Parta z Bylo nás pět opět pohromadě v Poláčkových brilatntně napsaných dialozích, které svou dobovou češtinou inklinující mezi obecnou nespisovnou češtinou, obchodním jazykem a německými vlivy musí pohladit po duši každého historika. Vždyť je pronášejí skvělí herci, kterým nade vše dominuje Petr Nárožný (jeho strýc Vařecha prostě neměl prostor). Skvělý je pochopitelně i Josef Somr, na tělo má roli Ondřej Vetchý. Kromě neherce Srstky a laciného prostředí tv inscenace nelze nic vytknout.(23.11.2013)

Pro mne definitivně nejlepší televizní film posledních let. Herecké výkony skvělé, prostě to nemá chybu. Zhlédla jsem tento film již dvakrát v odstupu zhruba deseti let - a byla jsem znovu nadšená, ačkoliv jsem si po tak dlouhé době nevzpomínala skoro na nic. Asi nejvíc se mi líbil ve své roli Petr Nárožný a taky miluju atmosféru první republiky. Tuto tématiku nikdy nevynechám - není zase tak častá.(1.12.2011)

Televizní hra je adaptací literární předlohy Karla Poláčka a je založená na nápadu výměny rolí mezi otcem a synem, kde syn vychází jako podstatně zralejší a zodpovědnější osobnost, kdežto táta prochází obdobím zastydlé puberty. Osobně mám radši tento příběh v podání divadla Ypsilon, kde si roli tatínka zahrál Jiří Schmitzer. Ten dokázal své postavě dát přece jen větší rozměr než Josef Somr, jakkoli ani ten není špatný. Celkový dojem: 60 %.(21.8.2008)

Velmi milá a pohodová komedie z dob mé milované první republiky. Komorní studiové prostředí tomuto filmu sluší, stejně jako představitelé nejen hlavních rolí. Líbily se mi také kulisy a herecké výkony. Vše do sebe pěkně zapadlo a vznikl tak dějově sice nenáročný, ovšem pro pozvednutí nálady cenný film. Více takových!(29.8.2008)

Neškodná a dobře udělaná televizní zábava, kde dominují vtipné hlášky, při kterých jsem se smál nahlas. Josef Somr brilantně hraje člověka, který rád žije a umí užívat život plnými doušky, ta role je mu zcela vlastní. Sice jsem celou dobu sledování filmu nemohl přijít na to, co tím chtěl básník říci, když postavil vedle sebe kontrast hedonistického otce a upjatého suchopárného továrnického synka, který jí radši k večeři vajíčka, protože to moc nestojí, a teprve telenovelové finále mi potvrdilo, že vlastně nic moc - měla to být prostě jen taková zábava.(14.1.2010)