Reklama

Reklama

Arcane: League of Legends - Season 1 (2021) (série)


Malý zachránce (S01E07)

(epizoda)
  • USA The Boy Savior
Animovaný / Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy / Sci-Fi
USA, 2021, 40 min

VOD (1)

Obsahy(1)

Caitlyn s Vi potkají v ulicích Zaunu spojence a vyrazí do zuřivé bitvy proti společné sokyni. Viktor udělá zoufalé rozhodnutí. (Netflix)

Recenze (9)

kenkaku 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Opět začátek slušné animátorské cvičení (nesmyslné a bez souvislosti) a střih netopýří ksicht a kecy o magi-jádru. Takže už jedeme podle šablony (čeká nás tedy hodně skoků mezi linkami a postavami). O hodnocení tedy rozhodne poměr mezi iritujícím a zábavným. Pozn.: potvrzeno. Modro-vlasá mě irituje. ()

Milano33 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Túto sofistikovanú animáciu SI nemôžem vynachváliť, obzvlášť po tejto epizóde, kedy do nej bolo pridaných plno nových motívov. Tento klenot je po audiovizuálnej stránke hotovým umením, o tom niet pochýb. Príbeh sa znovu hlbšie zameral na psychiku ľudí a ako zvládajú morálne dilemy. Dianie okolo Hextechu i Hexcordeu položilo jednú zásadnú otázku, čo všetko sú ľudia schopní obetovať a ako ďaleko sú ochotní zájsť v mene pokroku. A je prísľub progresu iba prázdnou frázou, ktorou si ospravedlňujú jej zneužívanie? Silco a tá jeho schôdza bola naozaj božia, on rozhodne vie demonštrovať svoju silu. Scéna s Jinx pred zrkadlom znovu odzrkadlila jej psychické problémy a rozrušenosť. A tá sekvencia na moste, kedy Jinx bojuje proti Ekkovi v graffiti štýle, bola vskutku nápaditá i emočne ukotvená. ()

jirikzaboj 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Třetí akt navazuje přímočaře a ukazuje také nemilosrdnost příběhu, který nese i tragické změny  Viktora, ještě větší psychózu Jinx a nevyrovnané sestry VI. Highlight patří především vizuálu bojových scén a speciálně Ekka s Jinx na mostě. Celá poslední pasáž na mostě byla vlastně geniální a myslím si, že částečně vykoupila Marcusův osud. Jayce prochází také proměnou a je to už tak pátá výrazná změna jeho charakteru za pár dílů a je to důkazem, že se tady opravdu na nic nečeká. Ovšem se bojím, aby tento “spěch” časem nepokazil ubíráni se různým směrem charakterů a různé rozhodnutí tak nepůsobilo nelogicky. ()

Zajímavosti (2)

  • Na fresce Ekko a Firelighters namalovali všechny tváře těch, které ztratili včetně Benza, Vandera, Vi a Powdera. Pod nástěnnou malbou jsou různé předměty zanechané jako památníky ztracených, včetně obrázků, kreseb, svíček a plyšáka Teemo. (Veskoslav)

Reklama

Reklama