• topi
  *****

  Poslední díl z trilogie o vínu, který než o vínu, je spíš o rumu. A o novým počítači, které družstvo zakoupilo. Ale zato je to nejkomediálnější díl a musel jsem z mého původního čtyřbodového hodnocení napálit plnej počet. Geniální herecké obsazení, tolik vynikajících herců pohromadě se jen tak nevidí, vynikající zápletka, minimum komunistického žvanění. Jiří Sovák řádí, jak utrženej ze řetězu, Josef Somr pije rum jak o život a Vladimír Menšík přes svou už viditelnou nemoc bohužel jen sekunduje svým kolegům , ikdyž stejně je ve své roli výborný. Nezapomenutelný je i Bronislav Poloczek v roli "budoucího" předsedy družstva, kterej se pachtí za svým prospěchem. Ale je to prostě ze života a tehdejší ukázka rozkrádání v JZD není vůbec na škodu. Ono to totiž funguje úplně stejně i dnes a to v jakékoliv profesi. Určitou zásluhu na výborném příběhu má i fakt, že na scénaři se podíleli hned čtyři lidé, včetně dua Macourek / Vorlíček. Perfektní a vyčerpávající komentář k filmu už napsal uživatel Kimon.(19.2.2011)

 • Adam Bernau

  Kimone, vy jste tenkrát na schůzích míval asi hlavní slovo. Ne vše z té doby je nutně špatné, to tu snad nikdo neříká. Ale tento film a jemu podobné - ano. Jestli nevidíte, jaký je to škvár, jste asi hodně nenáročný. "Kritika neschopných pracovníků" - jistě, té byl tenkrát plný Dikobraz. Ale kritizovat se smělo jen po jistou úroveň, není-liž pravda?(25.2.2011)

 • brooklyn73
  ***

  Souboj o misto predsedy druzstva mne rozesmal.Dva kohouti ,kteri se perou o tento post jsou panove Abrham s Poloczkem.Poloczek alias Zlamal se muze spolehnout na svou pravou-levou ruku Kokosku - Labuse. Vladimir Mensik v tomto dile nedostal tolik prostoru,spise se objevi sporadicky a jeho role neni v zadnem pripade hlavni. O to vice casu dostane pan Sovak s pi Janzurovou.Ani sexualne vykonna dvojka Travnicek ,Novy neprijde zkratka.Nelze zapomenout ani na pana Krause ci Sloupa, ktery z nakradenych soucastek sestroji traktor a samozrejme pana Filipovskeho,Somra a mladounkou Andrlovou.(20.5.2008)

 • Martin741
  ***

  Trojka je najslabsim clankom trilogii, a rovnako je tomu aj v tejto trilogii Bourlive Vino- Zrale Vino - Mlade Vino. V tomto tretom dieli ide o kupu PC, a vsetko sa toci okolo tejto zalezitosti. Dialogy, herecke vykony, dej. Z celej trilogie je tu vsak asi najviac normalizacneho balastu : prikazy zhora sa nekritizuju, len sa bez akehokolvek odvravania preberaju a povazuju sa hned za genialne a dokonale. Len ich slepo vykonat. Ak sa predsa len objavila kritika, tak len u nizsie postavenych kadrov : v roku 1986 bola normalizacia stale v plnej sile a naplno uradovala. Reziser Vaclav Vorlicek si preto nechcel pohnevat normalizacnych sudruhov a KSC. Z hereckych vykonov vyzdvihujem opat pana Mensika, ktory ma vyraznu herecku oporu : Turzonovovu a Sovaka. K tomu ked sa pripocita fascinujuca atmosfera Juznej Moravy a rezia Vaclava Vorlicka, tak na svete je hned sympaticky film, rovnako ako aj sympaticka vinarska trilogia. Akurat vidno, ze poniektore dialogy boli prednasane s utrpenim a nie s radostou. A na hercoch bolo vidno, ze tie dialogy su nuteni si vytrpiet. No nic, normalizacnu tvorbu mam totiz stale rad, ale na prve dva diely to uz kvalitativne nema. 65 %(12.11.2013)

 • Marci
  ****

  Je to spíš tak 3,5 *. Třetí díl se mi líbil, podle mého byl nejpovedenější z celé trilogie. Josef Abrhám v roli zamýšleného předsedy družsta Petruse jede inkognito zkoumat terén. Obsazení slušné - jako vždy vynikající Sovák, Janžurová a Poloczek.(22.10.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace