one quits. If you don't do your job, I'll kill you myself! Welcome to the Roughnecks!" ()

borec999

Verhoveneove filmy sú osobité a aj keď jeho odvážny štýl točenia mám rád (takých tvorcov ako on je veľmi málo), pre tento krát ma až tak neoslnil. Akcia je síce klasicky brutálna a krvavá ako je zvykom, soundtrack Poledourisa dobrý, satira často vcelku trefná, ale herci nie sú 100%ní (Casper Van Dien, Denise Richards) + odľahčené pojatie bolo na mňa asi až moc odľahčené a miestami je z toho naozaj vcelku bizár, ktorý sa dá chápať iba symbolicky. Na jedno pozretie v pohode, ale znova by som sa k tomu (na rozdiel od Robocopa či Základného inštinktu) už nevracal. 55% ()

Eraserhead

Verhoeven je naprostej magor, ale díky Bohu za něj. Neznám moc režisérů jejichž filmy maximálně pobaví i s minimálním zapojením mozku. ()

Hopper

Tu sa poteší srdce každého militaristu. Verhoeven sa zase raz s nikým nemazlí, chrobákov je plno, takže nárez 1. triedy. A Denise je k nakusnutiu. ()

cold

Plno brouků a brouků a brouků je super. Nadsázku , také uznávám. Ale ať se na to koukám z jakekoli strany pořád jen průměrný sci-fi film. (Na hvězdné války to zkrátka nemá) ()

BlueZero

Zaujímavá alternatíva Hviezdnych vojen. Celkové prevedenie a námet by boli ok, ale zničili to podpriemerné herecké výkony. Nikto z producentov, režisérov, grafikov... neštudoval fyziku, toľko fyzikálnych a fyziologických blbostí v jednom filme sa len tak nevidí. A vojenská taktika, tiež nikomu nič nehovorí, Stalin si to dovoliť mohol... ()

Romario

Denise Richards je dokonalá parodie na herečku, její výkon bych se nebál ohodnotit slovem STRAŠNÝ!Jediné, co stojí za povšimnutí, je hudba z filmu,(složil ji Basil Poledouris) ale ten jsem v hodnocení nezohlednil. ()

wosho

Film o krásné fašistické budoucnosti plné krásných mladých lidí, kteří ruku v ruce bojují proti obřímu hmyzu. Kdyby to nenatočil Paul Verhoeven dopadlo by to jako neoriginální tuctová akční ptákovina. Místo toho tu máme skoro dokonalou satiru v té nejzábavnější podobě. Tvůrci so s vážnou tváří dělají legraci ze všeho co před 10ti lety bylo v kurzu-tupé seriály, akční bombastické filmy, demokracie a její budoucnost (USA jsou čím dál tím podobnější té dokonalé fašistické společnosti). Škoda jen toho zbytečného patosu v některých vážných momentech. Kdyby Verhoeven byl drzejší a natočil by to, jak bych si přál a možná i on po tom toužil-bylo by to geniální dílo na rozhraní mnoha žánrů. Takhle je to jen zajimává podívaná a důkaz toho, že její režisér má vše v pořádku v hlavě, i když filmařsky někdy šlápne vedle (Showgirls či Muž beze stínu). ()

xmozek

Lidi vs. brouci?Kdo vyhraje?....že se ptáme....Je to klasická americká "kravina".Ale je něčím zvláštní.Tenhle film sem si zamiloval už po prvním shlédnutí.4 * ()

Arach.No

Nuna, nuda, nuda. Co víc dodat? Prostě na tomhle filmu nespatřuju téměř nic povedeného. Kdo můžete, vyhněte se mu obloukem, kdo nemužete, hodně štěstí a pevné nervy. ()

cab

Po zasluze se Hvezdna pechota muze radit k hvezdnym legendam stribrneho platna. Touto klasikou jsem se opijel naposledy minuly tyden a bylo to me nejmene tucte zkouknuti. Jedinym otravou a kazem filmu je nalakovany (Casper Van Dien), ale to bych byl za prilisneho skarohlida. "To fight the bug, we must understand the bug" nebo "Shoot a nuke down a bug hole, you got a lot of dead bugs". No proste mrtvej brouk, dobrej brouk. 100% ()

Ratherfly

Osobně mě hodně mrzí, že držitel práv na Heinleinovu knihu si neponechal právo posledního slova nebo veta, poněvadž si dovolím říct, že tohle musí objektivně vzato patřit k nejhorším filmovým přepisům jakékoliv knihy vůbec. Verhoeven namísto vymyslet vlastní příběh, si pouze vypůjčil název, jména postav, žánr a (s přimouřením obou očí) základní dějovou linii Starship Troopers, naprosto pokřivil nebo vynechal základní myšlenky, etickou rovinu a filozofii knihy vůbec (ano, i takové kvality může nosit sci-fi) a udělal dílo, které nemá co do celkového vyznění s předlohou naprosto nic společného. Nicméně než jsem přečetl knihu, bral jsem tento kousek jako hodně slušnou zábavu. Bohužel teď už se od srovnání neodprostím, na druhou stranu ale nechci tento film zatracovat jenom kvůli "scénáři" a tak tentokrát hodnotit nebudu. Jenom taková menší rada nakonec; pokud jste již film viděli, užili jste si ho a máte chuť si to zopakovat tentokrát v knižní podobě (nebo opačně), tak na to ve vlastním zájmu raději hodně rychle zapomeňte. ()

Shakeus

Vezměte si námět: parta z Beverly Hills 90210 je přesunuta do totalitou ovládané budoucnosti, kdy zemi ohrožují obří brouci. Pokud se to dobře natočí, musí to být velká sranda a zábava. A taky že ano! Akční film roku 1997 a vynikající nadsázka, řekl bych až parodie, od P. Verhoevena. Film jsem viděl už mockrát a stále mě baví, skvělá sci-fi akční podívaná. ()

DocBrown

Tezko hodnotit, protoze film je precpany blbostmi, ale vse je nekde na hranici parodie. No mozna kdyby odpravili Denise Richards misto Diny Meyer, tak bych 1-2* pridal. ()

bila.tecka

Verhoeven je satanáš. Tohle válečné sci-fi lišácky pomrkává na ty bystřejší, kterým neunikne paralela s Adolfovou Třetí říší. Poslal bych všechny ty usměvavé hezouny tam, kam patří - do reality! Docela drsné reality, kde otevřená zlomenina paže je jen začátek. Parodické je v tomhle filmu snad jen podání mládeže jako ze žurnálu a pak najednou facka, Beverly Hills 90210 výsadkem rovnou k nasrané Ellen Ripley (a kámošům vetřelcům). Akční sekcence se spoléhají na slušné triky s důrazem na roztrhaná těla. Dnešní náctiletí bohužel žádné paralely nevnímají a utíkají snáhět nablblá pokračování, která se kinům naštěstí vyhnula... ()

dopita

Z amerických filmů Paula Verhoevena asi druhej nejhorší film (po Showgirls), ale i tak je to velice povedenej biják! První půlka v podstatě telenovela a přeslazenej kýč, druhá půlka brutální akční nářez. Moc pěkněj kontrast a hlavně krystalicky bezduchá zábava s dosti zvrácenou poetikou. Ve filmu je spousta hovadin a nelogičností. Jako např. co asi takový množství Brouků baští na planetě plné písku, nebo jak sakra můžou vesmírné lodě hořet, když ve vesmíru není vzduch atd. Čert to vem, tohle Verhoeven rozhodně neřeší, hlavně že to má šmrnc a grády. Četl jsem knihu, a moc mě nebavila. Však taky s filmem moc společnýho nemá. Škoda že Mozkoun nakonec nevycuc mozek i Carmen (Denise Richardsová je mi velmi nesympatická a v tomhle filmu zvlášť). ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu