Profesorovi Philipu Brainardovi pomáhá v domácnosti jeden z jeho četných vynálezů, živý létající robotek ženského pohlaví Weebo. Večer si má Philip brát Saru Reynoldsovou, prezidentku univerzity. Ve své roztržitosti už dvakrát na obřad zapomněl. Zamilovaná Weebo, která funguje také i jako elektronický záznamník, mu to záměrně nepřipomene, a tak Sara čeká u oltáře opět marně. Zájem o ni má Wilson Croft, Philipův kolega, který mu ukradl už několik vynálezů. Teď chce využít Sařina zklamání a chce mu přebrat nevěstu. Philip vynalezne zelenou hmotu, která ožije a má schopnost donekonečna zvyšovat vloženou energii, a dá jí jméno Flubber. Díky tomuto vynálezu se potrhlému vědci podaří vyřešit finanční problémy univerzity, odrovnat soka v lásce a posléze i získat zpět zklamanou snoubenku. (TV Nova)

Trailer

Sadova302b50

Rodinný film pro menší ratolesti, který jsem sama jako dítě neviděla, až nedávno, a jeho náplní je - co vlastně? Dobré herecké výkony to nejsou, zajímavý příběh též ne, po stránce efektů šlo v rámci doby vyvinout i něco lepšího a že je zde spousta klišé snímku nepřidá, tak snad jen trocha toho humoru. Ale soudě dle mého okolí, se to malým dětem (7 a 9 let) docela líbilo. Protože je snímek pro děti, nechávám to na nich 40% ()

zdeny99

První půlhodina byla parádní, kdy kdy potrhlej profesor Williams zapomněl na svatbu a místo ní stvořil flubber. Flubber skáče všude možně, nadnáší auto, likviduje padouchy, no prostě super. To jsem si říkal, to bude super rodinný film. Ovšem jak jej přenesl do basketbalového světa a absolutní trotlové v basketbalu začali přelétávat celé hřiště jako Superman, tak to už bylo fakt příšerně uvalené podívaná. A kvalita filmu klesala a klesala a klesala. [8425. hodnocení, 118. komentář, 54%] ()

prostoreka

Film môjho detstva, ktorý som mala nahraný ešte na VHS a na ktorý som zízala tak často, až VHS ostala opotrebovaná. Po XY rokoch som sa k nemu pred časom aj s kamarátkou vrátila a vôbec nič sa nezmenilo. Smiala som sa jak udretá. A Robina mám rada. Aj komédie podobné týmto, pri ktorých si človek oddýchne a nechýba mu ťažké zamýšľanie sa nad dejom. ()

T.S.Garp

Jako prcek jsem se v kině docela bavil, ale o deset let později už to bylo mnohem, mnohem horší. Promiňte, pane Williams, ale tohle je fakt slabota. Ale jak říká trefně Galadriel, nudná oddechovka dobrá tak pro děti a to některým, těm trochu starším, budete muset koupit pořádnou krabici popcornu, aby přes ní na tuhle ptákovinu neviděli. ()

Aleee89

Flubber jsem jako malá chtěla strašně moc vidět, ale ani nevím proč, nikdy jsem se na něj nepodívala a bylo mi to strašně líto, protože mí kamarádi ve školce / na 1. stupni základní školy o něm pořád hezky mluvili. Asi jsem udělala chybu, protože kdybych se podívala dříve, měla bych na tento film spíše hezké nostalgické vzpomínky, jenže když jsem se koukla až dneska, prostě to nemůžu hodnotit příliš kladně. Zkrátka nejsem malé dítě a takový film mě jen tak nezaujme (považuji se za náročného diváka). Příběh a zápletka jsou velmi banální, Robin Williams zaujme podle mě především děti. Tohle má být asi i komedie, jenže já se u toho nezasmála. Film, který vám spestří pomývání nádobí po nedělním obědě, nic víc a nic míň. ()

• Když si Philip Brainard (Robin Williams) vloží do zadní kapsy kalhot Flubber, aby se po pádu z okna odrazil, tak Flubber kapsu roztrhne a odletí. Po pádu má ale Philip Brainard kapsu zašitou. (LuCaSh)
  • Mená zlodejov, ktorý robia pre Hoenickera, sú Smith a Wesson, odkaz na veľkú americkú spoločnosť Smith & Wesson vyrábajúcu zbrane. (Mihail123)
  • Efekty boli vytvorené prevažne firmami ILM a Hammerhead Studios. (Mihail123)