Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Antonio Banderas (ve svém prvním anglicky mluveném filmu) a Armand Assante v rolích dvou bratrů, muzikantů z Kuby, kteří doslova převálcují Ameriku. Podle Pulitzerovou cenou oceněného románu Oscara Hijuelose The Mambo Kings Play Songs of Love, ve stylové režii Arneho Glimchera (Vražedné alibi), Vám budou Králové mamba vyprávět příběh o cestě za slávou v zábavním průmyslu. Průlomem v kariéře se pro ně stane vystoupení v show I Love Lucy. Kouzelná scéna, kdy je výstup obou herců (a Desiho Arnaze Jr. v roli vlastního otce) vložen do skutečného záznamu show. Špičkoví latinsko-američtí umělci (Celia Cruz, Tito Puente a Linda Ronstadt. Na soundtracku Vás čekají Los Lobos) poskytují filmu rytmický a svižný hudební doprovod. Toto DVD obsahuje přidané scény s Armandem Assante a Cathy Moriarty, které nebyly součástí kinoverze. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Recenze (6)

honajz 

všechny recenze uživatele

Tak žádné veledílo, ani žádný propadák - prostě film o dvou kubánských muzikantech, kteří zkoušejí se svou muzikou v Americe štěstí (i najít lásku), začínají od píky, vlastně řeznického nože, až se přece jenom zadaří. Sice mám rád oba hlavní herce (Assante a Banderas), ale tady mi pohromadě nějak neseděli a to bráchovství jsem jim moc nevěřil. A kupodivu, ač mám tuhle hudbu docela rád, mne tady mambo a bolera moc neoslovily. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/kralove-mamba.html Armand Assante a Antonio Banderas jakožto dva bratři, kteří se roku 1952 rozhodnou opustit kubánskou Havanu a prchnout před policií, ale i za lepším výdělkem do New Yorku. Začínají v řeznictví, ale postupně vybudují svůj hudební klub a proslaví se. Snímek je z roku 1992 a poněkud se vleče, ani těch pár rytmů nijak nestrhne. ()

Reklama

danecek24

všechny recenze uživatele

50. Zlatý Glóbus za rok 1992 - nominace (1) - Nejlepší filmová píseň - "Beautiful Maria Of My Soul" - Hudba Robert Kraft, text Arne Glimcher ()

Galerie (40)

Zajímavosti (2)

  • Jedná se o první aglicky mluvený snímek Antonia Banderase. (Terva)
  • Antonio Banderas (Nestor Castillo) musel mít překladatele, protože v době, kdy se snímek natáčel, neuměl anglicky. (BOSSTFK)

Reklama

Reklama