Pokračování nostalgie mládí. Naštěstí budovatelského nadšení ubylo, naneštěstí ubylo i vtipu. Hlavní zápletka působí trochu kostrbatě. Ale i tak je to stále příjemná, zábavná a nenáročná podívaná. A tolik přírodních krás Vysokých Tater v zimě, dnes již vzdálený cizokrajný kraj! Hlavní postavou je opět revizor dopravních podniků hlavního města Prahy Gustav Anděl (dobrý Jaroslav Marvan). Bohužel není už takový nabručený mrzout, spíše nenapravitelný zvědavec, strkající nos do věcí budoucích. Z dalších rolí: starostlivá Andělova manželka Eliška (Milada Želenská), Andělův syn Mirek (Jaroslav Mareš), Andělův kamarád a novomanžel Vyhlídka (Josef Kemr), Vyhlídkova manželka s velkou dopadovou plochou pro ztlumení pádů Mánička (Stella Zázvorková), zdvořilá nastávající Andělova synka Věra Matoušková (půvabná Milena Dvorská), vejtaha a vykuk Puleček (skvělý Rudolf Deyl), Věřina matka (Vlasta Fabianová), a hysterická a frustrovaná Kolesárová, vyvolávající zbytečný skandál (Mária Hájková). Půvab filmu nechybí, ale s pokračováním je to vždy obtížné a jen výjimečně dosahuje kvality svého předchůdce. Ale i tak zůstává lahodná zábava pro chvilku odpočinku a relaxace. Díky Marvanovi a díky Deylovi.(11.11.2014)

Propaganda poněkud ustoupila do pozadí, do popředí vstupují rodinné vztahy, láska a podobná klišé, nechybí několik humorných situací, celkově je tohle pokračování podstatně stravitelnější. Jednou za 10-15 let se na to podívat dá, kdyby se člověk zrovna hodně nudil a neměl po ruce žádnou lepší zábavu;-). 56%(11.8.2009)

Tempo sice polevilo, budovatelského elánu už taky není tolik, tedy vzhledem k době vzniku filmu, ale šťastné tváře zůstaly a mezi nimi bručoun Marvan, který s Kemrem vytváří skvělou dvojku. K tomu klasická zápletka, která z jednoho omylu dokáže vystavět příběh zábavný i po letech, výtečný brouk Pytlík Deyl a krásná Milena Dvorská. Co víc si člověk může od pamětnické komedie přát.(3.3.2012)

• plechulka

Je to, objektivně vzato, komunistická agitka jak vyšitá - ale proč se tedy na to dodnes rádi koukají i dvacetiletí (to si nevymýšlím, to vím!)? Kvůli Marvanovi, Kemrovi a spol.? Musím se přiznat, že kdykoli reprízují (což je, přiznejme si, víc než často) nesleduji, ale hlášku "SKÁČU DOBŘE, SKÁČU RÁD!" Rudolfa Deyla ml. si vždy připomenu.(11.8.2007)

Pokračovanie dobrodružstiev s Andělom mi prišlo o niečo menej humorné ako prvý diel, avšak Marvan tu na seba upriamuje viac pozornosti a v pohode film drží v priemere. Soudruzi nám ukazujú ako sa všetci ľudia majú radi, ako sa zdravia, ako sú nadšení pre vec, až si divák povie, že tých 60 rokov je na filme poznať. A teda je to z inej doby. Dobre sa na to díva.(16.5.2016)

• - Film vidělo v kinech přes 4 milióny diváků. (cariada)

• - Ve Zotavovně Morava, dnes Hotelu Morava, se ve skutečnosti filmovalo jen při rozcvičce. Interiéry byly natáčeny v nedalekém Grand Hotelu v Tatranské Lomnici. Sáňkařská dráha se natáčela na Hrebienoku ve Vysokých Tatrách. Sjezdovku na Solisku filmaři skutečně natáčeli na Skalnatém Plese. Ve filmu je rovněž vidět pozemní lanová dráha jedoucí ze Starého Smokovce na Hrebienok - vrch v pozadí je Lomnický štít. Anděl (Jaroslav Marvan) s Vyhlídkou (Josef Kemr) se pak učí lyžovat na louce v rekreační oblasti Tatranské Matliare ve Vysokých Tatrách. Některé interiéry se točily na Sokolské boudě v Jánských lázních. (Cucina_Rc)

• - Ve filmu znovu zazní píseň o poupátku z populární Pyšné princezny 1952. (Karlos80)