poster

Přežít Vánoce

 • USA

  Surviving Christmas

 • Slovensko

  Prežiť Vianoce

 • Slovensko

  Ako prežiť Vianoce

 • Velká Británie

  Surviving Christmas

Komedie / Romantický

USA, 2004, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • chrispe
  ***

  No já nevím. Čekala jsem to mnohem, mnohem horší a nakonec jsem se při dělání těst na vánoční cukroví docela pobavila. Je to další tzv. vánoční kulisa, kterou si pusťte pouze v případě, že máte alespoň trochu rádi (nebo je vám přinejmenším volnej tak jako mně) Afflecka, protože jinak se budete tlouct hlavou do zdi - a vezměte tu jeho postavu stejně jako Christina Applegate... prostě takovou, jaká je. Je to někde mezi dvouma a třema hvězdičkama.(8.12.2012)

 • Brain-D
  *****

  Naprosto Dreuowi (Benu Effleckovi) rozumím a s jeho rolí se jaksi zžívám. Je to vzdělaný úspěšně vydělávající muž, ale přece jenom v něm zbylo něco dětského a to musí ven. Při vánočních svátcích se připlete k jedné rodině a zaplatí si u nich bydlení na vánočních svátky. A během toho při výborně zvládnuté atmosféře se semele plno různých zábavných situací. Podle hodnocení to nevypadá moc uspokojivě, ale mě tento film na štědrý den nádherně zahřál.(12.7.2009)

 • Lima
  odpad!

  Poslední propadák Bena Afflecka, od kterého naši distributoři dali obezřetně ruce pryč po zdrcujících zámořských kritikách a po nulové divácké odezvě, je neskutečná zhovadilost. Příběh milionáře (Affleck), který se o vánočních svátcích cítí osamocen a proto si najme cizí rodinu, aby mu dělala společnost, je snůškou blbostí, marně se snažící o humor, nebo alespoň o letmé pousmání. Nemám jinak nic proti Affleckovi, ale tady by se spíše hodil název ´Surviving Affleck´, protože to, co zde předvádí, by položilo i otrlého masochistu. Zřejmě v iluzi, že má komediální talent, zde naprosto nechutným způsobem přehrává a pozorovat jeho mimickou gymnastiku je snad ještě horší, než svého času středověké útrpné výslechy (nutno vidět v originálním znění) .Až mi za něho bylo stydno. Někde jsem četl rozhovor s Affleckem, kde praví: "Víte kdy poznám, že je to s mojí kariérou herce špatné? Až se sám přistihnu, že přemlouvám producenty k natočení "dvojky" Daredevila." No tak Bene, je už načase, aby si po Gigli a téhle ´labutí písni´ začal škemrat.....(19.1.2005)

 • Odpadlik
  ***

  Točit komedie o Vánocích, zejména v USA je patrně velice těžké. Můžete buď natočit slzotvornou romanci o tom, jak se o Vánocích mají všichni rádi a jak k sobě najdou cestu a jak bla, bla, bla ... Nebo můžete jít jinou cestou a pěkně si z Vánoc vystřelit a tenhle svátek shonu a blázince zesměšnit, jak se o to před časem pokusili tvůrci komedie "Vánoční prázdniny" s Chevy Chasem (jiný film, "Santa je úchyl" jsem neviděl). Problémem však bývá fakt, že ač se občas najdou i další tvůrci, kteří se touto cestou vydají, nakonec stejně sklouznou k té první cestě (např. Rolničky kam se podíváš). "Přežít Vánoce" má k té druhé cestě pěkně našlápnuto už v úvodní scéně během titulků - pokud jste viděli film na DVD a shlédli bonusové materiály, konkrétně alternativní úvodní scénu, můžete jen litovat, že tvůrci nezvolili nakonec právě ji, je totiž ještě mnohem černější, než ta oficiální. Film oplývá celkem vtipnými pasážemi, aby nakonec sklouzl do sladkobolného usmiřování jisté rodiny právě během štědrého dne. Takže bohužel opět sklamání. Ale možná mají tvůrci v Americe zakázáno zesměšňovat tento (pro ně patrně posvátný) svátek.(13.11.2006)

 • atmen
  ***

  Myslíte si, že milionáři jsou blázni? Tak v tomto filmu budeme přesvědčeni, že tomu tak skutečně je. Nereálnou taškařici vyzvedávají o třidu výše známý herci.... Ale jo, pobavil jsem se, a zase tak špatné, jak napovídá zdejší hodnocení to není...Nejvíce mě pobavily "incestní narážky", které samozřejmě nejsou až tak doslovné. Jedná se přece o americký vánoční film...(21.12.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace