• Německo

• Kanada

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo / Velká Británie, 2015, 96 min

• JJ.Gibson

Po x-letech se objevil další Hitman, který s tím původním z roku 2007 nemá nic společného, což je vlastně dobře. Bylo to pojato jinak nově, dá-se říci slušivě, ale stejně to nějak nedokázalo vystihnout podstatu Hitmana, já si prostě nemohu pomoci. Příběh plitkoučký, Zachary Quinto se svou neprůstřelností byl trochu moc. Nadruhou stranu souboje byly docela pěkně propracované, ale i tak to stačí pouze na dvě hvězdičky... Já chci prostě víc!!!(8.12.2016)

Těžko říct, zda producenti dostatečně nevěří potenciálu herní předlohy, ale druhý pokus o filmovou adaptaci vyšel tak napůl. Oceňuji trademarky, kterých se tvůrci snažili držet, zajímavou volbu v podobě Frienda v hlavní roli a akční scény, které však zbytečně shazují digitálně dodělávané sekvence. Herního Hitmana mám rád a rád bych se příště dočkal filmové adaptace, která nabídne áčkový scénář, poctivější akci a možná i větší zaměření na fanoušky herní série.(21.11.2015)

• Flynn

I přes častou kritiku první variace Hitmana s Olyphantem (hodnocení nic moc a mě se ten film líbil) jsem si říkal.. dám šanci tomuto pokusu.... no ale to co se mi dostalo to je fakt ztráta času... logika nět, obsazení takové nijaké, nemastné neslané, příběh sepisoval někdo snad z donucení. Překombinováno.. je to takové celé jakési neplynulé, v křeči kostrbaté, akce je těžce neuvěřitelná a nic moc tam nedává smysl... škoda... přitom tahle postava ultra zabijáka v obleku má fakt skvělý potenciál a zasloužila by si aby to vzal někdo do kvalitnějších sfér než v kterých se to pohybuje. Dialogy jsou tady fakt na úrovni jeden o voze, druhý o koze... a jak je Rupert Friend docela pohodový týpek v prvních sériích Homelandu (dál než třetí odmítám koukat), tak tady je skutečně těžce nesympatický. Jako v porovnáním s tímto je první Hitman z roku 2007 akčním eposem s kulervoucí akcí.(16.12.2015)

Agent 47 po druhý krát. Ale nič extra. Rupert ho vie hrať veľmi dobre, kde mu stačí len jeden výraz a sem tam zdvihnúť jeho obočie. Ale Scenár bol taký slabý, že sa ani nedalo usúdiť, o čo tvorcom vlastne išlo. Tým pádom to pôsobilo len ako obyčajný akčný film, ktorý Vás ničím neupúta a ide len o slepú strielačku jednej postavy. Keď si porovnáte hry a filmy, tak hry vyhravajú na plnej čiare. Len aby aj táto séria nedopadla, ako séria Transportera so Stathamom. Čím ďalej to bolo horšie a potom sa to dočkalo zbytočného reštartu s ešte horším hercom a scenárom. Dúfam, že nie. 55% - 3*(25.3.2016)

Když se podívám na zdejší hodnocení, tak mi nějak uniká, co diváci očekávali. Pro mě je Hitman jednou z mých oblíbených comicsových postav, a tak jsem očekával comicsovou akci, rubanici a přímočarý děj. No a to se mi vše vrchovatě splnilo včetně pěkné kamery a úderné hudby. Jen mně trochu vadilo, že jsem hned zkraje prohlédl Sylara (pardon, Zacharyho Quinta, tedy Johna...). Jemu to padoušství kouká z očí (čestnou výjimkou byl Spock). Pokud ovšem divák nechápe, že se nejedná o verbální umění, ale o comicsovou oddechovku, pak jeho smůla, měl si vybrat něco jiného (třeba Hamleta). A potěšila mě účast J.Prochnova, byť se mihl jen v pár okénkách.(24.12.2015)

• - Film sa natáčal v Nemecku a v Singapure. (Laslo)

• - Členovia taktickej jednotky používajú paintballové masky Dye I3. (Game90)

• - Původně byl obsazen v roli Agenta 47 Paul Walker. Po Walkerově tragické smrti 30. 11. 2013 byl ale nahrazen Rupertem Friendem. (Spidey3)