Cesta do pravěku

• Československo Cesta do praveku (více)

rigby

Klasika českého dětského filmu. Měl jsem ho rád už jako kluk a mám ho rád i dnes. I když dnes už existují mnohem opravdovější filmy z pravěku, tento zůstává stejně na vrcholu mého žebříčku a nepředčí ho žádný Jurský park či podobná akční šílenost. ()

tomino28

Česká klasika a dnes už legenda dokazuje, že se drží i ve 21. století. Samozřejmě, na tricích se nemilosrdně podepsal zub času, ale celkově to nevadí, představivost tvůrců a na ní postavený příběh to bohatě vyvažuje. Nutno dodat, že na svou dobu a tehdejší podmínky se jedná o výjimečné dílo. ()

MrKrahujec

To bych teda opravdu rád věděl, jakýma očima se na tenhle film koukali všichni ti, kteří mu tady vyčítají pionýrské šátky a kroje. Slovo pionýrský na samém začátku opravdu (myslím) párkrát zazní, ale jinak se v celém filmu od začátku až do konce žádný pionýrský šátek neobjeví ani náhodou a všichni chlapci jsou oblečeni zcela civilně. Jeden z nich má dokonce na hlavě tropickou helmu - jasný to symbol imperialistických anglických kolonizátorů! ()

Kontryhelka

Jeden z nejkrásnějších filmů,co jsem kdy viděla. Ráda se k němu vracím i po letech a svoje kouzlo prostě má. Na to, že film vznikl v padesátých letech, je po všech stránkách pecka. Jako holka jsem klukům záviděla dobrodružství a tolik se s nimi chtěla svézt do pravěku a vidět mamuta na vlastní oči. Putování proti proudu času, báječné vykreslení období tolik dávné minulosti. Prostě mistrovské dílo velkého Karla Zemana. ()

pierre9

S vedomím toho, že už dávno nie som cieľovou skupinou tohto filmu musím uznať, že ide o pekný film s obzvlášť na tú dobu s veľmi dobrým spracovaním. ()

meda2016

Na tento film jsem se vždy těšil. Fikce o cestě čtyř školáků za dobrodružstvím poznání prehistorie planety Země. Tak dobré na svou dobu, že ještě 38 roků poté Steven Spielberg okopíroval do filmu JURSKÝ PARK (1993) scénu se soubojem dinosaurů. Shovívaví musíme být nad pomalým tempem a absencí gradace děje, přesličky a plavuně zkrátka nejsou zombíci. Za 4* dávám kvůli patrnosti animovaných částí proti reálu, mohlo být vyváženo lépe degradací reálného pohybu - jak ostatně dělal Karel Zeman později. ()

Leb_Halabala

Cestu do pravěku sem miloval už jako malej, kdy sem si přál najít tu jeskyni a na voru se vydat do časů dávno minulých. S napětím jsem sledoval trable všech členů výpravy a tajně jim záviděl, že viděli dinosaury. V momentě, kdy se jim rozbila loďka nebo poničil deník, jsem se bál, aby se kluci dostali domů. Film mě dokázal naprosto vtáhnout a já ztrácel pojem o tom co je a není realita...musím říct, že i po 15 letech od prvního zhlédnutí sem furt stejně napjatej... ()

Skylwalker42

Můj dětský velký dobrodružný film. A to na mém poli figuroval společně s Jurským parkem. Moje dva "filmové dokumenty" o prehistorii. Cesta do pravěku je hlavně založena na pravdivých vědeckých faktech. Tenkrát sem na to nebral zřetel Nyní mě to fascinuje. Stejně jako pohled, při každým podívání, na dinosaura. Karel Zeman ve své době vyrobil velmi nadčasový snímek, který zde bude po mnoho generací, A není divu, že Spielberga to inspirovalo k budoucímu kasovnímu trháku, Plout proti proudu po řece času......jako dítko jsem o tom blaženě snil. ()

JesterKruger

Bombastický film, a supr nostalgie, který se s žádnými českými filmy prostě...... Nevyrovná. Viděl jsem spoustu českých filmů, ale žádný z nich, až na pár komedií jako slunce seno, apod. Mě nepřesvědčil o tom, že se jedná o plnohodnotný film. Karel Zeman je ale jeden z těch režisérů (Vlastně jediný režisér) kdo v době kdy efekty neměly velkou úroveň, dokázal vytvořit takové pecky jako tenhle film, Baron Prášil atd., pak natočil zpracování mé oblíbené knihy Vynález Zkázy od Julese Verna. Ale tenhle film je asi nejlepší z nich, a já můžu poděkovat Zemanovi za jeho výborné Filmy, které mi zůstanou v srdcích. ()

Lendak

Na tú dobu to musel byť zázrak, bohužiaľ, dnes už veľmi nie. Aj keď tie efekty už nevyzerajú bohvie jak úžasne, stále majú v sebe nejaké kúzlo, ktoré aspoň ten film trochu vyzdvihuje. Čo ho zase ale naopak podkopáva, je dosť slabý scenár, ktorý ani nemá žiadny úvod, ani záver. Tiež tu nieje nejaká zápletka, ani poriadne vyvrcholenie, a celé to kvôli tomu vyzerá jak nejaký dokument, než nejaký celovečerák. Nehovorím, že to je zlé, ale predsa len, človek je potom mierne sklamaný. VERDIKT: Na tú dobu úžasný film, dnes už tak nie, ale stále to má nejaké to kúzlo. 8/10. ()

swenyx

Cesta 4 kluků napříč různými obdobími země a objevování krajiny a zvířat. Musím říct že jsem si tenhle výukový film užil a na neuvěřitelných 67 let starej film byly i efekty dobrý, v tý době to muselo být fakt něco. ()

Vital

Rozhodně velmi dobré triky a u bitky dvou dinosaurů,my vždycky tuhne krev v žilách,jak jsem do toho filmu zažranej,ani ty dnešní triky nejsou tak dobrý,jako byly v tomto filmu,a dětský role moc hezky zahraný... ()