Reklama

Reklama

Normální lidé berou svět takový, jaký je. Jiní tento svět mění. Steve Jobs, spoluzakladatel světoznámé počítačové firmy Apple, patří vedle Billa Gatese mezi nejznámější osobnosti moderní historie. Díky jeho vizionářskému způsobu myšlení, schopnosti vyjednávat a díky jeho prozíravým obchodním strategiím vznikla nejen veleúspěšná firma, ale především se změnil způsob, jakým lidé do té doby počítače vnímali. Steve Jobs při vývoji kladl důraz na jednoduchost používání a na design. Americký film režiséra Joshuy Michaela Sterna líčí život Stevea Jobse (Ashton Kutcher) od jeho chudých začátků na vysokoškolské koleji přes založení Applu v garáži rodičovského domu a nucený odchod ze společnosti až po její znovuovládnutí v roce 1997. Geniální vizionář je zde ztvárněn také ze své odvrácené stránky, jako nezodpovědný otec i jako egocentrický, netolerantní a náladový manažer, jenž nesnese sebemenší odpor. Je ovšem nepochybné, že i tyto vlastnosti se podílely na jeho fenomenálních úspěších… (Česká televize)

(více)

Videa (14)

Recenze (716)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Opět se mně potvrdilo, že spolehnout se na zdejší procenta je jedna z životních kravin, kterých se člověk může dopustit. Já jsem tenhle biják chtěl vidět už dřív, ale omylem jsem si vyhledal nějakou šílenou sračku se stejným názvem, teď jsem už byl pozornější a byl jsme mile překvapen, v jednom případě dokonce naprosto ohromen. Moc se líbilo, že příběh není o technologiích, protože tomu bych zase hovno rozuměl ani to není žádné Stevovo CV, ale jde tu především o prosazení svých snů a vizí v tvrdým světe byznysu a tenhle úhel pohledu mně zcela vyhovoval. Film byl spořivej na dialogy a možná proto měl takovou údernost. To nejlepší jsem si však nechal nakonec a tím je výkon Ashton Kutcher. Měl jsem zato, že Ashton v Hollywoodu platil jako osobní nabíječ Demi Moore a díky tomu se dokázal přivandrovat k nějakým rolím, ale o něm jako o herci jsem přemýšlel míň než o tom jak se vyrábí krby, ale připravil mně naprosto neskutečný šok, protože jeho herectví bylo skvělý a ty nominace na Zlatý maliny si můžou kritici strčit doprdele, protože možná to nebyl nadpozemský výkon, ale já mu tu postavu věřil, měl charisma, prostě herecká paráda a filmová taky. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Po chladných ohlasoch zo zámoria príjemné prekvapenie. Nezaoberá sa Jobsovym súkromným životom, ale jeho rolou vo vzniku Applu a prvej etape existencie firmy. Do súkromia zabredne iba okrajovo, pre rýchly náčrt jeho charakteru prístupom k nečakaným životným udalostiam (ktoré neriešil práve vzorovo). Alfou a omegou rozprávania je jeho prístup k profesným udalostiam: zanietenosť pre vec, neoblomná viera vo víziu. To, spolu s pravdivými myšlienkami, ktoré priebežne vyslovuje, robí tento film inšpirujúcim a energickým, ktorý dokáže nadchnúť a *nakopnúť*. Plus teda priblížiť ‘ako to v skutočnosti bolo’, v čom sa s nadšením nájdu všetci ambiciózni startupoví garážisti, ktorých čakajú podobné potyčky s kreativitu nechápajúcimi a za okamžitým ziskom sa ženúcimi investormi. Príjemný a užitočný malý film na úrovni "televízneho" Hitchcocka, samozrejme ale stojaci nižšie, než scénáristicky a režijne vycibrený The Social Network. Ashton Kutcher dobrý. Štvrtá hviezdička čisto subjektívna - rozumel som každému jeho rozhodnutiu, nutkaniu, ťahu, a ešte aj sklenený stôl v kanclu mal podobný :-) ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $12miliónovTržby USA $15,924,434Tržby Celosvetovo $25,900,000Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ režisérsky a herecky v celku zvládnuté, kamerové filtry dobre dopasované v rámci určitých dôb kedy sa príbeh odohráva, pútavo natočené, aj keď miestami to dejovo dosť neurvalo skáče /videl v kine: 60%/ ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Poutavé a zajímavé jsou události, o kterých příběh pojednává, bohužel film zcela sráží na kolena jeden zásadní problém – nevýrazný a unylý herecký projev Ashtona Kutchera. Ten vůbec nezvládá dramatickou polohu. Nevím, jaký byl Jobs doopravdy, ale vím zcela jistě, že ne leklá ryba se STÁLE STEJNÝM nasazeným výrazem a lehkým úsměvem. Navíc z filmu není tak moc patrné, s čím Jobs bojoval nejvíc – se sebou samým, svým až chorobným perfekcionismem a nekompromisním egoismem, kdy byl ochotný „jít i přes mrtvoly“. Naopak v podání Kutchera je tady spíše takovým štěňátkem, které jen vyjímečně vycení zoubky a slabě zaštěká. Také není z ledabyle nahozených situací zcela zřejmé, v čem skutečně tkvěla Jobsova velikost. Raději si přečtěte knihu Waltera Isaacsona, je neporovnatelně poutavější a dramatičtější. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

jOBS je komerčně docela úspěšný film. Respetkuji to. Ashton Kutcher je komercí profláklé jméno. Ale pokud chcete opravdu, ale OPRAVDU, vědět něco o Applu, raději se podívejte na Piráty ze Silicon Walley. Jsou objektivnější, podle mého i upřímnější a opravdovější. Tenhle film je totiž moc hollywoodský. Vlastně nepřináší žádnou výraznější informaci, než výše uvedený film. Ale zase ten příběh uvidíte z trošku jiného úhlu, tedy z úhlu, který se nazývá Hollywood. Také to není na škodu, protože si uděláte obrázek o tom, že Steve Jobs byl zmrd. Na tom se oba filmy totiž shodnou. Jenom tenhle z něj ale ve výsledku udělá docela dobráka...že jo Hollywoode?? ()

Galerie (89)

Zajímavosti (20)

  • K první ukázce z filmu se vyjádřil také jeden ze zakladatelů firmy Apple Steve Wozniak slovy: „Není to ani blízko realitě. Nikdy jsme neměli takovýhle rozhovor, ani role, které nám přisuzuje. Špatně jsou i samotné filmové osobnosti, i když ta moje má k realitě trochu blíže. Nezapomínejte, že mé cíle byly inspirovány hodnotami Homebrew Computer klubu, jehož Steve J. nebyl členem a naopak on byl tím, kdo se teprve později dozvídal o dopadu počítačů na budoucí společnost. Všechno je špatně. Stevova klíčová myšlenka byla vyrobit 20dolarovou PC desku a prodávat ji za 40 dolarů členům Homebrew Computer klubu, aby mohli postavit počítač, který jsem vymyslel já. Steve byl obchodník a vždycky našel cestu, jak vydělat na mých nápadech. Nikdy jsem nevypadal jako profesionál, oba jsme ještě byli děti a náš vztah vypadal zcela jinak, než naznačuje ukázka. Je mi trapně, ale jestli bude film jako celek dobrý, tak se to zlepší. Jestli chcete znát realitu, kupte si moji knihu iWoz.“ (Claude Speed)
  • Součástí závěrečných titulků jsou i autentické fotografie spoluzakladatelů společnosti Apple. (SniperG1)
  • Pracovným označením snímky boli aj názvy Jobs: Get Inspired či Steve Jobs. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama