Doupě

Brick Mansions

Zakázaná zóna

Brick Mansions

Akční / Krimi / Thriller / Drama / Sci-Fi

Francie / Kanada, 2014, 96 min (SE: 100 min)

Začalo to parádními, možná i nejlepšími titulky, které jsem viděl. Bohužel postupně atmosféra upadá, ale jsou zde v celku úsměvné scénky."Máme problém, umí někdo čínsky?!" Povedené slow motion záběry a v jednom kuse se zde něco děje. Film nabitý parádní akcí, zpracováním a samozřejmě výbornou hudbou, kterou nemohu opomenout. Film je věnován památce Paula Walkera a myslím, že ostudu mu rozhodně neudělá. Za předchozí bod přidávám jednu pomyslnou hvězdu navíc..61%(28.4.2014)

• Chrustyn

Možná pokud bych neviděl "Okrsek 13" jehož "Doupě" remakuje, byl bych z filmu výrazně nadšenější, ale takhle, nemůžu jít výše. Akčňák slušný, ale Delamarre není dobrým režisérem (jedná se o debut, dříve byl pouze střihačem - také žádná sláva) a do snímku nepřináší nic, čím by se od původní verze odlišil a vše viděné, dokonce vypadá hůře.(11.7.2014)

• Lacike

Dejova kostra je z 99% identicka s originalom. Akcne sceny prakticky takisto. Len sa miestami namiesto bitky pridala autonahanacka, kedze Paul Walker sa bit nevie a je znamy len vdaka serii Fast and the Furious. Takze na prvy pohlad by to mohol byt dobry film pre ludi, ktory original nepoznaju. Lenze to nie je pravda. Remake uplne postrada infantilny humor, skvely soundtrack a kvalitne prevedene bitky, ktore robia z originalu zabavnu akcnu komediu. Jedina akcna scena ktora sa celkom podarila je parkourova scena Davida Bella na zaciatku. Na prvy pohlad je to velmi podobne ako v originale, ale predvedie tam aj nove dychvyrazajuce kusky. Lenze ako je to dnes zvykom. Znova mu to trochu kazi strihac, ktory sa preteka v tom kolkokrat dokaze strihnut za sekundu. Zvysne akcne sceny uz dojebal uplne. Hlavne nahanacky su uplne neprehladne. Vysledkom je podpriemerny akcny film, ktory nastoji za to vidiet ani ked ste nevideli original. 3/10.(19.8.2014)

Rozpočet $28miliónovTržby USA $20,396,829Tržby Celosvetovo $68,896,829Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ v skutku dobre nasnímaní adrenalínový film, výborná kamera a choreografia, škoda zas toho moralozačného záveru, ten ma dorazil ale ináč veľmi dobrá akčná oddychovka /60%/(6.9.2014)

Asi jsem měl štěstí, že jsem neviděl originál. Já totiž měl tu smůlu, že jsem viděl pokračování Okresku 13 a to pro mě byla taková žumpa, že na první díl nemám nejmenší chuť. No, ale od štěstí, smůly a náhod pojďme do reality. Vlastně ani nechápu, tak hrozně negativní hodnocení a komentáře mých oblíbených uživatelů. Jistě je to blbost na entou co nedává smysl. Jenže tahle blbost, mě nenechávala často řešit jak moc velkou blbostí je, protože se tam stále něco děje a já se nemám čas nudit. PW je fajn a je ho velká škoda. Protože by časem určitě dokázal sám utáhnout něco ambicióznějšího. Tato jednohubka mu už byla malá a podle mě to sám i cítil. Takže pro mě poslední film PW není žádnej průser. Je to sice zábava na jedno odpoledne, ale pořád zábava. 60 procent.(17.10.2014)

• Paul Walker

• - Natáčení filmu probíhalo v Montrealu v Kanadě a v Detroitu v USA. (willy1)

• - Pracovným označením filmu bol názov District B13. (MikaelSVK)

• - Symbol tygra, který je na Linových (David Belle) dveřích, se objevuje i na ruské raketě a také jako tetování na Linově ruce. (Oxymoron5)