Nikdo nevyvázne živý

všechny plakáty
Trailer
Horor / Thriller / Mysteriózní
Velká Británie, 2021, 86 min

Zoufalá Mexičanka bez dokladů se nastěhuje do zchátralého penzionu v Clevelandu. Jenže to, co tam zaslechne a uvidí, ji rozhodně neuklidní. (Netflix)

Trailer

Eliott

Zpočátku měl film velké problémy s budováním patřičné atmosféry, ale jak se jednou dostane do správného rytmu, je to vážně paráda! Za zlomovou scénu bych považoval část, kdy se hlavní hrdinka poprvé střetne se dvěmi zápolícími entitami v jejím pokoji přesně v polovině filmu. Od této chvíle začalo být dílo poměrně napínavé a dokonce i strašidelné. Vidím to zhruba na pomezí, ale pokud se nakonec rozhodnu pro 4 hvězdy, bude to jen kvůli velice nízkému hodnocení. 71% ()

verbal

Bojlerový poplach! Divní bratři mají v blešárně divnou krychli s tunelem vedoucím někam do prdele, z něhož úplně na konci vyleze nějaká divná mrdka, připomínající divný humanoidni monstrtrak, a osahává lidem hlavy. Předtím tam nějaká divná ilegálně přimigrovaná cigoška osmdesát minut unyle potmě chodí po chodbách, naráží do stěn a na divné lidi a dělá jakože „lek“, tušíc, že je v blešárně cosi divného, ovšem drží se tam jak hovno košile, což je taky apriori dost divné. Pak divná mrdka vtáhne divné bratry do divné krychle, divná cigoška zavře její divné dveře a začne být nějaká divná. A já se nestačím divit, co za přiblblé divné kokotiny se dneska točí místo hororů. ()

Gilmour93

Strašidelný casa, hijos de puta bratři majordomové a ve sklepení dentato puta z kamenné krabice. Latino Hellraiser z clevelandského penzionu pro nesvobodné dámy, který odpovědi na otázky ponechává na fantazii jednotlivého soudruha. Výživná poslední dvacetiminutovka se snaží zachránit, co se dá, ale to předcházející tuctové haunted-houseování s podtextem přistěhovaleckého údělu mně nedovolí jít s hodnocením blíž ke stropní vitráži. Kdo mi vysvětlí, jak sotva 50-ti kilová dívka s ošklivě zlomeným kotníkem odtáhne několik pater po schodech 80-ti kilového muže, tomu vyřídím zelenou kartu! ()

Davies182

Přeju Nevillovi ten celkem velký úspěch, se kterým teď boduje na všech frontách. Některé jeho věci by ale klidně mohly zůstat jen v původní knižní podobě, protože jak vidno, atmosféra se prostě v hrané verzi sem tam více či méně vytrácí. Fajn strašidelný thriller, který doplácí na odklon od mysteriózna v samotném finále. Méně akce někdy znamená více napětí. [Netflix] ()

EvilPhoEniX

Nikdo nevyvázne živý, správně ani ti, kteří došli z půlnoční MŠE. Horor, který je zde nechutně podhodnocen a chce to trochu oživení a Phoenixového povzbuzení. Santiago Menghini ukázal, že má talent a co se zdálo jako obyčejná duchařina ( v pár sekvencích atmosférická, pro někoho se určitě najdou i funkční lekačky) se postupně přelomí v light Exploitation !! křížené s Monster Hororem ? Jo tak to nemívám na menu každý den. Monstrum vypadá úchvatně a finální 20 minutovka je příjemně drsná a intenzivní, jak kdyby přiběhl na pomoc Pascal Laughier a chtěl se připomenout se svou pecku Ghostland. Malé, sympatické, nenáročné, pěkně natočené a za parádní finále rád přihodím hvězdu hore. Lehká podobnost i s Rituálem a obětování připomene Aztéckou civilizaci. Příběh 3/5, Akce 3/5, Humor 0/5, Násilí 3/5, Zábavnost 3/5 Hudba 3/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 3/5, Napětí 3/5, Emoce 1/5, Herci 3/5. 7/10. ()

• Natáčelo se v Bukurešti (Rumunsko), Clevelandu (Ohio, USA) a Londýně (Anglie). (SONY_)