Akční / Thriller

Velká Británie / Irsko, 1988, 92 min

No, já nevím, nic proti panu Brosnanovi, ale tohle mu nějak „nesedlo“. V soubojích nemá co předvést a celkově se mi zdá, že se u natáčení nudil. Děj svižný, leč dosti nelogický s dosti „přešlapy“. Přesto jsem se bavil, nekoukal na čas, kdy to skončí a asi mrknu na snímek znovu. Také mi vadila jistá nedokončenost osy příběhu, tedy prokázání neviny hlavního hrdiny. No, jsou to jen drobnosti.201306259139/9454s.NovaCinema(25.6.2013)

• Pepinec

Ve dvou třetinách filmu se mi na obrazovce objevil nápis; „nemáte oprávnění sledovat tento program.“ Do té doby to nebyla špatná podívaná. Mladý Pierce Brosnan s vizáží floutka vymáhá dluhy jiných svéráznými metodami, a občas si ve stylu Jamesa Bonda zaskočí pro vlídné slovo k pohledné blondýnce. Další motivační prvek ke zhlédnutí; spoluautorem hudby jest guru filmových melodií Hans Zimmer.(29.1.2011)

Britsko-irský pokus o akční film. Jedná se o hodně naivní snímek, který s konečným hodnocením nemůže skončit jinak jako naprosté béčko. Poměrně nelogický děj (drsný vymahač dluhů (bývalý seminarista) na malém irském městečku kde ho každý zná versus bezskrupulózní byznysmeni z Dublinu, kteří se nezastaví před ničím) a ploché postavy, nicméně potěší herecké obsazení i když ve finále herci nemají skoro co hrát. Je tu parta, která se později sešla v seriálu Otec Ted ( http://www.csfd.cz/film/132981-father-ted/ ) Dermot Morgan, Frank Kelly a Gerard McSorley (který se objevil i v jiných filmech např. Braveheart, Michael Collins a Bloody Sunday) a v hlavní ženské roli Alison Doody (neboli Dr. Elsa Schneider z filmu Indiana Jones and the Last Crusade - http://www.csfd.cz/film/8641-indiana-jones-a-posledni-krizova-vyprava/ ), což sice film nezachrání, ale je to jeden z mála rozumných důvodů proč se na tento film podívat.(24.12.2012)

• Hal_Moore

Po všech stránkách průměrný a hlavně naivní film s mnoha nelogickými scénami, strašnou hudbou a téměř žádným herectvím. Slibovaný erotický náboj taky nikde, akční scény postrádají nejen nějakou gradaci, ale i akci samotnou. Pierce Brosnanovi se nepodařilo získat si mě na jeho stranu, to se nepodařilo ani snímku samotnému. Nechápu smysl tohoto filmu, naprostá zbytečnost.(27.11.2008)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $159,969Tržby Celosvetovo $-(28.3.2010)