Cesta z města

• angličtina Out of the City
TV spot

Může počítačový expert najít štěstí v lůně přírody? Lyrická komedie režiséra Tomáše Vorla s humorem líčí pokus programátora Honzy nalézt smysl života v návratu k přírodě. Když Honza bere na výlet do přírody svého předpubertálního syna z rozvedeného manželství, nezapomene samozřejmě přibalit mobil, notebook a digitální kameru. Všechnu techniku ale postupně odhodí. Víkendový výlet do malé podhorské vesničky se protáhne na několikatýdenní pobyt. Postupně se oba spřátelí s místními figurkami a zejména s půvabnou rebelující Markétkou. Honza propadá nejen dívčímu kouzlu, ale i vábivé vůni domácích likérů její babičky, drsnému přátelství venkovské rodiny Ludvy a Vlastičky a koloritu svérázného venkovského života. Tomáše Hanáka v hlavní roli provázejí Barbora Nimcová, Bolek Polívka, Eva Holubová a další herci. (Česká televize)

lennyd

Honza (Tomáš Hanák), programátor z jedné softwarové firmy, stejně jako většina ajťáků žije jen a pouze svoji prací. Jedničky a nuly jsou pro něj vše, a jen zřídka ho z práce dokáže něco vyrušit. Ale jedno přece - jeho syn, malý Honzík, žijící se svoji matkou a jejím novým přítelem. Jednoho dne se Honza s Honzíkem vydávají na společný výlet do přírody. Zakotví v malé vesničce, která je svým prostředím, příjemnými lidmi a hlavně krásnou Markétou úplně pohltí ... Honzovo "postižení" je mi hodně blízké - i když si náhodou dovolím vzít dovolenou, tak stejně musím být stále na příjmu, s notebookem nedaleko. A že jsem kolikrát nepřemýšlel o něčem podobném jako Honza - prostě vypadnout. V tomto mi film Tomáše Vorla přišel hodně sympatický. Jenže celkové zpracování už mě tolik neuchvátilo - ač Tomáš Hanáka jako herce uznávám, tady mi vůbec neseděl (a jeho styl "práce", kdy si větší část zdrojáků jakože diktoval nahlas? hm), malej Honzík (Michal Vorel) by potřeboval spíš dostat pár facek, než výlet do přírody. To už mne spíš zaujalo osazenstvo vesnice, hlavně dvojice Eva Holubová a Bolek Polívka... ()

Beky

Film mě potěšil!!! Hodnocení: Za nejroztomilejší film, který jsem za poslední dobu viděl...dávám 100%...ale za neustálé moralizování dávám 0% ...takže, pro mě je to za 100%!! Pro mě zábava, která je zábavná a roztomilá, a to film hravě dokazuje v každém záběru . Vybrat si z toho moralizování a hluboké poselství...to ne...proto bych viděl, že spousta recenzí je určitě pozitivních a spousta určitě negativních...tak jak to berete... Co jsem si odnesl z filmu a s čím se ztotožňuji a považuji za podstatné: Každý má své cesty z města...ale člověk se musí kurevsky ohánět, aby svoje cesty z města mohl podnikat a při tom neskončit sám jako kůl v plotě...takže Vorel to dokázal, balancovat na tenkém ledě a se ctí to ustál!! Dobrý film! ()

pytlik... odpad!

Dávám odpad, i když si uvědomuji, že je to vůči filmu nespravedlivé, neboť se jedná o výjimečný počin. Výjimečný v tom, že jsem doposud neviděl snímek, kde by ve mně každá, doslova každá postava vzbuzovala postupem času čím dál tím větší odpor a měnila tak těžkého flegmatika v cholerického násilníka. Přičemž ti herci za to mohou příšerným výkonem jen z poloviny, z druhé poloviny je na vině scénárista, co jim vložil do úst úděsné repliky. Mimochodem, zde tolik kritizovaný Hanák patřil ještě k těm lepším, hrál hezky, dal se poslouchat. Malé plus, které ovšem stejně utonulo v hlubinách odpadu, patří tvůrcům za perfektní Macháčkovu masku. Já bych ho v tom tlustém programátorovi s brejlema vůbec nepoznal, ale hlas ho prozradil! Jinak, ač mi učení o karmě přijde jako totální hloupost, musím uznat, že zde asi funguje. Neboť režisér byl za tento svůj počin tvrdě potrestanej - pochybuju, že Michal Vorel toho výškou nejmenšího, ale jinak jasně největšího zmrda na plátně jen hrál, na to zase tak dobrej herec nebyl. Takže si s ním tatínek ve skutečnosti doma taky užije, chichi. ()

noriaki

Tralalí tralalá, tralalí tralalá, tralalí tralalá, tralalí tralalá, dva skřítci jdou lesem, trávou mechem vřesem, lesem plným hub, lejnem plným much, krajem sladkých potravin, s nůší prázdnou jeřabin. Pak telefon většinou přestal zvonit. Pevně věřím, že tuhle písničku z hlavy nikdy nedostanu, i kdybych žil do sta let. Film který k ní patří tak působivý není. Něco jsem si z něho vzal, něco jsem radši odignoroval, a něco mě znechutilo do takové míry, že další díly volné trilogie radši vynechám. ()

Master19

Na tomto filmu jsem byl dvakrát v kině a kdykoliv běží v televizi, nedokážu si ho nechat ujít. Má nějaké zvláštní kouzlo, které mě dostatečně zasáhlo. Sice nemůžu přehlížet všechno ty nedokonalosti, které Cesta z města má, ale ani když se naskládají na sebe, nedokážou snížit hodnocení víc, než o jednu hvězdičku... "Dva skřítci jdou lesem..." :-) ()

Madadajo

Nemůžu si pomoci, ale tento snímek mě velmi zahřál u srdíčka. Svým nezvyklým a krásným námětem se divák od snímku neodtrhne ani na vteřinu a než se naděje, je konec. Tak ještě jednou! Tento snímek nikdy neomrzí. ()

Tomesh

Kouzelná poetika. Kontrast nudné a fádní kariéry a barevného přirozeného života podle sklepáků. Polívka je naprosto geniální. Nesmím zapomenout ani na krásnou plzeňskou studentku Markétu. ()

cross

Velmi pohledný a pohodový filmeček, s několika životními myšlenkami, přirozenou komikou, lehce originálním zpracováním a až burwellovsky odlehčenou hudbou. Děj mi však přijde na několika místech nedomyšlený a možná až příliš okleštěný o přirozenou starostlivost postav. Nakonec jsem měl pocit, že i když se jedná o výborně relaxační podívanou, mohlo to celé dopadnou ještě o něco lépe. Stačilo jen pár zásahů do scénáře a tvůrčího podání...Takhle bych dal spíše ***1/2. ()

jitrnic

Po opětovném shlédnutí trvám na tom, že je to dobrý film, těžko ho lze poměřovat s jinými, tohle je prostě Tomáš Vorel, jehož pravidla hry buď přijmete nebo nepřijmete. Těžko si lze například v jeho filmech představit nějaké uměřené charakterní herectví, to lehce křečovité ochotničení k tomu prostě patří. Také nelze vždy přesně určit, jak moc vážně nebo nevážně danou látku bere, jestli chce sdělit nějakou myšlenku anebo je to prostě jenom taková sklepácká legrácka. Asi by to mělo být něco mezi tím. Sice se Vorlovi ne vždycky daří to vkusně vybalancovat, navíc někteří herci hrají až moc příšerně, ale i tak Cestu z města považuju za velmi hezký film (k tomu je však skoro bezpodmínečně nutné být příznivcem Vorlovy poetiky). ()

Krosmen

Viděl jsem dvakrát a na druhé podívání mnohem lepší. Mám rád Sklepáky, jejich humor a tvorbu. Tohle je pravda, trošku mimo jejich obvyklé zaměření, ale nakonec - proč ne? ()

Autogram

Príjemný úlet. Kto by nechcel občas utiecť z IT na dedinu do prírody a tam žiť svoj iný život aspoň na pár týždňov? ()

ghatos

Trip i po 20 letech nevyčpěl a to bylo ještě před sociálními sítěmi...😉. Farář masakr 😃🪓. 64%. ()