Střihoruký Edward

Nožnicovoruký Edward

Edward Scissorhands

Drama / Fantasy / Romantický

USA, 1990, 101 min

Měla jsem z toho filmu hrůzu. Johnnyho jsem úplně nenáviděla, protože mi přiváděl noční můry. Ale i já jsem vyrostla a poznala, jak je tenhle filmek dokonalé dílo :) Johnny Depp se tak empaticky vciťuje do svých rolí, že mu věříte každý okamžik. Moje pocity jsou tak zmatené. Chtěla bych toho tolik říct ale zároveň nemám slov.. Střihoruký Edward se k Vám tak silně prostříhá, že ho s nůžkama v srdci ještě rádi ucítíte :)(31.3.2009)

Nejlepší Burton. Grandiózní od začátku do konce... To, že je mistr filmového obrazu, to vím ale podat tak prostý pohádkový snímek tak suvéréně, že jsem hltal každou následující scénu, to jsem od něj nečekal. Nemám rád obsazování Johnnyho Deppa do stále dalších a dalších jeho filmů ale zde si nedokážu představit nikoho jiného. Malou zrůdičku s neviným obličejem a srdcem na dlani. Edward zkrátka vypadá jinak, než ostatní lidé ale uvnitř je to moc milý chlapík. Škoda, že Burtonovo plodná léta už pominula a servíruje tak děsivé kýčoviny, jako je Alenka v říší divů.(6.2.2011)

Pokud někde narozdíl od ostatních nepropadám davovému šílenství a bezmeznému uctívání, je to právě tady. Dvojice Burton & Depp mi skutečně moc neříká, i když uznávám - je to moje osobní chyba. Střihoruký Edvard není špatný film, naopak je to moc dobrý film, ale jeho styl mi nesedl (u některých dalších návratů této dvojice je to pak se mnou ještě horší).(9.6.2006)

Burton se poprvé se svým dvorním hercem Johnnym Deppem sešel v této moderní bizarní pohádce pro dospělé a hned společně vytvořili nezapomenutelné dílo. Depp jako Střihoruký Edward předvádí famózní výkon (sám prohlašuje že se s postavou dokonale sžil, protože nejsou moc odlišní, což lze stejně tak říci i o Burtonovi) a v této vizuálně fascinující podívané si ho prostě musíte zamilovat. ...Když to teď po sobě čtu, tak musím uznat, že jsem napsal dokonale nudnej komentář. Takže: Winonu bych prcal!!!(5.2.2006)

První velká spolupráce Tima Burtona a Johnny Deppa. Důkaz toho, že oba mám tak rád je pětihvězdičkový ranec, který udám snad každý film, kdy se objeví spolu, protože oni dva ve spolupráci v jednom filmu prostě fungují na diváka jako jsem já. To, že střihorukýho Edwarda s ostřím špičatým jak řeznická kudla pošle na vodní postel aby se sladce vyspal, to je panečku logika, to je Burtonovská logika, všecko tak černo bílé a tak hezké čtverečkované a tak to vlastně začíná. Teda už v Beetlejuicovi, ale tady ta samotná spolupráce těchto pro mě už legend. Protože, a věřím tomu, že právě jejich společná spolupráce je dala do podvědomí diváků tak vysoko že jsou díky tomu v dnešní době tak slavní. Střihoruký Edward je prostě příjemná nefalšovaná tajuplná zábava, která je svou pozitivní ale tajuplnou atmosférou tak geniální. Právě tak geniální jako svět Tima Burtona, ve kterém on sám žije. Ve světě, ve kterém by se s takovým Střihorukým Edwardem určitě potkal.(13.4.2008)

• - Toma Cruisa, o jehož obsazení tvůrci filmu také uvažovali, před příjetím role vůdce scientologické církve David Miscavige kvůli rozporuplné sexualitě postavy varoval. (Caym)

• - Některé výtvory z živých stromů, které vytvořil Edward ve filmu, mohou být dodnes viděny v New Yorské restauraci Tavern on the Green. (don corleone)

• - Podle režiséra, byl Edwardův (Johnny Depp) oblek vyroben mimo jiné z latexu, kůže, staré pohovky v režisérově prvním bytě a pásky. (tyna97)