Je to film sestávající ze šesti povídek, které většinou černě humornou, ironickou, mnohdy i trpce hořkou formou vyprávějí o jednom dávném prokletí, lidské nevěře, podivných úchylkách, nečekaném zázraku i pokryteckém odpuštění. Mají svou vlastní vypointovanou stavbu, specifickou atmosféru i způsob zpracování, a přesto jedna druhé předává motivy vzájemně spolu komunikující a pozorující tytéž věci z různých úhlů. (oficiální text distributora)

from

Super, typicky česká komedie. Holubová s Hrušínským ve svých nejlepších rolích v životě. Vlastníci Oskarů jim nesahají ani po kotníky. 5* hlavně díky plivání na vosmičku. ()

Rocket

Poviedka Hrušínský-Holubová patrí medzi to NAJ, čo som doteraz na poli českej kinematografie mal možnosť zhliadnuť. Taktiež i časť Posledná slušná generácia je vynikajúca.Odteraz si vždy po odchode neznámej návštevy skontrolujem počet gombíkov na gauči. ()

Grizzly

Pro povidkove filmy mam az fanatickou slabost a skoro vzdycky opravnene. Mel jsem strach co udela s timhle provazanym a vetsinou dost ulitlim zanrem ceska produkce, ale nastesti se pochyby nenaplnily a ja dostal presne to, co mam tak rad a ceho je tak malo. Jeden z nejlepsich ceskych filmu co znam a zaroven jeden z nejlepsich povidkovych filmu co sem videl. Jasnych a zaslouzenych 90% ()

Johnee

Achjo. Škoda, že tenhle výtvor nejde hodnotit šesti různými hodnoceními. Nečekaně vtipně mile provázané, na druhou stranu místy protivně nudné až trapné. ()

Jeremiah

Při prvním shlédnutí tohoto filmu jsem si řekl "proboha, co je tohle za blbost". Po druhém shlédnutí jsem však markantně změnil názor, a dnes nedám na tento film dopustit. Film ze skvělou nadsázkou, trochu malinko připomínajíí "Magnolii", kde jediným důvodem proč jsem nedal 5 je Eva Holubová, kterou opravdu nemusím. ()

Pidzey

Co k tomu říct??Zelenka je prostě génius.Vymazlenej scénář,přesný herci,výborná hudba.Filmy které vyprávějí několik vzdáleně nesouvisející příběhů,aby se nakonec dokonale spojili v jeden celek miluju a Knoflíkáři jsou jedním z vrcholů. ()

RedHot

Komentář k mání v mém deníčku mezi staršími příspěvky. Jak říkám, je to už starší a zas taková sláva to nebude. ()

SkyCaptain odpad!

Jeden z nejhorších filmů co jsem kdy viděl, totální blbost a neuvěřitelná nuda, díky takovým filmům je čeká kinematografie tak pozadu... ()

tragos

Dnes už zlegendarizovaná klasika, která i po letech září několika vyleštěnými střípky neuměle poslepované mozaiky. ()

Eluin

I dnes si pamatuji, jak jsem tento film viděl poprvé v televizi a již od toho okamžiku si řekl, že se jedná o výjimečný počin.... A navíc ta hudba - Už jsme doma. ()

JanKukulín

Vynikající povídkévý film Petra Zelenky a jeho přátel. Z hereckých výkonů mě nejvíce překvapil Franta Černý z Čechomoru v roli taxikáře a Jirka Kodet. Tomuhle filmu není co vytknout. Vše je vynikající. Doporučuju sehnat soundtrack.... ()

Radek.SCH

Zelenka opět nezklamal. Tedy mě jo, ale většinu ne. Jediné, co se mi od něj líbilo byli Samotáři a Karamazovi. U Knoflíkářů jsem měl podobný pocit jako u Roku ďábla. Nuda a snaha o umění. ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010