Reklama

Reklama

Normální lidé berou svět takový, jaký je. Jiní tento svět mění. Steve Jobs, spoluzakladatel světoznámé počítačové firmy Apple, patří vedle Billa Gatese mezi nejznámější osobnosti moderní historie. Díky jeho vizionářskému způsobu myšlení, schopnosti vyjednávat a díky jeho prozíravým obchodním strategiím vznikla nejen veleúspěšná firma, ale především se změnil způsob, jakým lidé do té doby počítače vnímali. Steve Jobs při vývoji kladl důraz na jednoduchost používání a na design. Americký film režiséra Joshuy Michaela Sterna líčí život Stevea Jobse (Ashton Kutcher) od jeho chudých začátků na vysokoškolské koleji přes založení Applu v garáži rodičovského domu a nucený odchod ze společnosti až po její znovuovládnutí v roce 1997. Geniální vizionář je zde ztvárněn také ze své odvrácené stránky, jako nezodpovědný otec i jako egocentrický, netolerantní a náladový manažer, jenž nesnese sebemenší odpor. Je ovšem nepochybné, že i tyto vlastnosti se podílely na jeho fenomenálních úspěších… (Česká televize)

(více)

Videa (14)

Trailer 1

Recenze (721)

Eliott 

všechny recenze uživatele

Jsem zklamaný. Film je nedostatečně zajímavý a zaměřuje se na nepodstatné věci z Jobsova života a prakticky se z díla nedozvíme téměř nic. Ashton Kutcher ztvárnil Steva dost dobře, o tom žádná. Pohyby i obličeje měl zmáknuté perfektně. Na filmu se mi však nelíbí, že je hlavní postava vykreslená jako totální blb s minimálním vývojem jeho charakteru. Pak je velice těžké s někým takovým soucítit a nebo mu třeba i fandit. Spíše je to divákovi ve výsledku jedno co se s ním stane a neboť jako dokument podle mě svou funkci také nesplnil, tak může být za 2 hvězdy ještě moc rád. ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Podle většinových reakcí na výkon Aštona Kačera jsem se docela obávala, aby jeho herecký projev nestahoval dolů celý film, ale nakonec se mé obavy postupně rozptýlily. Co na tom, že možnosti jeho "facial expressions" jsou omezeny zhruba na dva výrazy, možná na jeden:) Jeho podoba se Stevem Jobsem je více než věrohodná, a ani jeho výkon mi nepřišel celkově tak bídný, jak tu spousta uživatelů tvrdí. Já bych to označila výrazem "byl v pohodě." Ale zajisté chápu, že pro množství fandů není "v pohodě" dostačující. Snímek ani na chvíli nenudí, obsahuje množství zajímavých a poutavých momentů, které psaly historii, stejně jako scénář, který nabídne množství působivých dialogů a hlášek. Zejména Jobsův telefonát Billu Gatesovi byl velmi vtipný:) Kutcherovo ztvárnění IT génia, Stevea Jobse možná nebylo Oscarové, ale mně se on i celý snímek líbil a myslím, že se jedná o slušný film, pojednávající o vzniku jedné legendy. ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Jobs byl génius, o tom žádná. Film si tato osobnost rozhodně zaslouží. Nevím o něm vše, ale vím, že byl osobností složitou a že se s ním někdy složitě spolupracovalo a pracovalo. Ve filmu působí spíše jako oběť správních rad a ředitelů, která nakonec přes ústrky zvítězí mírností jen díky svým nadčasovým vizím. Posléze se z něj stává tvrdý manager, neváhající ztenčit svůj team o polovinu... No možná taky názor a taky pohled. Jak to celé bylo asi vědí jen přeživší pamětníci v Apple. Tři mekintoše. * * * ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Film o splnení si amerického sna s patričnou dávkou pátosu. Všeobecne zrozumiteľný, čiže nie umelecký životopis s jasne stanovenou scenáristickou chronologickou linkou vývoja kariéry s občasným zabrednutím do súkromného života. Asi trochu viac feel good film, ako by si téma vyžadovala, podrazy v biznis sfére sú iba ďalším motivačným faktorom k novým krokom v kariére. Kutcher je ako Jobs obstojný, za prvé sa naňho celkom podobá a za druhé hrá s celkom slušným zaujatím. Ak niekomu vadí, je to podľa mňa najmä kvôli tomu, že je to ten herec Kutcher. ()

Rosaviva 

všechny recenze uživatele

Já mám Ashtona Kutchera docela ráda a byl pro mě hlavním lákadlem na tenhle film. Musím se ale přiznat, že mě překvapil. Nikdy jsem si o něm nemyslela, že by byl nějak světoborný herec, ale pro mě podal v tomhle filmu opravdu dobrý výkon, kterým mě přesvědčil, že hrát umí. Navíc jeho proměna (hlavně teda na začátku, v postaršího Jobse) byla hodně přesvědčivá. Mě se to, i přes nepříliš dobré ohlasy, líbilo. O Apple se nezajímám, i přesto mě ale bavilo sledovat, jak vznikal. Nenudilo mě to. 4* ()

Galerie (89)

Zajímavosti (19)

  • Kromě Los Angeles probíhalo natáčení také ve skutečných lokacích, spojených s filmovým příběhem. Štáb se tak podíval například do původní garáže, v níž Steve Jobs (Ashton Kutcher) se Stevem Wozniakem (Josh Gad) sestaviil první počítač Apple I., či v Palo Alto v místech, kde Jobs vyrůstal. (eugeene)
  • Keď sa Steve (Ashton Kutcher) dozvedá od svojej priateľky, že je tehotná, tak svetlo svieti, o chvíľu môžeme vidieť, že je vypnuté, a potom je zas zapnuté. (ShortyIC)
  • „Nesmierne si prácu Steva Jobsa vážim a mám veľa priateľov, ktorí ho poznali alebo pre neho pracovali," uviedol Ashton Kutcher. „Rozhodovanie, či túto rolu prijmem, však bolo ťažké. Stvárniť autenticky niekoho takého významného a známeho ma trochu desilo. Na druhej strane to bola životná výzva." (kacer4)

Související novinky

Hledá se nový Steve Jobs

Hledá se nový Steve Jobs

04.10.2014

Biografie jOBS s Ashtonem Kutcherem rozhodně nebyla posledním filmem o slavném zakladateli Applu. Ostře sledovaný další pokus chystá Danny Boyle (Milionář z chatrče, Sunshine) a dlouho to vypadalo,… (více)

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Není to ani měsíc, co se začal David Fincher (Sedm, Klub rváčů) zajímat o biografii Stevea Jobse. Pro studio Sony ji sepsal Aaron Sorkin (seriály Západní křídlo a Newsroom), jenž si práci s Fincherem… (více)

David Fincher natočí „Apple Network“?

David Fincher natočí „Apple Network“?

27.02.2014

Anebo nějak podobně nazvaný životopis. Jak už jste se možná dovtípili z titulku, režisér facebookového dramatu Social Network, jehož portfolio se honosí filmy jako Sedm, Klub rváčů nebo Zodiac, začal… (více)

Reklama

Reklama