Mladá redaktorka si v New Yorku zařídila dokonalý život. Ten se ale začne drolit, když se kvůli natáčení dokumentu musí postavit čelem k drsnému zážitku ze střední. (Netflix)

jedna_vrana

Ani: „K čemu je být v ideální váhové kategorii, když nejdete do boje?“ Film, ktorý rieši veľmi bolestivé a aktuálne témy. Prečo nakoniec také nízke hodnotenie? Prekážali mi povrchné postoje hlavnej postavy – mala som celý čas pocit, že to je len hrané a nedokázala ma presvedčiť, že to nie je len zahraný príbeh. Čo spôsobuje, že príbeh pôsobí veľmi plocho. Musím zhodnotiť, že mladšia verzia Tiffany bola uveriteľnejšia ako Mila Kunis. Hlavná hrdinka nie je sympatická, napriek tomu, čo sa jej stalo,  je ťažké jej fandiť, aj keď bola obeťou. Jednoducho som s ňou nedokázala súcitiť. ()

claudel

Značně citlivé téma, jež bylo ale v tomto snímku zpracováno příliš těžkopádně a zbytečně rozvláčným způsobem. To by však nemělo srážet důležitost a vyznění takového a dalších podobných témat. Mila Kunis je okouzlující a vyvolává v divákovi pochopení, i když se někdy chová iracionálně, agresivně a zlostně - v kontextu pochopitelně. Takže trochu přepsat, sestříhat a zkrátit a byl by z toho skvělý film. ()

zsn

Nechápu, že se Finn Wittrock pro něco takového propůjčil. Tohle jsou přesně ty filmy, kteté nesnáším. A Mila už je taky pěkně strhaná. Na svůj věk nevypadá ani náhodou, měla by něco dělat s těma nosoretkama, ani u herečky to není hezké, za chvíli může jít do manéže dělat klauna. Tohle mé hodnocení ale neovnivnilo, jen už mám dost těch ženských spravedlností, roztrhl se s nimi pytel a pak to má přesně opačný efekt, než bylo záměrem. ()

hellstruck

Film se dotkl palčivých témat, ale nakonec opravdu jen dotkl, což je škoda, protože námět tohohle počinu není vůbec špatný. Z komentů zde je mi celkem blivno btw, falešných obvinění ze znásilnění je naprosté minimum a jen v ČR se se znásilněním setkala třetina žen, tak si alespoň ověřte fakta, než budete šířit bludy a mýty, ušetříte si ostudu. O to smutnější je, že urážlivé komenty píšou i ženy. ()

silentname

"Luckiest Girl Alive" je podľa mňa solídne spracovanou a napísanou drámou. A určite by som v živote nechcel zažiť niečo podobné. Bohužiaľ, toto sa stále deje a nejakým spôsobom sa to asi nedá ani ovplyvniť. Najhoršie je, že na amerických stredných školách sa neustále ukazuje ten systém kastovania. Všade sú tí populárni a nepopulárni... a šikana tam funguje na bežnom poriadku. Jedni si myslia, že im patrí celý svet a môžu si dovoliť čokoľvek. Lebo sú populárni, úspešní, majú peniaze a podobne. Až jedného dňa prasknú nervy a veci naberú škaredý spád. Je tu však ešte niečo ďalšie, čo ale nebudem rozoberať. Najlepšie bude, ak si film pozriete a pochopíte to sami. Pretože to skutočne odhaľuje veľa z toho najhoršieho, čo v sebe ako ľudia často máme. Mila Kunis bola v tejto role absolútne excelentná a rovnako som to veril aj jej mladšej predstaviteľke Chiare Aurelie. Obe dali túto rolu vynikajúco. A ešte jedno je treba povedať. Traumu nie je dobré dusiť. Lebo všetko sa to skôr či neskôr vráti ako bumerang, a ovplyvní to našu budúcnosť. Ak s niečím nie sme vyrovnaní a nevieme byť k sebe úprimní, žijeme stále úplne iný život. Silný film, ktorý stálo za to vidieť. Hodnotenie: B+ ()

• Natáčelo se od 28. června do 23. srpna 2021 v Torontu (Ontario, Kanada) a New York City (New York, USA). (BMW12)