Po remeslne strance je to prumer, po strance popisujici udalosti je to chvalitebne (jsou tam nepresnosti a taky me zamrzelo, ze to skoncilo rokem 1996..i kdyz ma druhou stranu to, co se delo po navratu Jobse v tom roce, tak uz vsichni vlastne zname, protoze to je takovy Apple, jaky je dnes). Musim vyzdvihnout Kutchera...vzal to tak vazne, ze mi v mnoha scenach padla brada, jak neuveritelne podobny Jobsovi byl..at uz to byla houpava chuze, pohyby rukou, dokonala mimika tvare az po praci s hlasem, frazovani atd. Taky me potesila minivsuvka s Jonym Ivem - zde rovnez velka poklona jeho predstavteli, skvele zvladnul Jonuv prizvuk a jeho styl reci, pomaly, rozvazny, vypravejici.. Tleskam ve stoje. Pro fanouska Applu povinnost, pro cloveka, co chce o Applu vedet neco vic sice fajn, ale doporucuji doplnit si vzdelani pomoci jednotlivych Keynote, filmu Pirati se Silicon Valley a hlavne Jobsovy biografie. Pro filmove nadsence/kritika je to tezce Bckova podivana, spise nudna.. Za me 85%(15.8.2013)

Patetický životopis, který přišel moc brzo. S odstupem několika let mohlo jít o trochu střízlivější pohled na počítačovou ikonu, nyní bohužel nejde o nic jiného než oslavný portrét, kterému se navíc vůbec nedaří zachytit to, čím (ne)byl Steve Jobs výjimečný. Díky velkému časovému rozpětí trpí vyprávění zkratkovitostmi a překypuje banalitami (vzhlížení ke slunci na louce za doprovodu vážné hudby nevyženu z hlavy ještě dlouho), nedaří se mu ani nijak profilovat Jobsův charakter, který nejde dál než za stereotyp vizionářského asociálního génia jdoucího přes mrtvoly. Veskrze povrchnímu a televizně vypadajícímu filmu ale překvapivě vévodí herecký výkon Ashtona Kutchera, který se dá s odstupem času hodnotit jako velmi povedený.(21.10.2013)

• oje

Filmová látka o zrodu megakorporace, která vznikala kdesi v garáži na stole mezi letními a zimními pneumatikami, navíc vedená excentrickým magorem, mohla svými vzestupy a pády nabídnout mnoho. Nakonec ale nebylo řečeno nic konkrétního a zásadního o jejím tvůrci, přestože by se na choleriku Jobsovi něco určitě našlo, a fascinující vzestup firmy od garáže na mezinárodní kolos byl vyřešen jedním střihem. Promrhaný pokus mě svou neschopností čímkoliv upoutat a ohromit ve výsledku přímo naštval, a ať byl filmový Zuckerberg s FB vtipný nebo dramatický, byl lepší.(26.1.2014)

O Jobsovi toho vím asi jako o historii vodního póla a s Applem přicházím do styku jen u babičky, když napeče štrúdl. Zato Kačera jsem si myslel, že mám prokouknutého a ono ejhle, ten kluk umí hrát a navíc dost dobře! Film držel pohromadě a bavil mě, i když v sále velkohubého megamultiplexu Cinema City, kam lupen stojí týdenní gáži člověka se dvěma zaměstnáními, byla kosa, že se mi div nečudilo od huby. A jestli se Joshua Majkl Stern věrně držel skutečnosti? To je mi fakt u zadnice, protože před jOBSem jsem věděl kulačku a po něm vím aspoň tohle. A teď už ticho, je sobota k polednímu a já jdu k babině čuchnout k nejnovější verzi Applu.(21.9.2013)

Před nedávnem, když jsem sledoval životopisný snímek "Hawking", obdivoval jsem herce i tvůrce snímku za to, jak se jim povedlo poutavě zpracovat část života legendárního, ale pro mě jinak nepříliš zajímavého člověka. U tohoto filmu se stal pravý opak a výsledný dojem sice nebyl špatný, ale absolutně nemastný, neslaný a ničím vypovídající. Jobse znám jen díky Apple, ale tento snímek mě ani na vteřinu nedonutil se o tohoto slavného génia zajímat více a překvapivě to ani není chyba Ashtona Kutchera, který je zde překvapivě snesitelný. Všechny novodobé životopisné snímky srovnávám s geniálním dílem Davida Finchera "Social Network" a "Jobs" mu nesahá ani po kotníky.(21.12.2013)

• - Josh Gad, představitel Steva Wozniaka, v rozhovorech několikrát popisoval otrocký perfekcionismus Ashtona Kutchera, který ztvárnil Jobse. "Přišel na plac, rozhlédl se a někde úplně vzadu, kam by kamera ani nedohlédla, našel jako rekvizitu nějaký čip a říká: 'Dejte to pryč, tohle vyrobí až za dva roky.'" (Brousitch)

• - Ashton Kutcher dostal ponuku na úlohu Jobsa esemeskou na svoj nový iPhone 4S. (Zdroj: Bonton)

• - Sám Ashton Kutcher patří mezi významné technologické investory. Skrze svůj investiční fond vstoupil v minulosti např. do firem Skype, Foursquare, Airbnb či FAB. (Degreet)