• Německo

Vírus

Akční / Horor / Sci-Fi / Thriller

USA / Velká Británie / Německo / Japonsko / Francie, 1999, 95 min

• donkocicak

Film, který mohl být mnohem lepší. Začátek je velmi napínavý a člověk očekává vzrušující thriller. Nakonec se z toho vyvrbí podprůměrné béčko, které ale zaujme hereckým obazením Jamie Lee Curtisové, Donaldem Sutherlandem a Williamem Baldwinem. Roboti nebyly dle mého soudu moc dobře udělaní, strach z nich nešel vůbec. A některé momenty filmu byly opravdu hodně slabé. Nicméně se čas od času na tento snímek rád podívám.(7.8.2009)

75 milionů dolarů stála (a 30 celosvětově vydělala) tahle akčně-hororová sranda od producentky VETŘELCů a T2 (které kombinuje) a v režii Cameronova Oscarem oceněného trikaře, s áčkovými triky a maskami a totálně béčkovým scénářem podle stejnojmenného komiksu od Dark Horse. Dokud se prozkoumává opuštěná loď a vysvětluje, co se stalo, je to fajn, pak se ale budování atmosféry zvrhne v krvavou honičku po lodi s parádními hmyzoidními / humanoidními roboty a jde to rychle dolů. Obsazení (hlavně roztomile vyjukaná Joanna Pacula) a má náklonost ke ghost ship hororům a robotům to u mě vytáhnou na tři. Bonusy na dvd: 3 právem vystřižené scény a dokument o natáčení zaměřený na speciální efekty, hlavně na roboty.(19.7.2005)

Solidně zábavná kombinace Death Ship a Terminátora (samozřejmě od jeho tvůrců) s relativně áčkovou produkcí a totálně, fakt totálně béčkovým provedením (a to nemyslím ve zlém). Jamie Lee Curtis se několikrát nechala slyšet, že Virus nesnáší a považuje ho nejhorší film všech dob. Já bych rozhodně tak ostrá slova nepoužil, pro mě to byla braková jízda z dobře zvoleného hororového prostředí opuštěné lodi a s velmi povedeným robotickým gore. Podhodnocený snímek.(15.1.2020)

• Martin741

Na moje pomery sa to az prilis inspiruje seriou Alien a Carpenterovou The Thing. Prva polka filmu akoze fajn, hlavne ta ruska opustena lod uprostred oceanu, ale potom v druhej polke sa film straca, zacne sa len bezmyslienkovite behanie po temnych chodbach a do toho kopa prazdnych rozhovorov. Reziserska Praca Johna Bruna je podpriemerna, a herci mne neznami. 5 %(29.5.2013)

Prostě si jen tak čtu články na internetu a zjistím, že tento snímek inspirovaný komiksy vnikl už v roce 99 a tak se na něj jdu podívat a ono jeto celkem dobrý. Má to svojí atmosféru a hlavně zajímavý nápad. Efekty na tu dobu dobrý a i když se to pak z hororu přehoupl na trochu víc akční snímek neznamená to, že jsem si to neužil. Určitě zajímavý objev a jsem rád, že jsem si ho dohnal protože mimozemská entita co staví kyborgy je fakt zajímavá myšlenka. Do toho moje slabost pro starší snímky a je to doma. Poctivých 70%(24.1.2020)

• - Jako ruská loď Akademik Vladislav Volkov byla ve snímku použita USNS General Hoyt S Vanderberg, která byla na vodu spuštěna roku 1943 během druhé světové války, kde sloužila jako dopravní loď. Později byla používána ke sledování raket a raketoplánů, až byla v roce 1986 vyřazena z provozu. Roku 2009 byla pak potopena jiždě od Key West v rámci projektu umělého korálového útesu. (Ampi)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu Chucka Pfarrera. (Terva)

• - Text ruské písně hrané v závěrečných titulcích jsou ve skutečnosti přezpívaná jména všech členů štábu a lidí, kterí se na natáčení podíleli, vyslovovaná odzadu. (HellFire)