Doupě

Brick Mansions

Zakázaná zóna

Brick Mansions

Akční / Krimi / Thriller / Drama / Sci-Fi

Francie / Kanada, 2014, 96 min (SE: 100 min)

Sjeto přes kopírák, ale je tu aj spousta scén, které se v původních dílech neobjevují. Chemie mezi Paulem a Bellem funguje minimálně dobře i když s Cyrilem se mi to zdálo lepší. Ale je právě dobře, že se obě hlavní postavy neustále kočkují. Je tu dost vtipných hlášek a scén, navíc tok akčních scén je snad neustálej, bitky mají dost dobrou choreografii, Walker skutečně umí nasekat pár prdelí, Belle předvádí opět hitparádu svých kousků, myslím si, že se aj překonal. Co se týká postavy K2, strašná byla, nezískala si mne, jako Amario v původním Okrsku, za to jeho šéf je sympaťák, aj Lola se povedla a zbytek postav je fajn. Hudba je super, k akci skvěle pasuje a díky hudbě působí akce neskutečně dravě, je lepší než v původních dílech. A i příběh a zejména konec se mi zdají skutečně vyšperkovaný a všechno je tak akorát. Špinavej Detriot se mimochodem vydařil. Takže jsem fakt spokojen, skoro nic mi nevadilo a i když některé scény jsou přes kopírák, o zábavu je postaráno a klidně si dám film znovu. 10/10(28.7.2014)

• Wacoslav1

Souhlasím z tím, že úvodní titulky jsou fajn. Zbytek filmu už bohužel ne. Prostě co vám budu povídat další zběsilej vyklepanej teanage akčňák na kterej by měli zakázat vstup každýmu kdo je vlastníkem občanskýho průkazu a zdravýho rozumu. Jo pokud jste hysterický dětičky, tak si tenhle cool filmík určitě užijete za zvuku hlasitého chechotu srkání coca coly a pojídání lahodných voňavých smažených hranolek. A možná, že budete i brečet když si představíte jakej, že je to tam krásnej (nad) hrdina a teď to sepne Ty vole von je tuhej, no von je fakticky tuhej, von opravdu umřel a už neobživne a mě se právě zhroutil život... vzlyk... nemůže přestat štkát... smrk. Ale tak ok už radši nic já vím jsem hroznej cynickej parchant. Pokusím se to zhodnotit bez sentimentu no prostě je to takový rychle a rozklepaně říznutý zátahem asi tak to na mě působilo. Plusem je určitě fakt, že se furt něco děje a není čas na nudu, ale to všechno za předpokladu, že vám nevadí šíleně nepřehledná akce prokládaná mými oblíbenými zpomalovačkami. Jo aha mě to vadí, tak to bude asi ten problém.40%(28.4.2014)

• korbitch22

Uuuuffff, sterilní kastrát největší francouzké akční pecky století v americkém hábitu.Je mi líto, že poslední film Paula Walkera je zrovna taková mizerná kopie, modleme se, že se tvůrcům FAF 7 povedlo důstonější rozloučení s touhle filmovou legendou.To, co ve Francii působilo svěže, neotřepaně, mělo to šmrnc a neskutečný náboj a akční sekvence z níchž se tají dech, to v americe vypadá jako vykleštený vřed bez ducha.Pár scén je pozměněných, ale jinak jde v celku o přesnou kopii originálu.Paul Walker se k takovému stroji jakým je David Belle zoufale nehodí, je unylý a toporný a jejich akční souboje působili jako když se dva malí klucí perou ve školce o krabičku Pokémonů.Akční sekvence tragicky sestříhané, souboje nemají vůbec žádnou šťávu a jejich choreografie je směšná.Walker prostě není Cyril Raffaelli a bylo to znát doslova na každém kroku.Navíc scénář, který byl i u originálu dosti chatrný, ale schoval se za kadenci nářezové akce a vypiplaného vizuálu budoucnosti Paříže, tady je vše tak okleštěné a vykastrované, že všechny ty strašné píčoviny ve scénáři vás bijí do očí a když na konci udělají z hlavního padoucha matku Terezu, chtělo se mi doslova zvracet.Špinavý a brutální originál vystřídala americká toporná uhlazenost.Jako by někdo vzal Okrsek 13 a ufiknul mu koule.Jediné pozitivum které na tom vidím je fakt, že se David Belle snad konečně dostal do širšího podvědomí amerických režisérů, protože takových jako jen on je zatraceně málo a scéna, kdy Walker nestači Belleovi a propadne k němu stropem.Jinak opravdu zoufalé a 2* jsou jasně pouze z uctý k památce Walkera.Sterilní a hlavně zbytečný kastrát dokonalého originálu.30%.(26.9.2014)

• Anderton

Jó tak Detroit, ten je teraz totálne v prdeli. Ako stvorený pre brutálny akčňák s nejakým hustým gangom. Mohla by z toho byť rovnaká sociálna pecka ako District 9 alebo Mesto bohov. Ale neriskujme radšej a sústreďme sa na hip hop cool teen publikum, tí budú v extáze. Pokiaľ vám nestačí k prepnutiu kanálu úvodné hrdé logo Europacorp, nemáte sa čo sťažovať. Ja sa tiež nesťažujem, udeľujem predsa Bessonovi, Walkerovi a spol. husté dve päťcípe hviezdy.(2.9.2016)

Asi jsem měl štěstí, že jsem neviděl originál. Já totiž měl tu smůlu, že jsem viděl pokračování Okresku 13 a to pro mě byla taková žumpa, že na první díl nemám nejmenší chuť. No, ale od štěstí, smůly a náhod pojďme do reality. Vlastně ani nechápu, tak hrozně negativní hodnocení a komentáře mých oblíbených uživatelů. Jistě je to blbost na entou co nedává smysl. Jenže tahle blbost, mě nenechávala často řešit jak moc velkou blbostí je, protože se tam stále něco děje a já se nemám čas nudit. PW je fajn a je ho velká škoda. Protože by časem určitě dokázal sám utáhnout něco ambicióznějšího. Tato jednohubka mu už byla malá a podle mě to sám i cítil. Takže pro mě poslední film PW není žádnej průser. Je to sice zábava na jedno odpoledne, ale pořád zábava. 60 procent.(17.10.2014)

• RZA

• - Herec David Belle si zahrál i v originálním snímku Okrsek 13 (2004) a jeho sequelu Okrsek 13: Ultimátum (2009). Jeho role v tomto filmu je totožná s originálem. (Žralok)

• - Symbol tygra, který je na Linových (David Belle) dveřích, se objevuje i na ruské raketě a také jako tetování na Linově ruce. (Oxymoron5)

• - Keď Damien (Paul Walker) zadáva prvé čísla k deaktivácii bomby, je si možné všimnúť, že má zakrvavené pravé oko. V scéne pred tým ho ale nemal, k tomuto zraneniu totiž prišiel až pri neskoršom boji s Linom (David Belle). (Johnny.ARN)