Přežít Vánoce

Ako prežiť Vianoce

Surviving Christmas

Komedie / Romantický

USA, 2004, 91 min

SMÍCHOV - Vtipy sice nesrší v každé scéně, ale příjemně se na to koukalo. Affleck do pohody. 65% (with J.)(24.12.2013)

• Gereth

Budu objektivní. Našlo se několik málo vzácných okamžiků, kdy jsem se zasmál. Obvykle nějaké napůl huby uceděné hlášce Gandolfiniho. To je ale na vánoční komedii, od které divák očekává střídavě dojetí a výbuchy smíchu, krutě málo. Ben Affleck mě poslední dobou režisérsky i herecky celkem dost příjemně překvapuje, ale to afektované přehrávání, co předvádí tady, to člověka nutí nechápavě kroutit hlavou. A to vzhledem k tomu, že ostatní herci tu jsou víceméně do počtu, z tohohle snímku dělá silně podprůměrnou záležitost. // 40%(23.12.2009)

• Lima

Poslední propadák Bena Afflecka, od kterého naši distributoři dali obezřetně ruce pryč po zdrcujících zámořských kritikách a po nulové divácké odezvě, je neskutečná zhovadilost. Příběh milionáře (Affleck), který se o vánočních svátcích cítí osamocen a proto si najme cizí rodinu, aby mu dělala společnost, je snůškou blbostí, marně se snažící o humor, nebo alespoň o letmé pousmání. Nemám jinak nic proti Affleckovi, ale tady by se spíše hodil název ´Surviving Affleck´, protože to, co zde předvádí, by položilo i otrlého masochistu. Zřejmě v iluzi, že má komediální talent, zde naprosto nechutným způsobem přehrává a pozorovat jeho mimickou gymnastiku je snad ještě horší, než svého času středověké útrpné výslechy (nutno vidět v originálním znění) .Až mi za něho bylo stydno. Někde jsem četl rozhovor s Affleckem, kde praví: "Víte kdy poznám, že je to s mojí kariérou herce špatné? Až se sám přistihnu, že přemlouvám producenty k natočení "dvojky" Daredevila." No tak Bene, je už načase, aby si po Gigli a téhle ´labutí písni´ začal škemrat.....(19.1.2005)

Soundtrack Randy Edelman: 1. The Most Wonderful Time of The Year - Andy Williams ,2. Jingle Bell Rock - Chet Atkins ,3. Santa Claus Is Comin’ To Town - Lou Rawls ,4. Feliz Navidad - José Feliciano ,5. Have Yourself A Merry Little Christmas - Judy Garland ,6. Happy Holidays (Beef Wellington Remix) - Bing Crosby ,7. Kissed By A Snowflake - Randy Edelman ,8. House Arrival - Randy Edelman ,9. Airport Madness - Randy Edelman ,10. Telling A Story - Randy Edelman ,11. Salami And Bagels - Randy Edelman ,12. Pop The Old Head - Randy Edelman ,13. By The Fireside - Randy Edelman ,14. Shopping Spree - Randy Edelman ,15. Ice Storm - Randy Edelman ,16. Loving You All Over - Randy Edelman ,17. Two-Fifty Large - Randy Edelman ,18. Toboggans And Helicopters - Randy Edelman ,19. I Like It - Randy Edelman ,20. A New Phone System - Randy Edelman ,21. Smelling Fear - Randy Edelman ,22. Christmas Pageant - Randy Edelman ,(10.5.2011)

Americká komedie. Co jste od toho čekali? Musím uznat, že celý příběh je, slušně řečeno, debilní. Nicméně jsou Vánoce, všude vládne klidná atmosféra a mě tenhle film dokázal místy pobavit. A v komedii přece jde o pobavení. Svůj účel to splnilo, bohužel nic víc. * * *(24.12.2010)