Bývalý detektiv se ujme vyšetřování záhadné vraždy, ke které došlo na americké vojenské základně. Pomáhat mu přitom bude mladý kadet z West Pointu jménem Edgar Allan Poe. (Netflix)

Tosca

Adaptace románu Louise Bayarda (česky nevydaného). Harry Melling, dnes vyhublý představitel Dudleyho Dursleyho v sérii Harry Potter, v roli E. A. Poea poněkud přehrává, s tím ksichtem je ale obsazený velmi přesně. Christian Bale na mě působil poněkud unaveně, což byl asi záměr, ale taky nudně a bezbarvě... Zdlouhavému filmu chybí potřebné větší napětí, dvojnásobný překvapivý konec to nezachrání, nicméně natočeno je to velmi pohledně... neurazilo, nenadchlo... ()

pushover

Super obsazení a atmosféra. Ani to pomalý tempo mi nevadilo. Ale jako detektivka to nefunguje a jako horror už vůbec ne. ()

Brooks

Z výsledného filmu je cítiť, že vychádza z čitateľsky vďačnej knižnej predlohy, ale Cooper tentokrát režíruje akosi nesústredene, nezúčastnene (podobne ako v už zapadnutej gangsterke Black Mass). Ako by sa nevedel rozhodnúť, čo je pre jeho rozprávanie dôležité a čo má druhotný význam. Trpí tým tempo rozprávania i charakterizácia jeho postáv (až absurdne hysterická, správaním nepochopiteľná madam Anderson). Zachraňuje ho až druhý finálny zvrat, ktorý funguje aspoň po emocionálnej stránke (o jeho vnútornej logike pochybujem) a film robí lepším, než v skutočnosti je. Herci výnikajúci (obzvlášť Melling), zasnežená atmosféra mrazivá, kamera a hudba áčkové. 3* ()

alldo.raine

Film má za mě opravdu mnoho nedostatků. Nudné pasáže, nic neříkající nekončí dialogy, nevyužité postavy. S Poem jsem se například zžíval až do konce (tam ale chápu záměr). Nicméně je tu velké ale, a to věci, proč je za mě fajn film vidět. Zde s dovolením okopíruji jednoho uživatele tu na čsfd a napíšu v bodech proč si myslím, že je fajn film vidět. 1. Bale je prostě sakra dobrej herec a zde to opět dokazuje. 2. Atmosféra a prostředí! 3. Mám rád indície. 4. Konec, pointa, překvápko? ()

papadoce

Vždy keď sa v bijáčiku objaví Kiko Bale je to pre mňa dôvod na projekciu a to dokonca aj vtedy, keď sa jedná o Netflákovskú produkciu. Temný a priznávam, že pútavý začiatok veštil dobovú kriminálku na spôsob Purpurových riek, no nepozerajte to. Bohužiaľ to všetko zabili hlúpe kecy jednej z vedľajších rolí a to samotného Edgara Allana. Za tú hodinu a pol ma tie kecy tak uťahali, že predčili aj temnotu prostredia aj celú inak sľubne budovanú atmosféru doby. Môžem iba s poľutovaním konštatovať, že opäť raz bol premotivovaným režisérom s výraznými artovými sklonmi zdevastovaný úžasný filmový potenciál a teda do kytek poslaný další sľubný film. Zabitých 130 minút. Iba dobré alebo skôr akceptovateľné finále to u mňa vytiahlo na druhú hviezdu, aj to s odretými ušami. Strať sa satan náš. Dve * alebo 30%. ()

oldy

Idealní film na večer,když chcete usnout.  Přišlo mi to hodně dlouhe a roztažené.  Slabší průměr 5/10 ()

Dejvecd

The Pale Blue Eye je film s veľmi kvalitným obsadením, ktoré prednáša dobré herecké výkony a musím povedať, že drvivá väčšina dialógov a aj drvivá väčšina filmu sa niesla práve na nich, a úplne som sa pri tom nenudil, aj keď smerovanie tých dialógov a dej celého filmu nudný je. The Pale Blue Eye je totižto film, ktorý sa snaží byť niečo medzi gotickou detektívkou s prvkami hororu a zároveň aj nejakou poetickou romanticko-drámou. No a tak trochu sa mu nedarí ani jedno. Celý detektívny dej je až tak moc jednoduchý a predvídateľný, že aj priemerne inteligentný človek, ktorý za celý život videl len dve-tri časti Kriminálky Anděl, si už v prvých 10. minútach domyslí, kto stojí za ohavným činom v márnici, a do takých 20. maximálne 30. minúty domyslí, kto celú vraždu spáchal. Časom už je potom veľmi jednoduché predpokladať, ako film skončí a čuduj-sa-svet, ono to vážne je tým najjednoduchším možným spôsobom, akým to ide. Okrem toho som spomenul, že film príliš neexceluje v poetickej časti, ale to nebola, tak úplne pravda. Aj keď celý zmysel väčšiny dialógov vo filme je rovný nule, tak herci skutočne dokázali pretvoriť ich prehovory na niečo, čo ma docela bavilo, a musím uznať, že aj keď ma to o čom sa na obrazovke rozprávalo vôbec nezaujímalo, tak som si na výkonoch postáv/hercov docela viboval a úplne som sa nenudil. Vizuál je filmu je pekný, hlavne teda dobové kostýmy a niektoré prechody medzi scénami ma viac ako zaujali. Celkovo sa však jedná o nie veľmi smart detektívku, skôr naopak. 4/10 ()

CaladanChmur

nudilo mě to, protože režisér nějak tak nevěděl co vlastně chce stvořit. Horor ani thriller to není...komedie taky ne...včlenění E.A.Poa bylo hodně stupidní a navíc velmi hloupě nepovedené....tahal to za mě čistě jen Christian Bale...ale neměl šanci proti nevýrazné představě Coopera o tom jaký to vlastně má být film....Tohle fakt ne. 45% ()

PichyjePan

Kdo chce u filmu zabít čas, tak pozor, aby čas nezabil jeho. Neboť hlavním neduhem je stopáž. Takto dlouhý film nemůže mít, tak prostý scénář, u kterého pozorného diváka nic nepřekvapí. Nýbrž pouze utvrdí, že mu tam něco nebo někdo nesedí. Ovšem, abych tu film jen nehanil jeho průměrností. Musím vyzdvihnout výkon havranního básníka a poety, který mne svým výkonem uhranul, jako nějaká satanistka. ()

PlayEasy

Divák neholdující dobovým detektivkám bude chcípat nudou. My bychom mírné prostříhání taky uvítali a především trochu zatlačili na pilu, co se budování napětí týče. Pořád se ovšem jedná o poctivý příspěvek do žánru disponující super výpravou, kvalitními herci, ale také nesmyslnou zápletkou. 60% ()

Maniax

Váhám mezi 3* a 4*, ale nakonec jedna důležitá příběhová náhoda je zkrátka moc velká na to, abych tomu dal víc. Závěr je super a určitě to celý film zvedlo, nečekal jsem to, a to se mi zas tak často nestává, minimálně ne v té míře, že jsem to ani netušil. Kostýmy parádní, Bale a Melling hráli výborně, takže za mě dobrý. A dobrý je za tři. ()

Binne

Drama, které se vůbec nezakládá na hororovém žánru ale pouze na jméně: Edgar Allan Poe. Absolutně bezduchá záležitost, která trvá celou věčnost. Kromě toho, že se Dudley Dursley zbavil své plnoštíhlé postavy a Christian Bale hrál roli, kterou umí nejlépe (tedy chladného, vážného muže), se divák téměř nic nedozví. Film je únavný, místy příliš křečovitý (dobovým pojetím) a ke konci příliš předvídatelný - a ten konec je opravdu v nedohlednu, jelikož 80 minut ze 115 se tam skutečně nic neděje. ()

regentor

Filmový příběh který má být ponurým vyprávěním o rozpolcené duši , nejen E.A. Poea. Krimi rovina není klasickým sledováním vyšetřování detektivem ale spíš obrázkové leporelo které příliš nedává smysl. Mystery je zase postaveno na jedné zaprášené knize, kde naprosto chybí napínavost příběhu. Mrazivost mají dodat záběry na sníh z polystyrénu. Temná atmosféra se nebuduje tím, že na placu je tma a divák toho moc nevidí.Velmi slabé a odfláknuté zpracování jinak celkem zajímavého námětu. Film na jedno shlédnutí který není proč si dále pamatovat , je nudný a plný klišé. ()

SAINTS

Pomalé, unávne aj smiešne. Ani Bale to nezachranil. Najlepšie to zhrnul užívatel Marigold.  V jeho recenzii je všetko. Veru velké modré..... vedel bych co. Melling hraje Poea jak po obrne 🤣😂 ()

Arkagas1989

Miluju pomalu utíkající dramatický dobovky, takže tohle je film, za který říkám díky a víc takových! Byť se jedná o detektivku, ve které je každému, kdo má trochu načteno a nakoukáno vesměs hned jasné, kdo je vrah, absolutně mi to nezkazilo zážitek, protože jsem si užívala všechno - atmosféru, kostýmy, Balea a primárně Harryho Mellinga, který zahrál Poa s naprostou grácií a dokonalostí. Jasně, tohle se nebude líbit lidem, kteří mají rádi akčňáky, ale i přesto je to film, kterému bych dala šanci.  Rozhodně bych tady vynechala přemýšlení nad doslovným výkladem děje a prostě si jen užívala to, co mi bylo naservírováno.  Užila jsem si to, díky! Moje hodnocení: 8/10 ()

Pete

Takový oldschool scénář s vyčpělou pointou by možná fungoval ještě v 90.letech, takto fádní a nudná režie by však nefungovala - nikdy. Jakžtakž adekvátní dobovou atmosféru se vytvořit podařilo, obdařit děj emocemi nebo alespoň zájmem diváků o postavy už ne. Tento tvůrčí tým se zdál být sázkou na jistotu, jenže přes několik povedených drobností je to nakonec prohra. ()

Arigato

Slibný začátek, velmi povedený konec a mezi tím zkrátka taková pochmurněji laděná rozvleklá výplň, zato nicméně vcelku zdařilá. Nevlídnost tamního prostředí dobře vyniká v unylé atmosféře s jakýmsi minimálním hororovým náznakem. Akorát tempo se poněkud vytrácí v nespočtu poetických odkazů a dobového uhlazeného krasořečnění. Popravdě stále váhám, ale nakonec to nejspíš vidím na tři hvězdy – na tři hodně silné hvězdy. ()

Obsazení nového filmu Scotta Coopera se rozrůstá

Obsazení nového filmu Scotta Coopera se rozrůstá

02.12.2021

Režisér Scott Cooper (Crazy Heart, Nepřátelé) přibližně před měsícem v kinech představil svůj dlouho odkládaný horor Paroží s Keri Russell a Jessem Plemonsem v hlavních rolích. V současné době však… (více)