Tommy Basilio je 31letý alkoholik, nezaměstnaný automechanik, který většinu času tráví ve svém oblíbeném baru Trees Lounge. Když ho opustí jeho těhotná dívka a odejde k jeho nejlepšímu příteli, zkusí Tommy dát svůj život znovu dohromady. Na chvíli mu pomůže nečekaná smrt jeho strýce: začne jezdit s jeho zmrzlinovou dodávkou. Nebezpečně se však zaplete se svou sedmnáctiletou pomocnicí Debbie. Film je černou komedií o lidech, kteří nedokážou najít své místo ve světě, ale dokonale znají své místo u baru.

Citlivé a nevtíravé vyprávění o outsiderech, kteří se snaží bojovat se svými životními problémy a těžkostmi, je zasazeno do prostředí nižších středních vrstev v nedalekém předměstí New Yorku. Snímek upoutá atmosférou téměř „waitsovské" kocoviny, mnoha vtipnými detaily (několikrát se opakující motiv malého chlapečka, který si marně pokouší koupit zmrzlinku, je ve své podstatě analogický s nenaplněnými snahami ústřední postavy šňupnout si koks) a nenásilnou výzvou k lidské sounáležitosti. (oficiální text distributora)

Triple H

Dobrá atmoška, ale nemôžem si pomôcť - hlavná postava je strašný loser a jeho počínanie ma miestami nenormálne iritovalo. Jedno idiotské rozhodnutie za druhým- obzvlášť pri scénach s chloe sevigny som nechápal prečo robi také chujoviny. Prirovnanie k Bukowskému je relatívne od veci, pretože jeho filmové/literárne alter ego popíjalo a žilo s omnoho väčšou hrdosťou a noblesou. To mi na ňom vždy imponovalo - napriek tomu, že sa jednalo o vágusáckeho ožrana, nemôžete ho odstreliť ako nulu. Buscemiho Tommy je ale skrátka packal, stratená existencia, pričom za celý film sa mi nepodarilo nájsť na ňom nič naozaj pozitívne a nenapravil nič z toho čo kedy pokazil. Len vyplakával bývalej pri posteli. Nejde mi mať rád film kde hlavný hrdina je AŽ takýto abnormálny slaboch. Ako taký je v podstate veľmi smutnou a zúfalou postavou. Tento film už nikdy nepotrebujem vidieť, je mi z nejakého dôvodu nepríjemne sledovať podobné príbehy. Také objektívne, utrápené tri. ()

misterz

Slabé dramatické spracovanie aj tak dosť šedivého námetu. Bez života, bez náboja a hlavne bez nápadu, ktorý by zaujal a pritom dramatickú stránku filmu trocha rozvinul. Zaujímavý bol len samotný S. Buscemi, ale len ako osobnosť a herec. K postave Tommyho, ktorú stvárnil, som si za celý čas nevedel nájsť cestu. Také pletky o ničom. Navyše si za väčšinu vecí v jeho zbabranom živote mohol sám. A riešenie? To bolo celý čas v nedohľadne. 55/100 ()

jojinecko

4,5*/5...Presne typ filmu aké mám strašne rád (typu Jarmusch, DiCillo a pod). Zdanlivo jednoduchý film o obyčajných ľuďoch, ktorý je vtipný, smutný, inteligentný, citlivý a hlavne ľudský a úprimný. Steve Buscemi je skrátka frejer a neviem si predstaviť nikoho iného, kto by vedel zahrať "tragikomické" postavy vierohodnejšie ako on. ()

asirtes

Buscemi chlastá. Buscemi blbne s ženskými. Buscemi chlastá. Buscemi jazdí vo svojom rozpadajúcom sa vraku. Buscemi chlastá. Buscemi blbne s adolescentkami. Buscemi chlastá. Buscemi jazdí v zmrzlinárskom kráme. Buscemi chlastá. Buscemi dostáva nakladačku. Buscemi chlastá. Buscemi je král! Veľká škoda, že Buscemi netočí svoje autorské filmy častejšie. Obidva (v ktorých hrá hlavné role) sú skvostné. ()

ScarPoul

Trees Lounge je miesto kde sa stretávajú stroskotanci, ľudia, ktorý si nevedia dať dokopy svoj vlastný život a tápajú na rovnakom mieste, každý deň pri poháriku niečoho ostrejšieho, bez možnosti, chuti, alebo snahy vymaniť sa z nepriazne osudu, ktorá si na nich sadla. Taký je aj hlavný hrdina Tommy v podaní exscelentného Steve Buscemiho. Tento režisérsky debut sa nemusí za nič hanbiť. Má správne špinavú atmosféru. Sympatického hrdinu a odohráva sa v prostredí, ktoré nie je prívetivé pre nikoho, kto tam žije. Snaha každého jednotlivca spraviť niečo správne a nezostať na mieste je veľmi dôležitá, len nie každému sa to podarí. Niektoré momenty sú ale nezabudnuteľné. Či sa jedná o trik z dievčinou pri bare, alebo chlapčeka, ktorý nikdy nedostane svoju zmrzlinu, alebo scéna z fantastickou Chloe Sevigny v Tommyho byte. Film je pomalý a dá sa označiť ako za nezávislý počin, ale predsa len to na mňa nepôsobilo tak výrazne ako barfly, alebo factotum. Mimo toho je to ale povinný film, pre každého kto zbožňuje Steve Buscemiho, ktorý sa tu predviedol v troch úlohách, ako herec, scénarista a režisér a každú túto zložku dotiahol tam kde mal. Nebudete sklamaný. Budete príjemne potešení. Nie úplne dokonalý, ale rozhodne hrejivý film aj keď je bez happyendu ()

• Steve Buscemi jednou ve skutečnosti opravdu pracoval jako řidič zmrzlinářského vozu přesně v ulicích, kde se natáčel Trees Lounge. (Sonnik)