Virus

Mayling Cheng

Kostýmy:

Deborah Everton
  • Martin741

Na moje pomery sa to az prilis inspiruje seriou Alien a Carpenterovou The Thing. Prva polka filmu akoze fajn, hlavne ta ruska opustena lod uprostred oceanu, ale potom v druhej polke sa film straca, zacne sa len bezmyslienkovite behanie po temnych chodbach a do toho kopa prazdnych rozhovorov. Reziserska Praca Johna Bruna je podpriemerna, a herci mne neznami. 5 %(29.5.2013)

Hutně zafinancovaná béčkárna konce 90-tých let, která je navíc zaštítěna řádkou slavných jmen (Jamie Lee Curtis, William Baldwin a Donald Sutherland), nadopadá nijak slavně. Na začátku dílka tvůrci divákovi nabídnou atak mimozemského viru na ruskou vědeckou loď, který vypadá velmi slibně. Poté diváka pošlou na vetchou bárku táhnoucí neznámý náklad, které velí kapitán Sutherland komandující strojníka Baldwina a jedinou ženštinu na palubě Curtis. Je tam ještě pár námořníků, kteří shodou okolností spolu s výše uvedenými narazí na onu ruskou loď, kde je čeká nemilé překvápko, ale ti, kromě pološíleného černocha, který mi přišel z celého ansáblu nejzábavnější, nedostávají ve snímku nijak výrazný prostor. Film, který potápí blbě se tvářící herci v čele s Badlwinem, kolísavá atmosféra, nepasující vtipné momenty, vytahují na druhou stranu z bláta velmi slušné efekty, pekelně krvavé scény a obstojná akce. Hudební stránka dílka také není zdaleka nejhorší a béčkově zaměřený divák si dozajista z elektrického vetřelce odnese pár dobrých dojmů, díky kterým dávám VIRu i třetí hvězdu.(16.5.2011)

• Ondrew

Kazdy film s podobnou tamatikou ma zvacsa dokaze slusne zaujat, lez v tomto pripade bol finalny dojem znacne nemastny, neslany... Herecke obsadenie fajn, pricom i jednotlive herecke vykony povazujem skor za nadpriemerne (ked uvazim, do akeho typu filmu sa dali "naverbovat"). Avsak minimalne dobre 2/3 filmu su mixom vsetkych moznych i nemoznych predoslych sci-fi snimok, toboz ked k tomu pripocitame i urcitu hororovu stranku. Cokolvek od Votrelca, cez Terminatora, az po Vec... z kadeho filmu tu divak najde co len fragment, ktory vsak v globale skratka tvori dokonaly gulas. Tym skor si film netrufam ohodnotit ani ako priemer, hoci od neho nema zas az tak daleko. Na jedno pozretie relativne znesitelne (ak vsak nie je po ruke kvalitnejsi material), preto udelujem 45%.(7.8.2014)

Sakra já nevím... je tu kopa střílení, mraky známých herců a opravdu hafo nejrůznějších robotů od nejnevinnějších pavoučků až po opravdu nechutná monstra. Plus potěší spousta pěkných gore scén a kdysi se mi to líbilo... jenže furt jsem měl pocit, že sleduju něco, co už jsem viděl aspoň stokrát. No tak ty průměrný tři hvězdy si to zaslouží, ale potřetí se na to radši nepodívám... to bych šel určitě s hodnocením ještě níže.(28.4.2010)

Tenhle film bych si nikdy nesehnal, nebýt jedné skvělé reklamy. Nebudu prozrazovat o co jde, jen ta motivace s příslibem hrůzného zážitku byla opravdu veliká. Ne, Virus opravdu není hrůzostrašný film, ale ani náhodou se nejedná o nějaký zápor, neboť hrůznost okamžiku je tu nahrazena šíleným hůmorem. Opravdu, smál jsem se hodně, hlavně v tu chvíli, kdy se objeví nový Donald Sutherland. Trochu mi to přípomínalo prvního Resident Evila, i když kvalitativně na horší úrovni, zejména kvůli vizualně odpornému prostředí. 60% [TOP 19/6 36%](2.12.2006)

• - Jako ruská loď Akademik Vladislav Volkov byla ve snímku použita USNS General Hoyt S Vanderberg, která byla na vodu spuštěna roku 1943 během druhé světové války, kde sloužila jako dopravní loď. Později byla používána ke sledování raket a raketoplánů, až byla v roce 1986 vyřazena z provozu. Roku 2009 byla pak potopena jiždě od Key West v rámci projektu umělého korálového útesu. (Ampi)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu Chucka Pfarrera. (Terva)

• - Na motivy filmu byla vytvořena hra pro Playstation, která nesla název „Virus: It Is Aware“. (Terva)