Doupě

• slovenský

Zakázaná zóna

Brick Mansions

Akční / Krimi / Thriller / Drama

Francie / Kanada, 2014, 90 min (SE: 100 min)

Remake Okrsku 13 nakonec jak úplný průser nedopadl, nicméně žádná sláva to také není. Kromě docela fungující dvojice Walker/Belle totiž tohle akční béčko nabízí neskutečně mizerného záporáka v podání RZA a hloupoučký scénář, který vyvolává hned na několika místech pozvednuté obočí. Solidní akce a fajn střih to alespoň trochu vyvažují, nicméně ne tolik, aby se film vyhrabal z hlubin lepšího průměru. [55%](10.8.2014)

Zabavny akcak, pri ktorom netreba premyslat nad tym, co je a nie je realne. Ak chcete premyslat, vyhnite sa tomuto filmu ako sa len da. Chcel som ho vidiet aj vdaka Walkerovi, predsa len jeho posledny kompletny film, ak sa nemylim a Luca Bessona mam tiez rad, len ten zaver by som az tak neprehnal. Inac film je lepsi, nez som cakal na zaklade priemernych hodnoteni.(16.7.2014)

• mzss1

|40%| Shlédnuto v kině. Předem upozorňuji na jednu věc, páč beru na vědomí fakt, že toto je remake k originálnímu filmu Okrsek 13. Pak následuje pokračování Okrsek 13: Ultimátum. Oba tyto filmy jsem neviděl, takže to hodlám do budoucna napravit. Přesto jsem na tento film do kina zašel. Ještě jedna věc: Proti remakům nic nemám. Některé se povedou, některé ne. Trailer mě tak trochu zaujal. Říkal jsem si, bude to nadprůměrná, obstojná zábava, minimálně. No, to se mi nějak moc nepodařilo. Dost jsem se těšil na Paula Walkera, kterého jsem si oblíbil v Rychle a zběsilé sérii. Tam hrál upřímného sympatáka s dobrým srdcem a co jsem se o něm dovídal, byl takový i v reálu jako člověk. Poslední vydaný Walkerův film je toto (a to nepočítám právě natáčecí 7.díl Rychle a zběsile, kde vše nestačil dotočit), tak jsem ho podpořil aspon. V tomto snímku hrál dobře, jeho roli jsem si aspon užíval, když zbytek za moc nestál. Neříkám, že to bylo nesnesitelné peklo, ale nic mi to neřeklo, tak podprůměrná záležitost je to snad ve většině ohledu. Příběh je prostý a celkově je film brán strašně s nadhledem – nebyl bych proti tomu, ale je to bráno až moc nezáživně a místy i trapně ujeté, že jsem nebyl v žádném napětí apod. Je ale zvláštní, že se celkem vydařil začátek. A to myslím obě linie (úvodní akce s Bellem a pak Walkerem). Bellovo bojové umění mě docela bavilo (bohužel ale nejvíc v té první akční dlouhé scéně). Byla dlouhá, rychlé to bylo, Bell zdolával jednu překážku za druhou, takže jsem byl celkem spokojen. Walkerova akční scéna byla hned po Bellovi úvodu. Také se mi líbila, dobré souboje měl Walker, pronásledování autem atd. Ikdyž kamera a střih ? No, to bylo horší teda. Sice to mohlo být horší, ale přesto jsem místy těkal očima sem a tam, až jsem málem nestíhal. Pak se film začíná pomalu utápět v nudě a nezáživnosti. A to se přesto furt něco děje. Třeba pronásledování, kdy řídil Walker a vedle něj seděl Bale – bylo celkem obstojné, ale mě to moc nechytlo. Ještě pak následoval souboj Walker proti několika protivníkům u auta a pak už to bylo horší a horší. Nudné scény a situace a často se tu objevila i nějaká ta nelogičnost. Walker a Balle si jdou v pohodě za hlavním zločincem, vyjednávají jakoby – takže ta odlehčenost mi zde opravdu vadila. A co záporáci ? No, určitě nebyl účel se jich bát, nebo aby vzbuzovali respekt. To rozhodně ne. Navíc to ani snad nebyly záporáci, fakt nevím tedy. Akce ke konci následuje především ze soubojového hlediska, které ale ani nebylo tak dobré jako na začátku. Úplný konec následoval pointu, která mě sice překvapila, dávala trochu smysl, ale nesedla mi. Bylo to takové nedodělané, takže kdyby byl film o půl hodiny delší a pokračovalo to tak kolísavým tempem, asi by bylo hodnocení o dost horší. Musel jsem se ke konci až smát hloupým gangsterům. Nejlepší byl týpek zvaný „ŠTÍTNÁ ŽLÁZA“  Hudba byla aspon celkem dobrá. Takže nevím jak dále pokračovat. Není to nějak extra špatný film, ale mě nesedl a i z objektivního hlediska usuzuji, že to žádná pecka není a průměr to nemůže být prostě. Takže, něco se tu furt dělo, souboje, tempo slušné, nic těžkého na pochopení, ale to bohužel není všechno. Akčnáky zbožnuju – jak starý tak moderní. Tohle není ani jedno z nich. Hodnotím rovnými 2 hvězdy, páč jsem to místy bral i jako komedii (tím především myslím ty hloupé gangstery). Takže proč být moc kritický. Ještě něco málo a už by té kritiky bylo více.(5.5.2014)

Něco z toho, co mě Doupě naučilo: nejen seriálové, ale i filmové úvodní titulky můžou být boží. Brzdit na parkovišti je přežitek, čelním sklem se na místo určení dostanu rychleji. Drogy jsou špatné. Cigarety zdraví neškodí, naopak ze mě na starý kolena můžou udělat fajn dědulu. Na pěkný auta se nestřílí. Střílet na šerifa i jeho zástupce není košér, a to ani v opravdové situaci. A že svět by se bez ženských zachraňoval snáz, nebo aspoň veseleji. Jinými slovy, že Bob je bůh. Vzdělanej nigga je dobrej nigga. Nikdy nevěřit politikům a bohatým. Paul Walker, parkour, ani electro soundtracky můžou být i přes můj naprostý nezájem dohromady s rychlým a zběsilým střihem zatraceně cool. Dobře mířená salva peprných hlášek dokáže i z toho, co vypadá jako neskutečná blbost a ztráta času, udělat povedený film. Nebo aspoň zábavnou jednohubku. A nakonec i to, že sama sebe dokáže s kamennou tváří parodovat je pro mě neodolatelný důvod, proč mi tvorba Luca Bessona v posledních letech sedne jak prdel na hrnec.(28.4.2014)

Chválím bojové a parkourové scény, hudbu, začáteční titulky, příběh nenudil, bylo to napínavé a k tomu všemu Paul Walker a mustang! Jediný co mě trochu zklamalo byl konec. Jinak parádní akčnáček.(28.4.2014)

• - Natáčení filmu probíhalo v Montrealu v Kanadě a v Detroitu v USA. (willy1)

• - Keď Damien (Paul Walker) zadáva prvé čísla k deaktivácii bomby, je si možné všimnúť, že má zakrvavené pravé oko. V scéne pred tým ho ale nemal, k tomuto zraneniu totiž prišiel až pri neskoršom boji s Linom (David Belle). (Johnny.ARN)

• - Můžete si všimnout, že se ve filmu objeví česká zbraň CZ 805 BREN A2 ráže 5.56x45mm NATO. (dc125)