poster

Přežít Vánoce

 • USA

  Surviving Christmas

 • Slovensko

  Prežiť Vianoce

 • Slovensko

  Ako prežiť Vianoce

 • Velká Británie

  Surviving Christmas

Komedie / Romantický

USA, 2004, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • IvcaSammet
  **

  Na Přežít Vánoce jsem se podívala jenom proto, že jsem věřila, že do traileru nedali všechny vtipné scény, které se ve filmu nacházely ... Věděla jsem, že od filmu nemůžu nic čekat, protože mě už od začátku bylo jasné, že je to další americká rádoby slaďárna se závěrem, který se dal odhadnout už jen z názvu, ale pořád jsem doufala, že se aspoň pobavím ... Bohužel ... Všechny vtipné scény se opravdu v traileru objevili, takže jsem se u filmu nezasmála ani jednou. Co jsem ale čekala ještě míň, byl až odporně přeslazený konec, který mě tak neuvěřitelně znechutil, že jsem dokonce přemýšlela i o odpadu. Nakonec jsem ale přece jenom hodně přivřela oči a film ohodnotila dvěma hvězdičkama ... Protože kdybych neviděla trailer, u pár scén bych se zasmála ... A protože námět nebyl úplně nejhorší ... I když jeho zpracování bylo dost mizerné ...(19.12.2015)

 • Gereth
  **

  Budu objektivní. Našlo se několik málo vzácných okamžiků, kdy jsem se zasmál. Obvykle nějaké napůl huby uceděné hlášce Gandolfiniho. To je ale na vánoční komedii, od které divák očekává střídavě dojetí a výbuchy smíchu, krutě málo. Ben Affleck mě poslední dobou režisérsky i herecky celkem dost příjemně překvapuje, ale to afektované přehrávání, co předvádí tady, to člověka nutí nechápavě kroutit hlavou. A to vzhledem k tomu, že ostatní herci tu jsou víceméně do počtu, z tohohle snímku dělá silně podprůměrnou záležitost. // 40%(23.12.2009)

 • Ivoshek
  *

  Kombinace humoru a Vánoc je v US komediích málokdy úspěšná. Tahle trapárna se zařadila do "hnědého fondu světové kinematografie" mezi podobně kvalitní snímky typu Sám doma 1 - 10 nebo Rolničky, kam se podíváš, Kazatelova žena atp. Jestli máte mermomocí potřebu se na Vánoce koukat na něco o Vánocích, podívejte se na Bad Santa nebo na Love Actually.(21.12.2008)

 • lennyd
  ***

  Drew (Ben Affleck) je úspěšný mladý muž a díky své práci reklamního tvůrce je na tom i finančně výborně. Ale s blížícími se vánocemi zjišťuje, že je velmi osamělý - jeho přítelkyně by chtěla strávit vánoce s rodinou, což se Drewovi moc nelíbí a radši by vyrazil kamsi do Karibiku. Když ale vidí, jak se všichni kolem něj na vánoce připravují, rozhodne se vrátit do dětských let, a prožít vánoce jako kdysi, ve svém rodném domě. Tam ale žije úplně jiná rodina, která vánoce nijak neprožívá a navíc je ve fázi totálního rozkladu. Drew jim slíbí, že jim zaplatí 250tisíc dolarů, když se přes vánoce budou i s ním tvářit jako rodina. Během těch několika dní si i Drew uvědomí, že vánoce jsou něco kouzelného .. Docela vtipná komedie, která i přes svoji "hlubokou" (ale vcelku originální) myšlenku dokáže diváka příjemně naladit na vánoční čas. Ben Affleck je trochu toporný, jako téměř vždycky, ale tady mi to ani moc nevadilo, protože se takovéto chování od rozmazleného milonáře trochu čekalo. Rodina do které se Drew nastěhoval je správně "šílená" a vévodí jí bezkonkurenčně mamka "sama doma" Catherine O'Hara, která je naprosto skvělá. Pokud nemáte rádi ani Afflecka ani vánoce, tak ruce pryč, jinak klidně mrkněte...(13.1.2009)

 • Shredder
  **

  Podpriemerna vianocna komedia s Benom Afflecom. Som uz zvyknuty na tie jeho hrozne vyrazy tvare a zvyseny hlas co poklada asi za herecke umenie, ale v tomto filme to doviedol do takeho stadia az je to smiesne :) Gandolfiniho hlasky nemaju chybu a zas tak hrozny film to nie je skoda len toho slabeho sablonoviteho zaveru.(22.7.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace