Bývalý ruský generál Benin touží po tom vzkřísit bývalý Sovětský svaz. Spojí se s německým vědcem Leitzigem, který zkonstruuje dvě atomové bomby. Benin je naloží do amerických vlaků mířících do Iráku. Jediný, kdo může zabránit jeho šílenému plánu je Malcolm Philpott, člen mezinárodní organizace proti kriminalitě... (oficiální text distributora)

Antal89

Film měl velmi zajímavý leitmotiv, ve kterém byl znázorněný šílený ruský generál, který chce vlastními silami dosáhnout opětovné nadvlády ruska a obnovení studené války (v mnoha ohledech se jedná o typologii převzatou z bondovky Chobotnička). Po poměrně jednoduché počáteční zápletce a velmi pružném nástupu hlavních hrdinů v podání Stewarta, Brosnana a A. Paul, však přichází několikrát rozčarování. Nejprve ve zpomalení děje a několika vložených zbytečných scén, jako např. neustálé řešení toho, jak si Brosnan neustále utahuje ze své kolegyně, kterou nebere za rovného partnera v boji proti teroristům, dále pak zbytečné zpomalování akčnosti děje, kdy pokus o zastavení vlaku se podobá více než protiútoku spojeneckých tajných sil spíše nějaké přihlouplé táborové hře pro děti. Samotný závěr filmu je pak už jen typickým béčkovým dotažením celého děje do skutečně přihlouplého konce, kdy jediné, na co se divák už vzmuže je snad jen otázka: To už je jako všechno? a zklamaně pak již jen od plátna (či obrazovky) odchází. Jediné, co je na tom pozitivní je, že se zde Brosnan již ukazuje jako velmi vhodný kandidát pro obsazení do Zlatého oka, což možná (nevím, je to otázka) byl i hlavní účel celého filmu. U mně film dostává jen dvě hvězdičky: Jednu za dobrý námět a druhou za obsazení. ()