Labyrint

Labyrinth

Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie / USA, 1986, 101 min

Tak nakonec celkem nic moc. Jim Henson se určitě vyřádil, ale příběh trošku pokulhává...přitom z myšlenky sobecké holky, co si musí projít peklem, aby pochopila, že není ta nejdůležitější, by se dalo vykřesat víc. Tragický je ovšem Bowie, který je herecké prkno, ale může se tu předvádět v upnutých kalhotech.(28.11.2017)

Labyrinth možná někomu může připadat jako značně infantilní záležitost pro děti a já jsem tedy opravdu rád, že mezi takové lidi nepatřím. Zvláště v originále je tenhle film jedním slovem kouzelný a osobně jej pak řadím do úzké kategorie pohádek, které čím jsem starší, tím je mám více rád. Určitě nehledat za tímhle filmem nějaké zlomové dílo, je to "jen" pohádka a to zatraceně zábavná a také krásná. 8/10(26.12.2006)

I když fantasy není zrovna můj žánr, tak tohle je jeden z mých nejmilejších filmů. Možná pro nejcharismatičtějšího zlého krále jakého znám. Možná pro ty písničky a možná pro ty skřítky. Ale hlavně pro ty schody, po kterých už od dětství ve snech čas od času běhám a vůbec nikam se po nich nemůžu dostat. Jsem ráda, že nejsem jediná, kdo s nimi má problém. :^)(12.7.2014)

Tohleto mi nějak uniklo a dnes už z takového příběhu prostě nemůžu mít to, co bych z něj mohla mít jako malé děcko. Jsem zvědavá, co na to budou říkat moje děti, až jim to pustím. Pak možná komentář rozšířím o jejich pohled. Za mě tedy zatím kouzelné figurky skřítků, spousta pěkných nápadů velmi přesvědčivá bažina věčného zápachu.(16.4.2013)

Jako dítě jsem to neviděla, takže při hodnocení netrpím nostalgickým komplexem. Přesto dávám vysoké hodnocení. Tahle pohádka má zkrátka cosi v sobě, takže ani zjevná zastaralost nevadí (zastaralost u žádného filmu podle mně prostě neexistuje). Byť veškerá plyšová zvířátka mi byla protivná, ostatně jako všude, tak o to úchylnější byla jejich kombinace s Bowiem. David Bowie v šílených vlasech křepčící a kopající do chlupatých příšerek...to je jedna z nejbizarnějších věcí, co jsem kdy viděla! Příběh je kombinací několika klasických pohádek, ale jsou v něm hodně silně znát všelijaké symboly, archetypy a ehm....poselství? No, jasně, ta obsahují většinou všechny pohádky, ale tady to bylo zkrátka tak silné...uf, asi jsem ze zbláznila, že tam vidím...všelijaké....ty...no...prostě spíše pro dospělé:) Ale líto mi je, že jsem to neviděla už jako malá.(26.4.2011)

• - Dieťa, ktoré „hrá“ malého Tobyho, je Toby Froud, syn Briana Frouda, umelca, ktorý vytvoril pre Labyrinth konceptuálny design. (glamgirl)

• - Goblinu Hoggleovi propůjčil svůj hlas Brian Henson, syn režiséra Jima Hensona. (Kiisaki)

• - Magické triky se skleněnými koulemi ve skutečnosti neprováděl sám David Bowie, ale profesionální žonglér, který byl schovaný za Bowieho zády a jednu ruku měl místo Bowieho strčenou v rukávu. (Pacco)