Doupě

• Francie

Zakázaná zóna

• Nizozemsko

Akční / Krimi / Thriller / Drama / Sci-Fi

Francie / Kanada, 2014, 96 min (SE: 100 min)

Sjeto přes kopírák, ale je tu aj spousta scén, které se v původních dílech neobjevují. Chemie mezi Paulem a Bellem funguje minimálně dobře i když s Cyrilem se mi to zdálo lepší. Ale je právě dobře, že se obě hlavní postavy neustále kočkují. Je tu dost vtipných hlášek a scén, navíc tok akčních scén je snad neustálej, bitky mají dost dobrou choreografii, Walker skutečně umí nasekat pár prdelí, Belle předvádí opět hitparádu svých kousků, myslím si, že se aj překonal. Co se týká postavy K2, strašná byla, nezískala si mne, jako Amario v původním Okrsku, za to jeho šéf je sympaťák, aj Lola se povedla a zbytek postav je fajn. Hudba je super, k akci skvěle pasuje a díky hudbě působí akce neskutečně dravě, je lepší než v původních dílech. A i příběh a zejména konec se mi zdají skutečně vyšperkovaný a všechno je tak akorát. Špinavej Detriot se mimochodem vydařil. Takže jsem fakt spokojen, skoro nic mi nevadilo a i když některé scény jsou přes kopírák, o zábavu je postaráno a klidně si dám film znovu. 10/10(28.7.2014)

• vteco

Doupě se asi nikdy nevyhne srovnání se svým originálem (Okrsek 13), a to mu bohužel nesmírně škodí. Příběh nevyčnívá, herci jsou víceméně stejný, Paul Walker nepřidal nic zajímavého a vizuál sice potěší, ale nenadchne. Stejně tak bitky a zpomalené efekty, které postupem času ztrácí svou zábavnost. Tvořit remake je většinou dost špatný nápad, navíc když se ještě ke všemu jedná o remake vlastního filmu. /40%/(30.11.2014)

• Butcher of Blaviken

Nechápu, proč někdo natočí úplně stejný film a ještě k tomu se stejným hercem. Tento film je obrovským skokem mimo. A pokud by tam nehrál tragicky zesnulý Paul Walker, nikdo by do kina na to nešel. Raději se podívejte na původní film Okrsek 13 (2004) --- Rozpočet / výdělek: $28 / 68 milionů < 2,42 > násobek rozpočtu. (2.11.2014)

• Lateef

David Belle lítá po ghettu jako gibon bělolící po svém teritoriu, tohle bude jednoduše efektní vždycky, protože prostě není standard točit vruty po schodištích, běhat po stěnách chodeb, zesměšňovat méně pohyblivé protivníky a skákat po barácích stejně jako můj soused Spider-man. V podstatě jde o úplnou kopii Okrsku 13, jen tu chybí Cyril Rafaelli a místo něj sem byl dosazen tragicky zesnulý Paul Walker. Příběh očekávaná nuda, akrobatické scény supr, víc nemá cenu psát. 28 miliónů dolarů(rozpočet)/69 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(23.8.2014)

• Anderton

Jó tak Detroit, ten je teraz totálne v prdeli. Ako stvorený pre brutálny akčňák s nejakým hustým gangom. Mohla by z toho byť rovnaká sociálna pecka ako District 9 alebo Mesto bohov. Ale neriskujme radšej a sústreďme sa na hip hop cool teen publikum, tí budú v extáze. Pokiaľ vám nestačí k prepnutiu kanálu úvodné hrdé logo Europacorp, nemáte sa čo sťažovať. Ja sa tiež nesťažujem, udeľujem predsa Bessonovi, Walkerovi a spol. husté dve päťcípe hviezdy.(2.9.2016)

• Paul Walker

• - Všechny repliky Davida Belle byly kvůli jeho silnému francouzskému přízvuku předabovány. (Mr. Filuta)

• - Symbol tygra, který je na Linových (David Belle) dveřích, se objevuje i na ruské raketě a také jako tetování na Linově ruce. (Oxymoron5)

• - Můžete si všimnout, že se ve filmu objeví česká zbraň CZ 805 BREN A2 ráže 5.56x45mm NATO. (dc125)