Poslední šance

• Česko Zběsilý útok (více)

Elitní jednotka Navy SEAL vedená poručíkem Blakem Harrisem (Scott Adkins) a mladší analytičkou CIA Zoe Anderson (Ashley Greene) musí získat zajatého islámského teroristu z ostrovního vězení CIA a tajně ho převézt do Washingtonu. Ocitnou se v pasti, když na ně během eskorty zaútočí povstalci, aby vězně osvobodili. On jediný má však informace, které mohou pomoci odvrátit teroristický útok a zachránit tisíce lidských životů. (JOJ Cinema)

borec999

James Nunn a spol. dokázali aj s nízkym budgetom natočiť akčný film na 1 záber bez použitia strihu, pričom odrozprávali pomerne celistvý príbeh, ponúkli množstvo akcie a nepôsobili pritom ani na chvíľu amatérsky či smiešne. Takáto technika točenia si z technického hľadiska a filmárskej náročnosti zaslúži pochvalu, je to ale i dvojsečná zbraň. Použitie 1 kamery a žiadneho strihu pri prestrelkách a bitkách totiž spôsobilo, že si akciu divák nevychutná tak ako pri klasickom filme. Príbeh je okej, Adkins a aj ostatní herci tiež. Pochváliť sa dá aj snaha o realisitickosť- počítajú sa náboje, dočkáme sa i viacero tichých likvidácií miesto nelogických nájazdov do hordy protivníkov, vzájomnej komunikácii pri prestrelkách, krytiu a rôznym iným vychytávkam. Prestreliek je dosť, možno až príliš a ja osobne som sa ich práve vďaka štýlu ich točenia veľmi rýchlo prejedol (a tiež pri nich vidieť nižší rozpočet- hlavne pri efektoch streľby). Súboje prídu na rad hlavne v druhej polovici, je ich omnoho menej, ale chereografia nie je najhoršia. Posledná cca 20 minútovka s Adkinsom ktorý postupne pozabíja asi 10 ľudí v intenzívnom úseku je výborná a vrchol filmu. V rámci béčok zbuchanych za pár miliónov jasný nadpriemer, ako býva u Adkinsa poväčšine zvykom... 70% ()

Lukoboss

Když si o tom nic nezjistíte předem, budete určitě za začátku docela mile překvapení. Proběhne nějaký to sblížení s postavama, nastínění problému, první akce, tam si najednou všimnete, proč že se to vůbec jmenuje One Shot! Mě to fakt trklo až u přestřelky s náklaďákem. A říkáte si wow, to je mazec, ono je to fakt dobře natočený, vymyšlený! Jenže čím víc postupujete ve filmu dál, začíná to být čím dál větší nuda, přestože mají tvůrci snahu tam udělat nějakej ten twist. Přiznám se, že poslední půlhodinu, kde by to vlastně mělo gradovat, jsem už sledoval více méně jedním okem a moc se nesoustředil. A to je špatně... jakmile film takhle upadne, je to v řiti. ()

iXtr3m3

Šedý priemer s možno naoko fajn military close combat akciou, ale nie je to jednoducho to, čo by som od Adkinsa chcel vidieť. Kde sú časy Neporaziteľného 2/3/4? Uvidíme, ako na tom bude nový Accident Man, ten prvý bol tiež celkom fajn. ()

SpaceOdyseus

Je na tom vidět malý rozopčet. Je na tom vidět, že se střídá jen pár kaskadérů v kuklách a muzzle flash jsou digitální. Ale také je vidět slušná tísnivá atmosféra a zapálení tvůrců. DObré to bylo a dvojku si pustím určitě brzy. ()

Strandmon

Nové akční béčko, které bych řadil do kategorie velmi zábavných. Příběh samozřejmě naprosto banální, ale akce slušná a překvapivě i celkem uvěřitelná (aspoň občas). Scott dostane opravdu dostatek prostoru, ukazuje práci s nožem, zastřílí si a dostane se i do několika bitek, takže dobré akční choreografie je tu dost. Ostatní herci včetně hlavního záporáka jsou taky fajn a celkově je to prostě dá se říct jedna velká nepřetržitá akce, takže na nudu nepřijde řeč. ()

Zombi

Velmi sympatické béčko natočené jakoby na jeden záběr. Děj se odehrává v podstatě na jedné vojenské základně a akce je požehnaně, především přestřelky, ale dojde i na pár hezkých likvidací s nožem a trochu soubojů. Stealth akce v půlce je parádní, Adkins fajn. I přes nízký rozpočet, slušné 4 hvězdy. ()

petikacka

Tak tohle byl hodně jednoduchý film, ale zato dokonale akční. Po zhlédnutí filmu V nemilosti, který je dokonalým uspávačem hadů jsem si 1 shot fuck fuckt užila. Akce kam se podíváš a neustále to šlape. Výborná choroška bojových scén a kamera, která jede jakoby bez střihu. Prostě a jednoduše sqěle chutnající jednohubka. Za mě 75% ()

Flopik

Chlapský film kde je príbeh jasný, teroristi útočia na základňu a našou úlohou je ochrániť iného teroristu, ktorý vie kde je bomba. Skoro od začiatku do konca čistá akcia, kde sa neustále strieľa a zabíja. V tomto je film skvelý, akcia je natočená bez strihov čo je skvelé a Scott tu masakruje jedného za druhým. Aby som bol nadšený to nestačilo ani zďaleka, nato mi treba minimálne viac príbehu, soundtrack a výraznejšie postavy. U mňa tak za 3*. PS: nechápem ako z jedného nákladiaku vyšlo tak 200 džihádistov ale nevadí. ()

warrenur

Prvych 20minut pohodovych bez logickych preslapov a vyzeralo to konecne na priemerny akcak. Zial, az kym nedojde na prvu a jedinu nepretrzitu akciu. Nuz, hned je zjavne, ze pri jej nakrucani nemali ziadneho taktickeho poradcu a kopia jeden logicky bullshit nad druhy. Smery strelby, kamera, uhyby, pocty nepriatelov, proste "biju" do oci. A co sa tyka herectva, akurat Ryan Phillippe je ako tak uveritelny. Snad i predstavitel zadrzaneho. Scott je konstatny jednotvarny B-ckovy akcny herec, ako svojho casu zacinajuci Van-Damme. (ten vsak aspon v dramatickych novsich kuskoch ukazal i ine polohy) Slabota a cajicek, prekvapilo ma hodnotenie na imdb, toho casu 58%. Uz dvojhviezdie je nadhodnotene. Neodporucam za triezva. :) ()

Bozvav

V celém filmu nebyla ani jedna osoba, se kterou bych se dokzala totožnit. Násilí plodí jenom další násilí. Za mě se mohli všichni pozabíjet už v prvních deseti minutách a byl by pokoj. Kamera divná, akce nepřehledná. Nářez to byl, to ano, ale na hodinu a půl je to docela málo. Adkins v dobré formě. 40%. ()

dannyyy

Spadla mně brada! Čekal jsem zase trapné "béčko" s Adkinsonem, ale dostal jsem hodně dobré "béčko" s Adkinsonem. Po úvodní klasické zápletce s terorismem se rozjede likvidační akce, která je velmi dobře natočena a dobře se to sleduje. Přestřelky a souboje jsou velmi realisticky provedené, na tom si dali tvůrci opravdu záležet. Fanoušci Call of Duty budou plesat blahem. 75% ()

agassi68

Na tento film  ma zlákal ujo Verbal a neľutoval som. Scott and company tentokrát bez zbytočných príkras likvidujú zlomrchavých akbarovcov na malom uzavretom mieste a viackrát majú na mále. Akcia prakticky neustále, napätie stúpa. Nechápem, prečo to nie je v červených číslach.. ()

Rathalos

One Shot je akcna jazda takmer pocas celej stopaze,cize na nudu sa clovek stazovat nemoze,samozrejme to treba brat s rezervou,lebo pri sledovani niektorych scen je to ciste sci-fi alebo na nakladaku pride len zopar teroristov a nakoniec je ich aspon 200,takze ujo reziser a spol urcite chybali na hodinach matematiky,no a vratim sa spat k hodnoteniu,Scott Adkins je ako vzdy frajer,nemozem zabudnut spomenut super kameru na jeden zaber,to zboznujem,to je najvacsie plus tohto filmu,za normalnych okolnosti by som dal 4 hviezdy,ale hlavne kvoli tomu,akym sposobom to natocili,tak dam pat...:-) ()

BOURQUE

Film One Shot ukazuje, že aj z minimum zdrojov sa dá natočiť „snímok na jeden záber“. Scenár typický B-čkový s banálnym a dobre predpovedateľným vývojom (to, že jeden človek dokáže zlikvidovať mnoho nepriateľov, už nás „neprekvapí“). Podobne je na tom aj herecká garnitúra, takže nejaké hlbšie momenty nečakajte a nehľadajte. Tretiu hviezdu dávam za pomerne dobre zvládnutý „one shot“ režim a o stupeň lepšie zvládnuté akčné scény, ktoré obecne v príbuzných „low quality“ filmoch sú na nižšej úrovni. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

DAPDO

Už jsem dost starej na to, aby se mi líbily filmy na styl Komanda nebo Ramba, kdy jeden borec zneškodní půlku republiky. Jako musím uznat, že vlastně od desáté minuty až do konce filmu se pořád něco děje a je tam spousta akce, ale je to tak hrozně přitažený za vlasy a přehnaný, že nemůžu dát lepší hodnocení. ()

Johny M.

K tomuhle akčnímu béčku mě výjimečně nepřilákala účast Scotta Adkinse, ale styl natočení na jeden záběr. Takovýhle počiny (ač je jasný, že úplně 'one shot' to nebude) mě nikdy nepřestanou udivovat. Jinak toho snímek zase tolik nenabízí... 3,5* ()