Přežít Vánoce

Surviving Christmas

Komedie / Romantický

USA, 2004, 91 min

• Shredder

Podpriemerna vianocna komedia s Benom Afflecom. Som uz zvyknuty na tie jeho hrozne vyrazy tvare a zvyseny hlas co poklada asi za herecke umenie, ale v tomto filme to doviedol do takeho stadia az je to smiesne :) Gandolfiniho hlasky nemaju chybu a zas tak hrozny film to nie je skoda len toho slabeho sablonoviteho zaveru.(22.7.2010)

• LadyVader

Ach bože, co to sakra bylo? Ben Affleck je slizák a po tomhle filmu tuplovanej. Já bý tím otcem od rodiny kam se nasáčkoval, tak ho tou lopatou na sníh asi umlátím. No příležitostí jak toho otravu zlikvidovat, rozčtvrtit a narvat do mrazáku do sklepa tam bylo plno, škoda že toho nikdo nevyužil. Film s vánoční tématikou, kterej se naprosto nehodí k vanocům, super.. fakt jsem nečekala že uvidím na svátky "komedii", která mě fakt znechutí. Jedna hvězdička za sympatickou rodinku a aspoň deset záporných za toho debila. Ne, vážně jsem tohle dala jen s obtížema..(23.12.2009)

• Hopper

Jéminé, to som si dal. Napriek tomu, že počas letu z jedného kontinentu na druhý sa nedá veľmi čo robiť, toto som si mohol odpustiť a pozrieť si radšej dokument o golfe. Affleck sa správa ako debil, prečo ho Gandolfiniho rodina toleruje je absolútne nepochopiteľné a tá rana po hlave bolo to najlepšie čo sa mohlo stať. Film je okrem toho ďalším dôkazom o tom, že Affleck hrať nevie (film sa mohol radšej volať Surviving Affleck), Christina je ešte celkom mňam, ale určite najlepším hercom v ansámbli je Gandolfini. Samozrejme, všetko dobre dopadne, ale cesta pre diváka je to tŕnistá...(9.12.2006)

Rodina, ve které to už nějakou dobu skřípe a která se dá dohromady díky kouzlu Vánoc, důraz na rodinné hodnoty, pár trapných vtípků, pár docela ucházející vtípků, všude zářící vánoční výzdoba, v průběhu se přidá love story, na konci nějaké to poučení a samozřejmě nemůže chybět šťastný konec. No, je to americká vánoční komedie jak vyšitá, z čehož plyne, že je to čistočistý průměr. Ale že jsou ty Vánoce, tak dám 3*. I když upřímně, je to tak na 2 a půl.(23.12.2010)

Soundtrack Randy Edelman: 1. The Most Wonderful Time of The Year - Andy Williams ,2. Jingle Bell Rock - Chet Atkins ,3. Santa Claus Is Comin’ To Town - Lou Rawls ,4. Feliz Navidad - José Feliciano ,5. Have Yourself A Merry Little Christmas - Judy Garland ,6. Happy Holidays (Beef Wellington Remix) - Bing Crosby ,7. Kissed By A Snowflake - Randy Edelman ,8. House Arrival - Randy Edelman ,9. Airport Madness - Randy Edelman ,10. Telling A Story - Randy Edelman ,11. Salami And Bagels - Randy Edelman ,12. Pop The Old Head - Randy Edelman ,13. By The Fireside - Randy Edelman ,14. Shopping Spree - Randy Edelman ,15. Ice Storm - Randy Edelman ,16. Loving You All Over - Randy Edelman ,17. Two-Fifty Large - Randy Edelman ,18. Toboggans And Helicopters - Randy Edelman ,19. I Like It - Randy Edelman ,20. A New Phone System - Randy Edelman ,21. Smelling Fear - Randy Edelman ,22. Christmas Pageant - Randy Edelman ,(10.5.2011)