Velká touha

Die Große Sehnsucht

Great Desire, The

Great Passion, The

Německá říše, 1930, 100 min

Anny Ondra tu v jedné scéně slaví se svými přáteli úspěch filmu Sensace, který byl jejím prvním zvukovým. Svou baletní sukýnku má nestydatě vysoko a nemůže být šťastnější, ani kdyby věděla, kolik úspěchů ji v životě ještě čeká. Jinak je film zákulisní klasikou ze světa filmu o dívce, která by se také chtěla stát herečkou. Doporučuji ke srovnání remake Když hvězdy svítí.(13.2.2009)

• - První cameo Anny Ondry. Po druhé a potřetí sehrála sama sebe společně s Maxem Schmelingem, v Es leuchten die Sterne (1938) a Die Zürcher Verlobung (1957). (NinadeL)

• - Kromě zvukové verze existovala také sekundární němá verze pro kina bez zvukové techniky. Dnes je zvuková verze považována za ztracenou a i když tedy tento film znamenal pro celou řadu herců z němých filmů první (a často i poslední příležitost) ve zvukovém filmu, jejich hlas k dispozici nemáme. (NinadeL)