Reklama

Reklama

Labyrint

  • Velká Británie Labyrinth
Trailer

Obsahy(1)

Šestnáctiletá dívka (Jennifer Connelly) má třináct hodin na to, aby překonala nástrahy nebezpečného, ale úchvatného Labyrintu a zachránila svého malého bratra, kterého kdysi na její přání unesl král Goblinů (David Bowie). (Bontonfilm)

Videa (1)

Trailer

Recenze (235)

Slasher 

všechny recenze uživatele

Dívat na to v dnešní době je asi riziko, ale myslím, že kdyby to točili dneska, místo Bowieho obsadili třeba Deppa nebo Kravitze a byl to všechno digitál, bude to jen další po půl roce zapomenutá sračka. Tyhle "nedokonalý" triky mají kouzlo a gobliní idioty nejde nemilovat. Takže tak, pro vaše děti doporučuju, je to sice starší, ale o to poctivější fantasy sranda. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $25miliónovTržby USA $12,729,917Tržby Celosvetovo $14,286,964║ Po technickej stránke to je prvotriedna práca, masky, kostými až na ten Davida Bowie navlečeného teplákoch, okrem neho teda pekne všetko ladí v tejto fantasy, trošku je škoda že príbeh je až moc priamočiary, bez nejakých silnejších momentiek. Jennifer Connelly ako túlajúce dievčatko v temnom labyrinte je ako vždy moc príjemná po hereckom prejave a hlavne na pohľad aj sympatická. /70%/ ale beriem to ako lepší priemer takže dám 4hviezdičky, teraz bývajú takéto fantasy preplácané len trikmy a to ja neznášam ()

Reklama

monolog 

všechny recenze uživatele

Zábavná a příjemná pohádka o děvčeti, které nechce vyrůst ze své dětské fantazie a zároveň se do ní zamiluje král skřetů. Tenhle film jsem viděl už někdy v třech pěti letech nedlouho po vydání na VHS a tehdy jsem se strašně bál Bowieho. A nikdy jsem vlastně pořádně nevěděl, jestli je to chlap nebo ženská, tak mě ty jeho vlasy mátly. Prostředí připomíná propracovaností filmy Tima Burtona a atmosférou zase terry Gilliama, přestože zde není temná hutná ani horrorová atmosféra, ale spíš pohádkovost a romantika dětské duše schopné uvěřit i těm největším nesmyslům. Děj filmu je dost upravenej pro děti, ale to neznamená, že se nepobaví kdokoliv. Vždyť v každém dříme dítě. Navíc to je hodně o přátelství, o vzájemné důvěře, o zodpovědnosti a schopnosti dospět nejen tělesně. Pravda, občas mi Bowieho písničky (konkrétně s tou Divokou bandou lišáků a poslední World falling down) přišly jen jako zbytečně natahující prvek (ale co už bych chtěl, když je k filmu složil, nahrál a nazpíval úplně zdarma), ale to neznamená, že nejsou pěkný a Jennifer je tu poupátko jenjen připravený rozvést. Mnoho humorných a svérázných postaviček, jež labyrint obývají, ukazuje tu hravost a piplavost, s jakou si tvůrci pohráli a nenechá diváka vydechnout. A jak by ne, když jedním ze scénáristů je ex-Python Terry Jones. Mimochodem Kocoura z Červenýho trpaslíka Danny John-Julese tu nikde neuvidíte. Zpíval a namluvil dva ze čtyř těch červených lišáků z Divoké bandy, kteří tak rádi dělí svá těla, zpívají a háží si cizími hlavami. ()

Dudek 

všechny recenze uživatele

Klasická dětská fantasy z osmdesátých let. Naivní děj je situován do labyrintu, který zde zdařile supluje za rozsáhlý fantastický svět. Snímek se příliš nesoustředí na postavy ani budování spletitých vztahových pavučin, ale spíše na samotnou cestu labyrintem, ten se tak stává nejdůležitějším činitelem snímku. Nejde tu ani tak o záchranu dítěte, ale o postupné procházení nejrůznějších zákoutí a objevování nových skrytých postav. Přestože některé prvky (ruce, dveře) jsou docela zajímavé a pěkně vizuálně řešené, není (minimálně v dnešní době) tato exhibice vizuální nápaditosti schopna udržet diváckou pozornost po celou dobu. ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Vizuálně skvěláé fantasy, která sice časem trochu zastarala, zejména po technické stránce, ale pořád má v sobě jakési kouzlo a docela slušný děj, i když neobjevný a jednoduchý, místy trochu infantilní, ale možná úmyslně a směřující někdy až do černého humoru. Z produkce George Lucase, který film zaštítil také po trikové stránce (té bohužel nevěnoval tolik energie, jako svým vlasním projektům) tak vznikl pěkný pohádkový příběh pro dospělé s úžasným Davidem Bowiem v roli krále skřítků (jeho háro a legíny jsou tak příšerný, až je to pěkný :-)). ()

Galerie (88)

Zajímavosti (15)

  • Sova v úvodních titulcích je vytvořena pomocí počítačové animace a jde o první takto vytvořené zvíře pro celovečerní film. (HellFire)
  • Scéna ke konci filmu odehrávající se na schodišti je inspirovaná slavnou litografii (kamenotiskem) nizozemského umělce M. C. Eschera, který je znám pro své obrazy optických klamů a fyzikálních paradoxů. (KillHurt)

Související novinky

Pokračování Labyrintu našlo režiséra

Pokračování Labyrintu našlo režiséra

01.06.2020

Neobvyklá pohádka Jima Hensona Labyrint z roku 1986 se dočká pokračování. Dvojku kultovního filmu v němž hlavní roli kdysi ztvárnil David Bowie pak natočí režisér Scott Derrickson (Doctor Strange).…

Pokračování Labyrintu má scénář

Pokračování Labyrintu má scénář

29.10.2018

Pokračování kultovní fantasy Labyrint z roku 1986 s Davidem Bowiem a Jennifer Connelly má hotový scénář. Potvrdil to režisér Fede Alvarez (Smrt ve tmě, Dívka v pavoučí síti), který se k projektu…

Zemřel Kenny Baker, R2-D2 ze Star Wars

Zemřel Kenny Baker, R2-D2 ze Star Wars

13.08.2016

Dva týdny před svými 82. narozeninami nás opustil představitel jednoho z nejznámějších filmových robotů. Kenny Baker si R2-D2 zahrál v prvních šesti epizodách Star Wars a u sedmé zastával pozici…

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

10.01.2016

Nikola Tesla z Dokonalého triku, Pilát Pontský z Posledního pokušení Krista nebo Thomas Jerome Newton z Muže, který spadl na Zemi. Včera nás v 69 letech opustil legendární zpěvák David Bowie a…

Reklama

Reklama