Ostrov

Trailer
Komedie / Dobrodružný / Romantický
Česko, 2023, 100 min

Richard (Jiří Langmajer) a Alice (Jana Plodková) se na exotické dovolené pohádají, protože Richard se chce nechat rozvést. Rozhodnou se, že odletí předčasně domů, ale jejich malý letoun ztroskotá na opuštěném ostrově, Richard a Alice jsou tak nuceni společně čekat na záchranu. Osamělí trosečníci se na tropickém ostrůvku musí postarat nejen o svou záchranu a přežití, ale také začít znovu spolupracovat a hledat k sobě cestu zpátky. (CinemArt)

Trailer

Langy10

Krásné prostředí, dobří herci, ale ten suchý, až otravný humor? Katastrofa. Neškodný spoiler:   Jsem ztroskotaný na ostrově a řeknu své partnerce pojď obhlédnout místo a ona mi odvětí (se šrámama na obličeji) -takhle přeci nikam nemůžu.    Jako vážně se tomu smálo celé kino? V tomhle duchu se víceméně nese celý film. A to nemluvím o tom, že to docela solidně zkopčili z filmu 6 dní a 7 nocí s Harrisonem Fordem. 40% ()

Tom Hardy

Vlastně velmi příjemné překvapení, které nepůsobí levně (limity rozpočtu se prozradí jen v dílčích momentech, jako když je pád letadla do černé obrazovky a tvořen jen zvukem) a většinu času velmi dobře pracuje s tématem manželské krize na izolovaném místě, kdy spolu musí mluvit dva lidé, kteří by oba chtěli být někde jinde a co nejdál od toho druhého. Chvílemi vtipné (Lenka), chvílemi upřímně dojemné a ani jednou trapné. Jen ta atmosféra je podivně rozkročená mezi Šest dní, sedm nocí (rozhádaná dvojka) a Trosečníkem (v úvodu až nečekaně "dojebaní" hrdinové). A nejsem si jistý, koho napadlo udělal úvodní titulky ve stylu Indiana Jonese (ať už se bavíme o formě nebo hudbě). Obecně je ale Ostrov solidně odvedená romantická komedie s prvky dramatu, která má velmi dobrou výpravu a solidně využitou kulisu ostrova a jíž by slušela delší expozice, abychom mohli následně lépe chápat malé osobní války Richarda a Alice. V rámci toho, jak se postavy chovají a co prožívají, nejde o nic nového. Kdo má ale tenhle druh vztahovek rád, měl by z kina odcházet spokojen. ()

filmfanouch

Podivný mix dobrodružné a romantické komedie, kterému chybí jasná cílová rovina, především stojí na postavách, kterým je vlastně těžké přát šťastný konec. Na Thajsko se hezky kouká, Langmajer a Plodková umí hrát, Havlík řemeslo umí, přesto je ovšem cosi shnilého v Ostrově Havlíkově. Ideální záležitost pro svou cílovku, pro ty zbylé promrhaný potenciál v rámci potencionální zajímavé vztahové studie, která ovšem primárně musí zůstat až příliš vděčnou záležitostí, tím se ovšem ve finále stává spíše záležitostí nesnesitelnou.... Více zde ()

pan_Bily

Až trochu "pohádková" romantická komedie s výborným excelujícím hereckým duem. Sice jednoduchá předvídatelná dějová linka, ale tady to nevadí. Není nutné zkoumat kdo co jak, to není primárně dobrodružný film o tom, jak přežít na opuštěnm ostrově. To je jednoduchá oddychovka, která má pobavit a rozesmát. A to dělá. Samozřejmě tady hodně záleží na hereckém páru a jeho výkonu, a to se povedlo nadmíru. Lagmajera a jeho komediální projev prostě žeru, Plodková mě vůbec nevadí, taky super. Pro ně jednička podtržená, která převážila misky vah ke čtyřem hvězdám. Na první dobrou se mi to líbílo dost. ()

pushover

Havlík k sobě evidentně nepustí dramaturga, což znamená, že jeho příběhům chybí jakýkoli dramatický twist (ano i komedie to potřebují aby diváka zaujali), krátká epizoda Plodkové to nenahradí. Skriptka by také neškodila, protože na pláži se povalují trosky evidentně jiného letadla než v kterém havarovali, Plodková má jednou nalíčená zranění a za chvíli zase nemá. V podstatě tak jde o pokus o kopii něčeho co už jsme viděli mockrát. Celé PR potom musí stát na tom, že se točilo v Thajsku a natáčení bylo super, což diváka vůbec nezajímá. ()