Milionář Drew Latham je úspěšným manažerem velké reklamní společnosti v Chicagu, má krásnou přítelkyni, luxusní byt a zajištěnou budoucnost. Jeho osobní život je však povrchní a prázdný. Obzvláště těžce to na něj dopadne poté, co jeho krásná přítelkyně Missy odmítne nápad strávit s ním vánoční svátky na Fidži a odjede domů. Když Drew projde svůj adresář, ale nikde nepochodí, navštíví v záchvatu deprese psychoterapeuta, který mu poradí, aby se jel podívat někam, kde mu to připomene šťastné vánoční vzpomínky. A tak se Drew vypraví tam, kde prožil dětství. Dům je stále stejný, dokonce na schodišti stále vrže stejný schod, ale jinak se všechno změnilo. Jeho rodina už tu nebydlí a rodina Toma Valcoa není nečekanou návštěvou, která se jim potlouká kolem domu, příliš nadšena. Drew je však posedlý myšlenkou prožít šťastné Vánoce v kruhu rodiny, a tak majitelům domu nabídne dvě stě padesát tisíc dolarů za možnost zůstat přes Vánoce s nimi jako jejich syn. Tom okamžitě obrátí a přivítá muže jako svého syna, jeho žena Christine a jejich syn Brian po krátkém váhání na hru také přistoupí. Drew chce svátky se všemi tradičními zvyky. Situace se vyhrotí, když se domů vrátí dospělá dcera Alicia, bez servítků všem řekne, co si o nich myslí, a odmítne s ostatními hru na bratra hrát. (TV Nova)

Trailer

Ivoshek

Kombinace humoru a Vánoc je v US komediích málokdy úspěšná. Tahle trapárna se zařadila do "hnědého fondu světové kinematografie" mezi podobně kvalitní snímky typu Sám doma 1 - 10 nebo Rolničky, kam se podíváš, Kazatelova žena atp. Jestli máte mermomocí potřebu se na Vánoce koukat na něco o Vánocích, podívejte se na Bad Santa nebo na Love Actually. ()

atmen

Myslíte si, že milionáři jsou blázni? Tak v tomto filmu budeme přesvědčeni, že tomu tak skutečně je. Nereálnou taškařici vyzvedávají o třidu výše známý herci.... Ale jo, pobavil jsem se, a zase tak špatné, jak napovídá zdejší hodnocení to není...Nejvíce mě pobavily "incestní narážky", které samozřejmě nejsou až tak doslovné. Jedná se přece o americký vánoční film... ()

chrispe

No já nevím. Čekala jsem to mnohem, mnohem horší a nakonec jsem se při dělání těst na vánoční cukroví docela pobavila. Je to další tzv. vánoční kulisa, kterou si pusťte pouze v případě, že máte alespoň trochu rádi (nebo je vám přinejmenším volnej tak jako mně) Afflecka, protože jinak se budete tlouct hlavou do zdi - a vezměte tu jeho postavu stejně jako Christina Applegate... prostě takovou, jaká je. Je to někde mezi dvouma a třema hvězdičkama. ()

boni

Pohodová rodinná vánoční oddechovka se sympatickým hereckým obsazením. Kýčovité, přehnané, nadnesené, ale milé. Kdo čeká propracovaný příběh, tak asi moc nepochodí, je to místy opravdu hodně naivně natočené, ale své si to splní a až zase příští rok propadnu do vánočního sentimentu, tak si to klidně pustím znovu. ()

Xmilden

Nebýt chvílemi nemístné a zbytečné vulgarity tvůrců tak by mé hodnocení muselo rozhodně být vyšší. Nespatřuju ovšem nic vtipného na situaci když si nechá matka ve vánočním čase nafotit sprosté a obhroublé akty. Škoda těchto přehmatů, které opravdu do vánoční romantické komedie nepatří. Jinak film má své silnější momenty (černý Doo-Dah) a Ben Affleck zde snad dokonce působí sympatickým dojmem a neruší. Herecké obsazení celkově není slabinou. James Gandolfini, pro mě doteď neznámý herec, překvapil. ()

• Natáčení filmu probíhalo v USA v lokalitách Chicago, Glendale, Plaza Square v Orange, University High School v Los Angeles a Mammoth Mountain. (GASTON73)