Jedna z nejčastějších otázek, které odjakživa padají na abiturientských srazech, zní: "Tak co teď vlastně děláš?" Zatímco většina lidí chce popsat svou práci a život před bývalými spolužáky tak, aby byli zajímavější, než ve skutečnosti jsou, Martin Blank má problém zcela opačný. Musí vymyslet, jak popsat svou kariéru tak, aby vypadala mnohem všedněji, než jaká skutečně je. Martin je totiž bývalý agent CIA, který se nyní živí jako nájemný vrah. Jenže poslední dobou už ho práce netěší jako dřív. Dokonce několik rutinních akcí nehezky pokazil. A tak se Martin rozhodl, že pověsí řemeslo na hřebík a najde si jinou práci. Čeká ho však poslední zakázka v Grosse Pointe. Shodou okolností to je místo, kde Martin vyrostl a kde se ve stejnou dobu koná setkání jeho spolužáků po deseti letech. A tak na radu sekretářky a svého poněkud nervózního psychoterapeuta přijme Martin zakázku a odjede do rodného městečka, aby se setkal se svou studentskou láskou Debi. (TV Nova)

Foltest

Povedená, oddechová komedie, která po divákovi nepožaduje žádné velké přemýšlení. Není to nic výjimečného, ale svůj úkol film splňuje. Párkrát jsem se upřímně zasmál. Například se mi moc líbila scéna s uklízením mrtvoly nájemného vraha, která byla tak absurdní, až to bylo komické nebo konec dvou vyšetřovatelů, u kterých jsem vzhledem k jejich předcjozímu zapojení do děje, čekal trochu něco jiného než jen to, že otevřou dveře a budou rozstříleni. Platí zde mé předchozí tvrzení, že to bylo tak absurdní, až mě to pobavilo. Námět samotný je zajímavý a diváka zaujme. Určitě z něj šlo vydolovat více, přesto jsem s výsledkem v rámci možností spokojen. Akční scény jsou silně přehnané, až bizarní, především zásada střílet ze dvou pistolí zároveň, při sledování mi to ale nijak nevadilo. Romantická linka je i přes svou abnormální jednoduchost dobrá. Herci k sobě poměrně přirozeně pasují a interakce mezi nimi funguje. Mezi zápory snímku patří, že i přes svou nenáročnost by alespoň trochu smysl dávat mohl. Protagonistův důvod opuštění své holky je vyloženě obskurní a to, že by mu ona po deseti letech během jednoho dne odpustila je groteskní a neuvěřitelné. Z námětu šlo také získat mnohem více situačního humoru. Protagonistova vyvolená však byla pěkná, děj hezky ubíhal a proto můžu s klidným svědomím film doporučit. ()

RedWolf

Film, který je nasáklý stylovým černým humorem, jednou velkou recesí od samého začátku až do posledního titulku s písní El Matador, (Zabiják nebo také zápasník v býčích zápasech, který zasadí býkovi smrtelnou konečnou ránu...) Jak jinak může končit film, na jehož vzniku se také podílel sám John Cusack (Co producer, scénář) a na soundtracku Joe Strummer (frontman The Clash). Americká kritika přijala film vesměs pozitivně, tedy až asi na nějaké milovníky romantických komedií, nadšenců Tarantina, Hitche, Kinga atd. kteří ty žánry berou až příliš vážně a nemuseli to úplně skousnout, a to nehovořím o divácích, kteří jsou nastavení na určitý styl. Film je asi nedabovatelný, těžce přenositelný, neboť je to asi podobné představě přiblížit film s Cimrmanem americkému divákovi dabingem. Film se opírá o dialogy, které jsou často v angličtině dvojsmyslné nebo dokonce trojsmyslné jak sám název filmu  Grosse Pointe Blank: Grosse Pointe je nejbohatší část Detroitu, kde se odehrává  příběh... Blank naráží na prázdnotu života zbohatlíků u jezera St Clair... Pointe Blank naráží na prázdný zásobník, samotné příjmení hrdiny Blank na Viktora Čističe, tedy Čistič. Svěření kamery Jamie Anderson byl asi skvělým tahem, aby mohla vzniknout působivá recese takového formátu. Vedení kamery je citlivé a současně vtipně dokáže Jamie využívat shoty známých tvůrců.  Nejpropracovanější je určitě samotný soundrack, který není vůbec náhodný a doplňuje nejen dialogy ve filmu, ale i všechny scény na co zajímavě poukázal jeden z Amerických kritiků. Podmínkou v tomhle je tedy znalost angličtiny, textů písní, což pro českého diváka může být náročné...  ...jen jeden z příkladů celé hravosti Cusacka a Strummera, úvodní song Johny Nashe....“I can see clearly now the rain is gone“ ...„I can see all obstacles in my way“....  a Cusack si za chvilku čistí oko....aby zlikvidoval cyklistu, ovšem s překvapením, že není sám... a celou ironii podrhuje refrén... v tomhle stylu je propracovaný celý film.  Povedl se výběr hereckého obsazení. Minnie Driver byla skvělá včetně jejího letadla, nechyběl svérázný kanaďan Aykroyd, kterému role sedla a ani asi nemusel speciálně hrát, absurdní psycholog Alan Arkin, Joan Cusack alias seržant pepper atd.  Dle mne asi nejlepší film Cusacka, skvěle propracovaná vtipná recese. Film, ve kterém divák je zároveň posluchačem a při každém shlédnutí může objevovat nekonečnou hravost tvůrců... pokud někomu není cizí černý humor a nadsázka, nebude brát film vážně, může jednoduchý situační humor a atmosféra filmu dobře zastoupit neznalost angličtiny a dobře pobavit. ()