Virus

Scénografie:

Mayling Cheng

Kostýmy:

Deborah Everton

Sakra já nevím... je tu kopa střílení, mraky známých herců a opravdu hafo nejrůznějších robotů od nejnevinnějších pavoučků až po opravdu nechutná monstra. Plus potěší spousta pěkných gore scén a kdysi se mi to líbilo... jenže furt jsem měl pocit, že sleduju něco, co už jsem viděl aspoň stokrát. No tak ty průměrný tři hvězdy si to zaslouží, ale potřetí se na to radši nepodívám... to bych šel určitě s hodnocením ještě níže.(28.4.2010)

Celkem zajimave becko s obrovskym rozpoctem, ktery bohuzel ve filmu neni prilis videt. Scenar psal primo autor komiksove predlohy, coz mozna ovlivnilo skutecnost, ze dej je s pribyvajicim casem silenejsi a silenejsi a na konci uz neni nouze o opravdove lahudky. Reziser Bruno se proslavil predevsim jako trikar u Camerona a nastesti dava prednost mechanickym modelum pred pocitacema. Za zminku urcite stoji borgovske provedeni nekterych nepratel a hodne slusna krvavost. Co film ale poradne srazi jsou herci, i pres celkem zajimave obsazeni (Curtis, Baldwin, Sutherland) je to opravdu hruza. Hlavne Donald Sutherland je svym prehravanim priserne nesnesitelnej. Celkove pohodovy, koukatelny prumer.(20.2.2005)

Průměrný scifi horor, který diváky nejvíce oslní hereckým obsazením, nežli samotným dějem. Tvůrcům nelze upřít snahu zaujmout různými polo-roboty a mechanismy, kteří se po trikové stránce docela povedli. Mnohem horší už to bylo s udržením potřebné atmosféry, která místy narážela do ocelové zdi jménem neoriginalita. Čím víc se blížil film ke svému konci, tím mě bavil méně a já se nevýslovně těšil až to všechno skončí. Přemíra akčnosti závěru docela uškodila.(9.8.2011)

Rozpočet $75miliónovTržby USA $14,036,005Tržby Celosvetovo $30,652,005║ niekto bol moc odvážny keď do daného béčkového projektu nalial také peniaze, až nepochopiteľné, vidina Votrelec-kej invázie sa chce niesť na vlne 80.rokov, hlavne podobať filmu Votrelci, triky a masky újdu, herci ako tak ale nedajú nič ne vrch, príbeh ničím neprekvapí /35%/(1.5.2010)

• Marigold

Vzbouřený kovošrot aneb vyvařujeme jatýrka z Vetřelce, střívka z Věci a kostičky ze všech povedenějších survival horrorů. Vzhledem k obsazení by měl snad člověk i tendence myslet si, že film Johna Bruna bude navzdory katastrofálně neoriginálnímu námětu něčím zajímavý, ale to by setsakra naletěl. Scénář je přesně tak tuctový jako námět, všechny slibné herecké osobnosti hrají své bezvýznamné role ochotnicky a otráveně, vizuální efekty smrdí béčkem (přesto jako jedna z mála věcí ujdou), napětí zabíjí směšná kovová monstra i monstérka a vůbec... tahle trapná taškařice nemá ani na to být tak pitomá, aby pobavila. Což je dost velká bota.(21.10.2004)

• - Text ruské písně hrané v závěrečných titulcích jsou ve skutečnosti přezpívaná jména všech členů štábu a lidí, kterí se na natáčení podíleli, vyslovovaná odzadu. (HellFire)

• - Loď byla po vyzvednutí z moře celá pokrytá rezí. Za účelem natáčení se proto jedna její strana natřela a natáčel se jen jeden bok. (HellFire)

• - Jako ruská loď Akademik Vladislav Volkov byla ve snímku použita USNS General Hoyt S Vanderberg, která byla na vodu spuštěna roku 1943 během druhé světové války, kde sloužila jako dopravní loď. Později byla používána ke sledování raket a raketoplánů, až byla v roce 1986 vyřazena z provozu. Roku 2009 byla pak potopena jiždě od Key West v rámci projektu umělého korálového útesu. (Ampi)