• Abdul

Překvapivě povedenější pokračování snímku „Dovolená s Andělem“, které nejen že díky místu akce (Vysoké Tatry) přidává na celkové fotogeničnosti a svým zpracováním zaměřeným spíše na střet generací trochu ubírá na propagandistické masáži diváka, ale také nám představuje hlavního protagonistu i v jiných mezích, než jen jako morouse oslavně objevujícího v sobě díky přesládlému kolektivu své lepší já, a to v situacích morouse čistého- při jeho každodenním zaměstnání. Tandem Jaroslav Marvan- Josef Kemr zde velmi svěže doplňuje Rudolf Deyl ml., jenž je výtečným a odstrašujícím (dávám na výběr) ztělesněním pohrdání zmíněným kolektivem.(27.2.2005)

Obecně asi přijatelnější než Dovolená, i když ani tu bych nezatracoval. Na horách už se neagituje, nejspíš proto, že po rozjuchaně spontánní výstavbě školky měl soudruh revizor splněno. Bořivoj Zeman plánoval celou sérii andělských veseloher a údajně z toho sešlo proto, že první dvě byly tak děsivě populární (dohromady přes 8 milionů diváků), že se soudruzi zalekli, zda se jim to nevymyká z rukou. Myslím, že nevěřit ani vlastnímu úspěchu je pro komunistickou ideologii velmi příznačné. :o) Stejně by mě ale zajímalo, jak by vypadal další díl. Že by se Barrandov plácnul přes kapsu a natočil "Anděla v Bulharsku"? 60%(7.12.2006)

Opět je z filmu cítit podtón tehdejší doby a to propaganda a agitátorství jako, rekreace za titul pracovníka roku, pracujeme pro celek a jim podobné hlášky, ale není to v takovém měřítku, aby to až tak vadilo. Pěkné obrázky z Vysokých Tater, příjemné herecké obsazení a občas i trocha té zábavy a vtipných situací z toho dělá vcelku příjemný film.(2.5.2009)

Nebyla to věru lehká doba pro film, ta padesátá léta. Ani takový velikán, jakým Bořivoj Zeman byl, nedokázal poručit větru dešti, vyprodukoval pouzze průměrný film, ač měl k dispozici plejádu nejlepších herců. Byla to holt taková "blonďatá doba"- pěkná, ale blbá. Témata k natáčení byla tak stupidní- no řekněte- jak natočit dobrý film o závodní rekreaci? Na takové "velké téma" člověk čeká celý život! Nakonec to dopadlo vlastně dobře a průměr je tedy úspěchem! A Kemr a Marvan to zvedli malinko výš...60%(25.5.2014)

Nejen v létě do Javornice, ale napřesrok v zimně do bratrské Tatranské Lomnice. Pohled do soukromí pan revizora plus budovatelská reklama na zimní rekreace, kterých bylo tolik, že o ně nebyl zájem, ale také na rozvernou, ovšem nadplán pracující mládež. "Tady jste mi napsali, že mne posíláte na rekreaci..." Tato věta hovoří za vše. Ovšem byli tu i ti druzí, kteří jeli na rekreaci nucenou a někteří se nevrátili. Socialistická agitka využívaná českými mediálními kapitalisty. Tento fakt by musel působit na dělníka v padesátých letech stejně absurdně, jako pro dnešního dělníka vrácený poukaz na rekreaci....má pravdu Mejzliku...(24.6.2012)

• - S podvrknutým kotníkem odehráli několik scén i Josef Kemr a Stela Zázvorková. (cariada)

• - Automobilová výstava zrazu veteránov pod názvom Tatranský Oldtimer v roku 2019 bola vedená pod záštitou filmu Anděl na horách, pričom aj hlavné dianie pre účastníkov je v retro Hoteli Morava v Tatranskej Lomnici. Každoročne hlavnú cenu predstavuje cena Anděla na horách. (Raccoon.city)

• - V hotelu Morava v Tatranské Lomnici, kde byl film natáčen, se třikrát do roka pořádají retro rekreace ve stylu ROH. (zdeny99)