V roce 1986 zatkli na Floridě detektivové Wilcox a Brown mladého černocha Bobbyho Earla, na stanici ho zmlátili a obvinili ze znásilnění a vraždy jedenáctileté Joanie. O osm let později se na profesora Paula Armstronga obrátí stará černoška Evangelina. Její vnuk Bobby čeká v cele smrti na popravu a chce, aby se případu ujal. Právník nejprve odmítne, ale po rozhovoru s manželkou si vše rozmyslí. Odletí s rodinou do Miami a pustí se do práce. Navštíví Bobbyho ve vězení, promluví si s místní patoložkou, Bobbyho tehdejším obhájcem a setká se s policisty Wilcoxem a Brownem, který ho varuje, aby dal od případu ruce pryč. Přestože mu Brown tvrdí, že je Bobby vinen, Armstrong odhalí ve vyšetřování i v soudním jednání řadu nedostatků. V atmosféře rostoucí averze mezi Armstrongem a Brownem vyjde najevo, že Bobby byl o rok dříve obviněn z únosu a znásilnění, byl však osvobozen. Prokurátorkou byla tehdy Armstrongova manželka Laurie. Vzápětí se Armstrong dozví, že ve věznici sedí kromě Bobbyho i nebezpečný masový vrah Blair Sullivan, rovněž odsouzený k trestu smrti, který tvrdí, že je vrahem malé Joanie. (TV Nova)

hans500

Výborný thriller, s dobrým scénářem, nějakými příběhovými zvraty a skvělým obsazení (Sean Connery, Laurence Fishburne, Ed Harris a v jedné ze svých prvních rolí i Scarlett Johansson). ()

Freefinger

Snímek, co vám vyrazí dech více než Šestý smysl, bohužel ve špatném slova smyslu. První tři čtvrtiny filmu jde o kvalitní thriller, ale pak přijde mikrospánek a probuzení se do krkolomného béčka, které se topí v interiérovém močále. Už scéna kdy Laurence škrtí řídíce auto bezmocného Seana na místě spolujezdce jednou rukou, dává přitom blinkr, ladí rádio a popíjí limču, tak trochu naznačuje, že tu bývalý Bond nebude za drsňáka, ale když se vrah chystá podříznout jeho manželce hrdlo a on se zmůže jen na to, aby dal své holčičce ruku před oči a sám je zavřel, měl by roli bojácného seniora dohrát až do konce a na závěr nekrmit krokodýly... ()

lennyd

Průměrné drama se Seanem Connerym, Laurencem Fishburnem a Edem Harrisem. Sean Connery jako právník bojuje proti trestu smrti u jednoho mladého chlapce odsouzeného za brutální vraždu. Pomocí "šílence" Eda Harrise se mu podaří najít dostatek důkazů pro osvobození. Tam kde jiné filmy konči, zde teprve vše začíná... ()

Beky

...když hlavní zápletka je rozluštěna půl hodiny před koncem filmu, nastává vždy problém jak efektně prožije divák závěrečných 30 min, kdy hlavní hrdina vždycky honí padoucha!!!..zajímalo mě, co mu tu jednu noc v cele ty bastardi provedli, že to stojí za zabití dvou lidí!!!!!....tajemství je dost drsný, a dost nechutný aby mě to trochu překvapilo!!!...scénáristicky chudé dílko, režije standart, Connery nevýrazný a Harris mi v roli maniaka neseděl i když se snažil...pořád vidim Skálu a jeho hodnýho/zlýho generála:)...jo, Fishburne se mi líbil!!! ()

fefee

Priemerný thriller s geniálnym Fishburneom, stareckým Connerym a debilným scénarom hlavne v druhej polke. ()

JohnSmith

Takový lepší průměr. Kdyby ten závěr tak nepodělali, bylo by to lepší. Od začátku mi na tom odsouzeným chudáčkovi něco nesedělo a policajti nebyli dost přesvědčivý, abych si myslel, že to na něj ušili. ()

jefff

Dost dobrá krimi v dusném jižanském podnebí, které chybí troška k tomu, aby šlo o klenot žánru. Connery výborný, byť jeho postava nemá potřebnou hloubku. Kraluje tu Fishburne, jehož polda má tu správnou charakterovou barvitost. Celý příběh je dobře napsaný a rozuzlení překvapivé. Tohle mě bavilo. ()

PALINO

Pomerne rutinný, pre 90.-te roky typický thriller, ktorý počas 102 minút celkom zabaví, ale výraznejší dojem v hlave filmového fanúšika nezanechá. V závere nechýba obvyklý zvrat, ktorý sa mne osobne vcelku páčil, ale úplne najviac musím pochváliť Seana Conneryho, ktorý tiahne film každú minútu, v ktorej vystupuje. ()

Pavlík

Herecký představitel 1. Jamese Bonda je stále v dobré formě. Tento film je toho vhodným důkazem. Kdo má rád tento druh zapeklitého thrileru, ať se jde podívat. ()

Lukoboss

Ani silná trojka Connery - Fishburne - Harris nedokáže Vražedné alibi dotáhnout do zdárného konce. Je to pořád dokola, 2/3 filmu jsou jakš takš s přivřeným okem na čtyři hvězdy, závěrečný blábol ale celý snímek sráží dolů. ()

666Carnage

Tyhle thrillery jsou takové ohrané takže ikdyž to byl dobrý film s dobrým zvratem tak to ale nešplhá k horním příčkám. Connery je dobrej, Ed Harris je fakt magor a Fishburna jsem skoro do konce filmu neměl rád. Film ale rozhodně neurazí. 60% ()

1860

Nebudete tomu věřit, ale já byl opravdu překvapený zvratem, kterej pozvedl film o jednu hvězdu výše.. tento film rozhodně není ztráta času, jenom škoda rozmělněného závěru.. ()

Ripley

Výborné herecké obsazení a solidní styl vyprávění vytváří dobrý leč standartní thriller.Musím vyzvihnout především výrazného Eda Harrise,který je zde opět výborný a v jiné poloze než jej znám/známe,která je doslova šílená.Nebýt zbabraného finále hodnotím výše. ()

Paity

Takový klasický psychologický thriller opět poukazující na rasovou diskriminaci. Ničím ale vyjímečný není. ()

Hanes88

Dobré průměrné mysteriózní drama v čele se Seanem Connerym. Určitě se to dá se zájmem dokoukat. Takže 60%. ()

.baris.

Komentář obsahuje SPOILERY!! Sorry, bez nich to tentokrát fakt nejde.. Tenhle film mě absolutně vytočil, mohl být tak dobrý, ale tvůrci ho zcela dodrbali :(. Problém nastane už ve chvíli, kdy Sean Connery poprvé přijde za odsouzencem do vězení. Blair Underwood totiž vystupuje suverénně až arogantně a KAŽDÝHO normálně myslícího člověka napadne, že takhle se fakt nechová nevinnej člověk těsně před vykonáním trestu smrti. Takže během úvodního rozhovoru už víte, že ten parchant to stoprocentně udělal (a vědí to i všichni kolem vás, jen Sean Connery trpělivě hraje to svoje a věří v jeho nevinu). Pak Connerymu Ed Harris přizná, že to udělal on (no, to je mi náhodička, že zrovna právníkovi toho kluka a ne nikomu jinýmu :O ). Ovšem to, co mě opravdu rozesmálo, byl epický závěr :D. Nejenom, že Connery neni schopnej rozvázat provaz omotaný kolem rukou své ženy, než borec přijde, protože je zaměstnán neustálým přesvědčováním své dcery (ze které se vyklubala Scarlett Johansson - já si říkala celý film, že ten její kukuč odněkud znám!), že všechno bude v pořádku. Nejenom, že borec, který celý film hraje na jistotu a svoje oběti podřezává, se rozhodne zrovna toho policajta zastřelit a ještě to udělá blbě, takže ho tím nezabije. Ale nakonec našeho borce sežere krokodýl, protože ho zranil ten zraněnej policista :D.. Nic nezachraňuje ani solidní Conneryho výkon (který podal i přesto, že se mi do této role vůbec nehodí). Celý film je totálně průhledný a závěrečná scéna, která zřejmě měla být vyvrcholením, je absolutně k smíchu. Mohly to být čtyři hvězdičky, je z toho jedna, protože jsem fakt naštvaná, nebo spíš pobavená, a to asi u thrilleru není úplně v pořádku. ()

Macik

Já nevím jak vám,ale mě se ten film docela líbil.Asi jsem od něho nic nečekal tak jako někteří a proto mě tak nadchnul. Ze začátku docela banální a často omývané téma, že někdo je nespravedlivě odsouzen a najme si advokáta který ho z toho dostane.Ale narozdíl od většiny těchto podprůměrných filmů se tenhle výrazně lišil. Jak? no nechte se překvapit ;-) ()