Vaření se Soukupem

Publicistický
Česko, 2021, 45 min

Účinkují:

Jaromír Soukup

Nejlepší recepty Jaromíra Soukupa pro snadné, zdravé a chutné vaření. (TV Barrandov)

honajz odpad!

Jako gulity pleasure je to veselá tragikomedie, to jo. Jen netuším, jestli to Soukup myslí vážně, nebo si dělá z diváků pr.del. Viděli jsme jeho údajnou kachnu na pomerančích plus panenku, nejenom, že měl oboje syrové, ale také prezentace na talíři vypadala jako UHO ve školní jídelně. A k tomu ty hlášky typu „finišujeme“, „koupíte všude“, „levné a rychlé“, „přesně takhle to má vypadat“ plus neustálé pochechtávání... A říct o kapustách, že jsou al dente, uf. ()

SOLOM. odpad!

Babica s Hruškou mají zdatnou konkurenci v tom, kdo je největším hňupem na obrazovce…Soukup už má vážně dost, se mu divím, že má tohle za potřebí. Ale tak kdo si o sobě moc myslí…Jsem zas takhle jednou zapnul televizi, přepínám mezi tunou nudného programu napříč všemi kanály a ejhle Jarouš v kuchyňské zástěře – no nestačil jsem zírat. Mohl jít vařit do kantýny v poslanecké sněmovně, třeba by se to tam alespoň částečně obměnilo, po pozření jeho specialit… ()

GeusX odpad!

Zcela náhodou jsem při brouzdání po televizních kanálech narazil na tento kulinářský pořad. No, co na to říci? Jasná ukázka rozdílu mezi profesionálním provedení pořadu o vaření a plácání se rukama s bramborovou kaší někým, kdo se cpe do všeho, pokouší se moderovat všechno, a ani si nepřipraví propriety. Hrozný amatérismus. Jako tragikomedie to však stojí za doporučení. A svým zvráceným způsobem je ten Soukup obdivuhodný. A hlavně se nezapomene sám pochválit. ()

honajz2 odpad!

Tož tohle je nářez. Ačkoli nemám rád u některých filmů, když je uživatelé rozdělují na "buď tomu můžete dát 5* nebo odpad, jiná možnost není", tak tady bych to snad poprvé naprosto vážně řekl taky. To totiž jinak hodnotit nejde. Jako guilty pleasure jsem si to naprosto zamiloval a hned si budu muset sehnat a pustit další díly, protože takhle solidní bizár už tu hodně dlouho nebyl (a že ho doposud nebylo málo). Za to bych dal okamžitě a bez váhání plný počet. Jenže zároveň je to naprostá katastrofa, kterou kdybych měl srovnat s podobnými kuchařskými legendami typu Babica a Láďa Hruška, tak oba jsou oproti Soukupovi kuchaři s minimálně jednou Michelinskou hvězdou. Nějak takhle to dopadne, když se do pořadu o vaření vrhne někdo, kdo absolutně netuší, která u vaření bije. Při té jeho pseudo-kachně na pomerančích nejen že dohromady míchal naprosto nahodilé a nehodící se věci, naservírované to vypadalo ještě katastrofálněji - jako kdybyste dostali syrovou kachnu s prapodivnou UHO omáčkou a přílohou (slanina, růžičkové kapusty (snad ty největší možné), grana padano), která vypadala, jak kdyby vám do toho talíře někdo čerstvě nablil. A podobně vypadala i ta pseudoroláda (se stejnou přílohou), která už navíc byla totálně syrová. No jestli to někdo ze (nejspíše dvoučlenného - Soukup a kameraman) štábu jedl, tak se obávám, že to byl úplně poslední díl, protože tohle muselo být přímo smrtelně "dobré". Ale snad se tak nestalo, protože chci mnohem, mnohem víc dílů :D Ve srovnání se Soukupem je fakt snad každý, kdo si jen umí uvařit čaj, kuchařský génius. Zlatá špagetová pizza Ládi Hrušky, oproti tady té kachně a roládě bych to považoval za luxusní jídlo... A ještě jak chudák Soukup věří tomu, že všechno dělá dobře... odpad! a 5* zároveň ()

keoma26

Připomnělo mi to chvíle,  kdy jsme si jako děti hráli na televizi a před vypnutým foťákem předstírali, že vystupujeme v TV soutěžích nebo pořadech. A taky jsme takhle často vypadli z role a odbourali se vlastním smíchem jako Soukup ... je to celý hrozně meta a každej si tu najde recepty na vaření i na život. ()

IvonaK

Klasické vaření jaké už v televizi proběhlo tisíckrát. Akorát Soukup nezklamal a samozřejmě musel koktat, zadrhávat se atd. Bez toho to v jeho případě nikdy nejde. ()

crackonosh

Podle mě je Soukup génius. Viděl jsem z toho jenom kousek, ale chlapec základy zná, takže ví, jak udělat klasické ragú. Co mi přijde ale úplně boží, je naprostá absence scénářů na TV Barrandov. Jaromír prostě v průběhu pořadu zjistí, že nestihne udělat lasagne, tak si je holt uděláme příště, třeba za měsíc. Frajer. Po tom jeho spektáklu s názvem Premiér, kde kameraman strká herce do záběru nebo Jaromír spílá štábu „neblbni, ještě točíme“, když mu tam ve scénce kdosi sklízí ze stolu, je tohle další perla naší nejlepší televize. Žádné scénáře, náhodné stopáže, všechno na první dobrou, ale hlavně — hlavně Jaromír Soukup v každém pořadu! ♥ ()

rublik05 odpad!

Slovy klasika: "Viděl jsem hada srát, žábu bušit pěstí do skály, koně zvracet v barvách francouzský trikolóry, dokonce jsem viděl i stíhačku couvat, vole. Ale tohle jsem teda ještě neviděl." Panu řediteli asi přišlo zbytečné utrácet za Babicu se Sapíkem, řekl si, když to zvládnou oni, zvládnu to určitě i já, a tak se naplno vrhl do kuchařského řemesla. Vůbec se nestydí za svůj amatérismus, ba naopak to bere jako svou přednost, jako něco, čím se může divákovi chlubit. Co dodat, jídla jsou strašně jednoduchá, jeho výkony připomínají takového horšího Babicu. Tak jako každý Soukupův pořad, i tento působí jako vrchol amatérismu a diletantství. 0/10. ()

oskiii

Musím dát plný počet. Ten chlap je nezmar. Sapíka po dvou dílech pustil k vodě a dal se do toho sám. Marně přemýšlím co ještě nedělal.  Nicméně, ve vaření je tradiční, bez vymožeností. Snad ho to zase nepřestane po dvou dílech bavit ()

DAJAAAA odpad!

Ubožáci dělají ubohé věci.Míra Soukup se tak zadlužil,že už musí moderovat všechno sám.Za chvilku bude muset vyrazit i Musila. ()

infernet

Už jenom čekám, kdy na TV Barrandov poběží pořad Honění se Soukupem, protože to je snad jediný odvětví, o kterym ještě nemá Jarda svůj pořad. ()

Larikazka odpad!

Užuž jsem myslela, že jsme viděli snad všechno, do čeho by se Soukup mohl nacpat. Zase jsem se spletla. Tohle nevymyslíš :))) ()