Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Království za ruce by dal hrdina amerického filmu, který sice není tak úplně člověk, přestože se chová lidštěji než většina lidí v jeho okolí. Edward je výtvorem starého vynálezce, který však zemřel dříve než jej stačil dokončit a nahradit důmyslnou sestavu ostrých břitů lidskýma rukama. Edward zůstal úplně sám v chátrajícím hradě a kdovíjak dlouho trvalo, než jej zcela náhodou objevila podnikavá Peggy a vzala s sebou do města. Přestože Edward vypadá jako nějaké hrozivé monstrum, ve skutečnosti je hodný, milý a velmi plachý. Brzy si získá uznání a obdiv svým střihačským uměním, jenže jak už to chodí, jsou i lidé závistiví a zlí, jímž chlapcova obliba nedá spát, obzvláště když si všimnou náklonnosti, kterou chová k hezké dívce Kim. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer 2

Recenze (991)

B!shop 

všechny recenze uživatele

Nadherne temny a zaroven sentimentalni film, ktery je diky Burtonovo skvele rezii tak vyborne vyvazenej, ze neni ani moc sentimentalni ani moc hororovy. Sice to nema nejak uzasny dej, Johnny Depp se jen tak poflakuje po okoli, nejdriv ho maj vsichni radi a pak ho nenavidi, ale diky vyborne hudbe a naprosto uzasnemu vykonu Johnnyho Deppa to je uplne jedno a jen obdivujete tak nadherny film. Po vizualni strance dokonaly, ale co byste cekali od Burtona. A ke konci je to opravdu hodne dojemne. Jeden z nejdojemnejsich Burtonovo filmu. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Tima Burtona považuju za jednoho z nejlepších režisérů naší doby, jeho styl je unikátní a hlavně neskutečně krásný.... ale tohle je na mě trochu moc romantiky najednou, a roztomilé štěňátko Winona Ryder to jen umocňuje... jsem asi cynik, ale jenom tím, že je to dojemné, mě to opravdu nedojme - to je jen taková slovní hříčka, ještě k tomu přeháním;) Krásu režie Tima Burtona opěvuju kudy chodím a hudbu Dannyho Elfmana vychvaluju až do nebes, ale Edward mi prostě nesednul....A minimálně jedna hvězda je za práci zahradních architektů :) ()

Reklama

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Tenhle film by nebyl tím, čím je, kdyby do hlavní role nebyl obsazen Johnny Depp. Dovedete si představit jinou tvář, která je smutná, zasněná a dojímavá tak, jako ta jeho?Ta, která ve vás probudí účast a i z těch největších cyniků vydoluje aspoň ždibec empatie s osudem Edwarda, který, ač měl srdce na dlani, dostával od více či méně bizarních figurek zaprděné bezchybné čtvrti kapky jen proto, že byl jiný...... ()

Skejpr 

všechny recenze uživatele

Neuvěřitelně krásný, citlivý a ve své podstatě hrozně něžý film, s překrásou hudbou, mlaďounkým Deppem a slaďounkou Winonkou... Konec jsem ve 21 letech(ano, trvalo mi to dlouho, než jsem se k tomuhle skvostu prokousal) obulel a lehounce mě zaráží v podstatě jen to, že oproti očekávání není Edward ani zdaleka tak dětský, jak jsem čekal... Což ale neberu jako negativum :) ()

Rosaviva 

všechny recenze uživatele

Achjo, když mě je ho vždycky tak strašně líto. Všechny ty lidi z toho satelitního městečka bych nejradši zmlátila za to jak se k němu chovají. A za to, že ten film mě dokázal vtáhnout do pocitů Edwarda, nemůže nikdo jiný než Johnny Depp, který opět zahrál naprosto bezchybně svou roli. A génius mezi režiséry, Tim Burton, který svojí atmosférou dokáže vtáhnout do děje všechny, kdo mají aspoň trochu představivost. 4* ()

Galerie (170)

Zajímavosti (65)

  • Obchodní dům Southgate Center skutečně existuje. (Nick321)
  • Pro Tima Burtona se jednalo o druhý film, který natočil s Winonou Ryder (Kim) – prvním byl snímek Beetlejuice (1988). Myslel si, že by bylo zábavné vidět, jak „hraje více normálně, příměstský charakter, kterým ona není.“ (tyna97)

Související novinky

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin

30.06.2023

Přichází smutná zpráva pro celý filmový svět, ve věku devětaosmdesáti let totiž ve čtvrtek v kalifornském Carlsbadu zemřel oblíbený americký herec, režisér, scenárista a hudebník, držitel Oscara Alan… (více)

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

01.03.2014

Americký filmový režisér, scénárista a výtvarník Tim Burton v Praze 25. března 2014 uvede koncert filmové hudby svého dvorního skladatele Dannyho Elfmana, Oba tvůrci se ojedinělé události osobně… (více)

8th KRRR! – 70MM Film Fest Krno

8th KRRR! – 70MM Film Fest Krno

05.04.2013

Jedinečnou možnost vidět na velkém plátně tituly jako Hello, Dolly!, Star Wars: Epizoda VI – Návrat Jediů, 2010: Druhá vesmírná odysea, Mistr, Střihoruký Edward, Smrtonosná past a další budou mít… (více)

Depp a Burton v říši divů

Depp a Burton v říši divů

09.08.2008

Filmový svět zná spoustu dvojic. Momentálně dost možná nejznámější a bezpochyby nejvytíženější jsou Johnny Depp a Tim Burton. Jejich spolupráce začala už v roce 1990, kdy spolu natočili Střihorukého… (více)

Reklama

Reklama