Přežít Vánoce

Ako prežiť Vianoce

Surviving Christmas

Komedie / Romantický

USA, 2004, 91 min

Mě se to líbilo. Je to originální nápad, který mohl sice dopadnout mnohem lépe, ale také hůře. Samozřejmě, nemůžete od toho čekat nějaký majstr štych, ale svůj účel pobavit to plní. Také nemůžete čekat nějakou kupu inteligentního humoru. Spíše je to postaveno na šílených nápadech a totálním maniakálním výrazu hlavního protagonisty. A to mě docela bavilo - koukat na Afflecka, který se chová jako totální pošahanec. Slovní přestřelky byly také dosti zábavné. Mít k tomu více nějakého inteligentnějšího humoru, mohlo to být ještě lepší. Ale i přesto se mi to líbilo a klidně se podívám znovu, až to poběží. Já byl spokojen. Howgh!(24.12.2009)

• Ivoshek

Kombinace humoru a Vánoc je v US komediích málokdy úspěšná. Tahle trapárna se zařadila do "hnědého fondu světové kinematografie" mezi podobně kvalitní snímky typu Sám doma 1 - 10 nebo Rolničky, kam se podíváš, Kazatelova žena atp. Jestli máte mermomocí potřebu se na Vánoce koukat na něco o Vánocích, podívejte se na Bad Santa nebo na Love Actually.(21.12.2008)

Naprosto Dreuowi (Benu Effleckovi) rozumím a s jeho rolí se jaksi zžívám. Je to vzdělaný úspěšně vydělávající muž, ale přece jenom v něm zbylo něco dětského a to musí ven. Při vánočních svátcích se připlete k jedné rodině a zaplatí si u nich bydlení na vánočních svátky. A během toho při výborně zvládnuté atmosféře se semele plno různých zábavných situací. Podle hodnocení to nevypadá moc uspokojivě, ale mě tento film na štědrý den nádherně zahřál.(12.7.2009)

No já nevím. Čekala jsem to mnohem, mnohem horší a nakonec jsem se při dělání těst na vánoční cukroví docela pobavila. Je to další tzv. vánoční kulisa, kterou si pusťte pouze v případě, že máte alespoň trochu rádi (nebo je vám přinejmenším volnej tak jako mně) Afflecka, protože jinak se budete tlouct hlavou do zdi - a vezměte tu jeho postavu stejně jako Christina Applegate... prostě takovou, jaká je. Je to někde mezi dvouma a třema hvězdičkama.(8.12.2012)

Pohodová rodinná vánoční oddechovka se sympatickým hereckým obsazením. Kýčovité, přehnané, nadnesené, ale milé. Kdo čeká propracovaný příběh, tak asi moc nepochodí, je to místy opravdu hodně naivně natočené, ale své si to splní a až zase příští rok propadnu do vánočního sentimentu, tak si to klidně pustím znovu.(2.1.2016)