Labyrint

Labyrinth

Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie / USA, 1986, 101 min

Dobrá pohádka. Mrzí mě, že jsem ji propásl jako malý kluk, protože jak bylo řečeno, je to vážně typická dětská pohádka s ponaučením na konci. Ale musím říct, že labyrint je udělanej parádně a Bowie je taky super. Musím však stáhnout jednu hvězdu za ty písničky, které mě nebavily a Bowieho nadité kalhoty.(24.11.2013)

Fantasy mám rád a Labyrint nie je výnimkou, je to vcelku zaujímavé a originálne. Vizuálne veľmi podmanivé. Technické spracovanie je na svoju dobu fajn, teraz môže prijsť niekomu smiešne. Postavy boli skvelé. Jennifer Connelly ešte ako malá je taktiež dobrá. David Bowie ako záporák? No zaujímavé, ale nie príliš originálne. Piesne počas filmu si mohli odpustiť. Český dabing je celkom dobrý. Pre menších divákov je Labyrint ako stvorený. Film má stále aj po rokoch svoje čaro. Chcel som dať 4*, no predsa tie roky už robia svoje. 70%(4.1.2010)

Docela hodně povedená fantasy. I když se v podstatě jen běhá bludištěm, není to ani moc nudné, ale jen občas hodně zastaralé. Herecký výkon Davida Bowieho je opravdu skvělý (jako dítě jsem si ho díky tomuhle filmu zamilovala) a snad ještě lepší je soundtrack, který obsahuje úžasné Bowieho písničky a je jedním z mých nejoblíbenějších.(25.2.2005)

• Dudek

Klasická dětská fantasy z osmdesátých let. Naivní děj je situován do labyrintu, který zde zdařile supluje za rozsáhlý fantastický svět. Snímek se příliš nesoustředí na postavy ani budování spletitých vztahových pavučin, ale spíše na samotnou cestu labyrintem, ten se tak stává nejdůležitějším činitelem snímku. Nejde tu ani tak o záchranu dítěte, ale o postupné procházení nejrůznějších zákoutí a objevování nových skrytých postav. Přestože některé prvky (ruce, dveře) jsou docela zajímavé a pěkně vizuálně řešené, není (minimálně v dnešní době) tato exhibice vizuální nápaditosti schopna udržet diváckou pozornost po celou dobu.(14.4.2012)

Jeden z filmů mého dětství a navzdory "horší" technice působivý fantasy snímek (který jsem s chutí shlédla i po letech). Kdysi jsem dokonce chtěla zorganizovat své okolí, abychom si zahráli a natočili vlastní Labyrint: pro sebe jsem si zabrala roli (tenkrát bezejmenného) Davida Bowieho, už proto, že zde zpívá, a hlavně pro ty jeho vlasy. :-) Bohužel z nápadu sešlo, ale Labyrint mám ráda dodnes.(22.5.2008)

• - Vidět skrze Luda bylo pro loutkáře vlastně nemožné. Do pravého rohu tak byla umístěna malá kamera, která přenášela obraz do monitoru v břiše loutky. (HellFire)

• - K ovládání Hogglea bylo potřeba čtyř loutkařů, již měli na starost 18 motorků umístěných v obličeji, a herečky Shari Weiser, která si na sebe oblékla kostým. (HellFire)

• - Sova v úvodních titulcích je vytvořena pomocí počítačové animace a jde o první takto vytvořené zvíře pro celovečerní film. (HellFire)