Škola hada

• Česko Had ve stínu orla (více)

Akční komedie plná strhujících bojových scén a choreograficky dokonalých čísel umění kug-fu s Jackie Chanem a od choreografa filmu Tygr a drak. (oficiální text distributora)

waska

Velmi jednoduchý příběh, strhující souboje a Jakie Chan v nejlepších letech. Velni pěkná podívaná, i když s tematikou kung fu jsou určitě lepší filmy. Trochu mi tam vadily ty rádoby vtipné hlášky a škreky zvířat, které bojovníci předvádí při soubojích. ()

Jaxx84

Jeden z Chanových nadprůměrů. Z prosťáčka mistrem. Nezapomenutelný zápas skutečné kočky se skutečným hadem. Masakr. 7/10. ()

topi80

Myslel jsem, že kultovní seriál Opičí král si dělá z podobných filmů legraci anebo je dovádí do maximální absurdity. Po úvodní scéně Školy hada jsem zjistil, že nikoliv, naopak přesně zapadá do formátu. A další důležitá informace? Jsem fanouškem filmů s Budem Spencerem. Proč to píšu u tohoto filmu? Protože je to vlastně podobné. Totální oddechovka, kde se o zrak a bránici stará vynalézavá bitkařská choreografie (zde i s kultovní scénou s miskou), zatímco mozek (ne)zaměstnává neuvěřitelně imbecilní scénář. Protagonisté jsou sympaťáci a člověk má pocit příjemně stráveného času. A v takovém případě je jedno, jestli se jedná o hádku o buggynu nebo o to, která škola máchání rukama a nohama je lepší. ()

Scraffy

Jeden z najlepších filmov Jackieho Chana! Tento film som videl už ako malý smrkan a stále si z neho pamätám nejaké scény. Tento film patrí k jedným z tých, prečo milujem filmy s Jackie Chanom. ()

Godhaj

„Panebože, to je strašné nadělení!“ Škola hada je zajímavá kombinace výborných choreografických nápadů s naprosto béčkovým příběhem, herectvím a zpracováním. Bojové scény jsou tedy výborné, nenudí a naopak jsem žasnul, do jakých detailů jsou propracované. Nejvíce mě bavily scény boje o misku a také choreografii s hadrem na podlahu. Mimozemsky znějící hudební motivy se k tomuto typu filmu vůbec nehodí, na druhou stranu dobře dokreslují atmosféru 70. let. ()

Peter-1307

O čo jednoduchší dej o to perfektnejšie bojové scény. Prosto dnes už klasika Jackieho Chena. Skutočne presvedčivé a jackie to tu rozbalil naplno. Ale tak typická vtipnosť filmov Jackieho Chana tu teda ešte pokuľháva. Príliš primitívna. Ale opakujem, nahrádza to plne akčnosť, pre ktorú si ma tento movie získal. ()

JosefTomas

Scénář sice na čínskou produkci dosti děravý a ne moc profesionální. Chan ale ve skvělé formě, fantastický záporák Hwang a mnoho dalšího. Moc se mi to líbilo. ()

Fieldyslav

Nejlepší film jestli se chcete podívat na to pravý kung-fu. Budete na to civět s otevřenou pusou a už vám nebude vadit že film používá při boji jen tři různé zvuky nárazu. ()

smrtubohem

Výborná věc po technické stránce, Woo-ping Yuen jako vždy vynikající. Mladý Jackie opět předvádí své pohybové mistrovství. Děj je docela podobný filmu DRUNKEN MASTER. Lituji jen některých nevydařených vtipů a opravdu etxrémně špatného českého dubbingu. ()

melisos

V tomhle filmu stéjně jako v Drunken masterovi je vyjimečné hlavně to , že to má i nějaký děj , který je navíc vtipný což, u kung fu filmů je tak trochu rarita . Pro mě hvězda filmu je Hwang Jang lee . Je to člověk , který se snad i zlý narodil a proto mu tyhle role zloduchů naprosto sednou . Mimo jiné je tam vidět opravdu hodně špičkových bojových scén . Kromě finální bitky například (Chan proti šampiónovi sousední školy ) . Je vidět , že tímhle filmem Jackie nabírá svoji nejlepší formu v rámci efektivnosti prezentace choreografických prvků a není divu , že až tenhle film spolu s Drunk masterem odstartoval jeho filmovou kariéru na globální úrovni . 92% ()

Der Jaaasne

odporucam checknut koment od Lateef-a..., vyberam: ,, Poslední dva fighty ale stojí za to, přicházejí techniky, které jsem nikdy nikde neviděl, metají se hvězdy, salta, přemety, syčí Hadí pěst a škrábe Kočičí dráp. " A ja rozmyslam, ktory vitamin ci mineral asi absentuje...? ()

Johny93 odpad!

Nechápu tohle hodnocení. mám rád filmy s Jackie Chanem, ale tohle? Musel bych se asi sjet abych si to pustil znovu ()

rekurseman

Velmi pěkný film, nemůžu si pomoci, ale prvotní díla Jackiho Chana se mi zdají o hodně akčnější než ty pozdější. Výborné kung fu, které představuje dřinu, dřinu, dřinu..a co si budem vykládat, toho dědu zbožňuju, chtěl bych být tak pohyblivý jako on. Tento film vřele doporučuji:) ()