Virus

Mayling Cheng

Kostýmy:

Deborah Everton
  • Dever

Soundtrack Joel McNeely: 1. Volkov And The Mir [2:14] ,2. Typhoon Leah [6:19] ,3. Another Ship [4:17] ,4. Anchor's Away [2:16] ,5. Squeaky Gets Greased [2:11] ,6. Nadia Runs [1:10] ,7. Nadia's Story [3:17] ,8. Seven Footer Chase [3:31] ,9. Turkey Hunting [2:58] ,10. We Can Kill This Thing [3:59] ,11. Robo-Captain [5:14] ,12. Interrogation [2:49] ,13. Sinking The Ship [4:21] ,14. End Credits [5:42],(13.5.2011)

Pětasedmdesát milionů dolarů stála (a 30,6 celosvětově vydělala) tahle akčně-hororová sranda od producentky VETŘELCů a T2 (které kombinuje) a v režii Cameronova Oscarem oceněného trikaře, s áčkovými triky a maskami a totálně béčkovým scénářem podle stejnojmenného komiksu od Dark Horse. Dokud se prozkoumává opuštěná loď a vysvětluje, co se stalo, je to fajn, pak se ale budování atmosféry zvrhne v krvavou honičku po lodi s parádními hmyzoidními / humanoidními roboty a jde to rychle dolů. Obsazení (hlavně roztomile vyjukaná Joanna Pacula) a má náklonost ke ghost ship hororům a robotům to u mě vytáhnou na tři. Bonusy na dvd: 3 právem vystřižené scény a dokument o natáčení zaměřený na speciální efekty, hlavně na roboty.(19.7.2005)

Podle zdejšího hodnocení jsem čekal hroznou tragédii, ale musím říct, že tak špatné to nebylo a docela jsem se bavil. Sice netuším, kam se poděl ten obrovský rozpočet, no do honorářů herců to asi nebylo. Herci jsou vůbec to nejslabší, co na filmu je. Donald Sutherland je velice komický, zvlášť když je namaskovaný za cyborga, to jsem opravdu netušil, která bije a zda se nezměnil žánr filmu na parodii. O rodině Baldwinových se raději zmiňovat nebudu a J.L.C. byla vždycky jen okrasa. Nicméně, co mě dostalo byl vzhled loutek robotů, robůtků a monsterrobotů a jejich digitalizované ztvárnění.(18.4.2005)

• Martin741

Na moje pomery sa to az prilis inspiruje seriou Alien a Carpenterovou The Thing. Prva polka filmu akoze fajn, hlavne ta ruska opustena lod uprostred oceanu, ale potom v druhej polke sa film straca, zacne sa len bezmyslienkovite behanie po temnych chodbach a do toho kopa prazdnych rozhovorov. Reziserska Praca Johna Bruna je podpriemerna, a herci mne neznami. 5 %(29.5.2013)

Já byl spokojen, sci-fo horor ze staré školy. I co se triků týká, ale od začátku do konce se mi to líbilo. Bylo to sice krapet ujeté, ale to k tomu patří. Jako mínus bych viděl, to že se zde dá mnoho věcí předvídat vždy několik minut dopředu a to docela bez námahy. Jinak to pro mě bylo rozhodně příjemné překvapení a náležitě jsem si to užil. Určitě jsem to neviděl naposled.(13.7.2010)

• - Text ruské písně hrané v závěrečných titulcích jsou ve skutečnosti přezpívaná jména všech členů štábu a lidí, kterí se na natáčení podíleli, vyslovovaná odzadu. (HellFire)

• - Loď byla po vyzvednutí z moře celá pokrytá rezí. Za účelem natáčení se proto jedna její strana natřela a natáčel se jen jeden bok. (HellFire)

• - Vydání filmu bylo plánováno již na začátku devadesátých let, ale tehdejší technologie nedovolovaly použití speciálních efektů v takové míře, aby film vypadal uvěřitelně. Trvalo tedy několik let, než se film dostal do vývoje. (HellFire)