Uramiči oní-san

(seriál)
  • Japonsko うらみちお兄さん (více)
Trailer 3

Epizody(13)

Together with Maman je oblíbený pořad pro děti, ve kterém vám milé děti starší bráška Uramiči vysvětlí mnohé o životě a naučí vás spoustu věcí. Tedy pokud zrovna nepropadne některému ze svým mentálních výkyvů... Uramiči je totiž jednatřicetiletý svobodný trenér gymnastiky, který každý den natáčí minimálně dva díly tohoto pořadu pro děti, což není zrovna jednoduché. Přeci jen neustále se usmívat, bavit ty malé špunty a snášet jejich všetečné otázky není práce pro každého. A tak to Uramičimu občas ujede, projeví se jeho dospělácká temná stránka, a to pak řekne ve svém pořadu kolikrát víc, než by vlastně měl. Navíc s ním v pořadu vystupují ještě další čtyři dospělí účinkující, z nichž ale každý má nějaké své velké životní problémy a drobné nedostatky, které se snaží před kamerou skrýt. (Jeoffrey)

Trailer 3

JamesSi

Člověk nepotřebuje fištróna aby si uvědomil, že pořady pro předškolní děti dělají buď lidé dětinští nebo lidé, kteří toho mají už po krk a nebo v nejhorším případě úchyláci. Tenhle pořad se ale naštěstí zabývá jen prvníma dvěma možnostma. V "Životních lekcích s Uramichi Oniisan" sledujeme osazenstvo a štáb pořadu pro předškoláky "Together with Maman". Osazenstvo, které je ve směs na pokraji zhroucení. Je to vlastně japonská verze Kidding s Jimem Careym. Zatímco Kidding sleduje pořad ve stylu Neighborhood s Mr. Rogersem, Oniisan sleduje "bottom of the barrell" rychlokvaškový pořad - něco mezi pořady Upíra Krejčího a Bzum Bzum Brekeke. Hlavní postavou je Uramiči - gymnasta, který po sportovní dráze mohl najít jen práci dělání rozcviček v ranním dětském pořadu. Další osazenstvo pořadu jsou dva jeho kámoši z vejšky, kteří hrají postavy v kostýmech, idolová zpěvačka jejíž největší popularita byla v 15ti letech a čerstvě vystudovaný herec, který žije se sestrou. V zákulisí pracuje režisér, divnej punkovej/emo týpek z obchodního oddělení, scénárista, kterému dochází nápady a další. Jsou tu klasické filmařské frky - letní hudební videa se točí v zimně, zimní v létě apod. Ze začátku jsem se bál, aby se to nestalo repetetivní, ale nakonec jsem si to fakt užil. Je to fakt promyšlený - už jen, že font v intru "Životních lekcích s Uramichi Oniisan" je stejný jako  "Together with Maman" jen je poničený a jen tak tak poslepovaný izolepou. Zajímalo by mě, kam směřovalo to s těma ptačíma bytostma s bagetama, snad se dozvíme v další sérii. Skoro jsem typoval, že to skončí mimozemskou invazí. Napíšu jen ještě dvě nevýhody, které mi to naštěstí nezkazili: Animce je většinu času nic moc. Je trhaná a animátoři moc často nemění perspektivu. Je vidět, že seriál byl lacinější. V dvou epizodách mi animace přišla kreativnější - možná to bude tím, že je režíroval někdo jiný. A ještě jedna věc: trochu štvala mě divná karikatura queer (?) postavy, kde má být vtipné, že je zženstilý a balí každého chlapa i když nechce. Ale pro mě asi hlavní nedostatky. Jinak doporučuju ()

Finil

Všeobecne mám rád anime o realite pracovného života. Na rozdiel od takého Agressive Retsuko tuto ma pobavili len občasné cynické hlášky Uramichiho a Ikaeteru smejúci sa na penisových vtipoch.  2 hviezdy za trochu sodnú anime + 1* za to, že mániodepresívny mladík hostuje detskú show. ()

Starletka

Krásná sonda do každodenního pracovního i soukromého života svobodných lidí kolem třicítky, při jejímž sledování je vám často zároveň do smíchu i do pláče. Po pár dílech se sice dostaví lehká repetetivnost, ale to dle mého ještě víc umocňuje celý zážitek, protože přesně takový život je - vstaň, přežij, jdi spát. Pořád a pořád dokola až do smrti. Plusové body za sympatické postavy. 7.5 velkých italským salámů z 10 ()

Jeoffrey

Tohle anime mi bylo svým laděním hodně blízko. Po pravdě v mnoha momentech jsem se našel, některé situace mi přišli až moc povědomé. Tohle bylo dost ze života, plné trefných a chytrých paralel a doplněné o sympatickou konfrontaci bezstarostnosti a upřímnosti dětství proti světu dospělých, kde se člověk musí ovládat, přetvařovat... Nebyla to komedie, u které bych se válel smíchy, část vtípků vlastně ani nebyla dobrá, ale dávali postavám i ději uvěřitelnost. Také jsem tu dostal mnoho podnětů k zamyšlení. Postavy byly sympatické a díky skvělým výkonům herců to byl zážitek. Za mě spokojenost! 8/10 ()