poster

Labyrint: Útěk

 • USA

  The Maze Runner

 • Slovensko

  Labyrint: Útek

 • Kanada

  The Maze Runner

Akční / Mysteriózní / Thriller / Sci-Fi

USA / Velká Británie, 2014, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • genetique
  ***

  Zaujímavý námet, ktorého koncept tu už bol (série Saw alebo Cube), napriek tomu sa všemožne snaží o čosi nové. Všetko je to umocnené akciou a pár zvratmi, ale nie je toho toľko, aby to udržalo moju pozornosť počas dvoch hodín, najmä ak to celé zráža na kolená podradný twilight-ovský casting. Celé herecké obsadenie teda nadmieru toporné a aj vyhrotené scény tak vyznievajú ako totálny preexponovaný gýč. Stopáž je naozaj prehnaná a počas trvania filmu sa okrem štipky (kvalitnej) akcie deje toho naozaj málo. Ak mal byť prvotný cieľ prvého filmu trilógie o budovaní vzťahu k postavám, tak si mali tvorcovia určiť priority ešte pred castingovým náborom. Každopádne nemôžem odoprieť snahu o budovanie atmosféry tajomna a mysteriózna, záverečné (ne)rozuzlenie ma tiež zaujalo a takisto dávam palec hore za zmenežovanie takéhoto snímku za "smiešnych" 30miliónov. 60%.(15.1.2015)

 • Wacoslav1
  ****

  Everything is change. I Wacoslav1 is change. Ano ano už tomu tak bude. Kdyby mi někdo před pár lety řekl, že vyrazím do kina na film plný náctiletých zasranů a ještě ho ohodnotím, tak jak jsem ho ohodnotil asi bych se dotyčnému vysmál, ale ono to nebylo vůbec špatný. Už trailer byl slibnej a samotnej film je příkladem snímku jakej mi osobně vyhovuje. Máme tu rozehranej zajímavej příběh kterej vtáhne do děje a donutí diváka přemýšlet, ale zároveň to na konci do sebe pěkně zapadne a dozvíme se co se děje a proč. Pravda ten konec není až tak šokující, a nepředvídatelnej a taky je tam jasnej prostor pro pokračování, ale ušlo to. Pravda hlavní hrdina byl ok a s tím zbytkem náctiletých blbečků z nichž někteří byli až extrémně nesympatičtí se nějak nedokážu ztotožnit, ale zase když už mě tu nějaká postava vyloženě srala, tak vzápětí chcípla což se mi líbilo. Jinak film má slušnou atmosféru a opravdu kvalitní zvukový efekty. Jenom škoda, že ta akce je zase strašně zběsilá a nepřehledná, ale tak takhle už se dneska točí skoro všechno. Nicméně jako celek dobrý. Líbilo se mi to.70%(23.9.2014)

 • Shakers
  ***

  S tých všetkých knižných trhákov ma bavil aspoň tento. Asi to bolo tým, že hlavnú rolu nehrala nejaká slečna, ktorá ma obvykle komplikovanejšiu romantickú líniu ako Nolanové filmy. Tu sa vsadilo na záhadný, akčný a celkom fajn natočený teen-film. Možno potrvá kým si k tým sopliakom vytvoríte nejaké sympatie, aby ste im mohli fandiť, za to labyrint vás zaujme takmer okamžite. Slušná oddychovka zo zaujímavým námetom. Hudba sa tiež podarila. Obľúbený soundtrack: Finale. 70% - 3*(11.12.2014)

 • Hild
  ****

  Bavila jsem se, film výborně buduje napětí, všechna tajemství divák odkrývá spolu s hrdiny a nemá potuchy, jak to vlastně dopadne. Film mě velice překvapil, konečně se zde nevyskytuje žádná romantická linka, ale jde jen o holé přežití hlavních hrdinů. Debutující režisér Wes Ball odvedl dobrou práci. Škoda těch několika logických děr, které až moc bijí do očí a taky mě mrzelo, že se závěr už nedokázal více vygradovat, závěr totiž rozhodně není vrcholem filmu. Nic to ale nemění na tom, že po všech těch ostatních pokusech, které se snaží zopakovat úspěch Hunger Games, je tenhle jednoznačně nejlepší a větší úspěch by si zasloužil, už i kvůli velice sympatickému obsazení a snaze se přece jen v rámci žánru odlišit. 70%(21.9.2014)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Bylo velmi obtížné věřit potenciálnímu budoucímu Blockbusteru, kterého se uchopil v brandži úplně nový a nezkušený režisér, ale kupodivu to zvládl se stylem a s přehledem. Mladí herci charismatičtí , máme zde budoucí nadějné herce z nichž někteří před sebou mohou mít slušnou kariéru, tempo je velmi slušné bez jakýchkoliv hluchých míst, příběh je taktéž na daný žánr velmi vkusný a obsahuje nejeden parádní zvrat, akce je přehledná, velkolepá a neokoukaná, některé scény jsou tak skvěle vygradované, že jsou až napětím hmatelné a samozřejmě nepředvídatelnost je hlavní tahoun filmu, která nechává diváky v očekávání až do poslední minuty. Komu se líbil seriál Ztraceni, tak tohle funguje na podobný princip. 80%(2.10.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace