Ostrov

Trailer

VOD (1)

Richard (Jiří Langmajer) a Alice (Jana Plodková) se na exotické dovolené pohádají, protože Richard se chce nechat rozvést. Rozhodnou se, že odletí předčasně domů, ale jejich malý letoun ztroskotá na opuštěném ostrově, Richard a Alice jsou tak nuceni společně čekat na záchranu. Osamělí trosečníci se na tropickém ostrůvku musí postarat nejen o svou záchranu a přežití, ale také začít znovu spolupracovat a hledat k sobě cestu zpátky. (Cinemart)

Trailer

filmfanouch

Podivný mix dobrodružné a romantické komedie, kterému chybí jasná cílová rovina, především stojí na postavách, kterým je vlastně těžké přát šťastný konec. Na Thajsko se hezky kouká, Langmajer a Plodková umí hrát, Havlík řemeslo umí, přesto je ovšem cosi shnilého v Ostrově Havlíkově. Ideální záležitost pro svou cílovku, pro ty zbylé promrhaný potenciál v rámci potencionální zajímavé vztahové studie, která ovšem primárně musí zůstat až příliš vděčnou záležitostí, tím se ovšem ve finále stává spíše záležitostí nesnesitelnou.... ()

kingik

Jiří Langmajer a Jana Plodková si s filmovým štábem udělali pracovní dovolenou a sehráli na pustém ostrově stav ztroskotání. Představují rozhádaný manželský pár, kde rozvod je na spadnutí, ovšem jejich vzájemná láska tak ještě docela nevyhasla. A scénář se ponejvíce začne zaobírat stmelováním jejich nevěrou z manželovi strany stiženého vztahu. A to začne požírat všechny drobné nápady a nuance, až se z filmu stane postupně těžce předvídatelná břečka. I tak se v našich končinách jedná o ojedinělý počin. Zámoří už dávno své "robinsonské" štace absolvovalo. Harrison Ford se svého času vtipně hádal s Annou Heche v podobně orientovaném snímku Šest dní, sedm nocí, Tom Hanks si o něco později na ostrově vyzkoušel totální osiřelost ve filmu Trosečník. V naší kinematografii to se samotou nejdále dotáhla Robinsonka. Proto je velká škoda, jak nezajímavý má tento filmový kousek scénář. Langoš s Plodkovou jsou nejlepší, když jsou spolu na nože, jejich znovuzrozené citové vzplanutí by jim věřila leda tak zbědovaná sociální pracovnice, mlsající do svého nechutného ovarového těla bonboniéry s čokoládovými mořskými plody. Co Rudolf Havlík nezvládl ideálně po scenáristické stránce, o to lépe se mu dařilo v rovině režie. Jeho dobré vizuální nastavení s citem pro detail je podpořeno symfonickou hudbou západního střihu, kterou dodal Ondřej Konvička. Daleko lépe film baví v sekvencích, kdy si pár leze na nervy, je nucen spolupracovat, aby nezhynul hladem a žízní a běduje nad mizivými vyhlídkami na potenciální záchranu. Jakmile ale filmu dojde poslední nápad, jak být vtipný a přestane si zachovávat tvůrčí odlišnost, je pro diváka zle. Začne totiž romantické peklo, které vrcholí kopulujícími těly na noční pláži. Fyzické parametry obou protagonistů nejsou ani nikterak valné, takže mnohem lepší je, když se k sobě co nejméně přibližovali. Český štáb vyztužen thajskou spoluprací vyprodukoval poměrně rozpolcený snímek. Podstatná část dějství je nastavena příjemně dobrodružně. Samozřejmě film nedisponoval takovým závratným rozpočtem, aby si mohl dovolit spektakulární sekvence, takže si zachovává český naturel. Posléze naznal, že filmu chybí romantika, ostrov je sice dost malebný, ale dosavadní chování ústřední dvojice do jeho rajského poklidu až tak nezapadá. Takže se v nejvyšší možné rychlosti, film trvá jen 90 minut, vše soustředí na krásné objetí dvojice v romanticky zapadajícím slunci. Dostaví se také záchrana. A jestli nepřibrali do trojky Pátka, tak je pro ně nevěra naprosté tabu. 6/10 ()

bobstock

Langoš s Plodkovou nikdy nebudou Douglas a Turner na opuštěném ostrově a Havlík s Oberfalcerem určitě nechtěli tvořit real survival na hraně života a smrti. V rámci filmařské zahraniční dovolené kdesi do Thajska ucházející v lokaci. Zbytek už je opět skvěle ušetřená práce zvlášt při pádu letadla, kdy neuvidíte ani prd. Oba protagonisté jsou již vyplavení s těžkými pohmožděninami na luxusní pláži s jednou slepicí. WARNING SPOILERS: Spíše než přežití zde řeší manželské problémy, jídla je prej dostatek a svoji budoucnost nechávají na nechtěně prodloužené dovolené.  S přibývajícím časem si vše vyříkají, rány fyzické a duševní zázračně mizí a dvojice si to vlastně náramně užívá a strašně jim to sluší. Zmateně poposedávám,  protože mi to postrádá smysl koukat na spoko lidi čekající Thajce, který se vynoří z lesa a odveze je na loďce.WTF.. 40% ()

honajz

Popravdě nechápu, jak tenhle film mohl dostat grant ministerstva kultury, který původně měl být určen nekomerčním, uměleckým projektům, na něž se jinak těžce shánějí peníze. Co asi stálo v synopsi? Manželský pár s problémy ztroskotá na pustém ostrově, kde se sblíží? Možná to na ministerstvu brali jako psychologický film, netuším. Každopádně je to selanka, kterou si dovolenkově užili asi jen Langmajer, Plodková a štáb, jinak je to nuda na n-tou. Ve filmu Šest dní, sedm nocí věděli, proč to do toho zamontovali aspoň ty piráty, protože koukat 90 minut na film bez děje, kde vrcholem filmu je prozření chlapa, jak báječnou má ženskou, věrnou dokonce (nikdy mu nezahnula!), to je poněkud otravné. Jinak Plodková zde předvedla, že herečka moc není (nedokáže přesvědčivě zahrát překvapení a emoce, když jí jako manžel sdělí, že podal žádost o rozvod), navíc v některých scénách působí jako pěkná semetrika a nevím proč, zrovna v těchto scénách mi zase přišlo, že hrát nemusí, že takovou je. Taky to trochu připomíná Survivora, jen s tím rozdílem, že zde nikdo netrpí depresemi z prostředí, nikdo nemá průjem, prší jen jednou, nikdo není nemocný, a když už teda jako má nějakou tržnou ránu na břiše, nezůstane po ní po vyléčení ani stopa, ani jizvička! Herečka má stále přesně stejně odbarvené vlasy, má čisté nehty a stále pečlivě depilované nohy. Jinak by mě zajímalo, jak chlápek rozdělal ten oheň, protože to je jako fakt docela um, takhle v přírodě bez sirek. Málem bych zapomněl - a když už něco hrdinové potřebovali, najednou to vyplavilo moře, také dobré náhody. V podstatě fešácký kriminál. Nazval bych to Účastníci zájezdu 2, tam se nějaké větší konflikty také neřešily. A až budeme mít zas nějaký konflikt s manželkou, asi nám pomůže ztroskotat na pustém ostrově, víc mi film nedal. ()

mosnak

Možná, ale fakt je on možná... kdyby to někdo natočil před 30 lety, tak by to bylo pro tuzemskou smetanku terno. Takhle je to jen další film s Langošem (+ moře, palmy, slunce, ostrov...) a trošku spatne obsazenou (do této role) Janou Plodkovou. Na tento film jdete s pocitem, že už jste něco podobného viděli a hlavně... dopředu víte, jaký to bude mít konec. 39% ()

• V závěru filmu zní píseň „Hold On“ od australské rockové kapely Jet. (sator)
  • Richard (Jiří Langmajer) říká: „Ponesou nás mořský proudy jako Motýlka.“ Henri „Papillon“ Charriere (Steve McQueen) prchal ve filmu Motýlek (1973) z vězeňského ostrova, ne však za pomoci mořských proudů, ale správně zvolené odlivové vlny. (sator)
  • Televizní premiéru na televizní stanici Prima si nenechalo ujít přes 672 tisíc diváků starších 15 let. (rublik05)

Související novinky

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna

19.08.2023

S příchodem druhé poloviny srpna se nám léto pomalu přehouplo do své finální fáze, a pokud už vám příležitostné deštivé počasí narušuje plány na rozverné venkovní aktivity, nemusíte klesat na mysli,… (více)