Hongkongská policie úspěšně dopadne drogové dealery, až na hlavního šéfa Hunga (Wang Lung Wei), kterému se podaří utéct. Ten chce ihned pomstu a rovnou zabije kapitána hongkongské policie Stana Lunga (Leung Ka-Yan), který celou akci řídil jako policista v utajení. Po jeho smrti se policistka Shirley Ho Siu-Ling (Carol 'Do Do' Cheng), která byla jeho snoubenkou, rozhodne využít jakékoli prostředky, aby samotného Hunga dostala. To se sice podaří, ale při jeho zatčení ho v sebeobraně zastřelí inspektor hongkongské policie Michael Wong (Simon Yam) . Krátce po Hungově smrti Shirley zjistí, že její zesnulý snoubenec Stan Hung byl zkorumpovaný policista, který také obchodoval s drogami v zahraničí. K tomu policista Stuart Fong Chung-Yau (Jacky Cheung) dostane podezření, že jeden z jeho kolegů Tat (Ng Man-Tat) je také zkorumpovaný policista. Později se Stuartovi podaří tajně natočit na pásku Tatův obchod s drogami s dvěma americkými drogovými dealery (Michael Woods a Stephan Berwick). Pásku si ale náhodně pustí tvrdohlavý policista Terry (Donnie Yen), který se hned pustí do případu na vlastní pěst. Shirley se Stuartem musí rychle zjistit, kdo je v policejním oddělení další zkorumpovaný. (tequilla)

TO

Policajti rozstřílí drogový gang, šéf gangu se pomstí tím, že zabije policajta, policajti na oplátku zabijí šéfa. Ve druhé půlce filmu se do drogového obchodu zapojí i někteří policisté a ti hodní se je snaží odhalit. Druhá půlka je solidně promyšlená a komplikovaný děj trochu připomíná Volavku či jiné policejní korupční filmy. Akcí se také samozřejmě nešetří, tempo je celkově rychlé, takže o zábavu je postaráno. Dobré ()

Ceres

Film mi vyrazil dech od prvních minut, ta akce je hodně zběsilá, pořád se něco děje, akční scény jsou parádní a to i přes to, že je tenhle film z roku 88. Zápletka není sice moc originální, ale herecé osazenstvo je luxusní, že ani nedýcháte, protože film se s osudy hlavních hrdinů nemaže. Akční scény, i když občas trpí syndromem osumdesátkovosti, tak sou perfektní, ta dynamika soubojů je úžasná. Luxusní kousek, i když pro spoustu dvou a níže hvězdičkových ignorantů ne, nechápu, film si zaslouží mnohem lepší hodnocení. Za mě 80 %a fakt nářez od Yuena. ()

JohnSmith

První půlhodina je naprostá akční podívaná, ale pak se děj zpomaluje a intenzita klesá. Příběh není špatný, jen by to chtělo lépe natočit. ()

Pecival

Začátek vypadá na příjemné akční béčko, ale nakonec se z toho vyklube docela solidní detektivka, sic s jednoduchým, ale poměrně napínavým a svižně odsýpajícím příběhem. Navíc okořeněná pár bitkama, v paměti určitě utkví ta s Donnie Yenem. Celkově je akce takové příjemné retro, takto nějak si představuju solidní 80-tkovou prácičku a tak jenom škoda, že jí nění trochu více. Závěrečný souboj, který Simon Yam absolvuje s prostřelenou nohou, zmlátí dva chlapy a ještě si smlsne na ženské, mě připoměl legendární Lungrenův mečířský duel z Tokia, který absolvoval s dírou v hrudníku po magnumu :) ()

spiritus

Donnie yen je zkrátka mlátička k pohledání. Bohužel tento film mě ale nijak zvlášť neučaroval. Jsou jiné Hongkongské řežby, které stojí za to vidět. ()

drankeryth

Uvodny film z kultovej trilogie, kde si tiez zahral mladucky Donnie Yen, jeden z mojich oblubenych hercov. Hned na zaciatku filmu banda policajtov nevedela trafit jedneho typka, ani nie moc z velkej vzdialenosti. Podarilo sa im ho len zranit. Bud boli slepy, alebo mali problemy rozoznat, kde je ich vlastne ciel:) Dalsia scena, ktora mi utkvela v pamati mala komedialne vlohy, kde akoze mucili autogenom dvoch typkov, aby vystrasili druheho a povedal im vsetko. V dalsom poradi, co ma tiez rozosmailo bol suboj v byte, kde bol pusteny plyn. Scena s kyslikovou bombou bola komicka a spravne vlozena v danej situacii, co sa tam odohravalo:) Tym nechcem naznacit, ze to bola nejaka akcna komedia, to ani v najmensom pripade. Skor to bola taka akcna drama, kde dej filmu mal ten spravny smer. Aj po dlhej dobe patri tento film medzi kvalitne akcne filmy, ktory som videl naposledy strasne davno. ()

MickeyStuma

Akční klasika z produkce HK, která ze začátku sice vypadá jako bezduchá střílečka, ale záhy se rozjede příběh o korupci mezi policisty protidrogového oddělení. Dnes nic převratného. Aby jo, když od ty doby byla natočena přemíra podobných snímků. Asijské herectví a styl vyprávění je pochopitelně značně znát, takže co uchvátilo kdysi, nenadchne dnes. Z nostalgie se však nato podívat dá. Doby takovýchto filmů, kde i mezi tvrdými a krvavými akčními scénami dominoval také výborně zpracovaný scénář jsou nenávratně pryč. Tento snímek tedy patří mezi ty lepší. ()

Looka

50% z dnešního pohledu již zbytečný film. Škoda že jsem ho neviděl na začátku 90 tek, kdy jsem takovéto kusy doslova hltal. ()

beso74

Režisér Yuen Woo-ping si na konci 80. rokov rozhodol vyskúšať aj akciu zo súčastnosti (väčšina jeho tvorby je skôr historická akcia - napr. Snake in the Eagle's Shadow a Drunken Master s Jackie Chanom) a dopadlo to prekvapujúco dobre. Výsledkom je temný a dosť brutálny film, sledujúci osudy jednej hongkongskej protidrogovej jednotky, ktorá čelí vážnemu problému - korupcii vo vlastných radoch. Pre tak typickú zložku hongkongských filmov - svojrázny humor, niet vo filme takmer žiaden priestor. Namiesto toho je film preplnený množstvom neľútostných gangstrov, skorumpovaných strážcov zákona, zákerných podrazov a zúrivých prestrelok a súbojov či dejových zvratov. Ako je zvykom, postavy pochádzajúce spoza veľkej mláky sú super prehnité (je jedno, či ide o bielych alebo čiernych). Vo filme sa ukáže množstvo známych tvári - asi najznámejší z nich Donnie Yen, ktorý sa predstaví v jednom zo svojich početných súbojov so zvyčajným predstaviteľom zaporákov - Michaeoml Woodsom. Jednoznačne povinnosť pre všetkých milovníkov žánru. ()

HKstars

V polovině osmdesátých let zaútočil na hongkongská kina Jackie Chan se svou Police story a v kombinaci s rozvojem žánru girls with guns (za ten je zodpovědný zase Sammo Hung), začaly klasické kung-fu old schooly vyklízet pole. I Yuen Woo-Ping si nakonec musel sbalit fidlátka a přesedlat na policejní akčňáky ze současnosti. Tiger Cage byla prvním pokusem a kdo zná Pinga, ten ví, že se do toho opřel se vší vervou... Na začátku rozehrává mimořádně průhlednou zápletku ve stylu "zabil si mi bráchu, tak tu máš přes držku". O nějakou pomstu ale vůbec nejde, protože nahozená situace, se vyřeší do dvaceti minut. Pak přichází na řadu drogový gang z Ameriky a vám začíná docházet, že ta desítka rozesmátých policistů z předsvatební párty bude drasticky zredukována. A přitom se jedná o samé známé tváře - Jackie Cheung, Donnie Yen, Leung Kar-Yan, Simon Yam a Ng Man Tat. Můžete jen tipovat, kdo půjde z kola ven. Policejní jednotka je totiž prolezlá korupcí skrz naskrz a Ping by si raději usekl pravačku, než aby vás nechal deset minut čekat na akční scénu - mrtvoly přibývají přímo raketovým tempem a při jejich výrobě se dočkáte stuntů, rvaček, přestřelek, na co jen si vaše fandovské srdce vzpomene. Stejně jako v případě pozdějších Pingových filmů ze současnosti (Tiger Cage 2, In the Line of Duty IV) je to záchrana, protože když si nalijeme čistého vína, musíme konstatovat, že pokud Ping nemůže operovat se šíleným humorem a dráty, trochu se ztrácí v obvykle hodně stupidních dialozích. Hongkongské filmy nikdy nestály na výkonech herců a tady je to vidět dvojnásob (většina těch známejších herců, kteří jsou tu k vidění, teprve získávala ostruhy). S Intersoňáckým dabingem jste se u toho alespoň řehtali jako pominutí, v originále vám občas vyvstane na čele studený pot, protože některé větné konstrukce prostě s vážnou tváří nepřejdete. Ještě štěstí, že tu máme Donnieho Yena a americkou posilu ve formě Michaela Woodse. Jejich souboj je spolu s adrenalinovým úvodem, tím nejlepším, čím se může Yuenovic klan prezentovat a i když se duel Woodse s Yenem až příliš podobá tomu z In the Line of Duty (dokonce bych se nebál použít příměru originál a remake ;), funguje skvěle a není k němu co dodat. Ostatní bitky už jsou na tom bohužel hůř, ovšem v kombinaci s přestřelkami a kaskadérskými kousky (těch je tu víc než dost), lze akční stránku věci jenom pochválit. Ostatně především díky ní se Tiger Cage těší takové přízni u fanoušků, takže vypněte mozek, abyste mohli zdárně překonat Michaela Woodse listujícího Playboyem, a hurá do akce. 60% ()

Grimaldi

Dělá mi radost vidět že Yuen Woo – ping zvládl přechod z kostýmních děl k moderní kriminálce tak dobře. Minimálně teda po akční stránce se dá jen málo co vytknout. Mín chvály si bohužel zasluhuje děj. Kdo má totiž už u Hongkongského filmu trochu nakoukáno, dokáže jen dle obsazení zcela přesně vystihnout, jakým směrem se bude film posouvat i to jak skončí. Přes tento pro mě trochu problém jsem si ale film užil. Navíc, pokud vám nebudou vadit výrazné obličejové kreace mě nesympatického Jacky Cheunga, dáte možná přeci jen o hvězdu navíc. ()

Bohdy67

Docela zajimava policejni kriminalka ze stare dobre Číny... Lepší průměr, ale asi jednou stačilo... Těch naivních scén a kreací tam bylo přeci jen přespříliš... 60% ()