poster

Zeměkoule (TV pořad)

Komedie

Česko, 2000, 45 min

 • otík
  *

  Hodnotím Silvestrovský večírek Zeměkoule (vysíláno 30.12.2013 na ČT2). No to teda bylo originální! Hrůza. Samotný nápad různých rolí dvojice Kaisera a Lábuse mi osobně není vůbec blízký, no ale budiž. Proč však využívat cizí nápady a ty jakýmisi podivným způsobem parodovat? To není žádné umění. Když Lábus převyprávěl vyprávění Vládi Menšíka o vománkovém vínu, ještě to ujde. Ale scénka Holzmanna a Janžurové o prodeji lístků s maškarními maskami je navýsost trapná a ubohá. Nemluvě o šílené Lábusově písničce, kde przní moravské lidové písně, a Kaiserově parodii při písničce Karla Kryla Bratříčku, zavírej vrátka. A co tam propána dělal ten opravdový nefalšovaný striptýz? Nevkusné.(6.1.2014)

 • woody
  ****

  Nevím proč ale co si hlavně pamatuju z tohoto opravdu vtipného pořadu( jak vidím tento názor se mnou sdílí jen pár jedinců) je scénka s OSOU.Nechápu to ale vždy když si na ni vzpomenu vzbuzuje to ve mně záchvat smíchu. Je mi líto že to zrušili, protože po České sodě tady chyběl takový typ humoru.S Tele Tele se to srovnávat nedá, to je úplně úplně jinde a mnohdy za hranicí dobrého vkusu.(16.8.2005)

 • Kri-kri
  ***

  Kaiser s Lábusem jsou především mistři improvizace, což nejvíce prokázali v seriálu Tlučhořovi a v Ruské ruletě. Zde scénky musely být opatřeny scénářem a toho se pevně držet, což bylo zřejmě největším kamenem úrazu. Netvrdím, že jsem se párkrát nezasmál, ale nikdy pořádně od plic, tak jako v případě již zmíněných improvizačních pořadů. Reportáže mi přišly nudné a scénky občas úsměvné, ale někdy i trapné. Co bylo na Zeměkouli asi nejlepší byly jednotliví reportéři, jež Lábus s Kaiserem zahráli, např. Zdena Vrbná, Lumír Roubal, Kateřina Tuhá, Lubomír Táhlý a Zdeněk Přehrzdorský s hlasem Dr. Hnátka z Tlučhořů. Slabý průměr 45%.(25.4.2019)

 • troxor
  *

  Kaiser s Lábusem a jejich humor mi nikdy zvlášť neseděli. Tenhle seriál není výjimkou. Nevtipné scénky protahované až za hranici snesitelnosti, nápady vykradené odevšad a ještě špatně provedené! ČT co jsi to zase zaplatila? Nebylo by lepší raději v prime timu reprízovat jednoho ze svaté trojice Red Dwarf/Monty Python/ Česká soda nebo zakoupit práva na Futuramu? Sledovanost by byla rozhodně větší...(9.12.2006)

 • hemul
  ****

  Po Lasicovi so Satinskym a Spencerovi s Hillom su Kaiser s Labusom mojou dalsou milovanou dvojicou. Malokto ma tak dokaze rozosmiat ako oni. A tato relacia zvlast. Az do krcov. Spominam si na jednu scenku, ktora sa nikde uz neda vzhliadnut,reporter stoji na brehu kanalu Lemans a caka na plavca a neustale opakuje do redakcie - tady neni nic slyset - a plavec mu zatial odide za chrbtom. Hlaska - tady neni nic slyset - je jedna z najpouzivanejsich u nas doma. Alebo ta herecka, co zastupovala Bohdalku, uzasne... Vdaka.(17.2.2015)