Svěží česká komedie, ze zaručené dílny Bořivoje ZEMANA s plejádou českých hvězd v čele s Panem MARVANEM, Josefem KEMREM,Františkem FILIPOVSKÝM atd. Vím, že mladší generaci už takové filmy nic neříkají, připadá jim to archaické. Můžu je utěšit pouze tím, že se i oni dočkají, jak se bude generace po nich smát filmům, kterým oni dnes dávají 5*.(2.10.2007)

Tempo sice polevilo, budovatelského elánu už taky není tolik, tedy vzhledem k době vzniku filmu, ale šťastné tváře zůstaly a mezi nimi bručoun Marvan, který s Kemrem vytváří skvělou dvojku. K tomu klasická zápletka, která z jednoho omylu dokáže vystavět příběh zábavný i po letech, výtečný brouk Pytlík Deyl a krásná Milena Dvorská. Co víc si člověk může od pamětnické komedie přát.(3.3.2012)

Určite lepší fim než o tri roky staršia Dovolená s Andělem. Jedna z mála výnimok, kedy je pokračovanie lepšie, než pôvodný film. Skvele hrajúci Marvan (ufrflaná rola mu dokonale sadla), výborný Kemr a k tomu vtipné hlášky. Film, ktorý vidím každý rok, ale vždy si počkám až padá sneh. Poletujúci, biely a studený dodáva tú pravú atmosféru, ktorú si nezabudnem podtrhnúť horúcim čajom a sušienkami.(4.10.2010)

Pokračovanie dobrodružstiev s Andělom mi prišlo o niečo menej humorné ako prvý diel, avšak Marvan tu na seba upriamuje viac pozornosti a v pohode film drží v priemere. Soudruzi nám ukazujú ako sa všetci ľudia majú radi, ako sa zdravia, ako sú nadšení pre vec, až si divák povie, že tých 60 rokov je na filme poznať. A teda je to z inej doby. Dobre sa na to díva.(16.5.2016)

Jsou filmy, které ač citelně politicky angažované, neztrácejí nic na své duši. Ba naopak, stává se z nich osvědčená klasika, kterou rádi zhlédneme kdykoli znovu. Anděl na horách se k takovým rozhodně řadí. Skvělý prvorepublikový Jaroslav Marvan zůstal tímto Marvanem i v pohnutých letech padesátých a i tam, kde byla temnota politického režimu, propašoval své osobité herectví. To je, myslím, jeden z hlavních důvodů vysoké oblíbenosti tohoto filmu napříč dobou. Výkony ostatních herců samozřejmě nezůstávají pozadu. Kdo by si nevzpomněl např. na R. Deyla ml. a jeho vychloubačné "Skáču dobře, skáču rád." Ruku na srdce a něco konfrontace: Jak asi budou následující generace pohlížet zpětně na některé "hodnotné" počiny dneška?(5.9.2009)

• - Jaroslav Marvan dostal honorář 45 600 Kč, na svou dobu velice slušný obnos. (cariada)

• - Ve Zotavovně Morava, dnes Hotelu Morava, se ve skutečnosti filmovalo jen při rozcvičce. Interiéry byly natáčeny v nedalekém Grand Hotelu v Tatranské Lomnici. Sáňkařská dráha se natáčela na Hrebienoku ve Vysokých Tatrách. Sjezdovku na Solisku filmaři skutečně natáčeli na Skalnatém Plese. Ve filmu je rovněž vidět pozemní lanová dráha jedoucí ze Starého Smokovce na Hrebienok - vrch v pozadí je Lomnický štít. Anděl (Jaroslav Marvan) s Vyhlídkou (Josef Kemr) se pak učí lyžovat na louce v rekreační oblasti Tatranské Matliare ve Vysokých Tatrách. Některé interiéry se točily na Sokolské boudě v Jánských lázních. (Cucina_Rc)

• - S podvrknutým kotníkem odehráli několik scén i Josef Kemr a Stela Zázvorková. (cariada)