Profesorovi Philipu Brainardovi pomáhá v domácnosti jeden z jeho četných vynálezů, živý létající robotek ženského pohlaví Weebo. Večer si má Philip brát Saru Reynoldsovou, prezidentku univerzity. Ve své roztržitosti už dvakrát na obřad zapomněl. Zamilovaná Weebo, která funguje také i jako elektronický záznamník, mu to záměrně nepřipomene, a tak Sara čeká u oltáře opět marně. Zájem o ni má Wilson Croft, Philipův kolega, který mu ukradl už několik vynálezů. Teď chce využít Sařina zklamání a chce mu přebrat nevěstu. Philip vynalezne zelenou hmotu, která ožije a má schopnost donekonečna zvyšovat vloženou energii, a dá jí jméno Flubber. Díky tomuto vynálezu se potrhlému vědci podaří vyřešit finanční problémy univerzity, odrovnat soka v lásce a posléze i získat zpět zklamanou snoubenku. (TV Nova)

Trailer

Fiftis

Trochu bláznivá, ale fajn komédia a skvelý herecký výkon Robina Williamsa, ktorému proste tieto role sedia. Zaujímavé, vtipné, nie veľmi pôsobivá zápletka, ale celkovo príjemný dej aj spád. Problémom je však niečo iné. Veľa situácií, ktoré mnoho detí rozosmejú, ale bohužiaľ, pre nás starších divákov to naozaj už nieje to pravé. Videl som to tiež, keď som bol malý, ale aj po rokoch viem, že takéto filmy už u väčšiny nebodujú. ()

tron

To boli časy, 90. roky! Dnes sa mnohé štúdiové rozhodnutia javia neuveriteľné, ale naozaj to bola doba, kedy bol Robin Williams za jednu z najväčších hviezd Hollywoodu a tak nebolo nič čudné na tom, investovať brutálnych 80 miliónov (!) do komédie, v ktorej blbne s CGI želé. Flubber stojí iba na roztržitom Williamsovi a efektoch, ale vôbec to nevadí. Pekná a príjemná rodinná komédia s extrémne neoriginálnym scenárom, pri ktorého písaní sa nikto snáď ani len symbolicky nesnažil o to, byť originálny. Čo zarazí, ak vezmeme do úvahy, že autorom scenára je legendárny John Hughes. Hoc by sa mohlo zdať, že to bol ukážkový trhák, i vzhľadom na masívny rozpočet tých celosvetových 177 nie je až taký zázrak. ()

kaylin

Místy hodně blbé, místy hodně nudné a v použití digitálních efektů hodně špatné, ale to se dalo na svou dobu čekat. Nakonec i dnes je možné vidět horši triky. Robin Williams je klasicky tak nějak milý, svět je zde jednoduše rozdělen na hodné a zlé, které poznáte na první pohled, no a geniální vynález je využit k pěkně pitomým účelům. Místy opravdu není čemu se smát. ()

Melies

4 / 10 Nie je to vyslovene exkrementová záležitosť, ale film podľa tak neoriginálneho a šablónovito napísaného scenára jednoducho nemôže dostať visačku "priemerný" - roztržitého profesora už každý z nás videl na tisíce spôsobov, vynález, ktorý sa vymkne z rúk, je filmový evergreen a dobrosrdečná a večne odpúšťajúca manželka je už len vhodným gýčovým doplnkom. Ani vizuálne efekty a vôbec celé režijné poňatie nie je ničím výnimočné, čo nakoniec nad celým slabučkým dejom vynáša pomyselný ortieľ smrti - Flubber možno poteší deti od 0 do 0.5 rokov, prípadne staršie ročníky so zrakovou a sluchovou vadou, ale pre väčšinu z nás zostane len ďalším z mnohých... z mnohých podpriemerných. ()

Adam1408

Absolútna nostalgia. V deväťdesiatych rokoch som bol v kine, ako dieťa z povedzme slabších sociálnych pomerov spolu dva krát. A jeden krát z toho na Flubberovy a bol som unesený, čiže za moje hodnotenie nehovoria argumenty, kvalita filmu ani nič iné, spojené so zdravým rozumom, ale len ten pocit vnútri. Spomínanie na časy, kedy najväčším problémom človeka je aby sa nenudil a nedostal v škole poznámku... ()

• Mená zlodejov, ktorý robia pre Hoenickera, sú Smith a Wesson, odkaz na veľkú americkú spoločnosť Smith & Wesson vyrábajúcu zbrane. (Mihail123)