Groteskní nálada, styl 30cátých let a plejáda známých herců nedělá ještě dobrý film. Bohužel si to Stanley Tucci asi neuvědomil a svůj film vzal jako velkou poctu, která zůstane z velké části nepochopena, přestože nabízí pár hodně vtipných momentů a příjemnou atmosféru i nadhled ("Je to podvodník!"). Docela jsem toho litoval, protože film to špatný není a i herci se viditelně baví. Dvojice Stanley - Oliver má určitě své kouzlo, jen ho lépe prodat se vším všudy.(11.2.2010)

** grotesky a herecké eskapády ** Americká komédia z roku 1998, ktorú režíroval Stanley Tucci, je bláznivou groteskou dvoch hercov na úteku. Maurice (Oliver Platt) a Arthur (Stanley Tucci) sú nezamestnaní herci a po barovom incidente s hamletovskou hviezdou, Sirom Jeremym Burtom (Alfred Molina), sa na úteku ocitajú na oceánskej lodi. Ukrývanie čiernych pasažierov privádza do množstva konfrontácií s posádkou či neštandardnými cestujúcimi. Film je plný komických gagov a grotesiek, s plejádou skvelých hercov a ich koncertom humoru (Lili Taylor, Tony Shalhoub, Campbell Scott, Billy Connolly, Matt McGrath, Steve Buscemi).(11.2.2010)

Filmeček na pohodu. Nemám vůbec rád staré grotesky, kterým je toto víceméně pocta, ale nakonec to nebylo překážkou. Film je totiž milý a groteskoidními částmi šetří, případně je pouze efektně využívá. Hlavní roli samozřejmě sehrává parádní dou Tucci/Platt, což jsou sympaťáci k pohledání a jejich eskapády stojí zato. Pikareskní postavičky ve vedlejších rolích často v podání velkých jmen jsou rovněž k sežrání a každá má svůj komediální potenciál. Zkrátka jsem se zas jednou na ČT2 příjemně pobavil:-)(11.2.2010)

Filmy ako tento mám veľmi rád... v tom zmysle, že som ho vôbec nemal v pláne sledovať, no akonáhle som ho jedným okom zazrel, zaujal ma natoľko, že som mu bez váhania venoval všetku moju pozornosť. Vyplatilo sa ! Našťastie som ho videl v pôvodnom znení a musím jednoznačne konštatovať, že sa jedná o výbornú komédiu a ja osobne som sa skvele bavil.(11.2.2010)

Popravdě řečeno, když si v obsahu přečtete, o čem film zhruba je, zní to líp, než jeho konečný výsledek. Film totiž vedle několika zábavných gagů bohužel obsahuje taky několik nudých, které spolu se stále se opakujícím scénářem táhnou film dolů. Naopak mě ale potěšilo několik odkazů na grotesky se skvěle použitou hudbou, velká plejáda hereckých hvězd a různorodé panoptikum postav. Jinak jsou ale Podvodníci komedie, která svou zábavností zapadá spíš do průměru, což je škoda, protože námět je rozhodně zajímavý.(11.2.2010)

• - Film byl v roce 1998 soutěžně promítán na filmovém festivalu Cannes v sekci „Un Certain Regard“, kterou však vyhrál film Tueur à Gages (1998). (Terva)