Cesta z města

• angličtina Out of the City
TV spot

Může počítačový expert najít štěstí v lůně přírody? Lyrická komedie režiséra Tomáše Vorla s humorem líčí pokus programátora Honzy nalézt smysl života v návratu k přírodě. Když Honza bere na výlet do přírody svého předpubertálního syna z rozvedeného manželství, nezapomene samozřejmě přibalit mobil, notebook a digitální kameru. Všechnu techniku ale postupně odhodí. Víkendový výlet do malé podhorské vesničky se protáhne na několikatýdenní pobyt. Postupně se oba spřátelí s místními figurkami a zejména s půvabnou rebelující Markétkou. Honza propadá nejen dívčímu kouzlu, ale i vábivé vůni domácích likérů její babičky, drsnému přátelství venkovské rodiny Ludvy a Vlastičky a koloritu svérázného venkovského života. Tomáše Hanáka v hlavní roli provázejí Barbora Nimcová, Bolek Polívka, Eva Holubová a další herci. (Česká televize)

PaRi

Nějak jsem tomu celkově moc nevěřil. Srovnáme-li tenhle pokus ukázat život na vesnici a lidské charaktery s Vesničkou střediskovou, Vorel prohrává. Taková lepší telenovela, kterou určitě, na rozdíl od jmenované Vesničky, vidět po druhý nemusím a ani nebudu chtít. Navíc mě silně vadí různé lascivnosti a vulgarismy, kterými je film prošpikován a to zcela účelově zalíbit se divákům IV. cenové skupiny. Ach jo, Horníčku a Werichu, jak mi chybíte. ()

odvedle odpad!

Dal som filmu sancu, no bohuzial, po par minutach som to vzdal, "zivot je prilis kratky" a uz len ten zaciatok? des, des! Dovod je jednoduchy, Hanak-zufalejsieho herca ako Hanaka som snad este nevidel. Skratka, nic pre moje cujne nervy. ()

BrunoA

Naprostý nesmyl. Nereálné dialogy, černobílé vidění světa, navíc mizerné výkony jinak špičkových herců . Sem tam jsem se zasmál, ale jinak jsem se cítil trapně. V softwarovém domě pracuji už osm let, ale ještě nikdy jsem nic "nesendoval" a ani tady neznám nikoho, kdy by to dělal. ()

Kenneth

Jo tak to je komedie? Že jsem se ani jednou nezasmál. Spíš jsem hořce zaplakal. Tento film je totiž přesně příkladem, kde se současná česká komedie nachází - absolutní bída. Navíc jakožto obyvatel malé vesnice a zároveň programátor pracující v jednom velkém městě jsem vůbec nechápal. Celé mi to totiž připadalo nějaké podivné a často nesmyslné. ()

maeb

Dobrá komedie s mnoha slušnými hláškami. Tentokrát mi ani nevadilo, že všichni herci tak moc (řekl bych "vorlovsky") přehrávají. ()

brectule

S příjemným humorem je tu podána únava "člověka-počítačového" a jeho znovunalezení přírody. Herecké výkony všech přítomných jsou bezvadné. Ráda bych se dostala do "spíže" paní Skořepové... ()

Unka

Velmi půvabný snímek Ačkoli se mnou nebude řada lidí souhlasit, po několikerém zhlédnutí snímku nemohu říci jinak. Poprvé se mi, pravda, moc nelíbil, protože mne šokovalo hrozivé herectví téměř všech zúčastněných (čtěte "přehrávání"), s výjimkou Bolka a Evičky Holubové, samozřejmě. Ale pokud už víte, do čeho jdete, tuto v jiných filmech velkou vadu na kráse si už ani neuvědomíte - a budete se kochat. Myslím, že je čím. A na český film je toho nadprůměrně. Film má navíc spád a - opět - narozdíl od většiny rádobyintelektuálské produkce opravdu nenudí. Navíc je to pro mne skoro až srdeční záležitost, neboť mi Tomáš Vorel objevil předtím úplně neznámý manětísnká kraj, který od té doby velice velice velice ráda navštěvuji ()

.DukE.

Moc pohodový film, který mi vždycky zlepší náladu. Mobily, počítače...všechno jsou to jen serepetičky, kravinky, pičovinky :) ()

Spectacle odpad!

Pokaždé když si vzpomenu na nějakou scénu z tohoto filmu, zkazí mi to den. Nemám ten film rád. Nemám proto racionální důvod, argumenty pro mě nechtějte, prostě na mě nepůsobí dobře. ()

Soubi

Tohle že jsme natočili my? Takový jemný, citlivý a nenásilný příběh? Baladu? Hm, možná že se na české filmy začnu víc koukat :). 4 * ()

amyth

Takto vysoké a nebojím se říci přehnaně vysoké hodnocení dávám pouze z nostalgie k trojici Šteindler, Vávra, Hanák. Jinak to bylo opravdu dost nepříjemné ()

Heyyy

Hrozně divnej film, kterej vůbec nevím jak uchopit. Divný dialogy, nesympatické hlavní postavy s opravdu zvláštními charaktery... Bláznivá babka šarlatánka, jakási divoženka, která kašla na školu a řeší furt jen bylinky, chlapec-školák, který se na každýho sprostě utrhuje... A navíc anglickočeský slovník Hanáka, který mi taky lezl pěkně na nervy. Celkově takový nějaký o ničem. A komedií bych to už vůbec nenazývala. ()

brzozin

Tento film na mně působí jako rozmarná barvitá koláž letního venkova plá barev, vůní, chutí a esencí (podobně jako lektvary babočky Skořepové). Dějově se to sice malinko rozpadá a některé scény jsou až amatérsky kýčovité a nereálné, ale celkově jde o povedenou romantickou patlanici pro oddechové zimní večery, kdy člověk sní o létě. ()