Labyrint

Labyrinth

Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie / USA, 1986, 101 min

Rozpočet $25miliónovTržby USA $12,729,917Tržby Celosvetovo $14,286,964║ Po technickej stránke to je prvotriedna práca, masky, kostými až na ten Davida Bowie navlečeného teplákoch, okrem neho teda pekne všetko ladí v tejto fantasy, trošku je škoda že príbeh je až moc priamočiary, bez nejakých silnejších momentiek. Jennifer Connelly ako túlajúce dievčatko v temnom labyrinte je ako vždy moc príjemná po hereckom prejave a hlavne na pohľad aj sympatická. /70%/ ale beriem to ako lepší priemer takže dám 4hviezdičky, teraz bývajú takéto fantasy preplácané len trikmy a to ja neznášam(4.8.2008)

Pokud srovnám s o 4 roky starším Hensonovým "The Dark Crystal", tak jediné co zůstalo, je určitá pestrost. Prostředí - postaviček. Jinak příběh (pokud lze o nějakém vůbec mluvit) stejně jako všechno ostatní, je o kategorii níž a o stejnou kategorii níž má pravděpodobně svou cílovou diváckou skupinu. Koukatelná, ale pro mě poněkud zaprášená záležitost.(20.11.2005)

Tak nevím, jestli jsem nepožil něco omamného nebo jestli se něčeho nenačichali samotní tvůrci Labyrintu. :-) Gumové postavičky všude kde se podíváte, Yety, nějaký skřet se psem, další skřítci, šílené fantasy světy...no ani nedokážu všechno vyjmenovat a ani nechápu, jak dokázali tomu všemu vtknout život. Je to ujeté, bláznivé, lehce strašidelné, ale zároveň radost pohledět. Navíc doprovázeno hudbou diskoték 80. let a David Bowie je fakt srandista... :-) Další popisování nemá smysl, to musíte vidět a ani pak možná neuvěříte... :-) 70%(28.10.2009)

scenár napísal najmladší z členov legendárnej skupiny Monty Python Terry Jones, ktorý je na rozprávky expert a táto sa mu naozaj podarila. Ktovie, ako by to dopadlo, keby sa bol chopil aj réžie (pretože aj takéto zručnosti ovláda) aleb ak by sa režisérskeho postu zhostil dokonca sám pán ďalší Terry "exPython" Gilliam, skôr ako optimistická a roztomilá rozprávka by to dopadlo ako šialený ohňostroj bizarností duchom podobný horroru. Dopadlo to však aj tak dobre - ako inteligentne postavená a obrazovo a vizuálne nesmierneinšpiratívna a pestrofarebná rozprávka na ktorej sa okrem drobných divákov, pre ktorých je primárne určená, pobaví aj človek dospelý, lebo občasný čierny-humor, pythonovský sarkazmus a roztomilosť niektorých postavičiek stojí za to. Celý čas mi však nejako nesadla Bowieho 80´s hudba, ale človek sa dokáže zmieriť a vyrovnať s čímkoľvek.(26.8.2006)

Jeden z filmů mého dětství a navzdory "horší" technice působivý fantasy snímek (který jsem s chutí shlédla i po letech). Kdysi jsem dokonce chtěla zorganizovat své okolí, abychom si zahráli a natočili vlastní Labyrint: pro sebe jsem si zabrala roli (tenkrát bezejmenného) Davida Bowieho, už proto, že zde zpívá, a hlavně pro ty jeho vlasy. :-) Bohužel z nápadu sešlo, ale Labyrint mám ráda dodnes.(22.5.2008)

• - Pokud se pozorně rozhlédnete po pokoji Sarah (Jennifer Connelly), poznáte, že mnoho plyšáků se podobá postavám ve fantasy světě. Na šatníku je plyšák, který vypadá jako Sir Didymus, na polici oproti dveřím leží plyšák, který vypadá jako Ludo  a rovněž populární kniha "Where the Wild Things Are", zfilmovaná pod názvem Max a maxipříšerky (2009). Firey je na polici vedle postele. V záběru na držák knížek uvidíte Hogglea a hned poté ústřižek z novin, kde je na fotografii slavná herečka, matka Sarah, s Davidem Bowiem. (HellFire)

• - Fľaše na mlieko pri dverách Hradu goblinov sú typickou "vizitkou" režiséra Jima Hensona. (glamgirl)

• - Magické triky se skleněnými koulemi ve skutečnosti neprováděl sám David Bowie, ale profesionální žonglér, který byl schovaný za Bowieho zády a jednu ruku měl místo Bowieho strčenou v rukávu. (Pacco)