Království za ruce by dal hrdina amerického filmu, který sice není tak úplně člověk, přestože se chová lidštěji než většina lidí v jeho okolí. Edward je výtvorem starého vynálezce, který však zemřel dříve než jej stačil dokončit a nahradit důmyslnou sestavu ostrých břitů lidskýma rukama. Edward zůstal úplně sám v chátrajícím hradě a kdovíjak dlouho trvalo, než jej zcela náhodou objevila podnikavá Peggy a vzala s sebou do města. Přestože Edward vypadá jako nějaké hrozivé monstrum, ve skutečnosti je hodný, milý a velmi plachý. Brzy si získá uznání a obdiv svým střihačským uměním, jenže jak už to chodí, jsou i lidé závistiví a zlí, jímž chlapcova obliba nedá spát, obzvláště když si všimnou náklonnosti, kterou chová k hezké dívce Kim. (oficiální text distributora)

LdaVinci

Konečně splněna tato známá kultovka. Je to neskutečně milej příběh a pohádka, ve které je nám ale předáno tak moc myšlenek. Jak může být někdo milován, ať vypadá jakkoliv, ale zároveň jak může být někdo nenáviděn, pokud jednou selže. Jak někdo může být nenáviděn i přes dobré činy a nikdy nebude přijmutý. Zároveň tu platí pořekadlo "nesuď knihu podle obalu". Když se nad tímto filmem zamyslíte, je toho hodně. Je to prostě úžasný. ()

Alfie

Zatím toto hodnocení berte z rezervou.Edwarda jsem vyděl naposledy jako malý a v té době jsem tyhle sentimentální filmy neměl rád.Takže při první možnosti film zkouknu, ale i tak nic neslibuju. ()

Zai

Johny Depp umi nejlepe zvladnout prapodivne postavy. Tady je toho dukazem. Pri kazdym jeho pohledu citite emoce-smutek. A kdyz jeste spojite Deppa a Burtona, nemuze vam vznikout spatny film..zatim. Famozni Hudba krasne vystihuje atmosferu maleho mestecka, ktere ve filmu jakoby zesmesnuje samo sebe. Romanticnost a drama podporuje jeste Winona Ryder, ktera se urcite v tohmle filmu nenechala odsunout do pozadi. ()

Cortesz

Nejdepresivnější romantický film s trochou humoru a s dávkou temnoty a dojemným koncem, které umí vykouzlit jen Tim Burton, který pro film objevil největší talent a to Johny Depp, který je v roli Edwarda k nepoznání a hraje ho dokonale a pocyhbuji, že by si někdo v roli dokázal představit někoho jiného. Winona Ryder je krásná a ve scéně kdy tančí ve sněhových vločkách byla neodolatelná a to jiskření mezi ní a Johnym je fascinující. Všemu dodává střešničku na dortu výborná Elfmanova hudba, která je jako v každém Burtonově filmu skvělá a dojemná zároveň. Střihoruký Edward patří rozhodně k tomu nejlepšímu co lze s Johnym Deppem vidět. ()

LuNaj

Vzpomínám si, jak jsem jako malý viděl Edwarda a i po dlouhých letech jsem si ho dokonale pamatoval. Takový zážitek ve mně film zanechal. ()

Marrianna

Tak silný příběh, který v sobě má jisté poselství. Neboť nebývá to tak i v obyčejném životě? Jen proto, že je člověk jiný bývá lynčován jinak "milými a hodnými a správňáckými" lidmi, kteří jaksi zapadají do toho pokrouceného normálu. Z těch milých se stávají bestie a ti jiní jsou lovná zvěř. Johny Deep dodat postavě Edwarda duši - tu melancholickou, vnímavou, toužící po lásce a trošce lidského tepla . ()

Asdas

...Edward jedinečný,Edward neopakovateľný,Edward obrazovo neprekonateľný..!Ak mám Edwarda zaškatulkovať do krabičky s názvom...Rodinný film...tak je potom v tomto žánri absolútne neprekonateľný!Nádherna hudba Danyho Elfmana ,Burtonov zmysel pre abstraktnosť, nádherná Winona Ryder a smutný "kukuč" Johnyho Deppa ,ktorý je (vzhľadom na scenár) nútený hrať vyložene mimikou,vytvára v zásade bezchybné dielo v svojom žánri.Ps:Doporučujem pozerať cez dlhé zimné večery:) ()

reygadas

Klasika na ktorej vyrástol asi každý z mojej generácie. Imaginácie v podaní Tima Burtona ma dostali už v detstve a Tim zostane v mojom srdci, ako neprekonateľná jednotka. ()

Winise

Ponurý příběh Tima Burtona nám opět ukazuje, co dokáže lidská touha. Když někdo chce mít umělého člověka, ale zbyde mu člověk s geniální lidskou duší ale negeniálním tělem. Jeden z filmů, který patří mezi klasiky 90. let je pro mě jeden z nejoblíbenějších. Zaprvé jsem zde poprvé narazila na J. Deppa, ale také se pro mě stal takovým vzorem, proč sledovat spolupráci Burton - Depp. ()

Bajisek

Film jsem viděla nejdřív jako malý prcek...a strašně jsem se Edwarda bála...a pak jsem ho viděla jako starší...a celý film mě zasáhl ještě víc...láska Edwarda ke Kim...celá atmosféra filmu- ponurá vs. veselá..."sníh"...maska Edwarda..výborný film, kterému bych dala i šest hvězdiček.. ()

Sagisia

Jednoduchý příběh, u jehož sledování můžete své uroněné slzy počítat na litry :) Miluju kontrast mezi čtyřbarevným městečkem, kde mají všichni stejné domy, stejná auta a trávníky, a starým tajemným hradem na kopci s překrásnou pohádkovou zahradou. Výborná je taky scéna, jak ráno obyvatelé města odjíždí autama do práce, musela jsem si ji několikrát vrátit :) Miluju Edwarda. A nesnáším tenhle nespravedlivej svět. Mimochodem, nikdy jsem nepochopila, proč potom Kim neřekla, jak to s tou vloupačkou vlastně bylo doopravdy. Tím u mě pěkně klesla, holka jedna. ()

rob_troy

Johnny Depp mě v roli Edwarda, který má místo rukou nůžky a nože vede o mala. S tímhle filmem jsem se dokázal tak nádherně a opravdický spojit i přes veškeré období mého života. Jedinečný, špičkový, transcedentální počin vůbec. ()

Zemřel herec Alan Arkin

05.04.2013

Depp a Burton v říši divů

Depp a Burton v říši divů

09.08.2008

Filmový svět zná spoustu dvojic. Momentálně dost možná nejznámější a bezpochyby nejvytíženější jsou Johnny Depp a Tim Burton. Jejich spolupráce začala už v roce 1990, kdy spolu natočili Střihorukého… (více)