Přežít Vánoce

Surviving Christmas

Komedie / Romantický

USA, 2004, 91 min

• topi80

Film působí dojmem, že někdo dostal poměrně zajímavý nápad, ale jeho realizace narazila na naprostou neschopnost z toho cokoli vytěžit. Ani smysluplný příběh (který v podstatě zachraňuje jen myšlenka vyslovena na závěr - "Já tady za existenci rodiny platím a ty se jí chceš vzdát?") ani humor (ten se nekoná vůbec) a dokonce ani vánoční atmosféra, která vždy nějakou tu hvězdičku v hodnocení obvykle přidá. Z herců to pak zachraňují James Gandolfini, který se role táty mourouse, ale správňáka zhostil se ctí, a Christina "Melounek" Appelgate, jejíž postava měla aspoň nějakou duši a které bych moc přál konečně roli v nějakém pořádném filmu.(14.2.2018)

V tento predvianočný čas budem svojim hodnotením veeeľmi štedrý, pretože tento film sa dá rovnako ľahko "sundat". Výkon Bena Afflecka je otrasný, prehrávajúci až hrôza a keď spustil tú svoju afektovanú fistulu, tak som mal chuť hodiť niečo do obrazovky. Aj keď je príbeh poriadne pritiahnutý za (vianočné) gule, s trochou nadsádzky sa dá akceptovať, no musíte mať totálne vypnutý mozog a všetko ostatné:). Veľmi slabé ***(16.12.2011)

Točit komedie o Vánocích, zejména v USA je patrně velice těžké. Můžete buď natočit slzotvornou romanci o tom, jak se o Vánocích mají všichni rádi a jak k sobě najdou cestu a jak bla, bla, bla ... Nebo můžete jít jinou cestou a pěkně si z Vánoc vystřelit a tenhle svátek shonu a blázince zesměšnit, jak se o to před časem pokusili tvůrci komedie "Vánoční prázdniny" s Chevy Chasem (jiný film, "Santa je úchyl" jsem neviděl). Problémem však bývá fakt, že ač se občas najdou i další tvůrci, kteří se touto cestou vydají, nakonec stejně sklouznou k té první cestě (např. Rolničky kam se podíváš). "Přežít Vánoce" má k té druhé cestě pěkně našlápnuto už v úvodní scéně během titulků - pokud jste viděli film na DVD a shlédli bonusové materiály, konkrétně alternativní úvodní scénu, můžete jen litovat, že tvůrci nezvolili nakonec právě ji, je totiž ještě mnohem černější, než ta oficiální. Film oplývá celkem vtipnými pasážemi, aby nakonec sklouzl do sladkobolného usmiřování jisté rodiny právě během štědrého dne. Takže bohužel opět sklamání. Ale možná mají tvůrci v Americe zakázáno zesměšňovat tento (pro ně patrně posvátný) svátek.(13.11.2006)

• Deywid

Najneznesiteľnejšia úloha neznesiteľného Bena Afflecka....avšak James Gandolfini, Christina Applegate a hlavne Catherina O´Hara sú fajn a párkrát som sa aj zasmial.....ale Affleck by už vážne nemal hrávať v komediách, respektíve hrávať vobec.....za kamerou mu to ide lepšie /viď moj komentár k Gone, Baby, Gone.)(21.12.2008)

Myslíte si, že milionáři jsou blázni? Tak v tomto filmu budeme přesvědčeni, že tomu tak skutečně je. Nereálnou taškařici vyzvedávají o třidu výše známý herci.... Ale jo, pobavil jsem se, a zase tak špatné, jak napovídá zdejší hodnocení to není...Nejvíce mě pobavily "incestní narážky", které samozřejmě nejsou až tak doslovné. Jedná se přece o americký vánoční film...(21.12.2008)