Virus

• USA Virus (více)

Obchodní loď Sea Star se v jižním Pacifiku ocitne v silné bouři a zachránit se dá jenom v oku tajfunu. Tam objeví velikou, ale liduprázdnou ruskou výzkumnou loď, která jeví známky boje a poškození, není však prázdná. Když posádka opraví její elektrické vedení, začnou se dít neuvěřitelné věci. Objeví se vystrašená vědkyně, která zázrakem přežila a řekne svým zachráncům, že na loď pronikla mimozemská inteligence, která zabila celou posádku! Vesmírní vetřelci zjistil všechno o lidské rase a využívají lidských těl na budování smrtících strojů, jejichž posláním je neutralizovat nebezpečný virus. Od jeho existence ale závisí osud naší planety – tím virem je totiž lidský druh... (Intersonic)

B!shop

Musim priznat, ze po tech negativnych hodnocenich jsem cekal kdovijakou slataninu, ale byl jsem mile prekvapen. Jasne, zadnej inteligentni scenar nebo neco podobnyho tu nenajdete, pribeh je tezce neoriginalni, ale na druhou stranu nevzpominam si na film kde bych videl robota slozenyho ze soucastek a kusu masa. Jeden z tech robotu mi hodne pripominal cislo pet. Pokud cekate nejakou inteligentni sci-fi budete hodne zklamany, protoze tohle je cisty becko, ale oproti jinejm beckum hodne zabavny. Hudba celkem dobra, triky vyborny i kdyz pri tom rozpoctu mohli bejt urcite lepsi, herci se celkem snazi, atmosfera slusna, hezky vygradovany napeti, par lekacich momenu a par hezky krvavejch scen. Puvodne jsem chtel dat 4*, ale na druhou stranu i pres vsechny klady tenhle film neprinasi nic novyho, takze jen 3*. ()

T2

Rozpočet $75miliónovTržby USA $14,036,005Tržby Celosvetovo $30,652,005║ niekto bol moc odvážny keď do daného béčkového projektu nalial také peniaze, až nepochopiteľné, vidina Votrelec-kej invázie sa chce niesť na vlne 80.rokov, hlavne podobať filmu Votrelci, triky a masky újdu, herci ako tak ale nedajú nič ne vrch, príbeh ničím neprekvapí /35%/ ()

Dever

Soundtrack Joel McNeely: 1. Volkov And The Mir [2:14] ,2. Typhoon Leah [6:19] ,3. Another Ship [4:17] ,4. Anchor's Away [2:16] ,5. Squeaky Gets Greased [2:11] ,6. Nadia Runs [1:10] ,7. Nadia's Story [3:17] ,8. Seven Footer Chase [3:31] ,9. Turkey Hunting [2:58] ,10. We Can Kill This Thing [3:59] ,11. Robo-Captain [5:14] ,12. Interrogation [2:49] ,13. Sinking The Ship [4:21] ,14. End Credits [5:42], ()

tron

„Budú to ľahké prachy.“ – „Ľahké prachy neexistujú.“ Na prvý pohľad to pre fanúšika drsných sci-fi hororov nevyzerá zle. Svojrázny, ale zaujímavo pozliepaný kasting (od Jamie Lee Curtis po Donalda Sutherlanda, Williama Baldwina, Cliffa Curtisa, Julia Oscara Mechosa a Joannu Pacula), fajnový 75-miliónový rozpočet, producentka Cameronových trhákov, divácky atraktívna kombinácia mimozemských hororov (STAR TREK: PRVÝ KONTAKT, VOTRELEC, VEC) a morských terorov (SFÉRA, LEVIATHAN, DEEP STAR 6). K tomu režírujúci špičkový expert na efekty John Bruno (legendárna lunaparková 3D atrakcia T2 3-D: BATTLE ACROSS TIME, Oscar za PRIEPASŤ). A zo začiatku (takých 30 minút) to naozaj nie je zlé. Pestré charaktery námorníkov, pôsobivé dekorácie gigantickej ruskej opustenej vedeckej lode v medzinárodných vodách, atmosféra zlovestného ticha pred búrkou. S pribúdajúcimi minútami sa to však zvrtne v chaotické pobehovanie temnými chodbami. Robotické zlo je v dobrom nepríjemné (pripomína Borgov zo spomínaného STAR TREKU), ale blbé dialógy, nezmyselné jednanie postáv a príliš priamočiary scenár (od určitej chvíle sa obmedzujúci len na besný útek pred smrťou) to prizabijú. Do hrobu to ale zakope až zlý strih (chlapi strieľajú na „robota“, robot strieľa na nich, strih, chlapi do kajuty nesú „mŕtveho“ robota) a prehnané sústredenie na nechutné krvavé efekty. ()

Marigold

Vzbouřený kovošrot aneb vyvařujeme jatýrka z Vetřelce, střívka z Věci a kostičky ze všech povedenějších survival horrorů. Vzhledem k obsazení by měl snad člověk i tendence myslet si, že film Johna Bruna bude navzdory katastrofálně neoriginálnímu námětu něčím zajímavý, ale to by setsakra naletěl. Scénář je přesně tak tuctový jako námět, všechny slibné herecké osobnosti hrají své bezvýznamné role ochotnicky a otráveně, vizuální efekty smrdí béčkem (přesto jako jedna z mála věcí ujdou), napětí zabíjí směšná kovová monstra i monstérka a vůbec... tahle trapná taškařice nemá ani na to být tak pitomá, aby pobavila. Což je dost velká bota. ()

• Text ruské písně hrané v závěrečných titulcích jsou ve skutečnosti přezpívaná jména všech členů štábu a lidí, kterí se na natáčení podíleli, vyslovovaná odzadu. (HellFire)
  • Jako ruská loď Akademik Vladislav Volkov byla ve snímku použita USNS General Hoyt S Vanderberg, která byla na vodu spuštěna roku 1943 během druhé světové války, kde sloužila jako dopravní loď. Později byla používána ke sledování raket a raketoplánů, až byla v roce 1986 vyřazena z provozu. Roku 2009 byla pak potopena jiždě od Key West v rámci projektu umělého korálového útesu. (Ampi)
  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu Chucka Pfarrera. (Terva)

Související novinky

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala

14.05.2009

Ale zato s britským řízkem Vinniem Jonesem. Možná je to nakonec lepší volba – Jonesovi spíš uvěříme, že je druhým nejlepším zabijákem na planetě, než nějakému hrochovi s copem. O čem je vlastně řeč?…