Reklama

Reklama

Bestie

Trailer 1

Obsahy(1)

Doktor Nate Daniels (Idris Elba) vezme své dvě dospívající dcery na výlet do Jižní Afriky, do míst, kde se seznámil s jejich mámou, která před nedávnem zemřela. Doufá, že výlet do divočiny jim pomůže tuhle čerstvou ránu aspoň částečně zahojit. Na cestu do buše si vyberou toho nejlepšího průvodce, rodinného přítele a zoologa, který zná v okolí každý kámen. Zpočátku cesta připomíná sen každého milovníka divokých zvířat. Nálada se změní v okamžiku, kdy v jedné domorodé vesnici uvidí čerstvé následky řádění predátora s hřívou. Mohutný lev si po bolestivém střetu s pytláky vzal do hlavy, že člověk je jeho největší nepřítel, a Nate a jeho dcery to brzy poznají na vlastní kůži. Ve snaze ochránit své teritorium a udržet si pozici pána tvorstva udělá tahle bestie cokoliv, aby vetřelce sprovodila ze světa. Civilizovaný lékař se dvěma puberťačkami proti ní nemůže mít sebemenší šanci. (Cinemart)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (230)

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

Idris Elba vezme po smrti (ex)manželky svoje dcery do Afriky za kamarádem Sharltem, aby následně musel bojovat o život svůj a svých dcer se šíleným lvem. Zní to hezky, nicméně výsledek je generický survival, ve kterém Kormákur sází na jistotu a nemá prakticky čím překvapit. Atmosféra je ok, ale nemůžu říct, že by mě zrovna pohltila. Vyloženě špatné to není a na jedno podívání to nikomu neublíží, ale celkem pochybuji, že by to kdokoliv chtěl vidět znova...60% ()

tron 

všechny recenze uživatele

Cujo vs. Korisť s Petrom Wellerom. Hoc podobné filmy pozerám od konca 80. rokov, stále ma v rámci možností bavia. Beštia nie je veľdielo. Fakt nie. Trpí rovnakými neduhmi, ako iné zvieracie horory. T.j. nedôležité postavy umierajú behom sekundy, kým hrdinovia sú rozdrápaní, rozhryzení, požuvaní, doudieraní, dehydrovaní a majú otvorené zlomeniny a poškodené tepny (!) a prežijú to. Nehovoriac o nesmrteľnosti ústredného zvieraťa, ktoré zvláda i nukleárny výbuch, akurát má trochu priškvarenú hrivu, ale nevadí, ide ďalej. Správanie postáv miestami nedáva tu väčší, tu menší zmysel, o levovi nehovoriac. Napriek tomu nechcem byť na Beštiu hnusný, lebo ma bavila. Herci boli fajn (Elba, Copley, dcéry), malo to zaujímavý a dojemný osobný motív (manželka), niektoré scény boli fakt super a okamžite síce boli ničené neskutočne klišé vývojom deja (pytliaci nesmú chýbať), ale akonáhle som to s filmom začal vzdávať, zrazu pribehlo niečo, čo ma príjemne zaskočilo (filmu dosť veľa dáva, že ústredný hrdina je lekár, uvidíte). Africká výprava vo filmoch ma nudí, ale tu ma bavila. Zaujímavé je, že ďalšou z mála výnimiek, kde ma bavila, sú taktiež leví Lovci levov. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

║Rozpočet $-miliónov║ Tržby USA $31,767,880║ Tržby Celosvetovo $56,594,880▐  Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ A ja že pozriem si poriadny dobrodružný film z Idrisom Elbom.... Námet priam skvelý ale v tak nechutne blbom béčkovom prevedený až hrôza. Každou minútou čoraz viac otravné. /40%/ ()

-bad-mad-wolf- 

všechny recenze uživatele

Jako když si pozvete elitní světové designéry, aby vám poskládali IKEA skříňku. Sranda pozorovat, jak se sestava talentovaných tvůrců podepisuje pod TOHLE. Problém Bestie vězí v hovnoidním námětu i provedení, přičemž je celá věc vykastrovaná tak moc, že s ní nic moc nezmohly ani kvality tvůrčího týmu. Solidní řemeslná stránka navíc kontraproduktivně zabíjí možnost "guilty pleasure" - laciné céčko se nekoná a s ním chcípla možnost bavit se špatností filmu. Takovou situaci chceš. (: Zbývá relativně dobře udělaný CGI kocour, který se ovšem plácá v hromadě nejnudnějších a nejhorší cestou zpracovaných béčkových klišé - nejsou totiž zábavná, efektní ani přesvědčivá (alibi, že téma nemá větší ambice, tím pádem nefunguje). Lev dokáže neslyšně zlikvidovat ozbrojeného pytláka dva metry za zády jeho kolegy nebo vyvraždit celou osadu domorodců... a pak není schopen rozpárat pantátu z města, s nímž si to dává několik minut na férovku. Budiž, Idris Elba je samozřejmě bad ass motherfucker. A to tolik, že se netrápí prakticky ničím. Když už se dostane do baráku, dveře za sebou nezavírá. Když kolem pobíhá tlupa chaoticky střílejících pytláků a lev lidožrout, Idris odběhne do křoví hledat klíče od auta. Hysterická dcera zase uprostřed lvího šílenství emigruje z bezpečí auta, aby šla do neznáma hledat ohlodaného strejdu. Strejdu, který courá v nepřehledném prostředí ve vodě, zatímco se to kolem hemží krokodýlstvem a nasraným lvem. Nasraným lvem, který v příhodných chvílích nenajde Idrise, ležícího metr nad ním/pod ním. Do toho rodinné dramátko jak z učebnice, mizivá porce nápadů i napětí a stokrát provařený béčkový příběh, který celou dobu sleduje tu nejjednodušší a nejpředvídatelnější stopu. Plusem nakonec zůstává jen všechno kolem: kameraman dodal moc hezké obrázky, herci dobře zahráli, trikaři dodali nadstandard, Price se dá poslouchat vždycky a naštěstí byl někdo dostatečně příčetný na to, aby stopáž nepřekročila sto minut. Ve finále věčná škoda promarněné příležitosti - filmů se lvem zabijákem vlastně tolik není. Douglas s Kilmerem se nechávali požírat ve vyšší lize. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Idris naháňa digitálneho leva a digitálny lev naháňa jeho a všetkých naokolo. A hoci má niekedy úskoky skôr ako pes než ako kráľ zvierat, vy mu vlastne fandíte, lebo tvorcovia tomu levovi zobrali ešte aj čuch, asi mal opuchnutú sliznicu. Animácia celkovo veľmi slabučká, ako by mal film už tridsať rokov. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (4)

  • Natáčanie filmu sa začalo 1. júna 2021 v Južnej Afrike a trvalo desať týždňov. (MikaelSVK)
  • Keď postavy používajú vysielačky, tak často je vidieť, že počas rozprávania do aparátu nestláčajú vysielacie tlačidlo. (Arsenal83)
  • Tento film je zakázán v Kataru a Kuvajtu, jelikož příběh zahrnuje extrémistické skupiny jako Al-Káida nebo ISIS. (PaTeXx)

Související novinky

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Měli jste pocit, že letošní léto bylo, alespoň co se nabídky v kinech a na streamovacích službách týče, doposud poněkud chudé? Pak vás nejspíš potěší zpráva, že srpen v tomhle směru ledacos napraví.… (více)

Reklama

Reklama