Reklama

Reklama

36. komnata Shaolinu

  • Česko 36 komnat Šaolinu (více)
Trailer

VOD (1)

V 15. století ovládali velkou část Číny Mandžuové. Čínský národ byl krvavě potlačován. Student Liu Ju Té je přesvědčen, že národ má šanci se ubránit jedině když bude ovládat bojovou techniku sha-olinských mnichů. Po dobrodružném útěku z Kantonu se dostává do odlehlého kláštera. Je přijat do řádu a po počátečních těžkostech projde všemi 35 komorami různých stadií techniku kung fu. Jako mistr všech bojových technik se Liu vrací do Kantonu a dává se do boje s nenáviděnými Mandžuy. V divokém souboji pokoří jejich vůdce Tien Taa a zakládá 36. komoru, která má národ vést k odboji… (Intersonic)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (247)

monolog 

všechny recenze uživatele

Tenhle film je jen tak dobrý, jak moc si ho pamatujete z dětství. Naposledy jsem ho viděl před drahnou spoustou let a potom předevčírem. Inu, Intersonic je bezva, že vydává i tyhle starý fláky, ale měl by se zamyslet nad kvalitou svých dabingů. Když dabér s mladým hlasem bručí, aby zněl jako staroch, to nesnáším skoro stejně, jako když dospělá ženská mluví malýho kluka. Když jsem byl malej, Šestatřicítka se mi líbila. Taky aby ne, od majora Zemana, Rudýho primátora nebo Rudé záři nad Kladnem se to dosti liší. Jenže dneska mě to už nijak moc nevzalo. Je to taková kung-fu pohádka, nepropracované postavy, jasně oddělené dobro a zlo, přímočarý děj, spousta zvukových efektů, nepříliš dramatičtí herci (nebo možná až příliš ;) atd. Prostě všechno, co si představíte pod pojmem kung-fu biják. Vadilo mi, že z avizovaných šestatřiceti komnat jich uvidíme sotva půlku, že i když ten výcvik vypadá docela náročně, zjistíme až na konci, že mu cesta skrze všechny trvala bezmála pět let. Navíc když se člověk trošku zamyslí, takhle oddělený výcvik je sice dobrý pro vytvoření podmíněných reflexů, ale určitě ne pro jejich trvalé udržení. Hlavní hrdina je nesmrtelný bojovník, drsňák nad drsňáky, ale dnes už mě nebral jako dřív (to jsem zkoušel kopat jako on a rozmlátil při tom skleněný dveře). Souboje, i když jich moc není, vypadají kromě zvukových efektů hodně promakaně. Jako dítě (tak v pěti letech) bych dal maximum, dnes je to dobrý průměr, ale chuť vidět to ještě jednou prozatím nemám. ()

Ruut 

všechny recenze uživatele

Pane jo. Dlouho jsem se šaolinským filmům vyhýbal, protože kung-fu zas tak nemusím. No byl jsem mile překvapen. Za to čtvrtstoletí 36 komnat vůbec nezestárlo. Skvěle jsem se bavil u výborně vymyšlených jednotlivýck komnat a i bojové scény se mi hodně líbili. Tak hodnotím jako nefanoušek žánru asi maximalně jak můžu. ()

Reklama

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to veľmi dobrý akčný kung-fu film. Má výborný príbeh o mladíkovi, ktorý nie je spokojný s politickou situáciou kvôli krutej nadvláde, ktorá popravuje rebelov a keď sa to dotkne aj jeho školy a rodiny, uvedomuje si, že jeho jedinou nádejou je uniknúť do Shaolinu, aby sa naučil brániť. A tam sa vďaka tvrdému tréningu mení po fyzickej, ale aj psychickej stránke. Spracovanie sa mi páči, ale dalo sa z toho získať aj viac. Samotná čas odohrávajúca sa v Shaoline je perfektná, považujem ju za úplný vrchol akčnej tvorby sedemdesiatych rokov, ale tvorí len polovicu filmu. Tá necelá polhodina odohrávajúca sa pred tým je tiež slušná, na pomery podobných filmov až prekvapivo pomerne temná a aj dejovo zaujímavá, ale najväčším sklamaním je bezpochyby zvyšok filmu odohrávajúci sa po pobyte v Shaoline, síce aj na to sa dá pozerať, ale film by mal správne vygradovať a vyriešiť všetky spory z minulosti, čo sa síce aj stane, ale ma to moc nezaujalo, film už funguje len zo zotrvačnosti. Akcie je tu priemerné množstvo a som s ňou spokojný. Oceňujem, že tu akcie nie je zbytočne moc, ako vo väčšine podobných filmoch, tu je prvoradý príbeh a akcia je správne dávkovaná. Súboje majú rozdielne kvality, niektoré sú perfektné, obzvlášť tie v Shaoline, ktoré sú dynamické a so skvelou choreografiou. Tie zvyšné súboje tiež nie sú zlé, ale sú pomalšie a tú nacvičenosť choeografie z nich cítiť viac. A okrem tých pár najlepších súbojov je vrcholom filmu perfektný tréning, síce často chýba ten prechod medzi počiatočnou neschopnosťou v určitom cviku a jeho následným dokonalým zvládnutím, ale aj tak sa na to pozerá skvelo, páči sa mi hlavne beh po bremene alebo nosenie vody. Herecké obsadenie je bez problémov, Chia Hui Liu vo svojej najlepšej úlohe a zaujímavé postavy jeho majstrov, len by to chcelo výraznejších záporákov. Réžia a technická stránka sú na tom veľmi dobre, patria medzi to najlepšie, čo sa dá v podobných filmoch nájsť. 36 komnata Shaolinu je kult, polovica filmu v Shaoline je jednoznačne za plné hodnotenie, ale ten zvyšok už zaostáva a tak hodnotím takto. 80% ()

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Obávám se, že nenávratně minuly doby, kdy by mě zrovna tenhle film přivedl do extáze. Děj dle očekávané šablony, akční scény vymakané ... ale celek je z dnešního pohledu trochu mimo - nedá se brát moc vážně a s hlavním hrdinou ani jeho spolubojovníky jsem se při nejlepší vůle nedokázala ztotožnit. Ke 4* jsem se musela chvíli přemlouvat ... a nejsem si jistá, jestli si to ještě nerozmyslím. Přitom existují filmy stejného ražení - stejně neskutečně naivní, a třeba i méně propracované a promyšlené - které mají takový náboj a atmosférou, že svoje kouzlo ani po letech neztratily. ()

erl 

všechny recenze uživatele

Naprostá řežba! Určitě vrchol produkce studia Shaw bros. Vypadá to na nudu ale to pouze do doby než se děj přesune do Shaolinského chrámu kde začíná nejlepší výcvik jaký jsem měl zatím v kung - fu filmech možnost shlédnout. Ke konci už malinko ztrácí film na tempu ale vše skončí akorát a zachová v divákovy velmi kladné pocity. Musím vyzdvihnout choreografii a nápaditost soubojů které se povedly na výbornou. Skvělá zábava a určitě povinnost pro všechny kung-fu fandy. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (6)

  • V Česko-Slovensku bol film prvýkrát distribuovaný na VHS v skrátenej verzii (cca 82 min), ktorá neobsahovala scénu v 1. komnate, zábery so symbolom svastiky a ani niektoré ďalšie scény. (Piri)
  • Navzdory anglickému názvu filmu (Shaolin Master Killer – Šaolinský zabiják) je představa usmrcení člověka pro skutečného Šaolinského mnicha nepřijatelná. (HellFire)
  • Prvé české znenie z roku 1991 (voiceover, nie dabing) bolo nahrané pôvodne cez nemecký dabing s nemeckými titulkami, nie na pôvodné znenie v čínštine a účinkovalo v ňom iba pár dabérov, ktorí dabovali hneď viacero postáv naraz. Prvého českého dabingu sa dočkal až po digitalizácii v roku 2004. (Piri)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno