poster

Černá růže

 • anglický

  The Black Rose

 • slovenský

  Čierna ruža

Dobrodružný / Historický

Velká Británie / USA, 1950, 120 min

 • KarKulA
  **

  Jak to přesně vystihl ve svém komentáři Ironfood - "nepříliš povedená kombinace Robina Hooda a Marka Pola". Ze začátku film vypadá ještě slibně (to je ta část ala Robin) a zdá se, že Walterův odjezd z Anglie odstartuje zajímavý příběh (a tu nám začíná Marco) - leč, velký příběh se nekoná, zato se koná velká scénáristova pomsta ve formě totální slátaniny postrádající větší kloudnou akci a vtip, protkanou jakýmisi pokusy o "hlubší" dramatické dialogy. Nemilosrdným zásekem je Cécile Aubry v roli "Černé růže", na kterou jsem po 10 minutách jejích afektovaného šišlání (což měl být zřejmě pokus o cizokrajný přízvuk) a debilního pitvoření získala značnou alergii. Další ránu pro mě znamenaly kostými ala Čína, které se objevily v závěru filmu (jestli ty byli pohnutkou k nominaci na toho Oskara tak to potěš) a zajímavá schopnost všech národů dálného východu 13st. pokecat si bravůrně v angličtině. I když se na Tye dobře kouká, odehrává si tu jen to svoje a je na něm vidět patrná únava tímto typem rolí. Záchranou v tomto případě nebyl ani na svůj standard nečekaně slabý Orson Welles. Nicméně, i přes všechny negativa, dýchalo na mě z toho filmu takové to kouzlo dobrodružných snímků 50l., takže jsem se přes to nějak přenesla až do konce.(10.5.2011)

 • Ironfood
  **

  Nepříliš povedená kombinace Robina Hooda a Marka Pola. Filmu chybí napětí, akce, humor, nebo prostě cokoliv, co by člověka aspoň trochu zaujalo. Začátek sice ještě nepůsobí tak tragicky, ale po přechodu do Asie se to naprosto hroutí, místo, aby tvůrci využili střetu různých kultur a možnosti ukázat nějaké zajímavosti z tehdejšího života v té oblasti, kupí tam spoustu nudných dialogů. Zpestřit to má zřejmě rozpustilá holka, kterou tam tak nějak zachraňují a podle které se vlastně jmenuje celý film. Ta však působí jako totální trdlo a přiměje diváka tak leda obracet oči v sloup. Když se místo toho podíváte na nějaký film s Karou ben Nemsím, uvidíte podobné exteriéry a kostýmy a podobně trapný příběh, ale aspoň se u toho občas zasmějete...(17.6.2010)

 • Houdini

  Oscar 1 nominace: Kostýmy(24.5.2004)

 • T2
  ***

  Prevažne v strašnej plochosti podaní príbeh, ktorý nemá jasné smerovanie a chýba mu i gradácia, úvod bol dobrý ale potom ako sa príbeh presunie do Ázie začne film strácať akúkoľvek pevnú pôdu pod nohami. /50%/(17.6.2010)

 • rikitiki
  **

  Mdlé klony Robina Hooda a Marca Pola ze středověké Anglie se vydávají na strááášně dlouhou cestu do Číny. Cestou střílejí z luku, objevují divy Východu a přátelí se s mongolským generálem, kterého mistrně hraje Orson Welles tím, že ďábelskou mhouří oči, takže je k nerozeznání od pravého Orientálce. Jenomže proč vlastně? Proč se na tu cestu vydali a co chtějí na jejím konci najít? Na to film neodpovídá. A tak scénář asi ze zoufalství předhodí hrdinům do cesty dívku Černou růži, podle které se film jmenuje, ale ani tady není jasné proč, protože v ději je úplně nepodstatná. Mnohem více pozornosti věnuje snímek přátelství mezi nepovedeným Robinem a Marcem, až to někdy hraničí s erotickým poblouzněním. Přežitá technicolorová nuda.(16.5.2017)

 • - Film sa nakrúcal v Meknes, Ouarzazate a Marrakeši v Maroku, na hradoch Warwick i Allington a v Shepperton Film Studios v Anglicku. (Michal74)

 • - Podle Riche Littlea byl hlas Alfonsa Bedoyi předabován Peterem Sellersem. (Cheeker)

 • - Walter z Gurnie (Tyrone Power) dostal za odměnu tzv. Podvazkový řád. Ten byl ale zaveden až za Eduarda III., nikoliv Eduarda I, který se ve filmu objevuje. (topr harley)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace