Králové mamba

The Mambo Kings

• slovenský

Mambo Kings

Francie / USA, 1992, 104 min

Tak žádné veledílo, ani žádný propadák - prostě film o dvou kubánských muzikantech, kteří zkoušejí se svou muzikou v Americe štěstí (i najít lásku), začínají od píky, vlastně řeznického nože, až se přece jenom zadaří. Sice mám rád oba hlavní herce (Assante a Banderas), ale tady mi pohromadě nějak neseděli a to bráchovství jsem jim moc nevěřil. A kupodivu, ač mám tuhle hudbu docela rád, mne tady mambo a bolera moc neoslovily. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/kralove-mamba.html Armand Assante a Antonio Banderas jakožto dva bratři, kteří se roku 1952 rozhodnou opustit kubánskou Havanu a prchnout před policií, ale i za lepším výdělkem do New Yorku. Začínají v řeznictví, ale postupně vybudují svůj hudební klub a proslaví se. Snímek je z roku 1992 a poněkud se vleče, ani těch pár rytmů nijak nestrhne.(12.3.2007)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Píseň - "Beautiful Maria of My Soul"(9.4.2004)

• danecek24

50. Zlatý Glóbus za rok 1992 - nominace (1) - Nejlepší filmová píseň - "Beautiful Maria Of My Soul" - Hudba Robert Kraft, text Arne Glimcher(13.12.2008)

Antonio Banderas ve svém prvním anglicky mluveném filmu. Scénář : Cynthia Cidre. Kamera : Michael Ballhaus. Hudba : Carlos Franzetti a Robert Kraft - ve film zazní - http://www.youtube.com/watch?v=C1DW69oCI54(12.5.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $6,742,168Tržby Celosvetovo $-(16.11.2009)

• - Antonio Banderas (Nestor Castillo) musel mít překladatele, protože v době, kdy se snímek natáčel, neuměl anglicky. (BOSSTFK)

• - Jedná se o první aglicky mluvený snímek Antonia Banderase. (Terva)