jOBS je komerčně docela úspěšný film. Respetkuji to. Ashton Kutcher je komercí profláklé jméno. Ale pokud chcete opravdu, ale OPRAVDU, vědět něco o Applu, raději se podívejte na Piráty ze Silicon Walley. Jsou objektivnější, podle mého i upřímnější a opravdovější. Tenhle film je totiž moc hollywoodský. Vlastně nepřináší žádnou výraznější informaci, než výše uvedený film. Ale zase ten příběh uvidíte z trošku jiného úhlu, tedy z úhlu, který se nazývá Hollywood. Také to není na škodu, protože si uděláte obrázek o tom, že Steve Jobs byl zmrd. Na tom se oba filmy totiž shodnou. Jenom tenhle z něj ale ve výsledku udělá docela dobráka...že jo Hollywoode??(29.12.2013)

Přišlo mi to o něco slabší než Piráti ze Silicon Valley. Už jenom proto, že to delší dobu popisuje jenom půlku tématu. I když podrobněji. Ale jinak to samozřejmě není špatné. Všechno důležité tam bylo. Původně se mi to nezdálo, ale Ashton Kutcher byl pro hlavní roli určitě správná volba. Přišlo mi, že tam právě nebylo tolik vtipných momentů jako v Pirátech. Možná je to absencí Gatesovy části. Aspoň, že ho tam pěkně seřval. Každopádně se Stevu Jobsovi nedá vytknout jedna věc, byl to skvělý vizionář a vývojář, bez kterého by asi dnešní počítače vypadaly úplně jinak. A i když byl trochu arogantní, tak co už, nikdo není dokonalý... "Proč pořád stouháš tu mrkev? Jsem vitarián." :D(14.12.2013)

Těžko se točí film o nedávno zesnulé technologické ikoně. Musím začít s příběhem. Chybělo tam všechno - napětí i emoce. Ta trapná chvíle, kdy Steva v podání Ashtona napadlo, že jeho slavná značka se bude jmenovat Apple, byla promarněná. Mohl to bý klidně zlomový okamžik.. Škoda slov. Ashton to totálně prosr... Už jsem se tolikrát přesvědčila o tom, že on to v sobě nemá a stejně dostal tuhle velkou příležitost, aby ji znovu promrhal. Naprosto neumí komunikovat s dívákem, protože má příšernou neverbální řeč těla. Jeho postoj, chůze držení rukou a v neposlední řadě výraz v tváři mluví proti němu. Uznávám, že zde bylo pár momentů, které se mu vydařily, ALE!! to byly všechno momenty, kterými pouze napodoboval samotného Jobse. Steve mu to svojí individualitou vyšlapal a on to jenom zopakoval. Nedal do toho nic svého. Taková škoda! Moment, kdy se Jobs vztekal, když mu jeho přítelkyně řekla, že čeká dítě, byla naprostá ukázka zoufalosti. A to to mohl být tak zásadní zvrat. Ale konec konců není to jenom jeho chyba.. Režie byla stejně průměrná. Kdokoliv byl na scéně vedle Kutchera na sebe ihned strhl pozornost a to se ani nemusel snažit.(1.3.2014)

Před nedávnem, když jsem sledoval životopisný snímek "Hawking", obdivoval jsem herce i tvůrce snímku za to, jak se jim povedlo poutavě zpracovat část života legendárního, ale pro mě jinak nepříliš zajímavého člověka. U tohoto filmu se stal pravý opak a výsledný dojem sice nebyl špatný, ale absolutně nemastný, neslaný a ničím vypovídající. Jobse znám jen díky Apple, ale tento snímek mě ani na vteřinu nedonutil se o tohoto slavného génia zajímat více a překvapivě to ani není chyba Ashtona Kutchera, který je zde překvapivě snesitelný. Všechny novodobé životopisné snímky srovnávám s geniálním dílem Davida Finchera "Social Network" a "Jobs" mu nesahá ani po kotníky.(21.12.2013)

• baribal

jOBS neukazuje jaký Jobs byl, je to jen přikrášlená pohádka o tom, jak si Steve vzal zpět co mu bylo ukradeno. Život Jobse obsahuje mnohem důležitější okamžiky, než jsou ve filmu - křičení do telefonu, křičení na zaměstnance, křičení na kamarády - jeho perfekcionismus, nemoc a genialita tady moc vidět nejsou. Možná že mu Kučera podobný trochu je, ale do takového filmu on prostě nepatří.(6.12.2013)

• - Na filme sa podieľal i Steve Wozniak, spoluzakladateľ Apple a blízky Jobsov kolega. (Zdroj: Bonton)

• - Ashton Kutcher pre rolu Stevea Jobsa, dva dni pred začiatkom natáčania, skončil v nemocnici. Chcel sa totiž natoľko vžiť do svojej úlohy, že si osvojil Jobsovu frutariánsku diétu. Jediné, čo konzumoval, bolo teda čerstvé ovocie. Čo malo za následok zlyhanie pankreasu. (Flipko)

• - Josh Gad, představitel Steva Wozniaka, v rozhovorech několikrát popisoval otrocký perfekcionismus Ashtona Kutchera, který ztvárnil Jobse. "Přišel na plac, rozhlédl se a někde úplně vzadu, kam by kamera ani nedohlédla, našel jako rekvizitu nějaký čip a říká: 'Dejte to pryč, tohle vyrobí až za dva roky.'" (Brousitch)