Po letní dovolené, která překvapivě napravila věčně nabručeného revizora Pražských dopravních podniků Gustava Anděla, se s ním tentokrát setkáme jako s hlavou rodiny, která má starosti s dospělým synem Mirkem, jenž se chystá ke svatbě. A protože to není jen tak, rozhodne se starostlivý otec nastávající snachu důkladně prověřit. Využije k tomu jedinečnou příležitost - poukaz na zimní dovolenou ve Vysokých Tatrách, který dostala i Mirkova Věruška. Nepoznán tak může sledovat chování synovy vyvolené. Potíž je ovšem v tom, že si ji splete s její kamarádkou stejného jména. A ta nejenže je poněkud rozverná, ale navíc má s sebou svého přítele a Anděl s nevolí sleduje, jak se domnělá snacha nechá obletovat nápadníky, a ještě se nevhodně chová. Nenápadné sledování mu navíc způsobí řadu nečekaných trapasů a dostává do choulostivých situací nejen jeho, ale také kamaráda z letní dovolené Vyhlídku, s nímž se tu opět setká. Ten si totiž místo hudebního nástroje veze s sebou novomanželku. A té se vůbec nelíbí, k čemu všemu ten podivný kumpán Anděl jejího manžela navádí. (TV Nova)

710.cz

Tři hvězdičky plus jedna za Skáču dobře, skáču rád! Není to až taková lidově demagogická srágora jako "jednička". ()

Radko4

Môj najobľúbenejší film. Postava revízora pánovi Marvanovi opäť sadla. Tento film sa mi páči viac ako Dovolená s Andelem, keďže má viac zápletiek. Hudba k filmu je veľmi veselá, čo je v tomto prípade dobre. Možno sem nemuseli dávať aj melódiu Kytička bílá z rozprávky Pyšná princezná. Moc sa mi sem nehodí. V tomto filme režisér Zeman opäť nesklamal. ()

GrooteLulu

....nechci být proletář, nebo soudruh, co pracuje na 120% a těší ho sociální systém v zemi a pevné zásady při vykonávání pracovní činnosti, ale ... jsem jako Gustav Anděl, je to nezapomenutelná role (i s prvním dílem)... ()

kiss2009

Ideologie v této komedii mi nevadí ani v nejmenším.Je to příjemná oddychovka s hereckým koncertem Jaroslava Marvana, Josefa Kemra. Hodně mě baví i Stella Zazvorková, napřìklad scéna s psaním pohlednic je top. Jednoduše zábava se spoustou hlášek a záběrů Tater z 50.let. ()

Korpy22

Stará dobra klasika, kdy pan Anděl se vydá na pobyt pro zaměstnance do Tater, je zde ne zcela unikátní zápletka, která ale funguje a člověk se zasměje, co se všechno můžu stát. ()

sbinda

Odbojářská pohádka nahony vzdálená realitě, která protekla milionkrát všemi televizemi a atakovala všechny československé generace, je vlastně báječná oddychovka. Umím si představit scénář, kde by přepsali všechny ty bludy a byl by to mastrštyk na úrovni Byl jednou jeden král. 70%. S ohledem na pekelné zadání byl režisér B.Zeman filmařský génius. ()

horskejvlk

Slavná, dnes tak trochu také vánoční specialita. Soudružská agitka už přiznávala “prospěcháře” režimu tedy soudruha referenta Pulečka- R. Dejl ml. co seděl jak žába na prameni na přerozdělování rekreačních poukazů. V jedničce všichni svorně tahali za jeden provaz neboť to vše dělali pro sebe tedy pro společnost, velmi ideové. Zajímavé je že dle scénáře seriálu Barrandov byl autorem předlohy nerudného a posléze napraveného bručouna Anděla Vlasta Burian který při jeho zaměstnání na horské chatě přišel s tímto námětem na komedii kdy by sám na sobě ukázal napraveného rekreanta. Zda-li to byla pravda těžko říct. Každopádně Marvan se v ní našel. ()