Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Elfias Dóže
  *****

  Po zhlédnutí jen málokterého porevolučního filmu mám chuť měnit svou celkovou TOP 10. Tady se to stálo. Nakonec jsem to neudělal, jelikož konkurence je opravdu vysoká, přesto nemám na výběr a musím Knoflíkáře Petra Zelenky přiřadit k těm filmům, jejichž sledování mě nejvíc překvapilo, samozřejmě v tom dobrém slova smyslu - očekávání totiž nebylo nikterak vysoké. Svůj podíl na kladném dojmu nese přitažlivá stavba, tj. rozdělení filmů na povídky. 95%(20.9.2012)

 • Hejtmy
  ***

  Nevyrovnanost povídek bije do očí a kvalita kolísá od pěti hvězdiček (u mě třeba první japonská povídka) až skoro k odpadu. Celistvost filmu je nulová, a i když se Zelenka pokusil jednotlivé díly skládačky složit dohromady, bylo to spíš na škodu než ku prospěchu věci. Nicméně jako počátek Zelenkovy úspěšné kariéry to nebylo špatné, ale na rozdíl od jeho budoucích filmů je to jen český komediální průměr, i když napáditý. 60%(18.3.2011)

 • Aluska88
  ****

  Musím říct, že tato, dle ohlasů, kultovní záležitost, mě nijak extra nechytla. Povídky jsou chytře, humorně, až bizarně řešeny a geniálně mezi sebou propojují jednotlivé skutečnosti a události. Z hlášek či dialogů, ač jsou povedené a chytlavé, jsem si zapamatovala jen pár momentů. Takže, proč mě Knoflíkáři tolik neohromili, rozhodně "neřeším" a ani po tom "nepátrám." Dodám už snad jen: "FAKIN WEDR!" :D(29.3.2012)

 • Cimr
  *****

  Menzel, Svěrák, Hřebejk, Michálek, Nellis, Gedeon, Sláma, Morávek... Jejich filmy mám většinou rád, ale každý musí uznat, že jsou to pořád stejné příběhy dokolečka. Hořké komedie, smutné komedie, tragikomedie... A pak přijde Petr Zelenka a jako jediný (snad s přihlédnutím k Janu Švankmajerovi) se odváží natočí něco, co tu ještě nebylo. A pak zase a zase. Zkrátka Zelenkovy filmy se mě vážně dotýkají svou neobyčejností, neotřelostí a naprostou nepředvídatelností. Je to takový český Lynch, jen místo děsivých obrazů servíruje perfektní hlášky a černý humor. BTW Knoflíkáři se trochu překvapivě dostali na anglo-americký seznam 1001 filmů, které musíte vidět než zemřete.(19.2.2007)

 • pakobylka
  ****

  Trochu vyšinuté a navýsost avantgardní. O tom, že zatím žijem - tedy alespoň někteří z nás ... Navzdory atomovým bombám, tragickým nehodám, malým i velkým nevěrám, civilizačním návykům, nedostatkům v komunikaci, vědomému i nevědomému pokrytectví, zanedbatelným i zásadním úchylkám, výčitkám svědomí ... i navzdory vlastní hlouposti. Tak ať nám to vydrží, neboť život je jen náhoda - a všechno souvisí se vším.(21.3.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace