• ghatos

Připadalo mi to jako jeden díl seriálu Ulice. Takový předchůdce z roku 1986. Herecké obsazení je vynikající. To samo o sobě nic neznamená, když je děj postavený na počítači a hercích, kteří se chovají jako blbečci. Konspirativní pseudopříběh JZD s tupým morálním poselstvím...hrůza. Poslední půl hodina je opravdu nechutná infantilita. Počítač je nový bůh socialistického občana! 29%.(27.11.2009)

Třetí díl o vinařích, je celkem slušný, na njelepší druhý díl to samozřejmě nemá, ale i tak se tam slušně pobavíte. Nový ředitel Petrus si jde tajně prozkoumat lidi v místě svého působení, jako hostincký. Je to příbuzný plukovníka J.Sovák, ale ten trpí sklérozou a tak ani neví od koho pořádně je.(25.11.2009)

• celuloid

O úrovni tehdejší doby hovoří fakt, že to byl divácky úspěšný film jako ty předešlé dva.(10.3.2008)

Tretie zastavenie na juhomoravskom JZD v Pálaviciach. Opäť krásny a zábavný film o vážnych veciach. Tentoraz prichádzajú na JZD počítače a ruku v ruke s nimi aj nová, mladá generácia. Už očividne ťažko chorý Vladimír Menšík prenecháva hranie ďalším skvelým protagonistom. Nezabudnuteľný je opilec Eda Ovečka, plukovník v zálohe Čestmír Semerád, zastupujúci predseda Zlámal, sukničkár Barták atď, atď. No, myslím, že sa netreba báť, to mladé víno bude dobré.(20.12.2008)

Poslední díl z trilogie o vínu, který než o vínu, je spíš o rumu. A o novým počítači, které družstvo zakoupilo. Ale zato je to nejkomediálnější díl a musel jsem z mého původního čtyřbodového hodnocení napálit plnej počet. Geniální herecké obsazení, tolik vynikajících herců pohromadě se jen tak nevidí, vynikající zápletka, minimum komunistického žvanění. Jiří Sovák řádí, jak utrženej ze řetězu, Josef Somr pije rum jak o život a Vladimír Menšík přes svou už viditelnou nemoc bohužel jen sekunduje svým kolegům , ikdyž stejně je ve své roli výborný. Nezapomenutelný je i Bronislav Poloczek v roli "budoucího" předsedy družstva, kterej se pachtí za svým prospěchem. Ale je to prostě ze života a tehdejší ukázka rozkrádání v JZD není vůbec na škodu. Ono to totiž funguje úplně stejně i dnes a to v jakékoliv profesi. Určitou zásluhu na výborném příběhu má i fakt, že na scénaři se podíleli hned čtyři lidé, včetně dua Macourek / Vorlíček. Perfektní a vyčerpávající komentář k filmu už napsal uživatel Kimon.(19.2.2011)

• - Filmovanie prebiehalo v obci Velké Bílovice. (dyfur)