Melvin Udall je nepříjemný muž, který se nesnese s žádným člověkem ve své blízkosti. Jeho soused homosexuál Simon je umělec, který má rád život a žije se svým pejskem Verdelem. Když Verdel proběhl Simonovi na chodbu a vyčůral se nedaleko Melvinových dveří, tak ho Melvin vyhodil odpadovou šachtou. Melvin trpí psychickou nemocí, kvůli níž se chová tak nepřátelsky k ostatním živým tvorům a neustále je častuje hrubými výrazy. Během boje s touto nemocí pokročil tak daleko, že je schopen denně vstoupit do jedné restaurace, kde si dává snídani, ale jen za podmínky stravování u samostatného stolu, s vlastním umělohmotným příborem a obsluhy pouze servírky Carol, s níž se baví i o jejím nemocném synovi, Spencerovi. Simon je ve svém bytě napaden, odvezen do nemocnice a Simonův kamarád Frank, jenž vystavuje Simonova díla, vnutí Melvinovi Verdela s tím, že tak může odčinit své hrubé chování.  Problém Melvinovi nastane, když Carol není v práci a on se dozví, že už asi nikdy nepřijde, jelikož se Spencerova nemoc zhoršila. Melvin se nechce nechat obsloužit jinou servírkou a dožaduje se stále Carol. Majitel restaurace ho vyhodí, Melvin si sežene Carolinu adresu a navštíví jí v jejím bytě. Chce, aby se vrátila do práce, ale svým chováním Carol naštve a ta ho vyhodí. Melvin potřebuje Carol v restauraci, tudíž se rozhodne požádat specialistu, aby Spencera vyšetřil. Po několika vyšetřeních specialista zjistil příčinu Spencerovi nemoci a Carol, která je sice nadšená, se rozhodne navštívit Melvina, aby zjistila, co za to Melvin chce. Melvin jí řekne, že potřebuje, aby ho obsluhovala v restauraci, a o nic jiného nejde. Simon je propuštěn z nemocnice, vyzvedne si Verdela u Melvina, ale Melvinovi přirostl Verdel k srdci. Simon nemá zdravotní pojištění a účty za nemocnici se dostal do finanční tísně. Simonova hospodyně požádá Melvina, zda by mohl Verdela venčit, což Melvin velmi rád přijme. Melvin si se Simonem začnou rozumět, a když Frank požádá Melvina, aby Simona odvezl k jeho rodičům, Melvin to na radu Carol přijme. Melvin požádá Carol o doprovod, která po připomenutí vděčnosti nakonec souhlasí... (TV Prima)

HArna

Co na tento film říct....hořká nebo černá komedie, možna i romantika :-) pro Jacka Nicholsona mám odjakživa slabost. V podstatě je to film přesně určený pro něj. Osobně tento druh humoru velmi vyhledávám. Jediné co tomuto filmu možná vytknout je slabá druhá půlka. Ovšem pak by to nebyl na konci happy end. Moje babička Jacka Nicholsona nesnáší. Já ho miliju 100% ()

Merkin

Lepší už to nebude! To jsem si říkala po prvním shlédnutí snímku a zhodnocení za dva. Po dalších pokoukání ale konstatuji, že ačkoliv J.Nicholsona nemám nikterak v lásce(já vím, že je to brilantní herec, ale jeho role mně prostě nesedí), tak tenhe zlostný osamocený pán mě nakonec dostal a skočila jsem na stávající čtyři. Ale dokážu si představit, že za nějakých pár let, až zase naberu pár nových zkušeností a prohlédnu pár dalších filmů(a poslední dobou jsou ty filmy dost děsivé, to nejlepší už mám asi za sebou), tak se k Melvinovi ráda vrátím jako ke klasice a možná že půjdu ještě výš. Takže teď můj verdikt zní:Lepší už to nebude? ()

Bohemák

Vynikající a celkem duchaplná zábava. Když to má být film vpodstatě slaďák, tak prosím touhle mírně krutou formou! ()

Paity

Jack Nickolson i malý chlupatý otravný pes, oba se na snímku podíleli stejným dílem. On skvělým herectvím a ono skvělou otravností, která vám později zaleze po kůži. Navíc u Lepší už to nebude platí víc než kdy jindy, že je to současně komedie, romantika i drama. Vše najednou ale parádně ladí. ()

kaygen.it

Pamatuji se, že tenkrát jsme byli v Lucerně tři - já a dvě důchodkyně. A všichni jsme si tenhle film báječně užili... ()

derryl

Hm... opravdu unikátní dílo! Směsice smíchu a slz, která nikdy neomrzí, vždy výborné herecké duo Jack Nicholson - Helen Hunt. Film, jež vždy pobaví a my dojdeme k poznání, že toto je ta pravá romantická komedie s vtipem. ()

Radim

Inteligentní a zábavný film, kde Jack Nicholson exceluje; takhle nějak si ho dokonce představuji v soukromí. Nejde nevidět. ()

TheDude

Bezkonkurenční Nicholson...nikdy, nikdy jsem neviděl takový výkon.Už jen za toho nerudnýho chlápka musím dát 5*. ()

dormouse

Po jedenácti letech zjišťuji, že čas film prověřil a kvalit mu neubral. Melvin si docela slušně vydělává jako spisovatel červené knihovny, půjčuje si věty z každodenních situací a vkládá je do knih, zatímco v běžném životě nedokáže obstát, zužován svými obsesemi a misantropií. Homosexuální soused Simon je přepaden a zmlácen a díky úžasnému systému amerického zdravotnictví ho lékařské účty v hodnotě 60 000 dolarů přivedou na mizinu. Servírka Carol díky nepřetržité péči o svého asthmatického synka nemá čas ani na rade, ani na úsměv. Přesto v ní je tolik lásky a víry v dobro, že nakazí Melvina i Simona. Humor, romantika i sentiment jsou výborně vyváženy nefalšovanou hnusností Melvinovy arogance. Jack Nicolson je tu ve své nejlepší formě, Greg Kinnear zvrárniil homosexuála Simona opravdu důstojne, jen s nepatrným náznakem afektovanosti v pohybu brady či konců prstů. A Verdell? Ten je prostě boží. ()

Greny

Parádní Jack Nicolson v parádní a zároveň netradiční komedii ke které se rád vracím. Herecké výkony, která podalo celé spektrum herců, jsou na romantickou komedii opravdu parádní. Co více asi říct. ()

Ještěřák

Miloučký film, který se navíc trefil do nálady. Tradičně dobrý J. Nicholson je místy tak suchý a cynický, že jsem měl drobný problém nekurvit svým přitroublým smíchem VŠ přednášku. "Okamžitě mi přiveďte Carol, vy obludo!" Jen houšť a větší kapky na citrónoidní servírky. ()

DannyBoy80

Herecký koncert Nicholsona a Hunt. Příběh samotný je docela oddychový a příjemný. Naštěstí skoro celou dobu spolu konverzují/vedou spor/špičkují se ti dva. Jejich herecké výkony jsou opravdu to nejlepší co na filmu je. Příjemný film, který táhnou herecké hvězdy. Bez nich by to byl as průměrný film. ()

Prochy38

Herecký koncert J. Nicholsona v jedné z jeho nejlepších rolí. Spolu s Přeletem nad kukaččím hnízdem moje nejoblíběnější. V tomto snímku ovšem vyniká mnoho dalších herců. Přes krásnou H. Hunt, výborné G. Kinneara a C. Goodinga i v malých rolích rolích třeba S. Ulrich. J. Benz či L. Edelstein. Romantický komedie, která nemá obdoby buďto absolutně unudí nebo zasáhne přímo u srdce. Mě zasáhla. ()

unagi

Je to tu všade napisané a napišem to aj ja! Jack Nicholson tento film vyšvihol až tam kde je spolu s chlpáčom. Dej bol od začiatku čitateľný a nebol nejak obzvlášť dokonalý. Ale za to výborný film a veľa vtipných hlášok podaný cholerikom na účet ostatným. ()

Schuldiner

Nicholson jako silně sarkastický až cynický, neurotický, duševně nemocný člověk. Ale neskutečně komicky..komediálně ztvárněný.. Zbytek hereckého osazenstva mu zdárně sekunduje..samozřejmě v čele s Werdelem! PS: Představit dva lidi, kteří se vidí poprvé v životě slovy: ´´Tohle je servírka Carol a tohle teplouš Simon´´ :-))) ..to už je na roztrhání bránice:-) ()

Ixbalanke

Dávám průměr, ale pěkný:) Chvílemi je to příliš sladký, a "americký", ale nakonec jsem pár mokrejch utrousila a herecké obsazení je velmi milé a přirozené... ()

Damielka

Jack Nicholson nezklame! Roli neuvěřitelně protivného mrzouta zahrál takovým způsobem, že jsem kolikrát jen seděla s otevřenou pusou a kroutila nevěřícně hlavou. Helen Hunt je mu skvělou partnerkou a oba dokazují, že i z romantické komedie se dá vyždímat něco víc, než jen laciná klišé s vyloženě kladnými a plochými hrdiny. Melvina Udalla si zamilujete právě proto, že je tak úděsně děsný! ()