Doba ledová: Dobrodružství s Buckem Wildem

• USA The Ice Age Adventures of Buck Wild (více)

Vo filme Doba ľadová: Dobrodružstvá s Buckom Wildom zábavné eskapády obľúbených prehistorických zvierat pokračujú. Hoci sa vačičí bratia Crash a Eddie v honbe za akciou vzdialia od svojej staršej sestry Ellie, vydajú sa hľadať vlastné miesto vo svete. Onedlho uviaznu v obrovskej podzemnej jaskyni a zachráni ich jednooká lasica menom Buck, ktorá miluje dobrodružstvo a loví dinosaury. Spolu musia čeliť nedisciplinovaným dinosaurom, ktoré obývajú Stratený svet. (Disney+)

Fary

Hloupě předvídatelné a hlavně (a nedokážu pořádně vysvětlit proč) mnohem horší (ošklivější) animované postavičky. ()

Emo-haunter

Hm, no jak bych tak nějak začal, nemám dnes chuť se šíleně rozepisovat, takže se pokusím být stručný, jasný a výstižný. Strašně moc rád mám sérii Doby ledové. Jednička je kult, druhý a třetí díl jsou stále velmi kvalitní podívané, čtvrtý díl je pro mě stále hodnotitelný čtyřmi hvězdičkami, i když už jsou slabší, no a pátý díl, který už je tedy kvalitou tak na lepší 3*, jsem z nostalgie mu ty čtyři hvězdičky stejně hodil. No a teď tu máme další díl po šest letech, a já se spíš lehce udivuju, proč je tu tolik odpadů a naštvaných tváří, a má to jen 35%. Já si osobně tedy film s takovým číslem představuju mnohem horší. To nostalgické pouto k této sérii jsem cítil i zde. Jasné, je to prostý film pro malé publikum, a nám dospělákům toho tolik nedá, je to jen popkornová forma zábavy na jedno použití, ale ty pocity a skutečnosti i uvědomění si toho, při jaké příležitosti jsem tyto filmy sledoval, to ve mně stále je. Upřímně - obří hejty na animaci - ta není o nic horší než třeba animace úplně prvního dílu Doby ledové, za mě tak katastrofální není ani zdaleka, jasné hitparáda to také není, ale vyloženě totální propadák taky ne. Když přistoupíte na to, že se jedná o low budget movie s cílem oživit značku legendární filmové série, tak se nebudete zbytečně rozčilovat, co vše to nemá. Příběh je prostý, záporák dement, s tím souhlasím, stejně tak jako z ostatních záporáků nejde ani trochu strach ani respekt, bohužel. Je to jednoduchý příběh, ale nějaké to poselství má - přátelství, rodina, touha dospět a umět udělat změny, vystoupit z komfortní zóny, tyto aspekty jsem tam postřehl, cítím s nimi, přijímám je, a beru to, v pohodě. Pokud to srovnáme s ostatními díly série, tak ano, je to nejslabší díl, ale rozhodně bych hodnocení viděl na zhruba 50-55%, což jsou zkrátka u mě stále ještě tři hvězdičky, i když už s hodně odřenýma ušima. A já tu trojku bez problému filmu udělím, protože tato série má v mém srdci stále místo, a 35% je navíc příliš nízko. Nicméně je potřeba si připustit, že už to je jen oživování něčeho, co už by mělo být uzavřené a soustředit se na něco jiného - vrchol má tato série už dávno za sebou. Postavy se totiž nikam neposunuly, vývoj příběhu také nijak, animace není přelomová ani špičková, ale funkční je - vzpomeňte si jen na poslední Ledovou sezónu, to byla za mě fakt špatná animace, toto má k hrůze stále hodně daleko. I přes absenci Scrata jsem se nikterak nenudil, fakt že ne, a okolnosti vzniku filmu chápu, mohlo to ale za mě dopadnout mnohem hůře, když vím, co všechno tvorba tohoto filmu obnášela. Takže v závěru zmíním jen jedno - přistoupil jsem k tomuto filmu jako k doplňku mé velmi oblíbené série, nelituju vůbec, že jsem si nedělní podvečer zpestřil nostalgickým okénkem, viděl jsem po dlouhé době starou dobrou partu, nelituji ani v nejmenším, že jsem se mrkl, a nemám nejmenší problém s tím dát 3*, za nostalgii, skromného, avšak důležitého poselství, pár příjemných emocí i pár slušných vtípků i návratu Bucka :) Celkový dojem ***5,3/10*** Ty vole, stejně jsem se zase rozepsal... () (méně) (více)

Rathalos

Pre mna je nepochopitelne tunajsie nizke hodnotenie,mam pocit,ze som videl uplne iny film,mojimi ocami to bola vyborna,vtipna a podarena zabava po cely cas sledovania,aj pribeh ci animacia sa mi velmi pacili,cize nemam ziadne vyhrady a davam jasnu patku...:-) ()

BOURQUE

Pokus o oživenie známej a úspešnej príbehu z doby ľadovej dopadlo fiaskom. Príbeh nie je dostatočne rázny, „vtipné“ scény nemajú silu, nové postavy (až na „Z“) nedokážu priniesť zo sebou čerstvý vietor. Tuctové scény umelo nafúknuté na 82 min. P.S.: Keby sa tu aspoň na chvíľku objavil Scrat... Osobné hodnotenie: 62% (**) ()

panvasik

Já nevím... mám pocit, že se ve filmu zapomnělo na to, že film měl více než jen 3 filmy o době ledové. Třeba to že měli dceru, Diego přítelkyni a Sid babču... Asi nemá cenu se bavit o animaci, která je doslova špatná a je prostě na hovno, ale pořád jsem si to v rámci možností užil a párkrát se i zasmál a asi mě i lákala v rámci možností ta hodina a čtvrt. Pořád si myslím, že pětka je nejhorší :) 3/10 ()

Likan7

Proč furt někdo točí další pokračování a spin-off Doby ledové? Ta série byla na začátku parádní, pak solidní, ale už pěknou řádku let je totálně zbytečná. Ať už to jsou kraťasy se Scratem, nebo tohle geniální veledílo, je tu tisíc lepších a vtipnějších filmů a seriálů pro děti. Tohle je jen čistý zlo... ()

Maniik88

Absolútne utrpenie pozerať to pre dospeláka. Je to priam hrozné oproti klasickej dobe ľadovej. A to nie len príbeh, nesympatickými postavičkami, ale aj graficky, pohybovo, zle zvládnuté. Akoby natiahli jeden diel seriálu na film. Ani deti z toho neboli odvarené. Odporúčam, vyhnúť sa tomu. ()

papadoce

Šesť rokov starý prúser, ale stále nie katastrofa, nebol zrejme dostatočne odstrašujúcim zážitkom a tak sa Disney rozhodol tento prúser skolosálniť. Ááááá podarilo sáááá. Začalo to krátkym retrospektívnym okienkom kresbami na skale, aby sa potom ukázala čistučká digitálna animácia vymykajúca sa originalite dielov predchádzajúcich a vyvrcholilo to nudným neoriginálnym príbehom absolútne o ….. o ….. o …… o ničom. Zábavné nebolo dobrodružstvo pôvodnej svorky (z nepochopiteľných dôvodov tvorcovia niektorých členov bez vysvetlenia úplne vynechali - a myslím si reálne, že na nich zabudli) a zábavné nebolo ani dobrodružstvo vačíc, lasice a skunka. A čo dobrodružstvá Scrata? No tie tu neexistujú vôbec. Trápne chyby ako, že vytrhnutý zub je v ďalšej scéne zase v papuli, čo si všimli aj deti, ani nepočítam. A legenda utrpela nenapraviteľné škody. 4 bolo veľa ale prekvapivo tak akurát, 5 bolo zbytočne ale dalo sa odpustiť, 6 je tragédia na zaplakanie. ()

Cermicek

Dvě hvězdy snad jen z nostalgie k sérii + krátké stopáži. Jinak tu do puntíku podepisuju všechny negativní ohlasy - snaha o podojení známé avšak mrtvé značky, grafika dobrá tak pro 90.léta, příběh o ničem, dva pokusy o vtip za celej film,...co tam máte dál Disňáci?🤔 ()

ESNYR

Příběh doby ledové byl ve 4 dílech celkem zajímavý a měl nějaký ten potenciál zaujmout i dospělejší a nebo odrostlejší děti. Tohle to je jednoduše k ničemu. Animace mi přijde daleko horší než v prvním díle, 2 vačice mi přišly otravné a zbytečné už od doby co se ukázaly a co se týká Bucka tak z jeho postavy udělaly spíše dementa a kreténa než tu perfektně poťáplou postavu ve 4 díle. Přiznám se že už se v tom úplně nevyznám, protože tyhle animáky (a nejen doba ledová) u nás jedou prakticky pořád, takže už nevím co bylo v kterém díle ale ono je to vlastně jedno (ale nějak mi tam chyběla ta bílá tygřice - nebo mi zase mozek něco blokuje a nevím jak to s ní dopadlo)  Každopádně už ten 4 díl byl dost slabý, 5 nenabídl nic než natahování vyžvelkané žvíkačky. A tady ten 6 je prostě nuda, divná animace, humor úplně zmizel a zůstalo trapno a zoufalost. Budu dělat že existuje jen 1, 2 a 3 díl a ty další pokusy tomu ještě udělat bonusy, speciály a dodatky, tak nějak hážu z okna. ()

Ondra.Simmer

Dobu ledovou mám opravdu rád a o to víc mě štve, že jsem tohle viděl. Už od začátku jsem z toho neměl takový pocit jako kdybych sledoval starou dobrou Dobu ledovou. Od prvních minut mi to přišlo hrozně jednoduchý a levný. Nechápu jak může šestý film z této série v roce 2022 vypadat graficky snad ještě hůř než první film z roku 2002. Zápletka a záporák je kapitola sama o sobě. 2/10. ()

Mangano

Tak a další legenda mého dětství právě upadá na naprosté dno. Vypadá to, že Disney nezapomíná a za nějakou starou ránu z minulosti se potřebovalo na své nově vlastněné sérii pěkně pomstít. No, v tomhle směru pěkná práce. Animace odporná, děj nudný, scénář laciný, humor žádný, akce pitomá a do očí bijící zbytečnost. Tohle je The Walt Disney Company a vyprodukovat něco takového od nich prostě musel být záměr. ()

Martin86

Toto bolí… Srdce každého, kdo na Době ledové vyrůstal musí být v planenech. Buck-Ve třetím dílu nejobávanější obyvatel Ztraceného světa, který si poradil i s dvacetimetrovým Rudlou a teď se bojí dvou (až později více) raptorů. Animace neskutečně odfláknutá. Dětské oči samozřejmě tento počin potěší, ale kdokoli, kdo se nad filmem aspoň trochu zamyslí, musí mít slzy v očích. Zklamání nevyčíslitelné a jsem opravdu hodný, když dávám 2/5. Film opravdu nedoporučuji. ()

David.Stanov

Bejt tam Scrat, mohly to bejt tři hvězdy. Na jedno kliknutí s dětma asi fajn, ale vracet se, jako k jiným dílům doby ledové, určitě nebudu. ()

RavenSpector odpad!

Tragická sračka. Doba ledová se to jmenuje proč? Protože je tam 10 minut partička z původních filmů? A kde je doprdele veverka??? Nakonec jsme to nedokoukali, nikdo z rodiny na to neměl nervy a chuť. Ale skoro hodinu jsme hrdinně vydrželi ()

PISTA226

3/10 Už když jsem to viděl poprvé jsem si říkal, že o tom snad už není co vyprávět a to taky naznačuje krátký čas. Já osobně jsem fanouškem doby ledové a krom posledního dílu jde o velmi dobré filmy, bohužel tohle dopadlo dost špatně. Samotný hrozný název je celkem matoucí, bude to o celé skupině, nebo jen o Buckovi? Nakonec to ale bylo úplně jinak. Ostatní postavy tu byly natlačeny na pár minutek jak cameo a mělo to blbý efekt. Moje oblíbená postava Buck tu dostal větší prostor, ale ani zdaleka ne tak, jak navnazuje název. Hlavními hrdiny tu teda byly vačice, které si konečně mohly užít čas na obrazovce, který v minulých filmech nedostali téměř vůbec. Vrací se tedy do Straceného světa odkuď je nejlepší film celé téhle ságy, který byl naprostým masterpiecetem, a proto jsem se těšil zpátky na tenhle svět. Opět mě film zklamal spoustu věcmi. Nejenže spoustu věcí co se tu dějou nedávajají smysl, jako třeba mamuti na nohou t-rexe, který si pochoduje jak nic. Ale savci by tu ani neměli být, což tu trochu ničí základ celého toho prostoru, protože je jich tam plno. Detailně mi vadí i ta jejich touha po rovnováze, kde to zas vypadá jak politická debata z dneška. Jeden z největších problémů je animace. Člověk by si myslel, že když před několika lety měli super animaci, tak to za tu dobu ještě zlepší a né zhorší, ale je to tak... Animace bolí do očí, opravdu bolí, takže se v některých chvílích na to ani nedá koukat a celkový dojem filmu už je nalomený. Do toho tu je naprosto cringe chování postav. Chápu, že to má být spíš pro děti, ale minulé filmy byly taky pro děti a dokázali si zachovat vtipný hunor pro všechny věkové skupiny. To navazuje na Bucka, který tu sice byl charakterově supr, ale bylo cítit, že se vtipy opakují a neleze z něj nic originálního a více vtipného, přes to je to nejlépe udělaná postava tohoto filmu. Objevuje se tu zmíňka a postava z Buckovi superhrdinské skupiny, což považuju za super nápad a celkem by mě zajímalo co se všechno mohlo stát atd..., ale celkem si to zabili pár blbostma. Nová postava je celkem fajn a možná tu přebírá roli, kterou měl Buck v Návratu dinosaurů a s Buckem mi moc nevyhovuje, ale sama o sobě je fajn. Celý děj se točí kolem záporáka ve stylu jediného mluvícího dinosaura s giga mozkem. Jako fakt? Tohle byla opravdu chyba. Nejenže vypadá naprosto otravně, ale on se otravně i chová a na to, že má velký mozek mi moc chytrý nepřijde, člověk k němu nemá ani špetku respektu a v každý scéné mě jen štve jak rozmazlený fracek. Raptoři, kteří mají být jedni z nejobávanějších predátorů jsou tam hloupý, neschopní žoldáci, co nedokážou naprosto nic a jen se strapňují a snižují respekt k celé záporné straně. Divák se nikdy nebojí o bezpečí hrdinů, protože tu není nic z čeho by měli mít pořádně strach. Vlastně je to celkově úplně bez emocí. Jediná scéna s emocemi je na konci, kde vás opouští postavy, které máte rádi i z minulých filmů a to jediné tu je. Ale to, že to vlastně skupinka moc neřešila a prostě řekla čau a odešli mi přijde jako naprostá debilita. Pokud máte rádi Dobu ledovou, tak si snad ani nekažte zážitek a nekoukejte na to. () (méně) (více)