Cesta z města

• angličtina Out of the City
TV spot

Může počítačový expert najít štěstí v lůně přírody? Lyrická komedie režiséra Tomáše Vorla s humorem líčí pokus programátora Honzy nalézt smysl života v návratu k přírodě. Když Honza bere na výlet do přírody svého předpubertálního syna z rozvedeného manželství, nezapomene samozřejmě přibalit mobil, notebook a digitální kameru. Všechnu techniku ale postupně odhodí. Víkendový výlet do malé podhorské vesničky se protáhne na několikatýdenní pobyt. Postupně se oba spřátelí s místními figurkami a zejména s půvabnou rebelující Markétkou. Honza propadá nejen dívčímu kouzlu, ale i vábivé vůni domácích likérů její babičky, drsnému přátelství venkovské rodiny Ludvy a Vlastičky a koloritu svérázného venkovského života. Tomáše Hanáka v hlavní roli provázejí Barbora Nimcová, Bolek Polívka, Eva Holubová a další herci. (Česká televize)

cab

Pribeh se nutne nemusi odehravat ve meste a navic kdyz takovy zivot je hekticky. Unik na venkov a jeho (ne)prirodnich kras se dari i muze byt inspirativnim osvezenim dnesniho pretechnizovaneho veku. (Tomas Hanak) je uzasne uveritelny v roli upracoveneho i odpocivajiciho chlapika nabirajici druhy dech do zivota. 75% ()

danielosbourne

Celkem povedený film s klidně postupujícím dějem.Nic se nikam nežene a skvěle zpříjemní volnou chvíli.Rozhodně sem se nenudil a občas se i zasmál. ()

Paity

Nemám rád Tomáše Hanáka a ani v Cestě z města mě nepřesvědčil, že nemá na víc než moderovat Kuře. ()

F.W.Colqhoun

On si myslí, že jste mu zastřelil pejska ... ... Ha ha ha. Ha ha ha. Ilustrace venkova, plochá a malebná jako ladovská pohlednice, nicméně ani tak málo realistická Sklepení plná přírodních všeléků; bodré hospodské rvačky a žertovné domácí násilí; výměnný obchod; smažení přírodních halucinogenů bez rizika následků; neproduktivní dřina posvěcená přirozeným štěstím, spontánní zpěv sklepáckých písní.  Někteří autoři jsou chameleoni, jejichž filmy a hrdinové se jeden druhému nepodobají. Filmy Tomáše Vorla jsou z 80% Tomáš Vorel - většina postav prezentuje přesvědčení, myšlenky a humor Tomáše Vorla tím, že mluví jako Vorel. Další hovoří tak, jakoby je diktátorsky napsal a jejich projev vedl Tomáš Vorel. Vesničané a vesničanky jsou Vorel na chalupě. Někteří z nich jsou dokonce přímo Tomáš Vorel. Máte rádi idiosynkrazie Tomáše Vorla? ()

kimkiduk

Největší problém jsem u tohoto filmu měl asi s představitelkou hlavní ženské postavy - Barborou Nimcovou. Absolutně nevhodné obsazení. ()

ClimbVibe

Bohužel - poselství o návratu k přírodě na mě působilo velice otravným dojmem. V Kouři a Pražské pětce to neherectví skvěle funguje, ale v ostatním filmech Vorla ne. ()

Alf

režisér typu Vorla může těžko překročit svůj vlastní stín - takže další dílko poznamenané křečí, které nedrží moc pohromadě, natož aby bylo přesvědčivé.... ()

MkSallam

Všichni jsou jak na drogách, furt tam jen skotačí a blbnou a "lidově" se baví a má z toho být poetickej film. Namísto je to jen domácí video z venkova doplněné přehlídkou wtfózních scének a imbecilních trapnejch zvratů. Kdy už filmařům dojde že pěkný voči a prsa nedělaj dobrej film? ()

Oyer

Tohle je jeden z mála typů filmu, který se hodí do všech nálad. Do dobré, do pochmurné, do špatné, do odpočinkové atd... Vynikající hlášky, perfektní tempo, spád, žádná nuda, výborní herci, skvělé výkony, prostě 100% záležitost ! Obrovská poklona soundtrackům. Něco pro počítačové workoholiky. Dokonalý kontrast příroda vs. betonová šeď. " ... a celý život uteče, klávesnicí proteče..." ()

janeke

Pseudopoetická, anticivilizačná somarinka. Zdal sa to byť výluh Šulíkovej Záhrady a Svěrákovej Jízdy, až na to, že na rozdiel od Záhrady, tu bola poézia nefunkčná, metafory absolútne neoriginálne. Počas filmu som ani na chvíľu nemala chuť nechať všetko tak a utekať do prírody. Hviezdičky idú za Evu Holubovú a za scénku s koňom v krčme... ()

dehlie

"Jediný co má cenu je hlína a co sní vyroste. To ostatní to jsou serepetičky, kravinky a dekadentní píčovinky.... " ()

Chajimwitz odpad!

Velká slabota s otřesným Tomášem Hanákem,neznám žádný dobrý film,kde tento (ne)herec účinkuje v hlavní roli,měním na odpad. ()

EllienPM

Dobrej nápad, dobře našlápnuto, skvělé prostředí, neodolatelnej Rabštejn, hladivá babka kořenářka, jenže... celé je to tak nějak moc... syrové. Prostě blbě uchopené. Prostě nehloubavě nemoudře hulvátsky městské. ()

kritiklon

Nevšední komedie s charismatickým Tomášem Hanákem, jinými osvědčenými herci a celou řadou dalších, neokoukaných tváří. Nápaditý snímek o kterém se domnívám že ho lze buď milovat nebo nenávidět, což je znát i z rozporuplných reakcí, komentářů a hodnocení. Já se řadím k té první skupině diváků a vždy se na tuto odpočinkovou komedii s radostí podívám. Myslím že patří k tomu lepšímu co Tomáš Vorel st. natočil! Mimochodem píseň "Dva skřítci jdou lesem" je dokonalá záležitost. Také zhulená Luba Skořepová nemá chybu stejně jako řada dalších povedených scén, vtipů a hlášek. 4* za 78% ()

dan4815

Vorel asi strávil mnoho času na chalupě s Lubou a dávali si alko-travo-amfetaminové procedury. Režisér Vorel měl vždy lidštější filmy ukazující na nějaký sociální aspekt, ale kombinace opravdu nevtipného IT žargonu (možná to bylo vtipné v devadesátých letech, ale už je 21. století) a neherce Hanáka, jakožto amatérského divadeln... reklamního ochotníka, je nudné. Neříkám, Hanák má celkem zvláštní vliv na mé vnímání v tomto filmu - celkem místy uklidňoval, ale hrát jednoduše neumí. Polívka a další vedlejší postavy ale svou roli vzali vážně, i tak tomu nemohu dát více jak tři hvězdičky, dal bych tomu dvě, hvězdičku navíc jsem dal za to, že jsem nepotřeboval alkohol a ani jsem u toho neusnul. ()

Oxymoron

Kdyby film skončil v půlce, je z něj slušná zábava. Bohužel naopak skončila ta zábava, zatímco film ne. Druhá půle nabízí už jen megapřehrávání Tomáše Hanáka (který přehrává všechno a všude včetně moderování Kuřete) a rádoby poetické dílo na téma čtvero ročních období na venkově. Cesta z města se mi nelíbí a docela se divím, že u nás sklidila takový úspěch. ()

Strike

Připadá mi to jako nějaká ekologicko-antiglobalistická agitka. A ono to asi tak taky je. Hanák zde ukazuje, že nic jinýho než vysloveně sklepácké scénky hrát neumí. No a ta písnička v tom. No sorry... ()