Stopy vraha

Stopy vraha

Mysteriózní / Thriller

USA, 2000, 113 min

• ScreamJay

Mercy neboli pro českou distribuci Stopy vraha, to je vypočítavá kopie zavedených principů na poli moderního thrilleru. Ve snaze o přímočarost a neskrývanou surovost děje a záběrů, kterou se do podvědomí divákova zapsal již kultovní thriller Sedm (1995), servírují tvůrci náhled do praktik sado-maso, do života lesbiček a transvestitů, který ovšem ve svém důsledku spíš připomíná podobně nezdařený pokus v eroticky střiženém thrilleru Jill Rips (2000) se švédským mlátičem Dolphem Lundgrenem v hlavní roli. Snaha zvýšit zajímavost děje tím erotickým marastem je ve výsledku naprosto kontraproduktivní, stejně jako navlíknou chovného křečka erotomana do těsných tangáčů. Dokonce ani nahota Brutální Nikity Pety Wilson, nebo závěrečných několik minut jenž mají patrně šokovat, nic nemění na faktu, že jde pouze o lacinou hru na divákův vkus a ještě lacinější kopií na výše zmíněnou kvalitní sortu moderního temného příběhu. Jediné, co tohle dílko Damiana Harrise zachraňuje od odpadu je jeho určení pro televizní přijímače, které mu zajistilo moje benevolentnější hodnocení. Tudíž za jednu hvězdičku. [2/10](28.4.2005)

Nevim, co máte? Chvílema mě mrazilo.(22.4.2011)

• ja.rebel

Neslaný, nemastný thriller, který se autor snažil opepřit alespoň 4%tním prostředím. Ve své době patrně v domnění, že to právě letí. No..... asi to letělo, ale muselo se to umět prodat.........(26.2.2006)

• jprmusic

Rádoby skandální téma doplněné mrkající mrtvolou, zkouřenou hlavní vyšetřovatelkou a několika podobnými zhůvěřilostmi. Těžko koukatelné.(17.6.2012)

• Enšpígl

Pod záminkou lesbího sado masa jsem byl zlákán k tomu filmu, ale bohužel jediný sado maso který se tady koná je sledování tohohle blbária.(17.6.2012)