Memory

Alex Lewis (Liam Neeson) je nájomný vrah v zlomovom životnom období. Alex, ktorý žije v texaskom El Pase a vyrovnáva sa so slabnúcou pamäťou práve v čase, keď plánuje odísť do dôchodku, je pripravený ukončiť dlhú kariéru plnú násilia a zatajovania sa, keď mu starý kontakt dá poslednú zákazku. Táto úloha však nie je taká, ako Alex očakával, a zavedie ho do operácie FBI, ktorú vedie agent FBI Vincent Serra (Guy Pearce). Keď Alex narazí na stopu zneužívania detí, ktorá vedie od zločineckého kruhu detskej prostitúcie k bohatej vplyvnej realitnej magnátke z El Pasa Davane Sealmanovej (Monica Bellucci) a jej synovi Randymu (Josh Taylor), Alex tajne navedie Serrov tím FBI správnym smerom. Hoci ho neschopnosť zapamätať si detaily vystavuje čoraz väčšiemu nebezpečenstvu, Alex využíva zručnosti, ktoré nadobudol počas života v tieni, aby ukončil neľútostné obchodovanie s deťmi - musí to však urobiť skôr, než mocné sily Alexa zničia a vymažú Serrovu misiu dopátrať sa pravdy. (TV Markíza)

Heywood

Mám pocit, že místní kritici přehlédli podstatný fakt, že oba bratři byli týráni svým otcem a to natolik, že jej nakonec zabili. A Neeson se nechal zmizet ze světa. To je motivace proti týrání jiných dětí. Navíc má Neeson rozpad mozku a ví, že mu moc týdnů nezbývá, tak se na závěr života bez ničeho (jen ty prachy) snaží udělat něco dobrého. To není neobvyklá proměna. To, že peníze dělají z lidí úchyly se ví, že policie skáče podle nich (i v Česku) se také ví, takže díky za každý takový film, navíc slušně obsazený a provedený. (Belluci sice nemusím a připadá mi všude umělá, ale budiž). 70% ()

Bolex

Nevím proč se bojíte poctivý akčňák ohodnotit. Nic nepředstírá, děj odsýpá, kvalitní oddech zaručen. ()

Polux

5/10 | U loňského The Protégé jsem psal, že Campbell má i ve svém pokročilém věku slušnou formu a pokud dostane do ruky nějaký skutečně kvalitní scénář, stále dokáže předvést když už nic jiného, tak alespoň nadstandardní řemeslo. No, tak tady ho nedostal (spíše naopak):-). A podle toho to také dopadlo. | Originál jsem neviděl (a knihu, podle které byl natočen taktéž neznám), takže nedokážu posoudit, co jde na konto samotné předlohy (ať už knihy nebo filmu) a co se tak úplně nepovedlo u tohoto remakeu ze strany Campbella a spol., ale to je ve výsledku jedno, podstatný je výsledek. A ten je tak nevýrazný a snad ve všech ohledech průměrný, jak jen to jde. | Tisíckrát ohraná zápletka o námezdním střelci, který odmítl splnit zakázku (klasická hitmanovská poučka "děti ne" samozřejmě nesmí chybět ani tentokrát:-)) a vydává se na útěk, nemá diváka vůbec čím překvapit, akce je pramálo a i to málo je natočeno naprosto rutinně, Pearce se může snažit jak chce, ale nemá pořádně co hrát, Bellucci je tady jen do počtu a proto, aby bylo možné dát její jméno na plakát a Neeson v hlavní roli hraje pouze svůj obvyklý standard, tj. vydělávání si na nájem. Není to vyloženě průser, ale Campbell u projektů jako je tento jen mrhá časem (jak svým, tak zejména diváků). | PeZet ()

Chicharron

Mám rád Liama Neesona a nesnáším Guye Pearce. Kdykoli se Pearce objevil "na plátně" film dost výrazně ztratil tempo. Jinak mně překvapilo, jak Liam Neeson dopadl, ale co už.... Film se mi líbil a další věc, která mně šokovala, byla dost povadlá Monica Balluci... Jestli se vám nelíbil tenhle film, tak se koukněte na  Dying of the Light  , to je teprve lahůdka... :D ()

BruceTichac

Liam Neeson vs Guy Pearce, co chcete víc…!?!? Za mě super biják, který přesně od této partičky skvělých herců očekávám!! ()

tuctovychlap

štvrtá hviezda už len preto, že na rozdiel od iných sa mi to nevlieklo, Liam bol znesiteľný a deti zasluhujú ochranu, nech to stojí komukoľvek..:) ()

mdf

Liam už sice stárne, nemá to už takový drive, ale stále ví, že děti nezabije. Jednohubka, která si na nic nehraje. ()

bugsy

...skvelé oldschool predstavenie, a rozpoznatelna praca Martina Campbella, ktora bavi a neuraza. Tie nizke hodnotenia beriem ako prejav degeneracie vkusu vdaka dnesnym hollywoodskym brakom ala Avengers a spol. Chcel som dat 4*, ale naschval dam full tank+ ()

Merotren

Campbell má na víc. Vybrat si jako hlavního hrdinu svého akčňáku dědu Neesona mě přišlo fakt na hlavu, ale naštěstí tu prakticky není žádná akce, aby to musel ještě víc zesrat 20 střihy na jeden jeho chvat, tak alespoň něco. Nikdy by mě nenapadlo, že absence akce v akčním filmu bude pozitivum, ale opravdu to tak je. A to je asi tak jediná dobrá věc. Zápletka tisíckrát už viděna a dělána lépe jinde, nudné bezcharakterní postavy, pomalé tempo, akce prakticky nulová (díky bohu), žádné napětí, ztrácení paměti nevyužité. Loňský Protégé taky nebyl žádná sláva, ale na rozdíl od tohohle to bylo stravitelné. A i tak je to nějakým způsobem a vlásek lepší jak Neesonův nedávný Blacklight. Je mi Campbella fakt líto. Ten, kdo nám přinesl dvě nejlepší úvodní bondovky, klesl tak hluboko, že mě to až děsí. Měním svůj názor a jestli byla fakt nějaká malá šance, že by udělal i třetí premiéru nového Bonda za sebou, tak doufám, že o ni teď definitivně přišel. A Liam už by se na to taky měl vysrat, nikdo už o to jeho předvádění nestojí. 4/10 ()

McGuffin

Nájemný vrah má v Texasu zakázku, ale udělá jen půlku, protože druhá, zabít dítě, je mu proti srsti. Pátrá po zadavateli té špíny, a stejný cíl má kupodivu i státní policie, jenže jeho i ji zrazuje vrahova Alzheimerova paměť, Memory, a místní úplatná policie. Neuplyne ani deset dalších vražd a státní jinak neúspěšná policie vezme s pomocí nájemného vraha spravedlnost do svých rukou a místního organizátora sexuálního obchodu s dětmi sama i bez rovněž úplatné místní justice pošle pod květiny. Spravedlnost zvítězí i bez spravedlnosti, ale poctivý nájemný vrah to díky místní policii nepřežil. Scénář Dario Scardapane, původní kniha Jef Geeraerts a původní scénář Carl Joos a Erik Van Looy. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffin ()

se.ru.na.to

Pořád se nestačím divit co za "odborníky"na filmy na CSFD mají. Je to jeden větší de bil za druhým skoro mám pocit ,že když už mají někde v ústavech málo zábavy, tak dají jejich členům přístup na internet a tam pouze přístup na tuto stránku.  Vy co tu hodnotíte práci jiných a celkem dost úspěšných lidi asi vůbec o tom nic nevíte a absolutně jste v životě nejspíš nedokázali nic.  Kéž by tuhle stránku majitel konečně uzavřel.  Vždyť už existuje tisíce lidí co se sem přijdou podívat a když hledají dobr, film na večer, tak nejdou podle hodnocení od nejvyššího, ale naopak.  To už vypovídá samo o sobě o debilitě recenzentů  zde :))) ()

Hexx

Ale jó, tři hvězdy to dá, avšak s odřenejma ušima. Nájemný vrah co dostane vnuknutí si začít hrát na správňáka, za účasti policie, FBI a podplácejících zbohatlíků. A všechno se to vůči sobě kroutí, hašteří, doplňuje nebo hádá, chvíli to a chvíli tamto a najednou je z toho docela fungující akční thriller, ovšem ničím významný, nevyčnívající a už vůbec ne převratný. Průměrná podívaná a přiznám se, kdyby hlavního hrdinu hrál kdokoliv jiný, tak za mě by to bylo o hvězdu míň. ()

pistabaci odpad!

Že Neeson pod vedením nejakého B-čkara až C-čkara natočí kokotinu dáva zmysel, ale že ani veterán Campbell to nedokáže kvalitne podať, to už je riadne v riti. ()

JohnDark

Memory, Akčný, USA 2021, R: Martin Campbell, H: Liam Neeson, Guy Pearce, Monica Bellucci, Taj Atwal, Ray Fearon, Ray Stevenson, Antonio Jaramillo, Mia Sanchez, Louis Mandylor, 60% ()