Labyrint

Labyrinth

Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie / USA, 1986, 101 min

Dobrá pohádka. Mrzí mě, že jsem ji propásl jako malý kluk, protože jak bylo řečeno, je to vážně typická dětská pohádka s ponaučením na konci. Ale musím říct, že labyrint je udělanej parádně a Bowie je taky super. Musím však stáhnout jednu hvězdu za ty písničky, které mě nebavily a Bowieho nadité kalhoty.(24.11.2013)

Tak nevím, jestli jsem nepožil něco omamného nebo jestli se něčeho nenačichali samotní tvůrci Labyrintu. :-) Gumové postavičky všude kde se podíváte, Yety, nějaký skřet se psem, další skřítci, šílené fantasy světy...no ani nedokážu všechno vyjmenovat a ani nechápu, jak dokázali tomu všemu vtknout život. Je to ujeté, bláznivé, lehce strašidelné, ale zároveň radost pohledět. Navíc doprovázeno hudbou diskoték 80. let a David Bowie je fakt srandista... :-) Další popisování nemá smysl, to musíte vidět a ani pak možná neuvěříte... :-) 70%(28.10.2009)

V tomto Labyrintu jsem se cítil jako doma. Milé fantasy se sympatickou Jennifer Connelly, tolika zajímavými nápady a přímočarým příběhem. Musím pochválit i velmi dobré zpracování skříktků a všech různých kreatur. Jediné co zde být nemuselo byly ty hudební části ale přihmouřím oči a po dlouhé době šoupnu plný počet. Kdo ví jak by to dopadlo, kdybych to viděl ještě jako dítě.(28.8.2012)

Pokud srovnám s o 4 roky starším Hensonovým "The Dark Crystal", tak jediné co zůstalo, je určitá pestrost. Prostředí - postaviček. Jinak příběh (pokud lze o nějakém vůbec mluvit) stejně jako všechno ostatní, je o kategorii níž a o stejnou kategorii níž má pravděpodobně svou cílovou diváckou skupinu. Koukatelná, ale pro mě poněkud zaprášená záležitost.(20.11.2005)

"Fantaghirovská" pohádka s kouzelně psychedelickým Bowiem v hlavní záporné, a nádhernou Jennifer Connelly v hlavní kladné roli. Kupodivu je ale Bowie nejlepší ve chvílích, kdy více mluví než zpívá - skoro všechny písně totiž z filmu vyčnívají jako nepatřičné diskotékové vsuvky s fantasy monstry z latexu hopsajícími okolo. Naštěstí ve chvílích kdy se nikdo nepokouší o rozjuchanou zábavu pro nejmenší je z film rázem velmi koukatelné fantasy ve vynikajícím prostředí a s několika skvělými fantasmagorickými postavičkami ve vedlejších úlohách. Nicméně také s ne příliš uchvacujícím (ne)příběhem, takže legendou rozměrů Nekonečného příběhu se Legenda nikdy nestane. 7/10(14.6.2010)

• - Pokud se pozorně rozhlédnete po pokoji Sarah (Jennifer Connelly), poznáte, že mnoho plyšáků se podobá postavám ve fantasy světě. Na šatníku je plyšák, který vypadá jako Sir Didymus, na polici oproti dveřím leží plyšák, který vypadá jako Ludo  a rovněž populární kniha "Where the Wild Things Are", zfilmovaná pod názvem Max a maxipříšerky (2009). Firey je na polici vedle postele. V záběru na držák knížek uvidíte Hogglea a hned poté ústřižek z novin, kde je na fotografii slavná herečka, matka Sarah, s Davidem Bowiem. (HellFire)

• - Fľaše na mlieko pri dverách Hradu goblinov sú typickou "vizitkou" režiséra Jima Hensona. (glamgirl)

• - Sova v úvodních titulcích je vytvořena pomocí počítačové animace a jde o první takto vytvořené zvíře pro celovečerní film. (HellFire)