Poetický, lyrický snímek, v němž se Vorlovi podařilo skloubil obraz s dějem. A vedle scének workoholika Honzy (Hanáka) vracejícího se do lůna přírody na mě působila hlavně hravost kořenářky Luby Skořepové.(1.2.2009)

Za 1) Dělám s počítači; 2) miluji údolí Střely, kde jsem se něco navstřebal vzpomínek; 3) mám svý vypitý v Rabštejně nad Střelou, ó ano v té filmové hospůdce... toť občerstvovací stanice nejednoho človíčka a houbaře putující tím nádherným krajem v trojúhelníku Žihle-Rabštejn-Manětín...; 4) mám pro "Sklepáky slabost"... a i když Bára Nimcová je tady trochu malinko prkenná, je zas na ni pěkný pohled a narodila se v mém rodném stadtu.... tak co já mohu tomuto snímknu vytknout.... jdi mi k šípku s kritikou, řekl by určitě Mirek Dušín.... prostě Cesta z města je pohoda, kterou mám rád(29.11.2005)

• Cival

Vorel to podle mého názoru neustál a nějak se mu to celé rozsypalo pod rukama na lepší a horší epizodky. IT jazyk nefunguje, satirické ostří ztupuje... A Tomáš Hanák je nejhorší herec od dob Antonie Nedošínské.(9.11.2002)

• igi B.

Hrozná cesta... Hýkající Hanák snad už z opic vyvedený a ostatní zoufale přehrávající >hvězdy< z města... I ta bába Skořepářka, co za roli tu asi má? Vorel přistál a koule si pařáty přisedl. Jedna hvězdička tak tak maličká... :-((23.2.2006)

Jasně, je to přehnaný a je potřeba se "naladit", ale stejně je to prostě tak nějak... milý. (3,5*)(25.10.2006)

• - Malý Honzík (Michal Vorel) hrá na začiatku filmu na notebooku akčnú hru "Shadow Warrior" z roku 1997. (Jello Biafra)

• - V 20. minutě, kdy Honza (Tomáš Hanák) spadne z koně, si lze všimnout, že herci nepřirozeně narostou vousy, stejně jako v 16. minutě, kdy nese syna do sklepa. (vagonx)

• - Natáčelo se v městečku Rabštejn nad Střelou v Plzeňském kraji, v Doubravici u Nečtin a na Manětínsku. (Sinecod)