Steve Jobs je (bol) pre laikov len akousi známou osobnosťou, ktorá sa postarala o fenomén s názvom 'i'-Mac, Phone, Pad a tak ďalej. S týmto vedomím som do premietania v kine vstupoval a len o niečo múdrejší som z neho vychádzal. Nemôžem poprieť, áno, ozrejmil som si pár faktov, zoznámil som sa so Stevom ako osobnosťou, ale životopisné filmy by mali divákovi dať to, aby nadobudol pocit, že prezentovanú osobnosť a jeho životný príbeh pozná ako svojho dobrého známeho. V prvej polovici filmu sa zdá, že na to idú tvorcovia celkom dobre, začal som sa zžívať so Stevom ako osobnosťou, druhá polovica je však viac vecná, začína byť viac o firme Apple ako životopisom a Stevov charakter bol zrazu fuč. Ďalší problém vidím v tom, že film plynie dosť monotónne, nemá drive, spád alebo akokoľvek to nazvem, proste som sa miestami nudil. Myslím, že obdobie, ktoré film prezentuje, obdobie technologického rozmachu elektorniky by sa dalo natočiť oveľa razantnejšie a pútavejšie. Herecké výkony, chvalabohu, vytiahli tento film z priepasti. Samozrejme Ashton Kutcher bol pomerne sterilný, ale film nebol (možno práve preto) sústredený výslovne na jeho osobu a striedalo sa tu množstvo vedľajších postáv, ktoré dokázali jeho výkon zastrieť. Zhrunutím jednej vety: pomerne odfláknutá životopisná dráma, ktorá si zaslúžila viac- viac hereckého umu, režisérskej zainteresovanosti a scenáristického citu pre reprodukciu príbehu. 60%.(20.11.2013)

Tak zase raz kino. K Jobsovi len pár postrehov: mal to v živote ťažké, ale aj ľudia to mali ťažké s ním. Ale jedno sa mu musí uznať, bol to vizionár. Pár postrehov ku Kutcherovi: odhliadnúc od toho, že sa mi ohromne páči, tak to zahral naozaj perfektne. No a pár postrehov k filmu samotnému: film ma nenudil celých 122 min, takže mu dávam 4*. A ešte jedna malá technická poznámočka: počítač mám od Microsoftu a telefón od Apple :-))) takže je to pol na pol a ja nie som zaujatá :-)))(14.9.2013)

Po chladných ohlasoch zo zámoria príjemné prekvapenie. Nezaoberá sa Jobsovym súkromným životom, ale jeho rolou vo vzniku Applu a prvej etape existencie firmy. Do súkromia zabredne iba okrajovo, pre rýchly náčrt jeho charakteru prístupom k nečakaným životným udalostiam (ktoré neriešil práve vzorovo). Alfou a omegou rozprávania je jeho prístup k profesným udalostiam: zanietenosť pre vec, neoblomná viera vo víziu. To, spolu s pravdivými myšlienkami, ktoré priebežne vyslovuje, robí tento film inšpirujúcim a energickým, ktorý dokáže nadchnúť a *nakopnúť*. Plus teda priblížiť ‘ako to v skutočnosti bolo’, v čom sa s nadšením nájdu všetci ambiciózni startupoví garážisti, ktorých čakajú podobné potyčky s kreativitu nechápajúcimi a za okamžitým ziskom sa ženúcimi investormi. Príjemný a užitočný malý film na úrovni "televízneho" Hitchcocka, samozrejme ale stojaci nižšie, než scénáristicky a režijne vycibrený The Social Network. Ashton Kutcher dobrý. Štvrtá hviezdička čisto subjektívna - rozumel som každému jeho rozhodnutiu, nutkaniu, ťahu, a ešte aj sklenený stôl v kanclu mal podobný :-)(15.8.2013)

Po tých nenadšených, resp. dosť rozporuplných ohlasoch som čakal podstatne väčší prúser. Priznám sa, že Stevena Jobs a jeho nesporné zásluhy síce z médií poznám a uznávam, ale nikdy pre mňa nebol až tak významný človek, aby som sa dopodrobna musel oboznamovať s jeho životopisom. Preto na akékoľvek posudzovanie toho, či sa film dostatočne zaoberá jeho súkromným životom alebo či nevynecháva nejaké zásadne fakty, nie som kompetentný. Rovnako ani nie som zarytý fanúšik Apple (aj keď niekoľko zariadení vlastním), ale ani Microsoftu a pod., takže preto budem brať situácie, ktoré tento biografický snímok prezentuje ako východiskové. S výsledným filmovým produktom som totiž viac menej spokojný. Napodiv sa zameriava prevažne na éru vzniku Applu a nakoniec výtvor prvého revolučného domáceho počítača Apple II. Do Jobsovho súkromia odskakuje len okrajovo na lepšie vysvetlenie jeho charakteru. Zrozumiteľne podáva mnoho faktických informácii, prezentované myšlienky sú inšpirujúce a celé tempo filmu je napriek objemnejšej stopáži veľmi energické, zároveň skvele funguje ako akýsi „self-motivačný film“. Nakoniec tak veľmi príjemne strávené dve hodinky plné názorov, s ktorými prevažne 100%-ntne súhlasím. Ashton Kutcher po dlhej dobe od The Butterfly Effect v ďalšej zaujímavej a vynikajúco zvládnutej úlohe. Vadí mi tak prevažne len prílišná skratovitosť a oklieštenosť celého snímku. Chápem, že na celý Jobsov životopis rozhodne nebol čas, ale takto pôsobia občas niektoré jeho rozhodnutia, správanie, nápady jemne vytrhnuté z kontextu bez nejakého širšieho zdôvodnenia (ten kto pozná Jobsov životopis podrobne si však určite sám doplní súvislosti). Zároveň mi je trocha ľúto, že film končí v podstate v období 90. rokov, keď som ešte o Applu nemal ani poňatia a éra (2000+ / iPod, iPhone, Mac ...), ktorá by mi snáď najviac zaujímala je okrem úvodného prológu vynechaná úplne. Spolu so zameraním sa na nečakané Jobsovo úmrtie by to v závere mohlo na plátno priniesť hromadu emócii, čoho sa film v podstate dobrovoľne vzdal z mne nepochopiteľných dôvodov. CELKOVO: 3,5* o niečo lepšie ako mierne fádny a obyčajný životopisný Hitchcock (3*) z 2012, ale zase poriadne ďaleko od do detailov premysleného The Social Network (4*). Tento krát však čisto subjektívne dávam aj tú štvrtú hviezdu, nakoľko s Jobsovým počínaním, názormi, rozhodnutiami sa stotožňujem a tento film ich nijako neznevážil, ale odprezentoval na decentnej úrovni.(5.11.2013)

Presvedčiť vypatlanú nánu o tom, čo je a nie je kúúl, nie je také jednoduché, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Obzrite sa však okolo seba, koľko iPič s iPodom v ušiach a zaťatým pohľadom do iPhonu pobehuje vo vašom okolí. A je jedno koľko z nich skončí pod kolesami poľských globeTrotlov, značka Epl stíha dopĺňať stavy. Tento film však nie je určený pre ne! Film je určený pre hordy škaredých vychudnutých trotlov s neprekonateľným nutkaním osahať sa už pri letmom pohľade na odhalenú matičnú dosku či dokonca dokonale vytvarovanú pájku na plošnom spoji. My ostatní s akým takým sexuálnym životom tu však vidíme jen hordu geekov v zastrčených károvaných košeliach a otrasného prehrávajúceho Kučera v predklone. A pracovitý Pišta rotuje v hrobe.(18.9.2013)

• - Na začátku 80. let, kdy Steve Jobs (Ashton Kutcher) přebírá projekt Macintosh, přijede na parkoviště s autem Chevy Cavalier sedan druhé generace. Druhá generace tohoto auta však přišla na trh až v roce 1988. (Cheeker)

• - Pracovným označením snímky boli aj názvy Jobs: Get Inspired či Steve Jobs. (MikaelSVK)

• - Když Jobs (Ashton Kutcher) navštěvuje hodiny kaligrafie, vidíme, že kreslí jen jedničky a nuly, tedy základ binárního kódu. (jajush)